The Register - Kot se je razvedelo, pri Qualcommu razvijajo zmogljiv, 64 bitni integriran (system-on chip) procesor, namenjen tudi prenosnikom z operacijskim sistemom Windows 10. Snapdragoni so bili doslej poznani kot energijsko varčni procesorji, ki so omogočali tanka ohišja brez hlajenja, posledično pa so premogli nekoliko manj moči. Za Okna 10, ki na njih tečejo v emulaciji, pa jim je sploh zmanjkovalo sape.
No, tisočica naj bi v osnovi potrebovala najmanj 6,5 W, za poganjanje vse integrirane šare pa kar 12 W. Procesor bo lahko obenem naslavljal najmanj 16 GB delovnega pomnilnika in 256 GB prostora flash shrambe. Opremljen bo tudi z Wi-FI in LTE vmesnikoma.
Po pričakovanjih bodo na njem Arm Cortex-A7 jedra, izdelana v 7 nm postopku. Sodeč po vseh teh podatkih, bo Snapdragon 1000 manjši od Intelovih in AMD-jeveih konkurentov, obenem pa bo porabil tudi nekaj manj energije. Intelovi seriji Y in U, s katerima bo novinec najverjetneje tekmoval, potrebujeta od 4,5 W do 15 W, AMD-jev Ryzen Mobile pa 15W.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
Varčevanje z energijo in razne performančne optimizacije skoraj praviloma pri (za take proizvajalce) običajnem hitenju in šlamparijah pomenijo udarec varnosti. Žal.
Ej čist tko - Na področju pcjev kraljujeta Intel in AMD, na področju mobitelov se pa ves čas omenja samo ta snapdragon. Kako to? Se Intel npr. na tem trgu sploh ne trudi ali je pač snapdragon tok boljši? Če je tukaj tok boljši, bi bil pol verjetno tudi kje drugje lahko... Ali imajo to tako trg razdeljen in si ne skažejo v zelje?
Če Snapdragon rabi 12W, Intel in AMD pa 15W, me ne prepričaš, da ne bi raje vzel slednjih. Dvomim, da je arm sposoben vse prežvečit tako kot Intel. Predvsem, če je treba v igro vklopit emulacijo, bo igre zelo hitro konec. Če je pa poraba med arm-om in x86 samo tako majhna, pa pomeni, da bo v kratkem Intel to verzel izničil.
>Predvsem, če je treba v igro vklopit emulacijo, bo igre zelo hitro konec.
V vsakem primeru "igre sploh ni". Če pa hočeš igro, so za ta namen prilagojeni prenosniki. Niso tanki in lahki. Ali tihi. Večina jih vklopi "turbo", ko vštekaš kabel za elektriko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
Če bo vse posreči bodo tile novi "laptop-class" ARM-ji znižali ceno vstopnega ultrabooka ali hibrida iz zdajšnih 800EUR na 500EUR. Intel Y serija za ultralahke laptope/hibride je namreč nesramno draga.
Ker Intel Y serija itak ni za gaming ne bo ARM kaj dosti prikrajšan zaradi x86 emulacije.
Meni se zdijo te primerjave med ARM in x86 kot primerjava dizelskih motorjev v traktorju ali Audi Q7. Oba imata dizelski motor, sure.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021
Če Snapdragon rabi 12W, Intel in AMD pa 15W, me ne prepričaš, da ne bi raje vzel slednjih. Dvomim, da je arm sposoben vse prežvečit tako kot Intel. Predvsem, če je treba v igro vklopit emulacijo, bo igre zelo hitro konec. Če je pa poraba med arm-om in x86 samo tako majhna, pa pomeni, da bo v kratkem Intel to verzel izničil.
Ja, sumljivo je da performanc niti omenijo ne.
PS: Spet ni linka na vir novice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!