» »

Kampiranje

Kampiranje

«
1
2

Kleemen ::

Zanima me, kako je s kampiranjem na Hrvaškem, ali je možno kampirati v kampu samo eno noč ali min. 2-3 noči? S punco bi šla za vikend na Krk soboto in nedeljo. Hvala za info.

zee ::

Komot.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

harvey ::

Kleemen je izjavil:

Zanima me, kako je s kampiranjem na Hrvaškem, ali je možno kampirati v kampu samo eno noč ali min. 2-3 noči? S punco bi šla za vikend na Krk soboto in nedeljo. Hvala za info.


Seveda, drugače bo pa konec tedna vremensko bolj švoh.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

Kampira se lahko samo za eno noč, ampak je pribitek na ceno (vsaj v večini večjih kampov, manjši se s tem niti ne ubadajo). Ponavadi je okoli 20% višja cena če si tam samo eno noč.

Za krk je napoved v petek mogoče kaka nevihta, v soboto, nedeljo in ponedeljek pa lepo vreme. Edino premešalo je vodo, pa ni ravno topla. V zalivu soline se da normalno kopat (pa kamp imaš v klimnem), drugje je pa še mrzla. Sem ravno od tam.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Kleemen ::

Odlično, hvala za info. Mišljen pa je naslednji vikend, ne ta. Za naslednjega je napovedano lepo in spet toplo vremce. Ta vikend bodo pa ohladitve ja. :) Mislimo pa it v Baško, ali pa kam tam okrog da smo lahko čez dan v Baški.

krneki0001 ::

V baški so samo še "sardine". Že sedaj je placa premalo. Res je veliko lokalov in placa za žurat (kar meni sicer ni merilo). Imaš boljše zadeve. Dober kamp je na Glavotoku.

Za žuranje pa
-Potovošće:


- Sveti Marak


Čez dan sta to navadni plaži, potem pa celo noč žurka na plaži.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

pero50 ::

Ponoči ščijejo po plaži, čez dan se pa otroci igrajo v tistem pesku.

V zrčah smrdi cela plaža kot kak slabo očisčen javni wc.

krneki0001 ::

pero50 je izjavil:

Ponoči ščijejo po plaži, čez dan se pa otroci igrajo v tistem pesku.

V zrčah smrdi cela plaža kot kak slabo očisčen javni wc.


Zrče so "klobasa party", 5 gogo plesalk za 500 prepotentnih fukaželjnih tipov, pa varnostnikov tudi ni ravno veliko, da bi maso ustavili (oziroma je niti ne želijo, ker bodo stranke izgubili).
Na teh dveh plažah je pa vseeno dosti drugače. Namreč tukaj jim ni vseeno za naravo in okolico. Pa par varnostnikov je, ki skrbijo za mir in red. So sicer zelo korektni, ampak se z njimi nebi rad srečal iz oči v oči med pretepom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

foofighter ::

bom kar izkoristil temo. Za ta vikend bi rabil en kamp najrajši kvarner (mogoče tud istra), da ni preveč nabasano v kampu in na plaži. Pa da je lep dostop do morja zaradi surfa... sem bolj domač v dalmaciji, ta bližji del ponavadi hodim samo za en dan...

Invictus ::

Raje pojdi v Dalmacijo. Glede na gužvo boš najbrž tam hitreje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Ta vikend bo srfanje zanimivo na Krku med Baško in Prvić-em (otok nasproti Baške), ker bo orenk veter pihal skozi ta kanal. Na koncu Baške je pa tudi kamp., tako da nimaš daleč za hodit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ma, ta hrvaška je ratala res bedna, ker je v sezoni nemogoče dobit senčno parcelo, ki ni ravno 1km oddaljena od morja.

krneki0001 ::

Odvisno kje. V večjih središčih sigurno ne. Mogoče zaradi preveč turistov?
Manjši kampi pa imajo še vedno parcele v senci, ampak ljudje nočejo tja. Je ravno zadnjič ena razlagala to, ker potem "otroci nimajo kaj za delat", ker samo v velikih kampih je poskrbljeno za otroke, drugje pa nič. Meni je tako razmišljanje sicer sila všečno, ker potem je manj takih ljudi v kampih kamor mi hodimo.


Preveri kamp vira - oni imajo samo par parcel na soncu, vse ostalo je v borovem gozdičku in je prav prijetno tam.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

Nebivedu, imam tudi jaz raje manjse kampe vendar je ponavadi tambse tezje dobit plac.

Pri Viri me motita dve stvari:
- ne da se mi z dvema frocoma (eden 9 mesecni) na Hvar, se do nadaljnjega omejujem na Cres in Krk, ajde recmo se Pag.

- problem so terase, mi pa imamo campletko.

krneki0001 ::

Rab? Grš na krk in tam v valbisko na trajekt za rab (tam gre sedaj trajekt za na cres in za na rab).
San marino na Loparju (rab). Za 9 mesečnika odličen kamp. Veliko mivke za igrat, nizka voda, nobenih ježkov v tisti nizki vodi,.... Pa sedaj ima malo več sence, ker nekaj let nazaj so vsa drevesa podrli, sedaj pa so že nova toliko zrastla, da dajejo senco.

Meni je za ta kamp ostalo v spominu to, da ko je bila tamala majhna in je šele shodila, smo jo imeli stalno v senci, brez da bi rabili ograjo. Je bila mivka na soncu tako vroča, da sploh ni hotela nikamor "pobegniti".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

cresh ::

San Marino zadnje dajte fuuuul grajajo.

@perci frendi so lani v straško v sezoni dobili placa kolikor češ, pa še tam kjer oni bili je bil mir, tako da res za družine.

Letos bi jst šel na Hvar, edin ni mi kul k so parcele, jaz imam pa ful velik šotor.

Drugače frendi bili v primoštenu, placa ful in veliko sence, voda pa kot biser.

Drugač pa drugi frendi letos že drugič na Korziko. Me tudi še čaka to.

jype ::

Bunculuka (poleg Baške) je zdajle še precej prazna in skoraj cela v senci. Aja, ja, ni za oblečence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

cresh je izjavil:

San Marino zadnje dajte fuuuul grajajo.


Zelo verjetno zaradi Madžarov iz zakotnih vasi, ki pridejo z dvema avtobusoma dol sindikalno in so odkrili "ameriko" pa na veliko dol udarili v ta kamp. Na žalost pa ne poznajo wc školjke in serjejo pod tuši. Ampak to je samo v enem delu kampa, kjer imajo tiste njihove prikolice in šotore, ker jih drugam niti ne spustijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

krneki0001 je izjavil:

Rab? Grš na krk in tam v valbisko na trajekt za rab (tam gre sedaj trajekt za na cres in za na rab).
San marino na Loparju (rab). Za 9 mesečnika odličen kamp. Veliko mivke za igrat, nizka voda, nobenih ježkov v tisti nizki vodi,.... Pa sedaj ima malo več sence, ker nekaj let nazaj so vsa drevesa podrli, sedaj pa so že nova toliko zrastla, da dajejo senco.

Meni je za ta kamp ostalo v spominu to, da ko je bila tamala majhna in je šele shodila, smo jo imeli stalno v senci, brez da bi rabili ograjo. Je bila mivka na soncu tako vroča, da sploh ni hotela nikamor "pobegniti".

San Marino je skret. Ne grem tja niti v sanjah. Ne maram mivke, sploh hrvaške. Izjema je morda Sakarun. Nasploh mi rab ni preveč všeč.

@perci frendi so lani v straško v sezoni dobili placa kolikor češ, pa še tam kjer oni bili je bil mir, tako da res za družine.

Verjamem, ampak Straško je meni preveč industrijski kamp. Sem bil parkrat pa ni to to.

Bunculuka (poleg Baške) je zdajle še precej prazna in skoraj cela v senci. Aja, ja, ni za oblečence.

Problem je, da sem hotel it zdajle, pa je žena fasala neko zelo zajebano infekcijo in jo moram vozit še en mesec vsak dan na infekcijsko, da ji dajo antibiotik v žilo. Tko, da bom očitno moral iti v high season :(, česar že nekaj let nisem naredil, ker mi gre ta gužva tako na živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

cresh ::

Jaz bil 2 leti nazaj v Lupisu na Pelješcu. Res da je daleč, sam je pa mir in pa nobene gužve. Je pa treba prej rezervirat parcelo, ker je manjši kamp.

Kleemen ::

krneki0001 je izjavil:

V baški so samo še "sardine". Že sedaj je placa premalo. Res je veliko lokalov in placa za žurat (kar meni sicer ni merilo). Imaš boljše zadeve. Dober kamp je na Glavotoku.

Za žuranje pa
-Potovošće:


- Sveti Marak


Čez dan sta to navadni plaži, potem pa celo noč žurka na plaži.


Ja ja v Baški so vedno sardine. :D Drugače lahko tudi kam drugam, itak bomo več ali manj naokrog po otoku, žurat pa ne mislimo ker greva bolj v mir in chill na plaži. :) Bom preveril še ostale kampe v okolici Baške, drugače pa to ni tako pomembno itak rabimo samo za prespat in tuš. :)

krneki0001 ::

Preveri potem kamp na Glavotoku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harvey ::

Kamp Mali prečekiraj v Baški kako je zaseden. Drugače je pa Baška krasno izhodišče za kratke ture. Ni vse samo v sardinah v Baški.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

Za kratke ture ti je potem boljše izhodišče Risika. Blizu imaš Sveti Marak, Šilo, Soline, Klimno, Čižiće (z "zdravilnim" blatom), Vrbnik, jezero na Krku,...
Malo dlje pa še podzemno jamo in kulise iz filma Sinji Galeb,...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

Je bil kdo v kampu Kargita na Dugem otoku?

krneki0001 ::

Jap. Dober kamp. Imajo poštimano. Problem je samo plac dobiti, ker je samo za 100 ljudi, pa že za leto vnaprej rezervirano. Pa zvečer, če je res povhen kamp, zmanjka tople vode za tuširat.

Pa pripravi se da boš v oblakih prahu za vsakim avtom, ki gre mimo, tako da je najbolje, da izbereš kako parcelo ki je bolj na koncu (če bo seveda kaj frej).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Mene so predlani zvlekli na Mali Losinj v kamp. Sotor pri sotoru, vonjave, sosed smrcal, da se ni dalo spati... Da ne govorim, da apartma na Airbnbju ni ravno drazji. Napram kaksnem kampiranju ob Soci je bilo poden, mi je delovalo kakor kaksen slabsi begunski tabor.

Ali obstajajo na Hrvaskem kaksni bolj kamot kampi ali so vsi stil vojnih migracij?

perci ::

Ma ne vem, kje si ti bil. Mali Lošinj ima dva normalna kampa, Čikat in Poljana. Nobeden ni tak kot opisuješ. Je pa res, da je 1. avgusta fejst gužva v vseh kampih po Hrvaški.

TheBlueOne ::

Cikat. Morda sem razvajen. :) Meni je bilo cisto nesprejelmjivo, da so sotori zelo blizu ipd. cena pa primerljiva z apartmajem. Sotori so bili na taksni razdalji, da so se vecinoma dotikali striki, vmes je bilo prostora za mizo, stole in kaksen rostilj. To pa je tudi to.

perci ::

Ja, Čikat je eden bolj popularnih kampov in v top sezoni zna biti na neparceliranem delu natrpano. Da ne govorim, da se potem čaka na wc tudi po 10 minut. Je pa čist urejen kamp drugač, izven sezone je fajn - lani smo bili 1. novembra in je bilo super.

TheBlueOne ::

To s prvim novembrom bi lahko verjel. Imas verjetno cel kamp zase... :)

perci ::

Da ne bos mislil...je blo kar precej ljudi. Nisi dobil placa v prvih treh vrstah.

Invictus ::

1. novembra je bolje jadrat :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

perci je izjavil:

Da ne bos mislil...je blo kar precej ljudi. Nisi dobil placa v prvih treh vrstah.


V večini kampov, ki so takrat še odprti, je za 1. november kr dost gužve ob morju v prvih parih vrstah. Samo da teh kampov, ki so po 30.9. odprti, ni prav veliko.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

Vsako leto vec. Folk je dojel, da je dopust izven sezone prijetnejsi, ker ni vroce in ni guzve.

Kampi pa so ugotovili, da je bolje imeti kamp odprt, tudi ce delajo s pozitivno nulo, ker imajo tudi z zaprtim kampom nekaj stroskov.

Kleemen ::

Ker smo že ravno pri Krku. Kakšna posebno zanimiva lokacija za fotkanje? Sem namreč fotograf in bi obisk Krka skombiniral še malo s slikanjem. Predvsem kakšna lepa pokrajina s pogledom na morje.

harvey ::

Kleemen je izjavil:

Ker smo že ravno pri Krku. Kakšna posebno zanimiva lokacija za fotkanje? Sem namreč fotograf in bi obisk Krka skombiniral še malo s slikanjem. Predvsem kakšna lepa pokrajina s pogledom na morje.


Iz Baške čez hribe v Staro Baško. Potem imaš recimo Diviško, kjer si kot na mesecu (Plato Mesec). Potem imaš Obzovo (najvišji vrh), sam sem bil v oblačnem gor tako da se morja nisem ravno nagledal. Potem imaš fotogenično mestece Vrbnik in v okolici zapuščeno trdnjavo Gradec. Skratka lokacij in motivom je precej, kamor koli se malo odpelješ...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Kleemen ::

Odlično, najlepša hvala za nasvete.

Kleemen ::

Predlogi za vikend kampiranje v Istri? Dve noči od petka do nedelje, brez posebnih zahtev, samo da je ok kamp in plaža. :) Pula/Rt kamenjak odpade ker sem bil že lani. :)

Miha 333 ::

Lanterna, še boljše pa Solaris (če te ne moti, da je FKK), ki je v vseh pogledih vrhunski kamp z vrhunskimi plažami. Velja pa v tem času preveriti, če je sploh kaj prosto.

krneki0001 ::

Do Krka imaš skoraj enako časa kot do istre, samo da imaš tam morje boj čisto in lepše.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Kleemen ::

Na Krku sem bil pred enim mesecom, tako da bi rad sedaj malo menjal. :)

krneki0001 ::

Pa ne na slabše!
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Kleemen ::

Morje je tam tam, drugače pa ni tako pomembno samo da je ok kamp, solidna plaža in blizu. Za 2 dni je kul. Razmišljamo o Poreču, ampak verjetno je vse zasedeno glede na termin.

perci ::

No, morje je povsod mokro, to je res.

krneki0001 ::

Ja mokro je, ampak on obali celine že par tednov cveti in je polno alg, na otokih se tega še toliko ne pozna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

LeXani ::

kaj priporočate, kateri kamp, da ima čim več sence pa plaža da niso glih skale pa da je kakšna senca, pa do trgovine da ni treba hodt pol ure, gre pa za istro, krk..nek sem gledal glavotok..
Čas prve prijave 04.11.2005

krneki0001 ::

Glavotok ima dost sence pa 2 plaži s kamni, ostalo skale. Voda je čista, dost je ježkov. WC-ji so res čisti (čistilka je kr stalno tam in je na vsaj vsaki 2 uri vse očiščeno), v trgovini dobiš samo najnujnejše, za ostalo moraš it ven iz kampa v trgovino (ene 3km ven), gostilna ima odlično in dost poceni ponudbo. Za otroke imaš pa bazen s sladko vodo zraven gostilne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Kleemen ::

Mogoče kdo ve kako je z zasedenostjo kampov v Poreču? Zelena laguna, itd. Na njihovi spletni strani piše da je vse zasedeno, ampak dvomim da je tok hudo da nebi bilo niti ene parcele proste.

krneki0001 ::

Umetno.
Govorijo da je vse zasedeno, pa po telefonu ti tudi rečejo, da nimajo niti enega placa več, ko pa tja prideš, pa vidiš da je v kampih kar 30% parcel nezasedenih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212708 (9747) Go-ahead
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928955 (26276) maco-maco
»

Kampi, hišice, morje..

Oddelek: Loža
102852 (2228) maco-maco
»

Malo samote na hrvaški obali ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5121422 (19301) msjr
»

Dobri avtokampi na Hrvaškem in v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5957727 (27962) shinko

Več podobnih tem