Prijavi se z GoogleID

» »

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

strani: 1 ... 3 4 5 »

rupsi31 ::

čunga lunga je izjavil:

Vpiši CYL -3.50 AXIS 180 za levo oko. (0 ali 180 je enako)

Kako je kot 0 stopinj enako kotu 180 stopnjam?

mulc007 ::

darkolord je izjavil:

Nobena znanstvena raziskava do sedaj ni našla kakršnekoli zmanjšane dioptrije z vajami dr. Batesa.

Poleg tega je ta isti dr. Bates promoviral gledanje neposredno v sonce za izboljšanje vida, kar pa seveda vodi v nepopravljive okvare vida.

Z gledanjem v sonce si nabildaš oči

Z gledanjem v sonce si nabildaš oči

Imam njegovo knjigo in notri nikjer ne piše za gledanje sonca z odprtimi očmi.
Zdravo pa je če imaš ob tem zaprte oči.
Mogoče je gledanje v sonce izvzeto iz konteksta in se navezuje na neko očesno bolezen, mreno ....samo predvidevam.

Bates pravi da se mora človek sam odločit ali si bo izboljšal vid ali pa se bo vdal in prevzel bergle v obliki očal.

Okoli oči je kup mišic. Podobno kot s tekom jačaš nožne mišice da hitreje tečeš, lahko telovadiš tudi očesne mišice da obliko očesa bolje "stisneš" v obliko, ki lepo fokusira svetlobo v točko.
Res pa je da si moraš potem za telovadbo vsakodnevno vzeti nekaj minut. V današnjem tempu je to včasih težko in verjetno jih je malo ki vztrajajo s temi vajami. Mogoče ravno zato zdravstvo ne propagira vaj in raje ponudi očala s katerimi lahko zraven še nekaj zasluži.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: mulc007 ()

darkolord ::

Nobena raziskava ne potrjuje tega, kar praviš.

Slika je iz njegove knjige.
spamtrap@hokej.si
spamtrap@gettymobile.si

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: darkolord ()

darkolord je izjavil:

Če vaje Batesa ne bi bile učinkovite, ne bi tiskali knjig z njegovimi vajami in tudi internet ne bi bil poln njegovih vaj.
V resnici je precej teh vaj potegnil iz Joge. V svojem času je namreč precej potoval.

Da so učinkovite lahko poskusiš sam. Že po nekaj dnevih boš videl razliko. Opazil sem jih tudi jaz.
Raziskave o teh vajah kot jih omenjaš, pa so toliko smiselne kot je smiselna raziskava o tem ali trening res izboljšuje kondicijske funkcije telesa.

Njegove vaje so omenjene celo v pdf našega ministrstva. http://lu-jesenice.net/wp-content/uploa...

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

mulc007 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Če vaje Batesa ne bi bile učinkovite, ne bi tiskali knjig z njegovimi vajami in tudi internet ne bi bil poln njegovih vaj.
V resnici je precej teh vaj potegnil iz Joge. V svojem času je namreč precej potoval.

Da so učinkovite lahko poskusiš sam. Že po nekaj dnevih boš videl razliko. Opazil sem jih tudi jaz.
Raziskave o teh vajah kot jih omenjaš, pa so toliko smiselne kot je smiselna raziskava o tem ali trening res izboljšuje kondicijske funkcije telesa.

Njegove vaje so omenjene celo v pdf našega ministrstva. http://lu-jesenice.net/wp-content/uploa...

Na internetu je tudi polno vsebin, da je zemlja ploščata.

Mare2 ::

Phantomeye je izjavil:

Na internetu je tudi polno vsebin, da je zemlja ploščata.

Kje to? :)

Archie66 ::

Moja izkušnja...
Pred pol leta sem pri Zenni naročil progresivna očala Mid Range ( branje in gledanje do razdalje 4m ), prišla so z povitimi nosniki, katere sem si nekako nastavil, izdelava je izgledala O.K., tudi sami okvirji so kvalitetni, le pri dioptriji me je nekaj neprestano motilo. Pri kontroli, sva z optikom ugotovila, da mikro oznake na lečah niso v pravilnem položaju, ne vodoravno, ne navpično, zato vam odsvetujem nakup progresivnih stekel pri njih. Ravno tako sem v dvomih pri navadnih lečah, koliko so v centru, je pa manj moteče, kot pri progresivih.

barakus ::

In si reklamiral zadevo? Sliši se kot da so nekaj katastrofalno zajebali...

Archie66 ::

Po pol leta je to težko, pri progresivih, milimeter dva odstopanja pomeni skoraj neuporabna očala.

Zakaj pa? Če je njihov zajeb očiten se bodo težko zgovarjali, da je to zaradi uporabe. Če je očiten iz slike pa jih lahko po socialnih omrežjih po dreku vlečeš, česar si verjetno ne želijo.

error7891 ::

Info za vse ki naročate očala iz zennioptical oz kakšne druge ne EU države:
Pravkar sem dobil zavrnjeno zahtevo za povračilo nakupa očal od ZZZS. Razlog je bil, da zavarovana oseba pravice do očal ni uveljavljala pri pogodbenem dobavitelju ZZZS oziroma državi EU.

Drugače bi ZZZS prispeval 10% od 68,32€ (cenovni standard za očala z mineralnimi ali plastičnimi stekli za daljavo nad 2dcyl), 90% pa npr. Vzajemna. Pogoj, da se uveljavlja npr. pri Vzajemni je, da mora biti najprej vloga odobrena s strani ZZZS.

Tako da mogoče bi šlo iz kakšne nemške spletne optike, iz aliexpress oz. zennioptical pa očitno ne gre.

Ali lokalna optika zna preveriti/pomeriti, če so kitajska očala narejena po specifikacijah ali ne?

Okapi ::

Zna, vprašanje pa je, če hoče.

MadMax ::

Nimajo pa vsi mašin za to.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

butch3r ::

Čak mal, a ti si kupil špegle na AE oz. Zenniju in potem žical še za zzzs prispevke???
Kupi jih na bolhi pa še za tiste uveljavi.

Reaper ::

Kaj je kle čudnega, včasih je šlo, nekaterim je uspelo pridobiti subvencijo na očala kupljena iz Aliexpressa ali Zennija, zdaj očitno ne gre več.

DePalmo ::

Nazadnje ko sem kupoval očala, sem pri nas izvedel da bi mi ZZZS primaknil 5 EUR za očala (nimam dodatnega zavarovanja), ostalo je moj strošek. Očala pri nas bi zame bila s stekli nekaj čez 200 EUR, s tem da niso imeli okvirja ki bi meni ustrezal (obvezen clip-on z zatemnjenimi stekli).

Zato sem očala kupil preko Zenni Optical, dal za njih s carinskimi dajatvami malenkost pod 30 EUR (nato sem naročil še ene, za rezervo), stekla pa dal delati pri nas. Končni znesek za ena očala je bil okoli 80 EUR in sem z očali super zadovoljen, drugi identični okvir pa čaka v predalu. Če se prvemu kaj naredi, enostavno prestavim stekla v drugi okvir. Oz. bo to naredil optik.

Torej celoten strošek cca. 110 EUR, zelo lahek okvir s sončnim magnetnim nastavkom (clip-on), stekla narejena in vgrajena pri nas, pa še rezervo imam doma.

Kar se tiče ZZZS, koristim merjenje dioptrije, očala si pa nato zrihtam v lastni režiji.

Reaper ::

Jaz sem tudi do zdaj naročil 4 očala na Zenniju in so bila vsa ok. Niso pa bila nobena od teh progresivna, vsa so bila s cilindrom, dva okvirja s clip-on zatemnjenimi stekli. Cena pa 1/3 - 1/2 cene pri nas. Oče je pri nas zaradi kompleksne dioptrije pri nas deval za očala okvirno med 400 - 500 €, okvirje je jemal v rangu 100 €. Očala iz Zennija so prišla 130 € če se ne motim, so skoraj identična po izgledu tistim, kupljenim pri nas za 3x ceno. Je pa tudi Zenni, ko sem dal njegova očala v košarico, zaradi kompleksne dioptrije, zahteval doplačilo 14 €.

Na pregled oči za dioptrijo sem čakal več kot pol leta. Dobim recept za očala in vprašam koliko zdravstvo subvencionira za očala. Dobim odgovor da je subvencija le pri starejših pacientih.
Kakšen je potem sploh smisel RECEPTA za očala? :)

Sem se pa tam naučil to da očala ki jih potrebuješ za branje imajo večjo dioptrijo kot tista za računalnik (z bližanjem se dioptrija povečuje)

Za monitor potrebujem +0.75, za branje pa +0.25.
Je že kdo nabavljal očala iz kitajske? Očala z dioptrijo in filtrom za modro svetlobo (za monitor) na linku stanejo 25EUR. Mogoče jih kje najdem še cenejše. Bo to vredu?

https://www.aliexpress.com/item/4000265...

Zgodovina sprememb…

drooer ::

mulc007 je izjavil:

Na pregled oči za dioptrijo sem čakal več kot pol leta. Dobim recept za očala in vprašam koliko zdravstvo subvencionira za očala. Dobim odgovor da je subvencija le pri starejših pacientih.
Kakšen je potem sploh smisel RECEPTA za očala? :)

Sem se pa tam naučil to da očala ki jih potrebuješ za branje imajo večjo dioptrijo kot tista za računalnik (z bližanjem se dioptrija povečuje)

Za monitor potrebujem +0.75, za branje pa +0.25.
Je že kdo nabavljal očala iz kitajske? Očala z dioptrijo in filtrom za modro svetlobo (za monitor) na linku stanejo 25EUR. Mogoče jih kje najdem še cenejše. Bo to vredu?

https://www.aliexpress.com/item/4000265...

Če imaš stekla za daljavo, dobiš okrog 40 eurov s socialnega za nakup stekel. Je pa odvisno od dioptrije.... Če imaš očala za blizu (za branje), ne dobiš nič.

BorutO ::

Hvala za to izkušnjo. Sem tik pred nakupom novih očal, tak da bom probal kupiti preko neta. Za zadnje sem dal 550 eur .. držale so mi slabi dve leti ...
strani: 1 ... 3 4 5 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slab vid, očala in stroški

Oddelek: Loža
16893 (246) anketar
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 )

8112499 (8781) rupsi31
»

Napačna dioptrija za očala

475174 (3752) rupsi31
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

9423443 (15485) Dzhimen
»

Korekcijska zaščitna očala