» »

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

bambam20 ::

čunga lunga je izjavil:

Vpiši CYL -3.50 AXIS 180 za levo oko. (0 ali 180 je enako)



Kako je kot 0 stopinj enako kotu 180 stopnjam?

mulc007 ::

darkolord je izjavil:

Nobena znanstvena raziskava do sedaj ni našla kakršnekoli zmanjšane dioptrije z vajami dr. Batesa.

Poleg tega je ta isti dr. Bates promoviral gledanje neposredno v sonce za izboljšanje vida, kar pa seveda vodi v nepopravljive okvare vida.

 Z gledanjem v sonce si nabildaš oči

Z gledanjem v sonce si nabildaš oči




Imam njegovo knjigo in notri nikjer ne piše za gledanje sonca z odprtimi očmi.
Zdravo pa je če imaš ob tem zaprte oči.
Mogoče je gledanje v sonce izvzeto iz konteksta in se navezuje na neko očesno bolezen, mreno ....samo predvidevam.

Bates pravi da se mora človek sam odločit ali si bo izboljšal vid ali pa se bo vdal in prevzel bergle v obliki očal.

Okoli oči je kup mišic. Podobno kot s tekom jačaš nožne mišice da hitreje tečeš, lahko telovadiš tudi očesne mišice da obliko očesa bolje "stisneš" v obliko, ki lepo fokusira svetlobo v točko.
Res pa je da si moraš potem za telovadbo vsakodnevno vzeti nekaj minut. V današnjem tempu je to včasih težko in verjetno jih je malo ki vztrajajo s temi vajami. Mogoče ravno zato zdravstvo ne propagira vaj in raje ponudi očala s katerimi lahko zraven še nekaj zasluži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

darkolord ::

Nobena raziskava ne potrjuje tega, kar praviš.

Slika je iz njegove knjige.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mulc007 ::

darkolord je izjavil:

Nobena raziskava ne potrjuje tega, kar praviš.

Slika je iz njegove knjige.


Če vaje Batesa ne bi bile učinkovite, ne bi tiskali knjig z njegovimi vajami in tudi internet ne bi bil poln njegovih vaj.
V resnici je precej teh vaj potegnil iz Joge. V svojem času je namreč precej potoval.

Da so učinkovite lahko poskusiš sam. Že po nekaj dnevih boš videl razliko. Opazil sem jih tudi jaz.
Raziskave o teh vajah kot jih omenjaš, pa so toliko smiselne kot je smiselna raziskava o tem ali trening res izboljšuje kondicijske funkcije telesa.


Njegove vaje so omenjene celo v pdf našega ministrstva. http://lu-jesenice.net/wp-content/uploa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Phantomeye ::

mulc007 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Nobena raziskava ne potrjuje tega, kar praviš.

Slika je iz njegove knjige.


Če vaje Batesa ne bi bile učinkovite, ne bi tiskali knjig z njegovimi vajami in tudi internet ne bi bil poln njegovih vaj.
V resnici je precej teh vaj potegnil iz Joge. V svojem času je namreč precej potoval.

Da so učinkovite lahko poskusiš sam. Že po nekaj dnevih boš videl razliko. Opazil sem jih tudi jaz.
Raziskave o teh vajah kot jih omenjaš, pa so toliko smiselne kot je smiselna raziskava o tem ali trening res izboljšuje kondicijske funkcije telesa.


Njegove vaje so omenjene celo v pdf našega ministrstva. http://lu-jesenice.net/wp-content/uploa...


Na internetu je tudi polno vsebin, da je zemlja ploščata.

Mare2 ::

Phantomeye je izjavil:


Na internetu je tudi polno vsebin, da je zemlja ploščata.

Kje to? :)

Archie66 ::

Moja izkušnja...
Pred pol leta sem pri Zenni naročil progresivna očala Mid Range ( branje in gledanje do razdalje 4m ), prišla so z povitimi nosniki, katere sem si nekako nastavil, izdelava je izgledala O.K., tudi sami okvirji so kvalitetni, le pri dioptriji me je nekaj neprestano motilo. Pri kontroli, sva z optikom ugotovila, da mikro oznake na lečah niso v pravilnem položaju, ne vodoravno, ne navpično, zato vam odsvetujem nakup progresivnih stekel pri njih. Ravno tako sem v dvomih pri navadnih lečah, koliko so v centru, je pa manj moteče, kot pri progresivih.

barakus ::

In si reklamiral zadevo? Sliši se kot da so nekaj katastrofalno zajebali...

Archie66 ::

Po pol leta je to težko, pri progresivih, milimeter dva odstopanja pomeni skoraj neuporabna očala.

barakus ::

Zakaj pa? Če je njihov zajeb očiten se bodo težko zgovarjali, da je to zaradi uporabe. Če je očiten iz slike pa jih lahko po socialnih omrežjih po dreku vlečeš, česar si verjetno ne želijo.

error7891 ::

Info za vse ki naročate očala iz zennioptical oz kakšne druge ne EU države:
Pravkar sem dobil zavrnjeno zahtevo za povračilo nakupa očal od ZZZS. Razlog je bil, da zavarovana oseba pravice do očal ni uveljavljala pri pogodbenem dobavitelju ZZZS oziroma državi EU.

Drugače bi ZZZS prispeval 10% od 68,32€ (cenovni standard za očala z mineralnimi ali plastičnimi stekli za daljavo nad 2dcyl), 90% pa npr. Vzajemna. Pogoj, da se uveljavlja npr. pri Vzajemni je, da mora biti najprej vloga odobrena s strani ZZZS.

Tako da mogoče bi šlo iz kakšne nemške spletne optike, iz aliexpress oz. zennioptical pa očitno ne gre.

barakus ::

Ali lokalna optika zna preveriti/pomeriti, če so kitajska očala narejena po specifikacijah ali ne?

Okapi ::

Zna, vprašanje pa je, če hoče.

MadMax ::

Nimajo pa vsi mašin za to.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

buttcrack ::

Čak mal, a ti si kupil špegle na AE oz. Zenniju in potem žical še za zzzs prispevke???
Kupi jih na bolhi pa še za tiste uveljavi.

Reaper ::

Kaj je kle čudnega, včasih je šlo, nekaterim je uspelo pridobiti subvencijo na očala kupljena iz Aliexpressa ali Zennija, zdaj očitno ne gre več.

DePalmo ::

Nazadnje ko sem kupoval očala, sem pri nas izvedel da bi mi ZZZS primaknil 5 EUR za očala (nimam dodatnega zavarovanja), ostalo je moj strošek. Očala pri nas bi zame bila s stekli nekaj čez 200 EUR, s tem da niso imeli okvirja ki bi meni ustrezal (obvezen clip-on z zatemnjenimi stekli).

Zato sem očala kupil preko Zenni Optical, dal za njih s carinskimi dajatvami malenkost pod 30 EUR (nato sem naročil še ene, za rezervo), stekla pa dal delati pri nas. Končni znesek za ena očala je bil okoli 80 EUR in sem z očali super zadovoljen, drugi identični okvir pa čaka v predalu. Če se prvemu kaj naredi, enostavno prestavim stekla v drugi okvir. Oz. bo to naredil optik.

Torej celoten strošek cca. 110 EUR, zelo lahek okvir s sončnim magnetnim nastavkom (clip-on), stekla narejena in vgrajena pri nas, pa še rezervo imam doma.

Kar se tiče ZZZS, koristim merjenje dioptrije, očala si pa nato zrihtam v lastni režiji.

Reaper ::

Jaz sem tudi do zdaj naročil 4 očala na Zenniju in so bila vsa ok. Niso pa bila nobena od teh progresivna, vsa so bila s cilindrom, dva okvirja s clip-on zatemnjenimi stekli. Cena pa 1/3 - 1/2 cene pri nas. Oče je pri nas zaradi kompleksne dioptrije pri nas deval za očala okvirno med 400 - 500 €, okvirje je jemal v rangu 100 €. Očala iz Zennija so prišla 130 € če se ne motim, so skoraj identična po izgledu tistim, kupljenim pri nas za 3x ceno. Je pa tudi Zenni, ko sem dal njegova očala v košarico, zaradi kompleksne dioptrije, zahteval doplačilo 14 €.

mulc007 ::

Na pregled oči za dioptrijo sem čakal več kot pol leta. Dobim recept za očala in vprašam koliko zdravstvo subvencionira za očala. Dobim odgovor da je subvencija le pri starejših pacientih.
Kakšen je potem sploh smisel RECEPTA za očala? :)

Sem se pa tam naučil to da očala ki jih potrebuješ za branje imajo večjo dioptrijo kot tista za računalnik (z bližanjem se dioptrija povečuje)

Za monitor potrebujem +0.75, za branje pa +0.25.
Je že kdo nabavljal očala iz kitajske? Očala z dioptrijo in filtrom za modro svetlobo (za monitor) na linku stanejo 25EUR. Mogoče jih kje najdem še cenejše. Bo to vredu?

https://www.aliexpress.com/item/4000265...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

drooer ::

mulc007 je izjavil:

Na pregled oči za dioptrijo sem čakal več kot pol leta. Dobim recept za očala in vprašam koliko zdravstvo subvencionira za očala. Dobim odgovor da je subvencija le pri starejših pacientih.
Kakšen je potem sploh smisel RECEPTA za očala? :)

Sem se pa tam naučil to da očala ki jih potrebuješ za branje imajo večjo dioptrijo kot tista za računalnik (z bližanjem se dioptrija povečuje)

Za monitor potrebujem +0.75, za branje pa +0.25.
Je že kdo nabavljal očala iz kitajske? Očala z dioptrijo in filtrom za modro svetlobo (za monitor) na linku stanejo 25EUR. Mogoče jih kje najdem še cenejše. Bo to vredu?

https://www.aliexpress.com/item/4000265...



Če imaš stekla za daljavo, dobiš okrog 40 eurov s socialnega za nakup stekel. Je pa odvisno od dioptrije.... Če imaš očala za blizu (za branje), ne dobiš nič.

BorutO ::

Hvala za to izkušnjo. Sem tik pred nakupom novih očal, tak da bom probal kupiti preko neta. Za zadnje sem dal 550 eur .. držale so mi slabi dve leti ...

SebyDiamant ::

V Safilu v Ormožu veliko teh blagovnih znamk delajo. Nimajo pa nobene industrijske prodajalne :(
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

BorutO ::

seby ...imeli so v ormožu optika, ki so prodajali njihova očala. Ko sem še delal v tem safilu (takratna carrera optyl) so imeli v centru "mesta" optika.

barakus ::

Ali kakrnekoli vaje za oci lahko pomagajo zmanjsati astigmatizem / cilinder?

darkolord ::

Ne.

;-) ::

Ker se nisem nikoli posteno naredil zdravniskega pregleda- v tistem aparatu nisem videl pol k... Nic. Sem se odlocil da grem na pregled.

V zivljenju ne opazam da bi slabo videl, mogoce sem navajen.

Tak da danes ko resim pri oftamologu narocim ocala, ker me to v zivljenju ne moti lahko tudi pocakam in narocim z tujine. Katere firme so zdaj in v tujini in jim zaupate?

Reseno -0.75 in -0.5 ze iscem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

;-) ::

Narocil iz zennija lepo sestavim, cena samo 25$. Porocam kako bo ko prejmem. Mogoce se narocim na alliju

;-) ::

No se vsem ki placujete bedarije vceraj sem poslal par mailov in sporocil optikom naj mi poslikajo ponudbo brezplacnih okvirjev samo da izkoristim napotnico.

Optika Pelikan, Poljcane je takoj poslala slike, poslala je tudi optika Jure iz Slov. Konjic in optika Auer iz Maribora.

Pelikan je bil najhitrejsi in je imel okvir ki mi je vsec. Vceraj letim gledat pomeri se pd, danes so ze na nosu. Mislim da bo to to. Malo sem presenecen da je taka rqzlika z ocali zdaj komaj vidim da sem slabo videl in se sploh nisem zavedal.

2dark ::

barakus je izjavil:

Ali lokalna optika zna preveriti/pomeriti, če so kitajska očala narejena po specifikacijah ali ne?


Da.

mulc007 je izjavil:

Na pregled oči za dioptrijo sem čakal več kot pol leta. Dobim recept za očala in vprašam koliko zdravstvo subvencionira za očala. Dobim odgovor da je subvencija le pri starejših pacientih.
Kakšen je potem sploh smisel RECEPTA za očala? :)



Da so te nategnal. Vsak, kateremu je ugotovljeno, da ima dioptrijo je upravičen na 2 leti do subvencije.

p6485560[ naj bi izjavil:


Če imaš očala za blizu (za branje), ne dobiš nič.


To ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

;-) ::

Ve kdo od kje posilja Zenni danes sem dobil da so poslana na njihovi strani prise honkong na drugih sweden.

matobeli ::

HK

;-) ::

;-) je izjavil:

Narocil iz zennija lepo sestavim, cena samo 25$. Porocam kako bo ko prejmem. Mogoce se narocim na alliju


Danes sem dobil ocala, sedejo iz prve, kvaliteta okvirja je neprimerno boljsa kot od teh ki sem jih gledal tukaj (ravno si je moja kupovala ocala in sma bila v vec optikah), na koncu je vzela pri della spina, ampak glede na ta okvir iz zennija za 6.99$ lahko recem pogreb.

Priporocam, edino caka se dolgo.

Tri dni so bila na carini kot je pisalo na shippingu ampak so prisla neodprta in brez dodatnih stroskov.

2dark ::

;-) je izjavil:

;-) je izjavil:

Narocil iz zennija lepo sestavim, cena samo 25$. Porocam kako bo ko prejmem. Mogoce se narocim na alliju


Danes sem dobil ocala, sedejo iz prve, kvaliteta okvirja je neprimerno boljsa kot od teh ki sem jih gledal tukaj (ravno si je moja kupovala ocala in sma bila v vec optikah), na koncu je vzela pri della spina, ampak glede na ta okvir iz zennija za 6.99$ lahko recem pogreb.

Priporocam, edino caka se dolgo.

Tri dni so bila na carini kot je pisalo na shippingu ampak so prisla neodprta in brez dodatnih stroskov.


Raje povej o sami ostrini , ki ti jo nudijo stekla.

matobeli ::

Jaz sem imel pa "srečo" z 6.99$ okvirjem, bil je presenetljivo lep in dobro narejen za to ceno, proti drugemu paru očal ki sem jih vzel so mi bila 6.99 celo bolj všeč.
Ostrina? Odlična. Na 6.99 nisem vzel nobenih dodatnih premazov na "dražjih" pa vse, vključno z filtrom modre svetlobe.

Da ni antirefleksa se je poznalo, ampak zelo malo, imel sem prej vse sorte leč, tudi HOYA stekla ki so kao top. Kar naj bodo.

6.99 okvir pa žal ni preživel bližnjega srečanja z srednje močno podajo košarkaške žoge, vendar ga verjetno ne bi 99& vseh navadnih plastičnih okvirjev ker je bil udarec točno na rob, v pant.
Bom pa naročil še ene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

2dark ::

matobeli je izjavil:

Jaz sem imel pa "srečo" z 6.99$ okvirjem, bil je presenetljivo lep in dobro narejen za to ceno, proti drugemu paru očal ki sem jih vzel so mi bila 6.99 celo bolj všeč.
Ostrina? Odlična. Na 6.99 nisem vzel nobenih dodatnih premazov na "dražjih" pa vse, vključno z filtrom modre svetlobe.

Da ni antirefleksa se je poznalo, ampak zelo malo, imel sem prej vse sorte leč, tudi HOYA stekla ki so kao top. Kar naj bodo.

6.99 okvir pa žal ni preživel bližnjega srečanja z srednje močno podajo košarkaške žoge, vendar ga verjetno ne bi 99& vseh navadnih plastičnih okvirjev ker je bil udarec točno na rob, v pant.
Bom pa naročil še ene.


Sam drugače opazim zelo hitro razliko med kvalitetnim antirefleksom in povprečnim. Pri zelo dobrem je stopnja bleščanja ponoči izjemno nizka. To je posledica, ker imam kornično suhe oči in mi slab antireleksni sloj bleščanje premalo omili.

Pri zdravem človeku, ki nima problemov z bleščanjem pa ga ne potrebuje. V 80-ih in 90-ih smo nosili očala brez antirefleksa in ostalih premazov pa zato nismo videli nič slabše.

Me veseli. Okvir se da drugače zavarit ( tudi plastiko). Pri tako nizki ceni se morda res ne splača. Ne vem. varjenje je načeloma zastonj.

matobeli ::

Ja, lahko bi se ga zavarilo, ampak ni bil ravno lep in čist zlom in je bila moja ocena da popravilo ekonomsko ni smiselno.

Mimogrede, imel sem tudi enega izmed najdražjih okvirjev na zenniju -titan serija, zelo lušten in kvaliteten okvir. In podobno je tudi ta dobil udarec z žogo, bil je celo močnejši. Sem jih malo naglihal in nosil še precej časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

;-) ::

O ostrini nimam kaj rect vzel sem vse osnovo tud premaze. Zdajle sem se peljal z avtom po temi 30km in mi ne blesci...nevem nimam kaj rect, drugega kot za 25€ od tega 9€ postnine sem zadovoljen. Zal mi je sam da nisem dvojih naroco ker kar odlagam zadeve in vedno iscem.

matobeli ::

mah, pol bi pa še ddv pa poštne stroške plačal, se ne splača.

2dark ::

;-) je izjavil:

O ostrini nimam kaj rect vzel sem vse osnovo tud premaze. Zdajle sem se peljal z avtom po temi 30km in mi ne blesci...nevem nimam kaj rect, drugega kot za 25€ od tega 9€ postnine sem zadovoljen.



Če nimaš problemov z zdravjem ( suhe oči ) ti nima kaj bleščat. Bleščanje je posledica zdravstvenih težav ( presuhe oči, siva mrena... )...

;-) ::

Ti res mislis da je antireflex premaz zarad tvojih suhih oci in ne zarad blescanja stekla avta in stekla ocal in normalnega pojava ki se ob dvojnih steklih pojavlja tudi ce nimas dioptrije.

starfotr ::

Pri nas imamo kar nekaj proizvajalcev. Lahko rečemo, da smo samozadostni oz. da še izvažamo produkte.

Leče: https://www.alcom.si/uporabniki/ in http://okm.si/index.php/sl
Okvirji: http://oke.si/ponudba/veleprodaja/


Že prej omenjen Safilo oz. Carrera optyl iz Ormoža.

Največji na svetu so pa Italiani, imajo tudi ameriške znamke v lasti. Služijo ko nori.
http://www.luxottica.com/en

Jaz se ne bi več hecal s kitajci. Odkar je pri nas https://www.dellaspina.si/ je to povsem dovolj dobro in dovolj poceni. Lahko bi bilo pa še malo ceneje...

matobeli ::

Zakaj pa se hecaš s kitajci? Jaz čist resno naročim očala in jih čist zaresen poštar prinese v kaslc.

dellaspina ima očala po 100eur, ne vem če si zasledil v osnovni šoli, ampak do 15eur je cca 75eur razlike.

ali pa vzameš očala iz trivexa z titan okvirjem in vsemi premazi, pa še vedno ne vem če si na 100eur.

;-) ::

Ne razumem sploh kaj hoce starfotr povedat dal je neke neuporabne linke.

Jaz sem narocil pri zenniju moja je sla v lj v dellaspino, ker baje raje proba ocala. Na koncu je se hodla 5x v maribor da so zadeve popravljali, dali dodatna dva okvirja, bla bla bla...pod crto ocala je kupila dva dni prej kot jaz iz HK. Stale so jo ce odmislimo vse prevoze 50€ ker je imela napotnico. Vseeno slab deal. Glede na kvaliteto te plastike bi z napotnico bile komot free, tud stroskovno bi jim slo skos.

buttcrack ::

matobeli je izjavil:



dellaspina ima očala po 100eur, ne vem če si zasledil v osnovni šoli, ampak do 15eur je cca 75eur razlike.

Žal tudi ti matematike ne bi smel imeti pozitivno :)
Razen, če meniš, da je cca = 10.

matobeli ::

mah 8 eur je še poštnine ponavad, pa na une od 6.99 morš dat še antirefleks da je ekvivalent unim za 100, od oka pride na koncu cca 25eur za očala ekvivalentna unim iz dellaspina

perci ::

Zdravo.
Pred kratkim sem za svojo 6 letno hči kupil očala. Na enem očesu ima dioptrijo 8, na drugem pa 1, kar je seveda problem zaradi debeline leče. Zadeva je stala cca 300 oz malo več, pa to sploh niso neke top leče. Ni mi sicer žal, ker sam ne bi vedel, kaj nabaviti in ali sem ok nabavil. Pa še hitro smo rabili.

Bi pa zdej za foro kupil še ena na zenniju pa me zanima, če mi lahko svetujete, predvsem glede dimenzije. Mal sem se hecal s temi 3d modeli pa mi ni najbolj uspelo. Je kakšna bolj zanesljiva varianta s to medzenicno razdaljo? Kako se to sploh zanesljivo zmeri?

Imate še kak nasvet zame? Jaz namreč nimam dioptrije in sem zelo neizkušen glede teh reči.

Tamala bo sicer čez en teden dobila leče ampak vseeno bi se malo poigral s temle, čist iz firbca.

darkolord ::

Je kakšna bolj zanesljiva varianta s to medzenicno razdaljo? Kako se to sploh zanesljivo zmeri?
Vzameš ravnilo, ga porineš nad čelo, rečeš otroku, naj gleda v daljavo in pomeriš. Narediš 3 meritve in vzameš povprečje.

perci ::

Thx. Kako pa naročiš stanjsane leče? Je to kje treba posebej izbrat?

Še kak nasvet za nooba?

Darko, zate sem vidu da kupuješ kar direkt na AE. Zakaj ne na zennoptical?

Mimogrede, a tisti 3d modeli so BS? Zgleda sicer lepo ampak me navdaja z nezaupanjem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

darkolord ::

To, da so leče "stanjšane", je samo marketniški izraz, da zgleda, kot da so naredili nekaj ekstra zate. V resnici gre samo za drug material z višjim lomnim količnikom, zaradi česar je leča potem sama po sebi tanjša.

Ko izbiraš lečo, izbereš še lomni količnik, večinoma so približno naslednji: 1,50; 1,56; 1,60; 1,67; 1,74. Od 1,50 naprej je "stanjšano". Gre pa tako po vrsti tudi cena (eksponentno).



Za 8.00 bi verjetno bilo najboljše vzet 1,74. Bi pa znala bit za 1.00 pretanka in bi bilo mogoče smiselno vzet za drugi uč drugo debelino (1,56 npr., potem tudi ne bi bila ena leča toliko debelejša od druge). Zenni ne vem če ma to opcijo, s Kitajci direkt se lahko zmeniš.

Iz AE sem naročal, ker je bilo takrat še ceneje (cut the midddleman, pa še tisti kitajci so že middlemani), nimam pa zelo posebnih preferenc.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Ce ima samo diptrijo brez cilindrov bo medzenicna razdalja ok tudi ce kak mm sfalis. Jaz sem sam na ogledalu mero za zenni, potem sem se pri optiku prosil da izmerijo in smo izmerli isto.

Tiste slike spodaj niso BS, moja ocala so prisla identicna kot so na slikah in dokaj taka kot sem si jih predstavljal, edina stvar ki me je šokirala je material okvira za 6.99$ ki se me vsak dan nasmeji ko jih primem, nimam kaj rect zakon.

3d model mi je sicer pokazal malce manjsa ocala, pomoje je 3d model najbolj primeren da vidis kak okvir ti sploh pase.

Cakal bos vsaj 3 tedne, na koncu so moja bila se na carini, vnaprej sem jim ze poslal mail z podatki v primeru da bi dobil kako poloznico in napisal da je v paklu medicinski pripomocek a ni bilo nic stroskov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829742 (4123) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514381 (3739) tomlin
»

Prvič očala za korekcijo vida

Oddelek: Loža
234318 (3522) kuall
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
4710715 (9293) bambam20
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437922 (29964) Dzhimen

Več podobnih tem