» »

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

zuz3k ::

a obstaja še kje na netu druga stran z okviri za očala podobnimi addidas

naprimer kukr so teli modeli http://www.seniorsedge.ca/cheap-sunglas...
Life is a psychological game.

Master_Yoda ::

perci je izjavil:



Še kak nasvet za nooba?



En predlog: Glej da so lece asfericne (aspherical) in ne sfericne (spherical). Sem enkrat naredil kiks in sem menjal ocala z isto dioptrijo in nisem preveril - so mi naredili sfericna in so bila dosti slabsa pri isti diopriji. Seveda v sloveniji - nekako morajo zasluziti par eur vec da lahko imajo trgovine v marmorju in drage avte v garazi.

Te z zennija, ki jih imam sedaj so asfericna, so pa minimalno 4*manj stala kot tukaj pri nasih zlatarjih sfericna ...

P.S. Razlika je v tem (vsaj kolikor jaz vidim) da pri asfericnih dosti bolje vidis tudi ob straneh stekel, ne samo na centru - npr. imas 2 monitorja in si obrnjen proti enemu, ce pogledas na drugega ne da bi premaknil glavo tja je dosti bolje s asfericnimi. Medtem ko s sfericnimi skoraj nic nisem videl prebrati ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

perci je izjavil:

Je kakšna bolj zanesljiva varianta s to medzenicno razdaljo? Kako se to sploh zanesljivo zmeri?

To zmeri "optik" vsakič. Piše recimo na onem listku iz "mašine", zraven ostalih podatkov.

A kateri od ponudnikov pri izbiri lomnega indexa navede tudi Abbe-jevo število?

Ker sem enkrat nabasal na material z najslabšim. Sicer je prodajalec (brille24) brez pripomb sprejel reklamacijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

Sem prejel paket ta mesec (pod 20€; sončna očala z dioptrijo). Na carini so ga ustavili in dobim sms s povezavo kam naj dostavim račune. Pošljem screenshote paypal računa in zenni podrobnosti naročila in čez en teden dobim paket brez dodatnih stroškov. Sem pričakoval 5€ obveznih manipulativnih stroškov in sem bil prijetno presenečen. Res pa je, da je tudi Zenni napisal na paket pravilno ceno zaokroženo na 1 USD.

MrStein ::

Še slika leče z slabo (veliko) disperzijo (nizko Abbe število):

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Da ne boste iskali ves dan:

Podatki o lastnostih:
Mitsui Chemicals , material "MR"

Tabela lastnosti tipičnih materialov za leče (index in Abbe):
na allaboutvision.com
na allentownoptical.com


Fizika pravi, da se z večanjem lomnega količnika Abbejevo število manjša (slabša). Rešitev je v materialih, ki se temu malo "upirajo". Z metamateriali v prihodnosti mogoče bolj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Tole pravi zennioptical:

Below is our Abbe numbers for our lenses:

1.57 Mid-IndexRecommended                   38
1.53 Trivex Impact Resistant                43
1.59 Polycarbonate Impact Resistant         31
1.61 High-Index                             41
1.67 High-Index                             32
1.74 High-Index                             32
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-valvoline- ::

Ok, ker so pr nas malo prevec zasoljene cene narocil bi ocetu par ocal preko alix. Katero trgovino bi priporocili? Okviri plus lece z dioptrijo normalno.

MrStein ::

Sem dobil očala od Zenni.

So kar v redu, sploh za to ceno.

Je pa nekaj pomanjkljivosti. Recimo rob leče ni zamatiran, kot ponavadi. To pomeni da se tam veselo odseva oziroma blešči.

Nastavki s temnimi stekli imajo držalo v vidnem polju. Pa še fajn zamažejo leče, pri stiku. Se verjetno dajo upogniti, da ne bodo tako v napoto.

Sicer so OK. Udobno se nosijo, optične lastnosti so v redu, dobro vidim, nič ni čudnega, ne izstopa (torej nič glavobola, vrtoglavice ali karkoli, kot da bi jih že od nekdaj nosil).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Golden eye ::

MrStein je izjavil:

Sem dobil očala od Zenni.

So kar v redu, sploh za to ceno.

Je pa nekaj pomanjkljivosti. Recimo rob leče ni zamatiran, kot ponavadi. To pomeni da se tam veselo odseva oziroma blešči.

Nastavki s temnimi stekli imajo držalo v vidnem polju. Pa še fajn zamažejo leče, pri stiku. Se verjetno dajo upogniti, da ne bodo tako v napoto.

Sicer so OK. Udobno se nosijo, optične lastnosti so v redu, dobro vidim, nič ni čudnega, ne izstopa (torej nič glavobola, vrtoglavice ali karkoli, kot da bi jih že od nekdaj nosil).

Katera očala si pa vzel? Koliko si jih tanjšal?

MrStein ::

Okvir: 3210712 in 3215921

Leče:
1.61 Blokz High-Index
1.53 Trivex(R) Impact Resistant

Bolj za test kot resno uporabo.

Moti me disperzija (Chromatic aberration) in barrel distortion.
Bom jutri primerjal s starimi očali, če je slabše ali enako kot tam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Golden eye ::

Iz spletne strani www.brille24.de bom naročil očala brez okvirjev z dioptrijo -1.25 na oba očesa.
A se splača doplačat 50 eur za Premium Glasses?
Our premium glasses are made from high-quality plastic using the latest glasses technology from the market leader Essilor.
The super anti-reflective coating ensures a reflection-free viewing experience and the extra hardening makes the lens particularly resistant. Thanks to the UV filtering function of the lens, the eyes are reliably protected against incident UV rays. The glass has a dirt and water-repellent coating with a lotus effect for easy maintenance and cleaning.

A za očala brez okvirjev indeks leč 1.5 ni primeren? Torej moram vzeti indeks 1.6?

2dark ::

Golden eye je izjavil:


A za očala brez okvirjev indeks leč 1.5 ni primeren? Torej moram vzeti indeks 1.6?


1.5 je brez tanjšave.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

MrStein ::

Za dioptrijo -1.25 ne bi smelo biti težav. Vsaj ne zaradi debeline leč.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Golden eye ::

Če izberemo očala z indeksom 1,5 na brille24.de piše to:
The lenses with the index 1.5 are light in weight, but are only recommended for full rim glasses (not for rimless or half rim glasses). Note: With higher vision values, the glasses can become too thick and protrude beyond the frame.

Recommended for visual values ​​up to +/- 2.0 dpt.

MrStein ::

Imam očala z -4.50 z nestanjšanimi lečami in ni nobenega problema.

Ter še ene, kje je index 1.61

Na zennioptical mi za dioptrijo -1.25 celo izpiše, da priporoča steklo 1.50 (izbran je okvir brez spodnjega dela).

Večji lomni količnik pomeni:
- tanjša leča (pri -1.25 skoraj nezaznavna razlika)
- dražja leča
- več popačenj slike (kromatična aberacija, Barrel distortion, odboji...)

O tem sem pred nekaj meseci pisal, poglej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hopsy ::

Odg. vsem glede na naslov teme: nehte se zjbavat z ocalami iz AX in šaltejte na leče, neverjetno so že postale nemotljive v učku. Izberte tiste, ki imajo še za nošenje čez noč, imajo še UV zaščito in nosljivo dva tedna, potegneš še za teden ali dva dlje brez težav in še prišparaš. Priporočam zelo, zakon stvarce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

Golden eye ::

A se potem splača doplačat 50 eur za Premium Glasses?
Ali v tem primeru plačaš toliko samo za hidrofobni sloj ali so dejansko tudi leče bolj kvalitetne?
https://www.brille24.de/optiker/brillen...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Sem dobil očala od Zenni.
...
Nastavki s temnimi stekli imajo držalo v vidnem polju. Pa še fajn zamažejo leče, pri stiku. Se verjetno dajo upogniti, da ne bodo tako v napoto.

No upogniti se da, ampak že sledi naslednji problem. Površina teh nastavkov (tisti srednji, kovinski del) je precej groba in že pri drugi uporabi je spraskalo barvo z okvira očal.

To vse bolj diši po "nisem tako bogat, da bi kupoval poceni"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

No, po (manj kot) treh mesecih že naslednji problem: vijak na desnem tečaju očal se je odvil

Še dobro, da sem opazil, preden je odpadel, ker ga potem več ne bi našel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

2dark ::

MrStein je izjavil:

No, po (manj kot) treh mesecih že naslednji problem: vijak na desnem tečaju očal se je odvil

Še dobro, da sem opazil, preden je odpadel, ker ga potem več ne bi našel.


To ni noben problem. Problem bi bil, če bi ti natirefleksni sloj razpokal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

MrStein ::

Saj je.

Ni "napokal" ampak odstopil od stekla. Oziroma en madež je naredil.

PS: A da očala razpadejo po manj kot treh mesecih ni problem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

2dark ::

MrStein je izjavil:

Saj je.

Ni "napokal" ampak odstopil od stekla. Oziroma en madež je naredil.

PS: A da očala razpadejo po manj kot treh mesecih ni problem?


Jah, navoj je blj švohoten. Se zgodi.

Jaz težko komentiram, ker kupujem kvaliteto, tako stekla, tako okvirje.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

MrStein ::

Od kod pa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

2dark ::

MrStein je izjavil:

Od kod pa?


Kaj od kod? V sloveniji. Jaz ne morm naročat preko neta, ker mam cilindre, visoko dioptrijo in rabm kvalitetno narejeno zadevo.

Jaz sm preko ZZZS-ja na vsake dve leti za višine dioptrije upravičen do zneska 199EUR, kar mi pokrije top stekla s stanjšavo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

aborko ::

Po mojih izkušnjah (4 pari iz Zenni) je kvaliteta zelo odvisna od modela. En par je tudi meni po ~pol leta razpadel, enega sem po 2 letih zlomil, 2 pa držita že ~5 let bp. Res pa da pri meni očala nimajo lahkega življenja, ne uporabljam etuija in se pogosto sedim na njih. :)

Kaj od kod? V sloveniji. Jaz ne morm naročat preko neta, ker mam cilindre, visoko dioptrijo in rabm kvalitetno narejeno zadevo.

Nisem vedel da smo v Sloveniji vodilni v svetu na tem področju, super da kitajci proti eni Sloveniji nimajo za burek.

Okapi ::

MrStein je izjavil:

No, po (manj kot) treh mesecih že naslednji problem: vijak na desnem tečaju očal se je odvil

Vijaki, zlasti majhni, imajo zanimivo lastnost, da jih škrati radi odvijajo.;)

Rešitev je na voljo v v seh bolje založenih trgovinah s tehnično robo.

Kvinta ::

2dark je izjavil:

MrStein je izjavil:

Od kod pa?


Kaj od kod? V sloveniji. Jaz ne morm naročat preko neta, ker mam cilindre, visoko dioptrijo in rabm kvalitetno narejeno zadevo.

Jaz sm preko ZZZS-ja na vsake dve leti za višine dioptrije upravičen do zneska 199EUR, kar mi pokrije top stekla s stanjšavo.


Hvala enako jaz mam isto.

Si pa recimo moj foter že leta naroča iz alienexpresa seveda nezahtevna za blizu samo za cajtnge brat.
A.C.A.B

matobeli ::

Mojim zenni za 6USD se ni noben vijakec odšraufal in tudi na dražjih očalih ni bilo nikoli problemov. Ne z lečami in ne z okvirji, razen običajnih.

Je pa itak vseeno ker so nehal pošiljat, sam še neki US furajo. Upam da se vrnejo.

barakus ::

Moja očala z aliexpress po 6 mesecih brez pripomb

MrStein ::

Kvinta je izjavil:


Si pa recimo moj foter že leta naroča iz alienexpresa seveda nezahtevna za blizu samo za cajtnge brat.

Take dobiš v vsaki trgovini pri nas za 5 EUR ali manj. Se res splača naročiti iz kitajske?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Če maš različni dioptriji moraš naročit. Za silo so pa tud tiste iz pošte/štacun dobre. Jih ima pa moja tašča (vsake pol leta ene) in če jih primerjam z mojim 7USD iz zennija so bistveno slabša.

Kvinta ::

MrStein je izjavil:

Kvinta je izjavil:


Si pa recimo moj foter že leta naroča iz alienexpresa seveda nezahtevna za blizu samo za cajtnge brat.

Take dobiš v vsaki trgovini pri nas za 5 EUR ali manj. Se res splača naročiti iz kitajske?


Star je 72 let pa to ve samo on pravi ,da se s tem računalniško izobražuje ..... pač penziči majo cajt :))
A.C.A.B

matobeli ::

Super, zelo pozitivno da se spravi in obenem ne misli da mu bodo dušo ukradli na internetih. Ni boljšega za starostnike. Še večina delavne populacije ne upa naročit kaj več od usb kabla iz kitajske.

Sumo ::

Ali je morda kdo od vas v zadnjih mesecih kaj naročal pri Zenni in zadevo tudi dobil? Jaz sem ravno pred pandemijo (7.3.2020) naročil očala, ki so jih odposlali 11.3.2020, pa še vedno niso prišla do mene. Po trackingu sodeč so bila nazadnje v Singapurju, potem se je pa za njimi izgubila vsaka sled...

Na podpori so me že dvakrat prosili, da naj počakam še "par dni", vendar kar nekako dvomim, da se bo paket še kdaj pojavil, glede na to, da je bil zadnji tracking dogodek dne 17.3.2020.

buttcrack ::

barakus je izjavil:

Moja očala z aliexpress po 6 mesecih brez pripomb

moja z AE po letu in pol vsakodnevne rabe (2 na daleč in 1 cilindra) za manj kot 11$ so še vedno tipi topi. OK, mogoče so pri nosu malce zrabljene, ampak to so bile tudi raybanke (100€+ samo okvir) po parih mesecih tudi.
Še danes jih ima AE po isti ceni in samo še oklevam ali naročim komplet za 11$ ali samo okvir za 5.5$ :)

BorutO ::

Ja, malo denarja, malo muzike. Problem je, da ne moreš pričakovati vrhunske (iste) kvalitete pri očalih za par 10 eur, kot pa pri očalih pri optiku za 500 eur, recimo. Ni logike. Ta očala so zelo poceni. Nekoč sem imel punco, ki je delala dodaten poklic ob službi za optika. In je povedala koliko dela je s tem, ko brusijo. Kakšna natančnost more biti, da lahko hitro kaj zafrkneš itd itd, da se potem sploh ne čudi zakaj nekatera očala stanejo po par sto evrov, še posebej tista, ki se ob sončni svetlobi zatemnijo.

Rad bi pa vseeno probal kakšna očala kupiti preko spleta, da jih testiram.

fikus_ ::

Stekla kupijo in brusijo po šabloni za določen okvir, pravzaprav stroj to sam brusi, zaposleni samo vstavi steklo in šablono v stroj. Edino kar mora pazit, da postavi steklo in šablono na pravi položaj. Tako da ti je punca dost jamrala, koliko dela ima.

v identičnih očalih za 50 in 500 eur ni toliko razlike v materialu, kot je v ceni.

styrian ::

Jaz sem v mladosti nosil očala, zdaj pa imam včasih probleme z vidom.

Bil sem na brezplačnem testiranju v zdravstvenem domu, vednar mi je okulist rekel, da je vse OK in da ne potrebujemn očal.

Dejansko pa sedaj za gledanje na monitor uporabljam cenena očala za 3€ z 2.5 dioptrijo iz Hoferja.

V službi sem recimo po 8 urah imel brez očal včasih tako utrujene oči, da brez očal nisem niti videl na zaslon.

;-) ::

Da še pokomentiram moj nakup na eyebuy.

Naročil sem dvojna očala ena sončna in ena s temi transition lečami (ki pri njih to naj nebi bile ampak so fake). Sončna z obemi sem zadovoljen, sončna s cilindri in manjšo - dioptrijo so stala 50 te ki imajo zatemnilna stekla pa 140. Tu še ni bilo vse okoli cene, ta glup UPS je nabil davek in nevem kake stroške, tako da so oboje očala potem stala cca. 210€.

Transitions leče, ki to naj nebi bile, na soncu lepo potemnijo, skoraj v čisto prava sončna, imam pa jih tudi za gledanje televizije in za računalnik. Ko so "čista" in v zaprtem prostoru ni niti pol odtekna odstopanja od navadnih, to je super. Žal pa so neprimerna za avto, zatemnijo čisto malo, vrjetno zaradi tega ker ima že vetrobransko steklo UV zaščito in temnijo samo zaradi ostalih oken...no kaj več izvem sedaj ko bom dal vetrobran ponaredek noter ;)

Badwolff ::

styrian je izjavil:

Jaz sem v mladosti nosil očala, zdaj pa imam včasih probleme z vidom.

Bil sem na brezplačnem testiranju v zdravstvenem domu, vednar mi je okulist rekel, da je vse OK in da ne potrebujemn očal.

Dejansko pa sedaj za gledanje na monitor uporabljam cenena očala za 3€ z 2.5 dioptrijo iz Hoferja.

V službi sem recimo po 8 urah imel brez očal včasih tako utrujene oči, da brez očal nisem niti videl na zaslon.


Optik ti je rekel, da ne potrebuješ očal, ti pa uporabljaš taka z dioptrijo 2,5?
Neki tle ne štima...

Kvinta ::

Kolko vem ni več šablon optik da očala v mašino stroj pol zmeri luknje po katerih pol brusi steklo vse je gotovo v 20min.

Tud med temi vsemi bolj al manj znanimi je velka razlika .... Jaz mam že cel lajf Rodenstock stekla pa sem probal vmes Zeiss katera so tud tu nekje ,Essilor katere pa ti tiščijo v vsaki optiki pa je blo eno veliko razočaranje saj se mi je že po pol leta zdelo da ne vidim več ok tak da nikol več ne glede na njihove akcije ,če kupiš korekcijska dobiš sončna z dioptrijo zastonj tak majo to nekak pa smo spet tu malo dnara malo muzike :))
A.C.A.B

MrStein ::

Kvinta je izjavil:

Essilor katere pa ti tiščijo v vsaki optiki pa je blo eno veliko razočaranje saj se mi je že po pol leta zdelo da ne vidim več ok tak da nikol več ne glede na njihove akcije ,če kupiš korekcijska dobiš sončna z dioptrijo zastonj tak majo to nekak pa smo spet tu malo dnara malo muzike :))

A to akcijo imajo še vedno? :)

Meni je Essilor bil OK en čas, potem pa se mu je poznala starost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kvinta ::

MrStein je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Essilor katere pa ti tiščijo v vsaki optiki pa je blo eno veliko razočaranje saj se mi je že po pol leta zdelo da ne vidim več ok tak da nikol več ne glede na njihove akcije ,če kupiš korekcijska dobiš sončna z dioptrijo zastonj tak majo to nekak pa smo spet tu malo dnara malo muzike :))

A to akcijo imajo še vedno? :)

Meni je Essilor bil OK en čas, potem pa se mu je poznala starost.


Tu v eni optiki nedaleč stran od mene je ta akcija nonstop.

Zanimivo je da če si jaz dam gor očala z Rodenstock stekli izpred 10let z njimi še vedno nekako dobro vidim ostrina malo peša ja ,če pa si dam gor Essilor katera so 5 let mlajša pa vidim totalno neostro vse :)) razlika pa je le minimalna ...
A.C.A.B

2dark ::

fikus_ je izjavil:

Stekla kupijo in brusijo po šabloni za določen okvir, pravzaprav stroj to sam brusi, zaposleni samo vstavi steklo in šablono v stroj. Edino kar mora pazit, da postavi steklo in šablono na pravi položaj. Tako da ti je punca dost jamrala, koliko dela ima.



Ja, ja. Lih ti boš vedel, da ma veiko optik neskalibirane stroje in potem zajebejo stekla in dobiš cilinder pod kotom 170 stopinj, ti naredi pod kotom 168 stopinj. Folk pol jamra, kok slab vidjo. logično, če zajebejo in delajo slabo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

FrodoSLO ::

Zgornje informacije glede povračila ZZZS ne držijo oz. so zastarele. Jaz sem po pregledu pri koncesionarju in pridobljeni naročilnici očala nato kupil prek slovenske spletne trgovine. Na ZZZS sem nato dal zahtevek za povračilo in ga dobil zavrnjenega z utemeljitvijo "... vendar je zavarovanec očala kupil v spletni trgovini X, ki pa ne sodi med pogodbene dobavitelje zavoda, zato se šteje, da so bila kupljena samoplačniško. ... predmetni pripomoček ni bil nabavljen v skladu s predpisanim postopkom, pač pa samoplačniško, zato ni upravičen do povračila stroškov nakupa predmetnih očal za daljavo."

Od letos so v Pravilih obv. zdr. zav. členi, da naj bi medicinske pripomočke s povračilom dobavljali samo pogodbeni dobavitelji, za mojo kategorijo očal sledeči.

Sem se pa potem pozanimal in je spletna trgovina, pri kateri sem kupil, pod okriljem enega od dobaviteljev s seznama, tako da bom poskusil dat vlogo še enkrat s tem dodatnim podatkom. Sporočim rezultate.

OK.d ::

Ok, potem poročaj.
LPOK.d

LuIK ::

Da malo obudim temo: imam različna cilindra na obe očesi in dioptrijo na eno oko. Pa me zanima nakup tam z Zenni optical ali od podobnih spletnih ponudnikov. Iščem enožariščna očala (praktično le zaradi izostritve vida zaradi cilindra).

Pa me zanima sledeče: ko naročiš očala pri optiku ti ne merijo le medzenične razdalje (če prav razumem, čeprav je najbolj važna), temveč tudi kje točno gledaš skozi očala (ne znam točno povedat, ampak v glavnem, kako ti očala stojijo na nosu in kje gledaš ven/skozi kateri del stekla). Tako namreč razumem tisto, ko ti pred izdelavo očal kracajo s flomastrom po stekelcu in zarisuje, kje ven gledaš.

Pa me zanima, kako pri teh spletnih ponudnikih vse to trofiš, da štima?

hvala!

matobeli ::

Očitno ni tolk kunštna zadeva kot bi optiki radi prikazali, ali pa ima Zenni za vsak okvir nek povprečni preračun.

Pač štima in če nimaš nekih ekstra potreb bo štimal.

joze67 ::

Kolikokrat v RL pa dejansko gledaš tako, kot optik od tebe zahteva v ordinaciji? Še f*@#n' očala ne stojijo nanosu, kjer bi morala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829745 (4126) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514381 (3739) tomlin
»

Prvič očala za korekcijo vida

Oddelek: Loža
234318 (3522) kuall
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
4710715 (9293) bambam20
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437924 (29966) Dzhimen

Več podobnih tem