» »

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja

imagodei ::

Mare2 je izjavil:

Policaj ni bil živčen. V trenutku te je moral oceniti, ali si pijan, da te takoj fizično vrže iz avta na tla in vklene. Če bi bil pijan, ima policaj to pravico in dolžnost.

A lahko url na člen, kjer piše, da ima policaj pravico in dolžnost te vreči iz avta na tla in vkleniti, če si pijan?

Jaz sicer mislim, da OP slika zelo pristransko sliko, verjetno je policaju kaj jezikal; vseeno pa se mi zdi vredno pripomniti, da je policist profesionalec, ki se je pri svojem delu najbrž srečal že z bistveno bolj stresnimi situacijami kot opuščen smernik pri zapuščanju krožišča in nadaljevanje vožnje 450m pred zaustavitvijo. Zaenkrat tudi napadi na policiste niso del vsakdana, ampak so res izredni dogodki. Tako da je vsakršna privzeta živčnost pri soočanju s prekrškarji absolutno odveč.
- Hoc est qui sumus -

harmony ::

Ma jaz ne bi nikoli ustavil na nobenem robu vozisca. Posebej ne s svojimi 19" 500€/kom vrednih alu platiscih. Policaj pa kot sem rekel, naj poisce pomoc. Ti pa glej, da ga bos prijavil pezdeta.

MonoPattern ::

Za smernik v krožišču pa res ne rabi biti policaj živčen, ker več kot 50% ljudi jih ne uporablja. Za tak odnos bi pa še prodajalka v Mercatorju letela, uradna oseba na dolžnosti pa sploh. Tale še za varnostnika ne bi bil dober s takimi živci.

imagodei ::

harmony je izjavil:

Ma jaz ne bi nikoli ustavil na nobenem robu vozisca. Posebej ne s svojimi 19" 500€/kom vrednih alu platiscih. Policaj pa kot sem rekel, naj poisce pomoc. Ti pa glej, da ga bos prijavil pezdeta.

Jaz sem bil v podobni situaciji. Policaj me je ustavljal sredi noči s kratkim zvočnim signalom in kratkotrajno prižganimi lučmi. Takoj sem ga opazil in začel iskati primerno mesto za zaustavitev, a se mi nikjer ni zdelo OK. Ko kakih 5 sekund nisem ustavil, je policaj za kratek čas ponovno prižgal luči in sireno. Takrat sem mu, s kratkotrajnim vklopom vseh 4 žmigavcev, signaliziral, da ga vidim in potem čez nekaj sekund zapeljal levo na parkirišče.

Ko je policaj prišel do mene, me je ravno tako začel osorno obdelovat, češ zakaj sem ga ignoriral. Mirno sem mu povedal, da se mi ni zdelo varno ustavit sredi ceste in da sem iskal primeren kraj. Policaj ni več silil v to zgodbo, preveril dokumente, povprašal po alkoholu, se zahvalil in želel srečno pot.
- Hoc est qui sumus -

MadMicka ::

Nekateri ne razumejo, da lahko policist ukaže vozniku, da zapelje npr. čez polno črto ali pa zaradi mene čez rdečo luč. Mogoče bi bilo dobro, da bi pač osvežili CPP. Za nekoga morda ne bo varno ustaviti nikjer med npr. Ljubljano in Kranjem, pa to ne pomeni, da ne rabi ustaviti. Ko bo tak voznik dobil kazen in za prvotni prekršek in za npr. "pobeg", in se bo o tem pisalo, bodo zadeve bolj pošlihtane v smislu, da upoštevaš navodila policista.

Utk ::

Se pravi, ko zabliska se takoj ustaviš na desnem robu, ne glede na vse. Zmenjeno.

m0LN4r ::

Ko se zabliska zategnes rocno in se zapeljes v jarek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Po moje misli tisto levičarsko stranko, ki ima polna usta pravic delavcev, za njih pa nihče več noče delat: https://www.zurnal24.si/slovenija/luki-...

ProGo ::

m0LN4r je izjavil:

Ko se zabliska zategnes rocno in se zapeljes v jarek.


Potem ti pa še policist za tabo izda globo za povzročitev prometne nesreče.

imagodei ::

MadMicka je izjavil:

Nekateri ne razumejo, da lahko policist ukaže vozniku, da zapelje npr. čez polno črto ali pa zaradi mene čez rdečo luč. Mogoče bi bilo dobro, da bi pač osvežili CPP. Za nekoga morda ne bo varno ustaviti nikjer med npr. Ljubljano in Kranjem, pa to ne pomeni, da ne rabi ustaviti. Ko bo tak voznik dobil kazen in za prvotni prekršek in za npr. "pobeg", in se bo o tem pisalo, bodo zadeve bolj pošlihtane v smislu, da upoštevaš navodila policista.

Pa res lahko to stori? Zato ker je policist in ne npr. zato, ker bi bilo to nujno za varnost in zdravje?

Ali pa hočeš le povedat (in s tem se zagotovo strinjam), da je v trenutku, ko policist izvaja postopek (vključno z morebitno nezakonitimi postopki), najbolj pametno slediti navodilom, ter nato kasneje iskati pravico?
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Kako pravico? Če ti ustavi sred ceste, da ne more nihče mimo, ali v nepreglednem ovinku, te je pač ustavil, vsa odgovornost je na njemu. Itak se bo ustavil za tabo, in bo on prvi nastradal. Vsaj dokler nimam kakega otroka v avtu, me lahko ustavi kjer hoče.

Smurf ::

MadMicka je izjavil:

Nekateri ne razumejo, da lahko policist ukaže vozniku, da zapelje npr. čez polno črto ali pa zaradi mene čez rdečo luč. Mogoče bi bilo dobro, da bi pač osvežili CPP. Za nekoga morda ne bo varno ustaviti nikjer med npr. Ljubljano in Kranjem, pa to ne pomeni, da ne rabi ustaviti. Ko bo tak voznik dobil kazen in za prvotni prekršek in za npr. "pobeg", in se bo o tem pisalo, bodo zadeve bolj pošlihtane v smislu, da upoštevaš navodila policista.

Torej je pravilno, da nemudoma ustavis, ceprav sredi ceste (resno vprasam)? Meni se to zdi precej nevarno (niti ne vem, ce bodo policaji s tem resnicno zadovoljni).

ProGo ::

Utk je izjavil:

Kako pravico? Če ti ustavi sred ceste, da ne more nihče mimo, ali v nepreglednem ovinku, te je pač ustavil, vsa odgovornost je na njemu. Itak se bo ustavil za tabo, in bo on prvi nastradal. Vsaj dokler nimam kakega otroka v avtu, me lahko ustavi kjer hoče.


Želim ti srečo.

Baja ::

vklopiš vse štire žmigavce in ustaviš na prvem primernem mestu.

npr. na ravnici izven naselja (90km) z 30 cm bankine in jarkom jim ne ustavim niti pod razno. ce pa je ob cesti prostor da sparkiram izven vozišča pa ni problema.

ProGo ::

link_up je izjavil:

Zakaj imas dva usesa?

imas tudi dve roke in dve glave in dve jajca...


"Dve roke in dve glave in dve jajca" ?
:)) Fačuzi, stari, fačuzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

ginekk ::

Baja je izjavil:

vklopiš vse štire žmigavce in ustaviš na prvem primernem mestu.

npr. na ravnici izven naselja (90km) z 30 cm bankine in jarkom jim ne ustavim niti pod razno. ce pa je ob cesti prostor da sparkiram izven vozišča pa ni problema.


Tako ja. Najprej moja varnost, potem policaj. Itak je slednji v službi naroda in ne obratno. Eni bi izgleda še v tunelu ustavili.

Utk ::

ProGo je izjavil:


Želim ti srečo.

A naj jaz zdaj prilepim en video, kjer policaj strelja na človeka, ki se ni ustavil?

ProGo ::

Po želji.

Cveto ::

Mene so enkrat, že pred mnogo mnogo leto takole "lovili". Šli smo se kdo bo prej od ene do gruge gostilne (pač za rundo). Šlo je čez omejitev (veliko čez, več kot enkrat hitreje) in policaja sploh nisem videl dokler ni prižgal lučk. Ko sem to videl sem stopil do konca na zavoro in takoj ustavil, policaj tudi in to komaj (ga je zaneslo počez), ker ni imel dovolj velike varnostne razdalje. Bil je sicer precej razkurjen, a neke silne kazni ni mogel dati, ker sem samo naredil kar je ukazal: ustavil. Za hitrost kazni ni mogel dati, ker ni imel radarja, za bežanje tudi ne, ker sem ustavil takoj, ko je dal lučke (dokler jih ne, ne moreš vedeti da bi te rad ustavil. Nevarna vožnja ni bila, ker je bila zadeva izven naselja (kljub omejitvi 50), tako da mi je na koncu dal kazen ker nisem imel (predpisanih) očal, ker so imele gume slab profil (oziroma ga niso imele) in ker sem pri enem manevru preveč presekal križišče (prevozil tiste polne črte v križišču). Rekel mi je tudi da če me še enkrat vidi početi kaj takega, me bo namlatil "na polno" in to je od vseh kazni še najbolj zaleglo. Po tistem (20+let) nisem več dobil druge kazni kot enkrat prekoračitev par km čez omejitev.

videc ::

Verjetno je bil še vzgojen na kadetski v Tacnu.
Pa verjetno si vozil bolj po pravilih od takrat naprej, a? :)

radmannsdorf ::

zmaugy ::

MadMicka je izjavil:

Nekateri ne razumejo, da lahko policist ukaže vozniku, da zapelje npr. čez polno črto ali pa zaradi mene čez rdečo luč. Mogoče bi bilo dobro, da bi pač osvežili CPP. Za nekoga morda ne bo varno ustaviti nikjer med npr. Ljubljano in Kranjem, pa to ne pomeni, da ne rabi ustaviti. Ko bo tak voznik dobil kazen in za prvotni prekršek in za npr. "pobeg", in se bo o tem pisalo, bodo zadeve bolj pošlihtane v smislu, da upoštevaš navodila policista.

In kje mu je to ukazal?
Primitivci, ki se tako obnašajo, zaslužijo prijavo na svoji postaji ali pa še boljše - na brezplačni anonimni telefonski številki, ker na njegovi postaji lahko šef vse skupaj tudi vrže v koš.
Sam menim sicer, da so policisti v glavnem korektni.
Pa še nekaj - dashcam s snemanjem zvoka je tudi precej koristna stvar >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

SeMiNeSanja ::

Glede psihičnih travm bi se moral OP nemudoma zglasiti pri psihiatričnem izvedencu, ki bo strokovno ugotovil dejansko stanje.

V primeru dejanskih hujših travm, lahko potem tudi odredi prisilno hospitalizacijo.
Mogoče bi bila ta dobra že zaradi preventive...

Mare2 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Glede psihičnih travm bi se moral OP nemudoma zglasiti pri psihiatričnem izvedencu, ki bo strokovno ugotovil dejansko stanje.

V primeru dejanskih hujših travm, lahko potem tudi odredi prisilno hospitalizacijo.
Mogoče bi bila ta dobra že zaradi preventive...


Po mojem pri menjavi pasu v rondoju ne bo nikoli več pozabil vklopiti žmigavec. Če pomislim, hvala policaju. :)

imagodei ::

@Mare2,

a si že našel url za spodnjo navedbo? Pred nekaj urami sem te prosil, če lahko prilimaš link. Hvala.

Policaj ni bil živčen. V trenutku te je moral oceniti, ali si pijan, da te takoj fizično vrže iz avta na tla in vklene. Če bi bil pijan, ima policaj to pravico in dolžnost.
- Hoc est qui sumus -

Meizu ::

Meni se zdi skrajno cudasko, da vas je tu notri v temi dosti, ki promovirate ustavljanje in izvajanje kontrole sredi ceste.

Cesta temu pac ni namenjena in pika. Nikjer v CPPju ne pise, da bi se moral voznik v sklopu kontrole prometa ustavljati na cesti. Policist tega ne more zahtevat, ker je tudi sam v prekrsku oviranja in ogrozanja prometa.

Jaz bi v tem primeru napravil isto, t.j. vozil do prve primerne tocke in se tam ustavil. Vse ostalo je bullshit and you know it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Twix ::

@OP

piši na slovenia.reddit.com

Tu boš našel same idiotske komentarje..
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

[D]emon ::

Ker reddit je pa poln biserckov ane ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Utk ::

Meizu je izjavil:

Meni se zdi skrajno cudasko, da vas je tu notri v temi dosti, ki promovirate ustavljanje in izvajanje kontrole sredi ceste.

Cesta temu pac ni namenjena in pika. Nikjer v CPPju ne pise, da bi se moral voznik v sklopu kontrole prometa ustavljati na cesti. Policist tega ne more zahtevat, ker je tudi sam v prekrsku oviranja in ogrozanja prometa.

Jaz bi v tem primeru napravil isto, t.j. vozil do prve primerne tocke in se tam ustavil. Vse ostalo je bullshit and you know it.

Policaj te lahko ustavi kjerkoli. Kolk je kje tvegano glede na razlog zakaj te je ustavil, je pa njegova odgovornost.

facepalm ::

sam menim, da je ni situacije, ko se lahko policist verbalno znese nad drzavljana. tudi ce bi se ta delal "pametnega". tako kot ti trgovec ne more **bat vse po spisku, ko mu "posebna" stranka dvigne pritisk.

edit: glede ustavljanja pa je tako, da se lahko ustavis na prvem primernem (varnem) mestu. menda ne bos ustavil ob robu prepada zato ker bo policaj tako zahteval?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Utk ::

Ob robu propada lahko, dol pa ne bom skocil.

facepalm ::

bo nekdo priletel vate in te porinil v prepad. bos v zraku s prstom kazal na policaja ces, da je on odgoboren?

no pretiravam ampak sam se tudi nebi nikoli ustavil sredi vozisca. ce nebi bilo primernega mesta, bi vozil tudi 10km. razen v primeru, ce bi me prehiteli in mi zaprli pot. takrat bi zahteval, da nemudoma zavarujejo kraj s stozci in trikotnikom.

nekikr ::

Smurf je izjavil:

Meni je zanimiv psiholoski pojav, da v katerikoli podobni temi, je zmeraj izkljucno kriv OP. Ce bi to temo odprl policaj in napisal kaki divjaki vozijo ponoci (ki ne ustavijo po 450m), ampak na sreco take ustavi in jih nadere, bi sedaj brali poste, ki se zgrazajo nad policajem in ne OPjem.

Ker se je še vedno pokazalo, da zgodba OP ne pije vode. Potem pa bereš tiste: sredi noči sem sredi ničesar, v trdi temi, prečkal lokalno pot, 10km okoli ni bilo nobenega avtomobila a takoj ko sem šel čez, glej ga zlomka, za mano pripelje policaj z lučkami in mi, prasec, napiše kazen. Potem se pa izkaže da ni bilo sredi noči, je bilo na osvetljeni cesti, na eni najbolj prometnih cest v Ljubljani z dvojno neprekinjeno črto, kjer je bil prehod za pešče 50m stran. Ja, to je ena izmed Slo-tech tem.
In ona druga, ko je OP ponoči stikal po gradbišču (najbrž je gledal, če si lahko kaj sposodi) in ga je varnostnik, prasec, napodil (po tem, ko mu je OP pametoval).
Seveda lahko, da je kriv policaj, ampak OP ima težke psihične težave in ne more spati, ker ga je ustavil policaj. Iz tega sledi, da tudi ostale stvari dojema precej bolj doživeto. Da se je drl nanj je lahko samo rahlo povzdignjen glas, 450m je hitro kilometer in več. Takih tem je bilo že tisoč.

harmony ::

Ma da napise 87 kazni, jaz mu ustavim le tam, kjer JAZ ocenim, da je za moje pojme varno. Ustavim mu tudi tam, kjer ne obstaja moznost poskodbe vozila. Kot sem napisal, da bom nekje po robnikih ali podobnih delih skakal z 19" col nizkoprofilnimi gumami ni govora.

Bi policaj v primeru poskodbe vozila, zaradi prisilne zaustavitve mi poravnal skodo? Bi kurca.

facepalm ::

sej normalen policaj ne bo zahteval, da nemudoma ustavis.
obstajajo pa tudi taki, ki dajejo postopku prednost pred tvojo varnostjo in tvojo lastnino. take je pac potrebno prizemljiti.

Pobes ::

Na tem slo-techu imamo same pussy, ki se ob rahlemu zvišanju glasu uradne osebe, zvijejo v klopčič in začne jesti tablete proti depresiji.
Noben policaj ne zahteva da skačes po robnikih, pa da se ustavljas sred križišča itd itd. To ste začeli sedaj kar nabijat in neke zgodbice ven metat. Policaj bo jasno videl ali se imate namen ustavit ali ne. Daš smernik da mu nakažes da se boš ustavil in se ustaviš kjer ti paše, ampak ni potreba 20km iskat prfekt mesta. Sam ne jokat sedaj kot 3 letna punčka ki je zgubila liziko, ker te je nekdo grdo pogledal.

Mare2 ::

imagodei je izjavil:

@Mare2,

a si že našel url za spodnjo navedbo? Pred nekaj urami sem te prosil, če lahko prilimaš link. Hvala.

Policaj ni bil živčen. V trenutku te je moral oceniti, ali si pijan, da te takoj fizično vrže iz avta na tla in vklene. Če bi bil pijan, ima policaj to pravico in dolžnost.


Pogooglaj:
Pravilnik o policijskih pooblastilih

imagodei ::

Ne. Ti si postavil trditev, spodobi se, da zanjo najdeš tudi vir.

Še posebej zato, ker boš ti precej hitreje našel relevantni člen kot jaz. Jaz glede dejanskega zapisa tvoje poljudne ubeseditve samo ugibam, ti imaš vsaj generalno idejo, kaj iskat. IOW, butasto je, da bi ti jaz iz pravilnika limal posamezne člene in te spraševal, ali si mislil tega ali onega, če pa ti brez večjih težav lahko izbrskaš pravega.
- Hoc est qui sumus -

Furbo ::

vostok_1 je izjavil:

Oh kul. Nači cajkoti bodo dobili body camere.

Sicer ni to USA, kjer te pihnejo že če pokašljaš, ampak, načeloma zadeve so efektivne.

V ZDA so tako zelo efektivne, ker se razni vozniki (predvsem manjšine) vedno znova izkažejo za lažnivce, da bi jih radi razni zaščitniki človekovih (lažnivčevih) pravic, ki so jih prej zahtevali, zdaj ukinili.
Seveda, razne štorije o rasističnih in zlobnih policajih padejo v vodo, ko posnetek pokaže resnico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

imagodei je izjavil:

Ne. Ti si postavil trditev, spodobi se, da zanjo najdeš tudi vir.

Še posebej zato, ker boš ti precej hitreje našel relevantni člen kot jaz. Jaz glede dejanskega zapisa tvoje poljudne ubeseditve samo ugibam, ti imaš vsaj generalno idejo, kaj iskat. IOW, butasto je, da bi ti jaz iz pravilnika limal posamezne člene in te spraševal, ali si mislil tega ali onega, če pa ti brez večjih težav lahko izbrskaš pravega.


Ma tole moraš prebrati več členov. Itak je pogoj, da se upira, hoče zbežat, nadaljevat vožnjo...

Zakon o nalogah in pooblastilih policije (ZNPPol)
https://zakonodaja.com/zakon/znppol

Pravilnik o policijskih pooblastilih
https://zakonodaja.com/pravilnik/znppol...

nurmaln ::

ProGo je izjavil:


Navedi še člen, kjer piše, da moraš ustaviti na PRVEM VARNEM MESTU ZA USTAVLJANJE.

Tudi če je 2 kilometra ali več neprimeren prostor, in bi ogrožal svojo varnost z zaustavitvijo, SE POLICIJI NE USTAVIŠ, vklopiš vse 4 smernike, in se počasi pelješ do prvega varnega mesta za ustavljanje (avtobusna, širše in pregledno čestišče, da ni v ovinku ali pod vrhom hriba ...)


In kdo definira kaj je prvo varno mesto za ustavljanje? Dej ne uči ljudi neumnosti, še mal pa jim boš dal navodila kako biti "sovereign citizen".
A če bo policist peš in se bo postavil na cesto (ali rob ceste) in ti pokazal iztegnjeno roko z dlanjo obrnjeno proti tebi, boš tudi odpeljal naprej? Probaj pa poročaj.
Vklopiš 4 smernike? Kje si pa to idejo dobil?


ProGo je izjavil:

Prav tako na v primeru izvedbe postopka na AC morajo ustavit za vami na odstavnem pasu, torej te pasivno ščitijo s svojim avtomobilom itn.

No daj link na zakon ali pravilnik ki to določa.

Smurf je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Nekateri ne razumejo, da lahko policist ukaže vozniku, da zapelje npr. čez polno črto ali pa zaradi mene čez rdečo luč. Mogoče bi bilo dobro, da bi pač osvežili CPP. Za nekoga morda ne bo varno ustaviti nikjer med npr. Ljubljano in Kranjem, pa to ne pomeni, da ne rabi ustaviti. Ko bo tak voznik dobil kazen in za prvotni prekršek in za npr. "pobeg", in se bo o tem pisalo, bodo zadeve bolj pošlihtane v smislu, da upoštevaš navodila policista.

Torej je pravilno, da nemudoma ustavis, ceprav sredi ceste (resno vprasam)? Meni se to zdi precej nevarno (niti ne vem, ce bodo policaji s tem resnicno zadovoljni).

Ne sredi ceste. Ob robu ceste.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

Mare2 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ne. Ti si postavil trditev, spodobi se, da zanjo najdeš tudi vir.

Še posebej zato, ker boš ti precej hitreje našel relevantni člen kot jaz. Jaz glede dejanskega zapisa tvoje poljudne ubeseditve samo ugibam, ti imaš vsaj generalno idejo, kaj iskat. IOW, butasto je, da bi ti jaz iz pravilnika limal posamezne člene in te spraševal, ali si mislil tega ali onega, če pa ti brez večjih težav lahko izbrskaš pravega.


Ma tole moraš prebrati več členov. Itak je pogoj, da se upira, hoče zbežat, nadaljevat vožnjo...

Zakon o nalogah in pooblastilih policije (ZNPPol)
https://zakonodaja.com/zakon/znppol

Pravilnik o policijskih pooblastilih
https://zakonodaja.com/pravilnik/znppol...


Mare dej ne bluzi o stvareh o katerih nimaš pojma. Imagodei te je vprašal za vir za tvoje navedbe. Ali daj link na člen ali pa povej da si pač potegnil iz riti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

facepalm ::

lahko me policaj ustavi sredi ceste, vendar mu ne bom dovolil, da na licu mesta opravi postopek, ce bom ocenil da sem v neposredni nevarnosti. to bi mu tudi objasnil in umaknil vozilo na prvo primerno mesto. ce bi pa bil policaj pripravljen ustrezno zavarovat kraj obravnave postopka, pa nebi kompliciral.

nurmaln ::

facepalm je izjavil:

lahko me policaj ustavi sredi ceste, vendar mu ne bom dovolil, da na licu mesta opravi postopek, ce bom ocenil da sem v neposredni nevarnosti. to bi mu tudi objasnil in umaknil vozilo na prvo primerno mesto. ce bi pa bil policaj pripravljen ustrezno zavarovat kraj obravnave postopka, pa nebi kompliciral.

Še večja neumnost.
Če ne bi ustavil bi verjetno dobil kazen za prekršek, ker pač nisi upošteval CPP. Če bi ustavil in potem policistu preprečil opraviti postopek, si pa lahko že presedlal s prekrška na kaznivo dejanje preprečitev uradnega dejanja uradni osebi. Sicer je res da bi potem na sodišču lahko trdil da si tako ravnal v skrajni sili ampak nekako dvomim da bi uspel.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

facepalm ::

zakaj dvomis v uspeh? a mislis, da sodniki kar sodijo v prid policajev neglede na okoliscine?
spet, ce smo realni, se bo policaj postavil pred teboj le v skrajnem primeru (kak res hud prekrsek). ce bi bila redna kontrola, bi ti sam pokazal kam se umaknes.
z luckami in sirenami te pa itak ustavljajo le ce naredis prekrsek. takrat pa valda ne bos sel ustavljat na ovinku ali v kriziscu.

edit: pred cca 10 leti je policist skoraj pustil perje, ko je v temi tekel cez 2 pasova, da bi ustavil nas avto. dobro da je kolega ustavil pravocasno, ce ne bi verjetno sedel nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

0bv10uStr0ll ::

balaz je izjavil:

Zgodilo se je včeraj ko so me ustavili policaji zaradi kontrole in smernika v krožnem. Ko sem zavijal iz krožišča sem za slišal sireno, potem sem peljal še nadaljnih 450m in se ustavil na prvem parkirišču. Policaj voznik ki je stopil iz avta je bil tako živčen da je takoj pridrvel ven iz avta in se začel razburjati na mene, zaradi tega ker se nisem ustavil na prvi bankini ob cesti. Z visokim tonom glasu, je stresal jezo in se zadiral na mene kot da bi mu kaj žalega storil v družini in to pred drugimi sprehajočimi naokoli. Jaz sem dejansko otrpnil od začudenja in tudi od strahu, ker je bil to zame šok, ker dejansko nisem vedel zakaj točno se razburja na mene in kaj sem naredil tako hudo narobe, da se je začel tako prostaško obnašati do mene. Kaj takega podobnega še nisem doživel od nobene uradne osebe. V nagli jezi je celo zavpil "kaj je s tabo a si normalen", nakar bi lahko smatrali celo kot žalitev, nato me je začel oštevati, "a zdej se bom zarad tebe vozu do sem, poglej kam si me pripelu". Bankino sem prepozno opazil, nato mi je osorno rekel da bi se lahko tudi na cesti ustavil, se pravi sredi ceste, na kar se meni ravno ne zdi idealno da bi ovirali promet zaradi tega, oz. niti nisem pomislil da je to dovoljeno. Iz vseh drugih izkušenj ko so me ustavili, so vozili za mano dokler ni bila primerna točka za ustavitev ob cesti npr. busna postaja, šele potem so sprožili signal. Ta policaj je pa takoj iz krožnega za mano že tulil in zelo živčno vozil nekaj cm za mojo ritjo, nakar sem že takoj slutil da z njem nekaj ni vredu in me je dejansko nahrulil kot pijan sosed psa. Počutil sem se podrejenega in ogroženega, nekako tako kot da bi me nekdo pretepel verbalno seveda.

Poleg tega imam zdaj psihične travme, saj nisem mogel spati celo noč, ker imam pred sabo sliko te osebe kako se dere na mene in me zmerja. Dejansko mi je dalo tudi misliti kaj vse si lahko policaj dovoli, če hoče, ker ima premoč nad drugimi...
In čisto iz psihološkega stališča bi omenil da je verjetno rabu strest jezo in negativo na nekoga, in ravno na mene, poleg tega si je nafilal ego in se izkazal s šopirjenjem pred svojima sodelavcema, da lahko verbalno podreja vse povprečne meščane, ker ima plavo uniformo in ker lahko ukazuje drugim, da lahko potem ustrahuje z verbalnim nasiljem. Ali se vam to zdi normaln? Je to uraden in človeski pristop???

Nimam nič proti policiji nasplošno, ampak tole sem pa kar brez besed


Sfejkal bi naglas, pa bi rekel, da si rom, nakar bi te policist pustil naprej brez kakršnihkoli izgredov :D Dokazano deluje!

imagodei ::

Mare2 je izjavil:

Ma tole moraš prebrati več členov. Itak je pogoj, da se upira, hoče zbežat, nadaljevat vožnjo...

No vidiš, točno zato sem želel, da ti sam napišeš kateri člen. Ker štartal smo pri tem, da policaj pijanega šoferja lahko vrže ob tla in ga vklene, do tega, da je predpogoj za to ta, da se upira, hoče zbežat, itd...

Če bi jaz iskal člene, bi samo ugibal kontekst, ti si pa hitro razjasnil dilemo.
- Hoc est qui sumus -

shadeX ::

[D]emon je izjavil:

Psihicne travme, trololo. :))


OP se je slabo izrazil in ne razlikuje psihičnih travm od "šoka", ki je zagotovo že minil. Ob predpostavki, da se je policaj RES točno tako vedel kot je OP opisal, bi bil tudi sam v šoku, ker od uradne osebe tega nikoli ne bi pričakoval. Z normalnim odnosom in dvosmerno komunikacijo se da vse rešit.

MasterTade ::

Pobes je izjavil:

Na tem slo-techu imamo same pussy, ki se ob rahlemu zvišanju glasu uradne osebe, zvijejo v klopčič in začne jesti tablete proti depresiji.
Noben policaj ne zahteva da skačes po robnikih, pa da se ustavljas sred križišča itd itd. To ste začeli sedaj kar nabijat in neke zgodbice ven metat. Policaj bo jasno videl ali se imate namen ustavit ali ne. Daš smernik da mu nakažes da se boš ustavil in se ustaviš kjer ti paše, ampak ni potreba 20km iskat prfekt mesta. Sam ne jokat sedaj kot 3 letna punčka ki je zgubila liziko, ker te je nekdo grdo pogledal.


Ti si pa tud očitno pojedel mal preveč brihtolov kajneda? Debata teče o tem da nekdo npr. vozi po regionalni cesti, po možnosti slabo oziroma neosvetljeni, ovinkasti in išče mesto za ustavitev dlje kot 500m. Ali pa na cesti kjer je premalo prostora da bi ustavil na robu.

MadMicka ::

Še vedno velja, kar sem povedal. Ne rabiš biti bolj pameten kot policaj, pač upoštevaš navodila.

Kar pa se predpisov tiče, pa v tem primeru pride v poštev 87. člen ZNPPol:

http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

Sredstva za prisilno ustavljanje prevoznih sredstev smejo policisti uporabiti za preprečitev:
- nadaljnje vožnje s prevoznim sredstvom osebi, ki je bila pred tem najmanj dvakrat pravilno ustavljana in ni upoštevala zakonitega policistovega znaka ali ukaza

Se pravi, če te dvakrat ustavlja in ti iščeš še naprej primerno mesto za zaustavitev vozila, te lahko zadeva precej udari po buči.


Furbo, da pa ti ameriške probleme mešaš v naš prostor, je pa čisto mimo.
A veš, na tak način, ko eno zadevo apliciraš na drugo, ki prvi ni podobna, ne moreš rešiti nobenega problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pihanje 0,0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
768860 (6323) destroyer2k
»

Kontrola prometa, "pustite telefon v vozilu" (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9811294 (8075) St235
»

Opis dela naših policistov

Oddelek: Loža
415525 (4209) ahac
»

Snemanje policista v Sloveniji

Oddelek: Loža
4514597 (10777) toplakd
»

Policijska zaustavitev brez utemeljenega razloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7113403 (4103) Yugos

Več podobnih tem