» »

Vožnja nepripetih otrok v avtu

Vožnja nepripetih otrok v avtu

1
2
3

jype ::

imagodei je izjavil:

Mhm. Ker je čisto vsak jok izraz hude duševne stiske, na katero morajo starši nemudoma reagirat? In ker otrok nikoli ne izsiljuje?
Če je v lupinici, potem je dojenček, ne otrok. Dojenčki ne izsiljujejo, ko kričijo in nobenega razloga ni, da bi jih mučili s privezovanjem v lupinice, glede na to da danes razumemo, kakšen vpliv imajo hormoni, ki se ob kričanju sproščajo, na razvoj.

energetik je izjavil:

Torej praviš, da je potrebno dojenčka ob prvi sekundi joka takoj v naročje oz. na joško?
Ne, pravim čisto nekaj drugega.

energetik je izjavil:

Sicer pa so čepki zakon. Tudi takrat, ko se histerično dere med previjanjem.
Dere se zato, ker ga ne stisneš k sebi, tako kot tisti v romunskih sirotišnicah.

feryz ::

jype je izjavil:

To, da ljudje ne znajo pravilno ovrednotiti tveganj je glavni razlog, da se led na antarktiki pospešeno premika v oceane.

2km z otrokom greš lahko peš, ni treba z avtomobilom.
Obe trditve so popolnoma zgrešene. Ampak ti kar trolaj dalje.
OK, druga trditev je pogojna, torej niti trolaš ne prav dobro.

imagodei ::

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Mhm. Ker je čisto vsak jok izraz hude duševne stiske, na katero morajo starši nemudoma reagirat? In ker otrok nikoli ne izsiljuje?
Če je v lupinici, potem je dojenček, ne otrok. Dojenčki ne izsiljujejo, ko kričijo in nobenega razloga ni, da bi jih mučili s privezovanjem v lupinice, glede na to da danes razumemo, kakšen vpliv imajo hormoni, ki se ob kričanju sproščajo, na razvoj.

Študije, ki se ukvarjajo s hormoni otrok, ne vzamejo v zakup stresnih hormonov, ki se sproščajo v starših, ko le-ti postanejo sužnji otrok. Posledično ne vrednotijo dolgoročnega vpliva pogojnih refleksov, ki se vzpostavijo pri starših, ki čutijo da morajo poskočiti na vsak otrokov jokec, in njihovega škodljivega vpliva na zdravje staršev.

Ja, res, lahko vse skup zreduciramo na to, da smo starši genski material predali naprej in da je nujno potrebno, da smo fit in zdravi maksimalno tja do otrokovega 15. leta starosti, potem pa je najbolje, da hitro umremo, da ne odžiramo nujno potrebnih resursov za svoje vnuke. Ampak, ne vem, če želimo iti po tej poti.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

jype ::

feryz je izjavil:

Obe trditve so popolnoma zgrešene.
Nauči se slovensko, če bi rad debatiral na slovenskem forumu. Napiše se "Obe trditvi sta popolnoma zgrešeni."

imagodei je izjavil:

Študije, ki se ukvarjajo s hormoni otrok, ne vzamejo v zakup stresnih hormonov, ki se sproščajo v starših, ko le-ti postanejo sužnji otrok.
Drži, zato ni nobenega razloga, da bi z otrokom delal podobno kot z živino, ki se jo pelje v klavnico.

imagodei je izjavil:

Ampak, ne vem, če želimo iti po tej poti.
Tudi po poti, ko se ni mogoče ustaviti za 10 minut in potolažiti dojenčka, marsikdo od nas noče iti - seveda vam pa nihče ne more preprečiti, da z lastnimi dojenčki počnete neumnosti - bo že ritalin pozdravil, kar ste zašuštral.

imagodei ::

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Študije, ki se ukvarjajo s hormoni otrok, ne vzamejo v zakup stresnih hormonov, ki se sproščajo v starših, ko le-ti postanejo sužnji otrok.
Drži, zato ni nobenega razloga, da bi z otrokom delal podobno kot z živino, ki se jo pelje v klavnico.

Tega niti nisem trdil. Če si dobro prebral (kar vem, da si), si videl, da sem zapisal, naj se tisti od staršev, ki ne vozi, po defaultu usede k dojenčku na zadnje sedeže. Če se začne histerično dret, naj preveri, kaj se dogaja z njim. Na avtocesti ni možno vedno in povsod varno ustaviti. Celo več, če ni indicirano, je bolje NE ustavljati se sredi AC, na odstavnem pasu. Žal počivališča niso zgrajena na vsakih 10 km.

Šele če je to konstantno obnašanje, svetujem, da otroka starši pustijo v lupinici, pri čemer še vedno sedijo ob njem, na zadnjem sedežu. Nikomur nisem svetoval, naj otroka ignorira. Za razliko od tebe pa sem mnenja, da je vožnja v avtu neobhodno dejstvo in da se otrok na neki točki mora privadit, da je tisti čas treba potrpet in da ne more v naročje.

Pomaga, če vidi očeta ali mamo na zadnjem sedežu, pomaga, če ima na lupinici obešeno kakšno igračko, s katero se lahko zamoti. Pomaga seveda tudi, če 4-urna vožnja po AC ni praktično prva stvar, ki jo dojenček doživi; namesto tega ga počasi privajamo na daljše in daljše ture.

Vsekakor pa ob prvem jokcu ni treba zapeljat s ceste na bankino in gledat, kaj je z otrokom.

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ampak, ne vem, če želimo iti po tej poti.
Tudi po poti, ko se ni mogoče ustaviti za 10 minut in potolažiti dojenčka, marsikdo od nas noče iti - seveda vam pa nihče ne more preprečiti, da z lastnimi dojenčki počnete neumnosti - bo že ritalin pozdravil, kar ste zašuštral.

Mnja, naš mlajši je pač - mlajši. Celo dojenčkovo dobo je bil skoraj non-stop v kontaktu z mamico. 16-mesecev starejši bratec je mirno spal v svoji posteljici, dojenček pa pri mamici, če ne kar pri obeh. Moja boljša polovica ga je servirala od spredaj in zadaj (s starejšim sem se nekoliko več ukvarjal jaz). Kljub temu nas danes, ko je mlajši star dobre 4 leta skrbi, da ga bodo v šoli poskušali dat na ritalin, ker je izjemno živahen, poln energije, zelo rad vzbuja pozornost, počne točno tisto, za kar ve, da se ne sme, cvili, kriči - je skrajno naporen, nemiren, ni vztrajen pri opravilih. Res da ima še 2 leti do vstopa v šolo, a v primerjavi s starejšim je kot dan in noč. Pri čemer starejši nikakor ni miren in nezahteven.

Očitno je dejavnikov precej več kot to, ali smo otroka kot dojenčka kdaj pustili histerično jokat. Našega mlajšega nismo nikdar puščali samega, nikdar ga nismo pustili, da bi se histerično drl. Lahko smo kje drugje naredili napako, pri izražanju ljubezni in naklonjenosti pa nikakor. Ali pa smo enostavno zadeli "loterijo".
- Hoc est qui sumus -

shotalick ::

jype je izjavil:

Invictus je izjavil:

Škoduje me definitivno ne
Razen negativnih vplivov na njegov telesni, duševni in intelektualni razvoj, drži.


Razjokavanje ni good. Tako kot Jure pravi. Imava dve punci stari 10 mesecev, zna biti med potjo zelo pestro. Nazadnje, sem krenil dol iz AC, ker ni bilo mogoče ene pomiriti, joška in akcija nazaj v sedež. Se pa organiziramo že prej, kaj in kako, da je čim manj pizdarij med potjo :D

izjokavanje -

jype ::

imagodei je izjavil:

Tega niti nisem trdil.
Ja, jaz tudi ne. Ves čas komentirate reči, ki jih jaz nisem trdil, jaz pa reči, ki jih vi niste trdili (razen nekoga, ki pravi, da otrok v lupinici kriči, on mora pa še 30km daleč, preden ga lahko potolaži).

imagodei ::

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Tega niti nisem trdil.
Ja, jaz tudi ne. Ves čas komentirate reči, ki jih jaz nisem trdil, jaz pa reči, ki jih vi niste trdili (razen nekoga, ki pravi, da otrok v lupinici kriči, on mora pa še 30km daleč, preden ga lahko potolaži).

Kar je realnost, če si na avtocesti. Sploh na neslovenski, ker v Sloveniji smo zgradili Petrole in OMV-je na vsakih 20 km, v sosednjih državah to nikakor ni standard.

Ali pa predlagaš, da se družinica ustavi na odstavnem pasu in gredo na kratek sprehod gor in dol po zelenici ob AC?

Mind you, da če starši vedo, da je dojenček nagnjen k temu, mamica ali očka otrokovo stisko kamot olajšata tako, da se preventivno usedeta na zadnje sedeže.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

jype ::

imagodei je izjavil:

Kar je realnost, če si na avtocesti.
Ja, če si dovolj nor, da se ti zdi dojenčkovo dretje dovolj nepomembno, da ga sploh vlačiš na tako dolge poti, potem pa še ne zapelješ na prvi izvoz, ko vidiš, da je dretje resno.

Meni je vseeno, jaz sem imel srečo s tem in mi jih ni bilo treba vozit po avtocestah, dokler niso bili dovolj stari, da smo jim lahko razložili, kakšen je med vožnjo z avtom/vlakom/letalom red.

imagodei ::

shotalick je izjavil:

Razjokavanje ni good.

Seveda ni good.

Če otrok dejansko histerično kriči, to poskušaš varno rešit. Trdim, da ne moreš vedno varno ustavit, ne na magistralki, še manj na AC. Takoj ko lahko, pa to storiš. Ja, če ne gre drugače, se da zapeljat tudi iz avtoceste.

Če je to vsakodnevni oz. pogost pojav in starši to vedo, naj se preventivno usedejo na zadnji sedež k otroku.

Ni pa vsak jok histeričen jok in na vsako tarnjanje se pa res ni treba ustavljat, sploh če veš, da imaš do cilja samo še 5 minut.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Kar je realnost, če si na avtocesti.
Ja, če si dovolj nor, da se ti zdi dojenčkovo dretje dovolj nepomembno, da ga sploh vlačiš na tako dolge poti, potem pa še ne zapelješ na prvi izvoz, ko vidiš, da je dretje resno.

Meni je vseeno, jaz sem imel srečo s tem in mi jih ni bilo treba vozit po avtocestah, dokler niso bili dovolj stari, da smo jim lahko razložili, kakšen je med vožnjo z avtom/vlakom/letalom red.

Jype, oprosti, ampak tudi pri joku obstajata več kot dve "prestavi". Ni samo ler in 5. prestava. Dvomim, da je delež dojenčkov, ki se začnejo med vožnjo neutolažljivo jokati zaradi hude notranje stiske res tako visok, da bi bilo to treba tu izpostavljati kot nekakšen dejavnik, ki pomembno vpliva na potovanje. Še manj je takih dojenčkov, kjer je to stalnica. Vsekakor pa ne vidim, da bi bil to tak problem, da bi moral vplivati na pripenjanje dojenčkov v avtu.

Prepričan sem, da bo vsak normalen človek, če že ne očka pa vsaj mama, zahtevala, da se avto ustavi, če bi se dojenček začel histerično dreti. Jaz se predvsem sprašujem, če ni tole o "histeričnem" dretju prenapihnjeno.
- Hoc est qui sumus -

shotalick ::

imagodei je izjavil:

shotalick je izjavil:

Razjokavanje ni good.

Seveda ni good.

Če otrok dejansko histerično kriči, to poskušaš varno rešit. Trdim, da ne moreš vedno varno ustavit, ne na magistralki, še manj na AC. Takoj ko lahko, pa to storiš. Ja, če ne gre drugače, se da zapeljat tudi iz avtoceste.

Če je to vsakodnevni oz. pogost pojav in starši to vedo, naj se preventivno usedejo na zadnji sedež k otroku.

Ni pa vsak jok histeričen jok in na vsako tarnjanje se pa res ni treba ustavljat, sploh če veš, da imaš do cilja samo še 5 minut.



Ne govorim, da je treba ustavljati ob vsakem joku. Mi2 znava zamotit s petjem, hecanjem, kot praviš, kakšno igračko privežemo oz. jima dava kaj v roke (mehka igrača oz. grizala), preventivo imamo tablico, da zavrtimo kakšno pesmico.

Zna pa zadeva prerasti v živalsko dretje (se vprašaš, od kje jim tak glas, pri tako majhnih bitjih :D ). Takrat pa nima kaj druzga kot stisnit k sebi, pomiriti, ter nadaljevati.

issak ::

feryz je izjavil:

Sicer pa se že ko speljem hitijo privezovati. Brez da pisnem. Še tako jih je strah.


Um, zakaj bi sploh prižigal avto, dokler niso vsi privezani? In pa da se lepo povedati in razložiti tudi majhnim otrokom da morajo biti prevezani, brez da jih strašiš... Moj mali se vedno priveže, pa ga nismo nikoli ustrahovali.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

gruntfürmich ::

tudi glede teh uprašanj bi pustil ljudem svobodo; uporabo varnostnih sredstev. le da potem jst nikakor ne plačujem za njihovo zdravljenje.
pozitvna selekcija mora biti povsod!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

shotalick je izjavil:

imagodei je izjavil:

shotalick je izjavil:

Razjokavanje ni good.

Seveda ni good.

Če otrok dejansko histerično kriči, to poskušaš varno rešit. Trdim, da ne moreš vedno varno ustavit, ne na magistralki, še manj na AC. Takoj ko lahko, pa to storiš. Ja, če ne gre drugače, se da zapeljat tudi iz avtoceste.

Če je to vsakodnevni oz. pogost pojav in starši to vedo, naj se preventivno usedejo na zadnji sedež k otroku.

Ni pa vsak jok histeričen jok in na vsako tarnjanje se pa res ni treba ustavljat, sploh če veš, da imaš do cilja samo še 5 minut.



Ne govorim, da je treba ustavljati ob vsakem joku. Mi2 znava zamotit s petjem, hecanjem, kot praviš, kakšno igračko privežemo oz. jima dava kaj v roke (mehka igrača oz. grizala), preventivo imamo tablico, da zavrtimo kakšno pesmico.

Zna pa zadeva prerasti v živalsko dretje (se vprašaš, od kje jim tak glas, pri tako majhnih bitjih :D ). Takrat pa nima kaj druzga kot stisnit k sebi, pomiriti, ter nadaljevati.


Točno tako. Samo enim tega ne moreš dopovedati, ker tega niso doživeli ali pa niso imeli otrok. Moja se vedno vozi zadaj zraven otroka. Če joka, se ga poskusi potolažiti in se ga ne vzame v naročje ob prvem joku. Povedal sem kaj se mi je zgodilo oziroma svojo izkušnjo in da smo se ustavili ob prvem počivališču.

Da bom pa 4 mesečnega dojenčka ignoriral kako kriči in si tiščal čepke v uho, ko išče tvojo tolažbo. Pač nisem takšen starš. Najverjetneje pri tej starosti res še sam ne ve zakaj joka. In ja, nimaš vedno možnosti nemudoma ustaviti. Pa tudi takoj ob prvem izvozu se ne moreš varno ustaviti vedno, kar je treba preceniti.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

grandioso74 ::

nerro32 je izjavil:

Pozdrav!

Poznam ljudi, ki svojih otrok (mlajših od 2 let) pogosto ne pripenjajo v sedež. Včasih mama sedi zadaj in ima otroka na kolenih, spet drugič pa sedi z otrokom na sovoznikovem sedežu (airbag nima možnosti izklopa). Sicer za daljše vožnje otroka pravilno namestijo v sedež, kadar pa gredo v avto le za nekaj minut, je običajno scenarij tak, kot sem prej opisal, češ, saj je samo za par kilometrov.
To me izjemno nervira in moti in jim ne morem dopovedati, kako neodgovorno se vedejo, čeprav je statistična možnost za nesrečo dokaj majhna. Za povrh pa večina takšne vožnje poteka po ozkih, nevarnih vaških cestah.

Tudi vi kdaj vozite/ste vozili otroke naokoli na takšen način? Morda kdo ve za kakšen "pretresljiv" video oz. kakršnokoli vsebino na to temo, ki bi jo lahko posredoval tem ljudem, da jih malce predramim in spravim k pameti?

prepričanih v njihov prav nikoli ne boš prepričal, sicer pa, kaj te briga, skrbi za sebe in za svoje, ne obremenjuj sez problemi drugih.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Invictus ::

zk_eu je izjavil:


Točno tako. Samo enim tega ne moreš dopovedati, ker tega niso doživeli ali pa niso imeli otrok. Moja se vedno vozi zadaj zraven otroka. Če joka, se ga poskusi potolažiti in se ga ne vzame v naročje ob prvem joku. Povedal sem kaj se mi je zgodilo oziroma svojo izkušnjo in da smo se ustavili ob prvem počivališču.

Da bom pa 4 mesečnega dojenčka ignoriral kako kriči in si tiščal čepke v uho, ko išče tvojo tolažbo. Pač nisem takšen starš. Najverjetneje pri tej starosti res še sam ne ve zakaj joka. In ja, nimaš vedno možnosti nemudoma ustaviti. Pa tudi takoj ob prvem izvozu se ne moreš varno ustaviti vedno, kar je treba preceniti.

Sem mislil, da je to normalno, da nekdo od staršev sedi zadaj z otrokom, tam do enega leta. Očitno je treba vse eksplicitno napisati...

Dojenčki vedno vedo zakaj se derejo, nič bat. Narava je poskrbela za to... Običajni razlogi so lakota in posranost ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zk_eu ::

@Invictus


Meni je normalno. Ampak nekateri so kar poenostavili, da sem otroka pustil zadaj.

Ok, mogoče je res narava poskrbela, da se vedno z razlogom jokajo :).Pač, point je bil, da ga ne morem pustiti in se delati kot da tega ni.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

imagodei ::

zk_eu> "Meni je normalno. Ampak nekateri so kar poenostavili, da sem otroka pustil zadaj. "

Well, če imaš več kot enega otroka in če nimaš velikega avtomobila, se normalno velika odrasla oseba težko drenja med dvema otroškima sedežema na zadnjih sedežih. Če sta dvojčka in zato oba v lupinici, gre še nekoliko lažje, če je eden starejši in v stolčku, pa že zelo težko.

Je pa res, da takrat dojenček vsaj vidi svojo sestrico/bratca.
- Hoc est qui sumus -

zk_eu ::

No, na to še nisem pomislil :). Evo, vidiš, ko (še) nimam dveh :D.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

shotalick ::

imagodei je izjavil:

zk_eu> "Meni je normalno. Ampak nekateri so kar poenostavili, da sem otroka pustil zadaj. "

Well, če imaš več kot enega otroka in če nimaš velikega avtomobila, se normalno velika odrasla oseba težko drenja med dvema otroškima sedežema na zadnjih sedežih. Če sta dvojčka in zato oba v lupinici, gre še nekoliko lažje, če je eden starejši in v stolčku, pa že zelo težko.

Je pa res, da takrat dojenček vsaj vidi svojo sestrico/bratca.


Bom nalimal sliko najinih sedežev zadaj, pa ti povem, da se moja sicer normalno usede pa je ni vse skupaj nič, ampak se počutiš kot, da si v bunkerju. Avto ni majhen (KIA SORENTO - možnost 7 sedežev, se prav je kr prostoren).

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

pozitvna selekcija mora biti povsod!
Mene zanima kje najdejo tako naivne ljudi, kakršen si ti?

St235 ::

feryz je izjavil:

V mojem avtu ni neprivezanih. Pika, konec, brez debate.
Sicer pa se že ko speljem hitijo privezovati. Brez da pisnem. Še tako jih je strah.


Upam, da se zavedas, da je nekaj resno narobe s tvojo voznjo ali pa vzgojo, ce se te lastni otroci bojijo.

MostWanted ::

St235 je izjavil:

feryz je izjavil:

V mojem avtu ni neprivezanih. Pika, konec, brez debate.
Sicer pa se že ko speljem hitijo privezovati. Brez da pisnem. Še tako jih je strah.


Upam, da se zavedas, da je nekaj resno narobe s tvojo voznjo ali pa vzgojo, ce se te lastni otroci bojijo.


dej ne spreobračaj besed! idiot!

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

pozitvna selekcija mora biti povsod!
Mene zanima kje najdejo tako naivne ljudi, kakršen si ti?

sigurno ne tam kot upravljalce tujih življenj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

m0LN4r ::

nerro32 je izjavil:

Pozdrav!

Poznam ljudi, ki svojih otrok (mlajših od 2 let) pogosto ne pripenjajo v sedež. Včasih mama sedi zadaj in ima otroka na kolenih, spet drugič pa sedi z otrokom na sovoznikovem sedežu (airbag nima možnosti izklopa). Sicer za daljše vožnje otroka pravilno namestijo v sedež, kadar pa gredo v avto le za nekaj minut, je običajno scenarij tak, kot sem prej opisal, češ, saj je samo za par kilometrov.
To me izjemno nervira in moti in jim ne morem dopovedati, kako neodgovorno se vedejo, čeprav je statistična možnost za nesrečo dokaj majhna. Za povrh pa večina takšne vožnje poteka po ozkih, nevarnih vaških cestah.

Tudi vi kdaj vozite/ste vozili otroke naokoli na takšen način? Morda kdo ve za kakšen "pretresljiv" video oz. kakršnokoli vsebino na to temo, ki bi jo lahko posredoval tem ljudem, da jih malce predramim in spravim k pameti?

Zato pa potem beres take: https://www.prlekija-on.net/lokalno/158...

Glasni so samo do takrat, ko se res kaj zgodi. Ali pa jih cez 20let cudeno boli nekaj...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

MostWanted je izjavil:

St235 je izjavil:

feryz je izjavil:

V mojem avtu ni neprivezanih. Pika, konec, brez debate.
Sicer pa se že ko speljem hitijo privezovati. Brez da pisnem. Še tako jih je strah.


Upam, da se zavedas, da je nekaj resno narobe s tvojo voznjo ali pa vzgojo, ce se te lastni otroci bojijo.


dej ne spreobračaj besed! idiot!


Si popolnoma nepismen al samo naravno glup? Kje spreobracam besede? Clovek je sam napisal da je otroke se pripete v avtu strah. Al si bil to ti, pa si mal pomesal svoje accounte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

sigurno ne tam kot upravljalce tujih življenj...
Mhm. Saj obstaja izraz za takšne kot si ti: "Live and let die."

FiReFTW ::

So pac neodgovorni starsi.

MostWanted ::

St235 je izjavil:

MostWanted je izjavil:

St235 je izjavil:

feryz je izjavil:

V mojem avtu ni neprivezanih. Pika, konec, brez debate.
Sicer pa se že ko speljem hitijo privezovati. Brez da pisnem. Še tako jih je strah.


Upam, da se zavedas, da je nekaj resno narobe s tvojo voznjo ali pa vzgojo, ce se te lastni otroci bojijo.


dej ne spreobračaj besed! idiot!


Si popolnoma nepismen al samo naravno glup? Kje spreobracam besede? Clovek je sam napisal da je otroke se pripete v avtu strah. Al si bil to ti, pa si mal pomesal svoje accounte?


še kar se sprenevedaš. saj ni mislil dobesedno. tudi moja pa še ni stara 3 lete se sama pripne z tritočkovnimm takoj čim se naštima na sedež. ma kaki blesavci se najdete tule gor.

St235 ::

Aja, to da je napisal, da se od strahu pripnejo ni mislil dobesedno? To imaš kristalno kroglo, spiš z njim ali samo nabijaš v tri dni?

še enkrat počasi preberi oziroma prosi mamico, da ti prebere, ker vidim, da so pretežke besede zate:
Sicer pa se že ko speljem hitijo privezovati. Brez da pisnem. Še tako jih je strah.

Pri nas otroci nimajo nikakršnih težav s privezovanjem, brez da bi jih moralo bit česarkoli strah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

energetik ::

MostWanted je izjavil:

še kar se sprenevedaš. saj ni mislil dobesedno. tudi moja pa še ni stara 3 lete se sama pripne z tritočkovnimm takoj čim se naštima na sedež. ma kaki blesavci se najdete tule gor.
Drgač imajo sedeži za 3-letnike pet-točkovni pas.

St235 ::

ne ti njemu razlagat, kak pas imajo oni. Njihov je tritočkovni tako da lepo poveže oba useša in nos, da nič stran ne pade, četudi je prazna glava :)

gruntfürmich ::

m0LN4r je izjavil:

Zato pa potem beres take: https://www.prlekija-on.net/lokalno/158...

pozitivna selekcija, kaj pa drugega. žalostno ampak resnično. pupa ne bi imela lahkega življenja zraven takih idiotov, travme in duševne probleme bi imela na dnevnem redu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

kingsix ::

Glede odziva na dojenčkov jok:

Midva sva se na ves jok odzivala kar se da hitro in sva jo tudi tolažila etc. Bila je zelo zahtevna, skoraj skoz jo je bilo potrebno nositi etc. Govorili so nama kako bo razvajena, naju izkoriščala..kako ne vem kaj. Ne vem od kod tale zahodna logika, da bi naj dojenčka pustili da se dere.
Najina se je edino kdaj drla dlje nekajkrat v avtu, kljub temu, da je bila mama vedno zraven nje na zadnjem sedežu.
Sedaj je stara 13 mesecev in skoraj praktično ne joka, nositi se niti noče že nekaj mesecev ker "laufa" po tleh. Spat se odpravi v posteljico večinoma kar sama (imava tisto nizko posteljico, ko lahko not spleta)). Ni problema s prehranjevanjem... Skratka ni razvajena ali karkoli.

gruntfürmich ::

kingsix je izjavil:

Skratka ni razvajena ali karkoli.

:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Moja tudi ne. Prava princeska, me že skrbi kaj bo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

Mah v mestu bodo vsi tezili, je drug standard paranoje. Na dezeli pa se mulci vozijo na traktorskih prikolicah, v traktorjih s starsi, hodijo okoli mehanizacije, na mopedih s starsi, z mopedi sami, takoj ko zmorejo pa jih vseeno presenetljivo malo utrpi neke hude poskodbe. To, da se na dezeli pelje kaksen otrok neprivezan v avtu po vasi in ozji okolici me niti priblizno ne preseneti, seveda pa ni pravilo. Otroci od malega hodijo sami okrog, potem pa se jih isce pri zlahti in sosedih ipd., v mestu se jih ne spusti iz oci niti za sekundo.

Vsak po svoje, jaz bi raje bil otrok tam, kjer je bolj sprosceno, manj pravil ipd. Ce bodo pocasi otroci se pa imam namen preseliti na podezelje, ker ne maram tega nerganja okoli pravil in paranoje kaj vse je lahko ce... Bejbe v mestu, ki imajo otroke se samo psihirajo, kaj je lahko, kaj je prav. Za moj okus valda privezes otroke, ce se kam peljes, ampak ce grem do seseda bo prezivel tudi ce ga dam v prtlaznik, meni je bilo vedno fletno. :)

imagodei ::

Otroci v avtu niso pripeti zaradi nekih "butastih pravil", ampak zaradi varnosti. Se strinjam, da smo postali preveč "helikopterski starši", ampak določene stvari imajo vendarle svoj smisel.

Neumno je pričakovat, da bomo vzgojili samostojne, samozavestne otroke z izdelano samopodobo, če mladina marikdaj do konca osnovne šole ne doživi trenutka, ko njihovi starši niso z gotovostjo prepričani, kje se nahajajo. Dejansko je to problem: starši večinoma za osnovnošolce večinoma planiramo in vemo za vsako minuto njihovega življenja - kje bodo, kaj bodo počeli. Nato pa nenadoma pričakujemo od njih, da se bodo obnašali odgovorno. Kako le?

Ampak to je v popolnoma drugi seriji, kot pa privezovanje v avtu. V avtu se privezujemo zato, ker je to bolj varno. Ne samo otroci, tudi odrasli.

Je pa tudi velika razlika, a se otrok v prikolici na traktorju pelje do soseda oz. na njivo po makadamski, ravni poti, ali pa skozi vas po glavni cesti in nato po 20% klancu in nevzdrževani gozdni poti, kjer otroka v prikolici premetava kot poleno.
- Hoc est qui sumus -

grandioso74 ::

imagodei je izjavil:

Otroci v avtu niso pripeti zaradi nekih "butastih pravil", ampak zaradi varnosti. Se strinjam, da smo postali preveč "helikopterski starši", ampak določene stvari imajo vendarle svoj smisel.

Neumno je pričakovat, da bomo vzgojili samostojne, samozavestne otroke z izdelano samopodobo, če mladina marikdaj do konca osnovne šole ne doživi trenutka, ko njihovi starši niso z gotovostjo prepričani, kje se nahajajo. Dejansko je to problem: starši večinoma za osnovnošolce večinoma planiramo in vemo za vsako minuto njihovega življenja - kje bodo, kaj bodo počeli. Nato pa nenadoma pričakujemo od njih, da se bodo obnašali odgovorno. Kako le?

Ampak to je v popolnoma drugi seriji, kot pa privezovanje v avtu. V avtu se privezujemo zato, ker je to bolj varno. Ne samo otroci, tudi odrasli.

Je pa tudi velika razlika, a se otrok v prikolici na traktorju pelje do soseda oz. na njivo po makadamski, ravni poti, ali pa skozi vas po glavni cesti in nato po 20% klancu in nevzdrževani gozdni poti, kjer otroka v prikolici premetava kot poleno.
kot si napisal, tudi za tistih par km, uro resnice bodo starši doživeli, ko se bo kaj zgodilo in potem spet jok in stok........tipična slovenska mentaliteta zabetonirana v povojno obdobje, saj, država, sociala, tudi zdravstvo, bo vse krilo ob nezgodi, tudi pogreb.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

grandioso74 je izjavil:

kot si napisal, tudi za tistih par km, uro resnice bodo starši doživeli, ko se bo kaj zgodilo in potem spet jok in stok........tipična slovenska mentaliteta zabetonirana v povojno obdobje, saj, država, sociala, tudi zdravstvo, bo vse krilo ob nezgodi, tudi pogreb.

Pogreba ne več. Država ne primakne nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KAVINSKY ::

Sprašujem se, kako smo pa mi preživeli v fičkotih, bolhah, yugotih, stoenkah, tomosih?

imagodei ::

Nekateri niso.
- Hoc est qui sumus -

grandioso74 ::

Invictus je izjavil:

grandioso74 je izjavil:

kot si napisal, tudi za tistih par km, uro resnice bodo starši doživeli, ko se bo kaj zgodilo in potem spet jok in stok........tipična slovenska mentaliteta zabetonirana v povojno obdobje, saj, država, sociala, tudi zdravstvo, bo vse krilo ob nezgodi, tudi pogreb.

Pogreba ne več. Država ne primakne nič...

p.s. nisem vedel, sicer pa vseeno, kot sem napisal, jok in stok, krivi bodo itak vsi drugi, zdravlj. pa bomo krili drugi, posredno. saj smo zelo bogata država, kot je rekel pečečnik onemu čegevari, ki sliši na priimek mesec.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Val202 ::

Kot so že nekateri rekli: otroci morajo biti v avtu vedno pripeti in pika! In tukaj lahko naredimo največ starši. Ni popuščanja. Niti za 20 m od enega parkirišča v BTCju do drugega. Moja hčerka je tako navajena, da se vedno pripne, da četudi dajem avto v garažo (in kot "odrasla" želi sedeti spredaj takrat) se pripne - za 6 m vzratne vožnje. Niti pod razno ji ne pade v glavo, da kdaj ne bi bila pripeta.

Po drugi strani pa ima hčerka prijateljico sosedo, kjer pa mama ni tako stroga glede tega. In se ne pripne in zato med vožnjo skače med stoli in podobno. Če bi prišlo do situacije, da bi mama močno zavirala, bi tudi odletela na armaturno ploščo. Ko sem jo enkrat ali dvakrat tudi jaz moral nekam peljati, je bila prva beseda na moje vprašanje "ste vsi pripeti?", beseda "Ne"... in nato "jaz se ne rabim pripenjati!". Takrat sem se obrnil in rekel "v tem avtu se pač moraš". Malce je bilo trme, ampak avto je stal dokler se ni pripela. Potem med vožnjo pogledam nazaj in vidim, da si je pas premaknila iz ene rame na drugo. Takrat rečem čisto mirno, vendar strogo "če si pas ne daš nazaj kot mora biti, bom ustavil, te sam pripel in odpeljal nazaj domov". Potem je videla, da je konec šale in od takrat dalje se pripne brez vprašanj.

Tisti, ki pravijo, da "včasih pa ni bilo tega in smo se vozili brez varnostnih pasov", pa pravim tole. Res je, tudi jaz nisem bil pripet, ker nismo imeli zadaj pasov. Vendar pa tudi v viktorijanski dobi niso imeli varnostnih ventilov za plinske peči (in je bilo veliko mrtvih na ta račun) in podobno, pa jih danes imamo. Prosim tiste, ki zagovarjajo vožnjo brez varnostnih pasov, da si nemudoma demontirajo varnostne ventile iz plinskih peči.

Varnostni pasovi niso samo zaradi trkov. So tudi zaradi prevračanja vozila. Pripet pas preprečuje, da padeš ven iz avta medtem ko se le-ta prevrača in te pomečka pod sabo. Namesto nekaj modric si na Žalah. Vse samo zaradi lastne neumnosti.

Pa za konec še dve zgodbici:

1. VARNOSTNI PAS MORA BITI VEDNO PRIPET. Nekega dne sta babica in dedi šla po vnučka v vrtec cca. nekaj 100 m od doma. Tja sta se peljala in babica je imela malčka v naročju, češ "saj ni daleč od doma in dedi bo vozil previdno". Takrat v nasprotni smeri pridivja mladenič z BMW-jem (res!) in se zaleti v njih. Dedi in babica privezana, malček pa zabit v spodnji del armaturke pri nogah babice. Sicer je preživel, ampak ostal težki invalid za celo življenje.
Toliko o tem "pa saj ni daleč".

2. NIKOLI SE VOZNIK NE UKVARJA Z OTROKOM NA ZADNJEM SEDEŽU. Oče je peljal dva otroka "nekam". Otroka sta bila malce sitna, zato se je obrnil na desno in pogledal nazaj ter nekaj "rihtal". Takrat mu leva roka pade malenkost dol na volanu in avto zapelje na nasprotni pas. Zaleti se v kamion, ki ga potiska po klancu navzdol (če se ne motim) direktno čez most. In pade na avto. Tri življenja zaključena.

Aha, ravno vidim "kako smo pa včasih preživeli v Fičotih, itd...", in nekdo odgovori "nekateri niso". In to je čisto res.

V 80. letih smo imeli povprečno 500 mrtvih na cestah na leto, zdaj jih imamo vsaj POL MANJ.

ABS, airbagi, varnostni pasovi, prihajajoči sistemi za samodejno zaviranje, vožnjo v megli itd... nimamo zato, da nam višajo ceno avta, temveč zaradi NAŠE VARNOSTI!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Val202 ()

imagodei ::

@Val202,

sicer cenim tvoj trud in razumem poanto, ampak vendar:
Otroka sta bila malce sitna, zato se je obrnil na desno in pogledal nazaj ter nekaj "rihtal". Takrat mu leva roka pade malenkost dol na volanu in avto zapelje na nasprotni pas. Zaleti se v kamion, ki ga potiska po klancu navzdol (če se ne motim) direktno čez most. In pade na avto. Tri življenja zaključena.

Kdo je pa povedal zgodbo o tem, da sta bila otroka malce sitna? Če so pa vsi trije umrli?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

gruntfürmich ::

val202, vse lepo in prav glede varnosti, ampak uprašujem kje se bodo začele ali končale zahteve/represije po večji lastni varnosti? čelada pri hoji? zaščitna želva na ulici?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MostWanted ::

imagodei je izjavil:

@Val202,

sicer cenim tvoj trud in razumem poanto, ampak vendar:
Otroka sta bila malce sitna, zato se je obrnil na desno in pogledal nazaj ter nekaj "rihtal". Takrat mu leva roka pade malenkost dol na volanu in avto zapelje na nasprotni pas. Zaleti se v kamion, ki ga potiska po klancu navzdol (če se ne motim) direktno čez most. In pade na avto. Tri življenja zaključena.

Kdo je pa povedal zgodbo o tem, da sta bila otroka malce sitna? Če so pa vsi trije umrli?


a si zlune padu?? medij?? kaki idioti ste tule sam da mate neki za pikat pa žokat nazaj ko nekdo argumente pove

imagodei ::

@gruntfürmich

Na dolgi rok se stvari znajo "iznihati". Zdaj gremo pri kakšni stvari morda malo v ekstrem, ker se uvaža zahodnjaško miselnost, da so za vse vedno krivi drugi. Zato se ti "drugi" želijo zaščitit in rezultat je, da imaš okoli otroških igral vse tapicirano z mehkim tartanom. V šolah se izogibajo kaznovanju otrok, da ne bi starši prišli z odvetniki, češ da gre za diskriminacijo, psihične bolečine, preseganje pooblastil and whatnot.

Drugače pa poškodbe koštajo. Ne samo poškodovanca, tudi državo/družbo. Človeka, ki pri delu na višini ni bil ustrezno zavarovan in si je zato ob padcu zdrobil obe peti ter poškodoval hrbet, je treba nekako sestaviti nazaj. To košta zdravstvo (nujna pomoč, zdravljenje v bolnišnici, rehabilitacija v Soči, fizioterapije, toplice) in košta delodajalca. Državo stane tudi, če se poškoduje otrok na otroškem igrišču. In državo stane, če nisi pripet v avtu, pa se ne ubiješ, ampak "samo" kvalitetno poškoduješ. Tvoja rehabilitacija jo stane magnitude več, kot ti policist zaračuna, če te ujame nepripetega. In magnitude več, kot staneta tebe tisti 2 sekundi, da se pripneš.

Če sediš na zadnjih sedežih, ne ogrožaš samo sebe, ampak tudi ljudi pred tabo. Pravzaprav, če te premetava po avtu, ko se ta preobrača, niti ni pomembno, kje sediš, ogrožaš vse sopotnike. In ni važno, a si odrasel ali otrok.

Tako da, vodilo ni vedno samo "represija per se", zato da bomo denar pobirali od npr. nepripetih voznikov. Zadaj je tudi finančna računica.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

MostWanted je izjavil:

a si zlune padu?? medij?? kaki idioti ste tule sam da mate neki za pikat pa žokat nazaj ko nekdo argumente pove

Vidim, da so devetošolci že imeli valeto in zaključili s poukom. Zdaj, ko se bodo začele počitnice, bo tega trolanja spet več.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6922896 (4479) TheBlueOne
»

otrok in avtosedež (zvcp)

Oddelek: Na cesti
196817 (978) bastadu
»

avto za vožnjo treh otrok (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5514092 (12281) marsovcek
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29035753 (29285) Super Sonic

Več podobnih tem