» »

Avto brez navigacije

Avto brez navigacije

1
2
»

matobeli ::

Ja, ker lopovi ne ločijo med tablico za 100€ (novo) in iphonom zadnje generacije.

Lahko pa jo vedno pospraviš v predal če parkiraš na bolj rizičnih mestih

Djuro ::

A je kdo tako dober, pa da link do dobrega stojala / držala za telefon za v avto. Poleti grem v ZDA, pa bi rabu nekaj ...
Thnx.

tryhard ::

hp98 je izjavil:

Če avto nima vgrajene navigacije ali se splača plačati skoraj 1000EUR, da jo vgradijo naknadno, še posebej ker avto ni najnovejši?

Raje vgradiš avtoradio z nameščenim Androidom. Nanj namestiš eno od navigacij in voila. Letošnji modeli se pričnejo od 450eur naprej, če se ne motim.

Govorim o Pioneer Android Auto seriji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

matobeli ::

Djuro je izjavil:

A je kdo tako dober, pa da link do dobrega stojala / držala za telefon za v avto. Poleti grem v ZDA, pa bi rabu nekaj ...
Thnx.

Napiš vsaj ker telefon imaš madonej :))
Pa koliko si pripravljen odšteti in ali nabavljaš samo v bigbang na obroke ali znaš tudi ebay.

bbbbbb2015 ::

matobeli je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Enkrat mi je telefonska navigacija pozimi crknila, ker sem pri minusu dal telefon v avto, da ga ja ne pozabim.


Ti pa nisi ravno XYZ generacija :P


WTF? Imel sem avto-telefon. In ko se mi je avto-telefon prižgal, so se klici preusmerili tja. Na smartphone (Samsung Galaxy S) sem imel eksperimentalno nainstaliran IGO. To sem hotel sprobati, da dam Beckerja, ki me je vedno spremljal na poteh, v penzijo.
Samsung je krepnil v nulo. Nov. Morda 2 meseca star.

m0LN4r ::

Zakaj moj stari Sygic ne izgleda tako, kot tale GPS Navigation ??!
Sem takrat kupil lifetime licenco za evropo, a so kaj spreminjal app ?

Zdej ko startam Sygic na telefonu mi ponuja naj kupim novega?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Djuro ::

matobeli je izjavil:

Djuro je izjavil:

A je kdo tako dober, pa da link do dobrega stojala / držala za telefon za v avto. Poleti grem v ZDA, pa bi rabu nekaj ...
Thnx.

Napiš vsaj ker telefon imaš madonej :))
Pa koliko si pripravljen odšteti in ali nabavljaš samo v bigbang na obroke ali znaš tudi ebay.


S7 od samsunga.
Nabavlam kjerkol. Sam da je preverjeno dobro.

FTad ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj moj stari Sygic ne izgleda tako, kot tale GPS Navigation ??!
Sem takrat kupil lifetime licenco za evropo, a so kaj spreminjal app ?

Zdej ko startam Sygic na telefonu mi ponuja naj kupim novega?


pa si se logiral v aplikaciji in vnesel license key?

meni tudi se vedno daje ponudbe za nadgradnjo za world maps + traffic. To pac ignoriram. Dela mi pa aplikacija bp.

m0LN4r ::

Jaz vec nimam 3D, aja se splaca doplacat za Augmented Reality ? je 4 evre zdaj pa lifetime trafic je samo 10eur
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

bbbbbb2015 je izjavil:


WTF?


Samo pravim da se generacijam od X dalje navadno ne dogaja da bi pozabili vzet telefon sabo.
Lahko probaš nainštalirat še gMaps na svoj avto telefon, mogoče bo kaj več uspeha ko z iGo.

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

ja sej ti piše v opisu, ena je če uporabljaš telefon kot ročno navigacijsko napravo, druga pa:
Sygic Car Navigation is navigation app especially optimised to work with your car's built-in infotainment system via smartphone to in-dash connectivity.

Mare2 ::

FTad je izjavil:

Moti me tudi to, da na google mapsu ne prikazuje najvisje dovoljene hitrosti na cesti, kjer se peljes in trenutne hitrosti.

TomTom Speed Cameras kaže trenutno hitrost, omejitev, ki je na cesti in radarje. Uporabljaš lahko skupaj z google maps. :)

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

Razen tega, da original navigacije ne moreš odnesti iz avta in je torej vedno notri, ne vidim neke uporabne prednosti pred Garmin/Smartphone varianto.


Nekaj prednosti ima: ne moreš je pozabiti v avtu (če ga pustiš na soncu bo ubogega Garminčka skuhalo) nihče ti zaradi nje ne bo vlamljal v avto, manj kompliciranja s kabli, večji zaslon, samodejno utišanje radia medtem ko ti govori napotke in še kaj bi se našlo.

Nič od tega ni bistvenega in vse to skupaj res težko upraviči tistih nekaj stotakov, ki jih zanjo pljuneš. Cenejše variante (telefon plus stojalo, z avtom povezan telefon, zunanja navigacijska enota) so vsekakor dovolj dobre za vsakega uporabnika. Toda če imaš dovolj denarja je čisto fina zadeva, sem že kupil tudi kaj bolj brezveznega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

FTad ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz vec nimam 3D, aja se splaca doplacat za Augmented Reality ? je 4 evre zdaj pa lifetime trafic je samo 10eur


ne vem, nisem si se pravzaprav pogledal te opcije. Bom malo pogledal po youtubu. Ce je ok, se mi zdi 4€ nic.


m0LN4r je izjavil:

Oz kaj je razlika med tem:
https://play.google.com/store/apps/deta...
in tem:
https://play.google.com/store/apps/deta...


nimam pojma, snel sem vedno tole: https://play.google.com/store/apps/deta...

TheRocky ::

FTad ::

na aliexpressu dobis cheap in dobre.

m0LN4r ::

No ja, tiste plasticne ropotuljice iz aliexpressa dobis tut v micken vecji kitajski trgovini. Nikoli nisem bil zadovoljen znjimi. Zdej imam ze tretjega al cetrtega, jezik je super drzi mocno, samo vse ostalo pa je storasto narjeno, pa enkrat sem malo prevec stisnil pa je ze nekaj pocilo... Pa tut miga sem pa tam v ovinkih xD
Ne more primerjat z recimo tem belkinovim, ki je kompakten in stabilen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FTad ::

jah, jaz imam pa drugacno izkusnjo. roka, ki drzi je ok, vsake toliko casa se mi odlima od podlage (predvsem poleti), ko je izredno vroce. Drzi mi pa tako ze leto in pol. Kupil sem pa 2 za 5€

Master_Yoda ::

Probas lahko tudi OSMand.

Šimpanz ::

Jaz imam vgrajeno navigacijo v avtu. Zadnja posodobitev zemljevidov je bila 2015. Vendar skoraj vedno uporabljam gmaps, ker je redno posodobljena, kaže zastoje, predvsem pa če iščem kakšno podjetje ali letališče mi ni treba pisati ulice ali naslova ampak samo ime podjetja ali letališča.

WaterBoy ::

Vsi jamrate čez neposodobljene mape v avtih. Saj si jih lahko sami posobite.
Tukaj je forum kjer vse vaše probleme rešijo :)

https://www.gpspower.net/car-navigation...

matobeli ::

Res? Kako točno nam bolj koristi navigacija iz leta '45 kot tista iz decembra '44?

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Res? Kako točno nam bolj koristi navigacija iz leta '45 kot tista iz decembra '44?


Hja, 45 je novejša. :)

otago ::

Koliko dejansko potrebujes navigacijo? Ce si trgovski potnik in isces 10 naslovov dnevno..ima vgrajena, updejtana zagotovo smisel.

Ce gre za uporabo 1-3x na teden ali mesec bo kitajsko drzalo in telefon cisto ok. Lahko nabavis tudi powerbank in 2kabla. Tile kitajski kabli ne vzdrzijo vec ko 1 leto dni uporabe. Adapterji za nekaj eur pa so tudi okorni za uporabo, se mimogrede iztaknejo.

Google maps je dober za prikaz prometa. Za reroutanje pa je neuporaben, me je veckrat zapeljal po hardcore podezelju, 10x levo in desno da prihrani 1km.

Invictus ::

Rabiš jo vedno, ko se prvič voziš po neznanem kraju, pa si nisi pripravil spiska, kje moraš zaviti.

Offline navigacija bo pa še vedno boljša od online, vsaj v Nemčiji, ko ti naenkrat zmanjka mobilnega signala na avtocesti. Vsaj takega, ki bi bil uporaben.

Seveda folk pizdi nad starimi kartami, ker noče plačati za update. Praktično vsi ponujajo update na latest karte za nekaj denarja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

otago je izjavil:

Koliko dejansko potrebujes navigacijo? Ce si trgovski potnik in isces 10 naslovov dnevno..ima vgrajena, updejtana zagotovo smisel.
Precej, praktično pred vsako vožnjo pogledam vsaj gostoto prometa.

otago je izjavil:

Ce gre za uporabo 1-3x na teden ali mesec bo kitajsko drzalo in telefon cisto ok. Lahko nabavis tudi powerbank in 2kabla. Tile kitajski kabli ne vzdrzijo vec ko 1 leto dni uporabe. Adapterji za nekaj eur pa so tudi okorni za uporabo, se mimogrede iztaknejo.
Nisem še opazil, da bi "kitajski kabli" zdržali samo 1 leto. Če dela, dela. Vedno. Imam kombinacijo 10eur napajalca 12/5V in 4eur USB C kabla in deluje brezhibno, s polno hitrostjo polnjenja. Zakaj powerbank v avtu?
Pri nosilcij pa je druga zadeva. Kitajski je bil neroden za uporabo, v poletni vročini pa se mi je plastika dobesedno stalila in zvila. Sedaj imam original nosilec od Samsunga in je zakon. Niti v najhujši vročini/mrazu še ni padel s šipe.

otago je izjavil:

Google maps je dober za prikaz prometa. Za reroutanje pa je neuporaben, me je veckrat zapeljal po hardcore podezelju, 10x levo in desno da prihrani 1km.
Morda si imel vklopljeno izogibanje AC. Ne gleda najkrašo razdaljo ampak najkrajši čas, pri čemer je precej uspešen. Vsaj mene še ni nikoli peljal po kakšnih zabačenih kolovozih, ker upošteva tudi možno hitro na posamezni cesti.

matobeli ::

Invictus je izjavil:


Offline navigacija bo pa še vedno boljša od online, vsaj v Nemčiji, ko ti naenkrat zmanjka mobilnega signala na avtocesti. Vsaj takega, ki bi bil uporaben.

Online karte ne delujejo tako.

Invictus je izjavil:


Seveda folk pizdi nad starimi kartami, ker noče plačati za update. Praktično vsi ponujajo update na latest karte za nekaj denarja.

Razen tisti ki jih ne.

m0LN4r ::

Sygic se res splaca, jaz sem dal 12eur za lifetime europe, 12eur za lifetime world + traffic pa za foro realview.
Sem zelo zadovoljen. Vcasih ma svoje muhe ko je bilo oblacno, ampak takrat ni nobena druga delala...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Sicer pa obstajajo tudi zastnonjske offline navigacije. Uporabljam tudi Navfree za Androida, ki uporablja opensource karte, ki se redno posodabljajo. Deluje odlično.
Le gostoto prometa prikazuje nekaj slabše kot GMaps.

Dr_M ::

NikolormousB je izjavil:

V zadnjih nekaj avtomobilih sem imel vgrajeno navigacijo pa vseeno praktično ves čas uporabljam google maps na telefonu.


Jest mam pa v avtu boljso navigacijo, kot je sygic, navigon...
Sicer je mal lesena za pot nastavljat, ampak ko to enkrat nastudiras, je pa mnogo bolj tocna kot karkoli drugega, kar sem do sedaj uporabljal.

Poleg tega imam zdej prosto sipo spredi, brez kablov, pa se telefona in baterij ne kurim vec zaradi pregrevanja (ja, enkrat se mi rezervni telefon 3 dni ni hotel prizgat).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

matobeli je izjavil:

Invictus je izjavil:


Offline navigacija bo pa še vedno boljša od online, vsaj v Nemčiji, ko ti naenkrat zmanjka mobilnega signala na avtocesti. Vsaj takega, ki bi bil uporaben.

Online karte ne delujejo tako.

Povej to meni, ko sem se peljal po rovtah na Bavarskem ;). In sem falil izvoz na avtocesti...

Sicer mi ni žal, mudilo se mi ni, ampak vseeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

radmannsdorf ::

Invictus je izjavil:

Rabiš jo vedno, ko se prvič voziš po neznanem kraju, pa si nisi pripravil spiska, kje moraš zaviti.

Jaz pa gledam table ob cesti. Gor je smer, imena krajev, ponavadi tudi razdalja do njih. Priporočam.

otago ::

otago je izjavil:

Invictus je izjavil:

matobeli je izjavil:

Invictus je izjavil:


Offline navigacija bo pa še vedno boljša od online, vsaj v Nemčiji, ko ti naenkrat zmanjka mobilnega signala na avtocesti. Vsaj takega, ki bi bil uporaben.

Online karte ne delujejo tako.

Povej to meni, ko sem se peljal po rovtah na Bavarskem ;). In sem falil izvoz na avtocesti...

Sicer mi ni žal, mudilo se mi ni, ampak vseeno...


Identicna izkusnja, Graz cez Passau-Munchen, nekje v Passau pa kolone in potem veselica cez bavarsko podezelje. Nadalje v mestih veckrat ponudi cudno navigacijo. Imam nastavljeno na najhitrejso pot. Ni boljse navigacije kot branje usmeritvenih tabel. Ceprav, ce gres na izvoz ZOO iz Lj za MB ti vsiljuje juzno obvoznico, ceprav je po izkusnjah severna prikladnejsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

IL_DIAVOLO ::

Djuro je izjavil:

A je kdo tako dober, pa da link do dobrega stojala / držala za telefon za v avto. Poleti grem v ZDA, pa bi rabu nekaj ...
Thnx.


Najboljse na trgu:

https://m.ebay.com/itm/Montar-Car-Dash-...

St235 ::

otago je izjavil:

otago je izjavil:

Invictus je izjavil:

matobeli je izjavil:

Invictus je izjavil:


Offline navigacija bo pa še vedno boljša od online, vsaj v Nemčiji, ko ti naenkrat zmanjka mobilnega signala na avtocesti. Vsaj takega, ki bi bil uporaben.

Online karte ne delujejo tako.

Povej to meni, ko sem se peljal po rovtah na Bavarskem ;). In sem falil izvoz na avtocesti...

Sicer mi ni žal, mudilo se mi ni, ampak vseeno...


Identicna izkusnja, Graz cez Passau-Munchen, nekje v Passau pa kolone in potem veselica cez bavarsko podezelje. Nadalje v mestih veckrat ponudi cudno navigacijo. Imam nastavljeno na najhitrejso pot. Ni boljse navigacije kot branje usmeritvenih tabel. Ceprav, ce gres na izvoz ZOO iz Lj za MB ti vsiljuje juzno obvoznico, ceprav je po izkusnjah severna prikladnejsa.


Sploh ko potem stojis kot budala eno uro v koloni, namesto da bi se peljal po vzporedni cesti.

Invictus ::

Če ti crkne GMaps zaradi omrežja, ki ga ni, se lahko zgodi tudi to...

V Nemčiji avtocesta pač nima izvoza za vsako zabačeno vas. In Bavarska je res bolj ali manj zabačena vas >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

Uporabljam waze in tudi če mu vmes zmanjka interneta navigacija normalno deluje naprej (edino destinacije ne moreš menjat brez interneta). Predvidevam, da si pot preprosto naloži v buffer.

Za uporabo v kolikor toliko urbanih območjih je to več kot dovolj, za lanski roadtrip po zda, pa je bila tako ali tako edina res uporabna zadeva, povsem navaden 15 let star še črno bel GPS s geotočkami.

Mavrik ::

St235 je izjavil:

Uporabljam waze in tudi če mu vmes zmanjka interneta navigacija normalno deluje naprej (edino destinacije ne moreš menjat brez interneta). Predvidevam, da si pot preprosto naloži v buffer.


Ja, ampak nove poti pa ti ne zna izračunati, kar je tečno.

(Pot je drugače shranjena v cache ja - to se lepo vidi da če izklopiš internet, bo čez en čas zemljevid narisan samo par kvadratov okoli poti, ostalo bo pa sivo :) )
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei bo uporabljal TomTomove zemljevide

Oddelek: Novice / Android
469103 (6607) dunda
»

navigacija v avtu

Oddelek: Pomoč in nasveti
275323 (4313) feryz
»

Prikazovanje zastojev v navigaciji-SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14619303 (15855) Mare2
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5516889 (11591) dunda

Več podobnih tem