» »

Servis Avtoplin - Gorenjska, LJ

Servis Avtoplin - Gorenjska, LJ

Cararyn ::

Pozdravljeni,

mi lahko kdo svetuje kakšenga zanesljivega in cenovno ugodnega serviserja za avtoplin v okolici Kranja ali Ljubljane. Avto (Chevrolet Orlando) je bil pred leti predelan pri avto-plin.eu. Ne vem kateri sistem je notri (oglašujejo, da so zastopniki za Versusgas). Servis potrebujem, ker avto ne preklopi več na plin.
Hvala za vso pomoč.

Lep dan.

errhec ::

Poglej pod pokrov kateri sistem imaš. Na računalniku od plina piše proizvajalec.
Če je Versus in če greš kaj mimo Postojne lahko pogledava kaj pravi plinski ECU.
dd

Cararyn ::

Piše na eni majhni škatlici Versus, Mapsensor M1/XFP1. Škoda ker nisi bliže Kranja. Vprašanje kdaj me bo kaj zaneslo proti Postojni.
Ali je možno, da se po določenih urah/km obratovanja zadeva sama izključi, ker je že potreben servis?

matobeli ::

Pri ljubljani imaš avtocona (dol pri ljubljani).

Nevem če je majster za vse naprave, ampak za mojo (zenit pro, vgrajeno pri sigas) je kar pravi majster.
Najboljš mi je da se zmeniš za termin in potem takoj naredi, ne rabiš avta tam puščat. Nekaj rezervnih delov ima kar na zalogi.

Je relativno ugoden, menjava filtra in kakšna nastavitev 20eur, se tudi vedno zapelje kakšen krog z avtom in priklopljenim pcjem in po potrebi še kaj nastavi.

Nazadnje mi je crknil senzor tlaka plina. 20min pa smo bili fertik, 40eur.

V bližini kranja pa nisem našel nobenega pametnega.

Nima pa najlepše urejene delavnice pa nekaj starih avtom ima na dvorišču, če to igra kakšno bistveno vlogo :)

errhec ::

Imaš Versus sistem.
Plinski ECU ima opcijo da onemogoči delovanje ko je čas za servis.

Caserman iz Vrhnike ne more do Versus ECUja, čeprav ima napisano da servisira ta sistem.
dd

Cararyn ::

@errhec ti imaš softwear za dostop do ECUja? Lahko urediš tudi nastavitve, servis,..

errhec ::

Da. Imam dostop do plinskega računalnika.
dd

WhiteAngel ::

Jaz servisiram avtoplin na TipStop v Ljubljani na Letaliski. Zaenkrat je bilo vse bp. Ima pa Petrol Lovato sisteme za avtoplin, ampak verjetno poznajo in servisirajo tudi druge, saj ne gre za rocket science..

zobnik ::

Taborska cesta 25a,
1000 Ljubljana
040 331 351

errhec ::

Redni servis ni problem, menjava plinskega filtra je ranga 20-30€.
Zakomplicira pa se pri okvarah, kjer imajo različni proizvajalci različne komponente.
Imaš injektorje za tekočo fazo, ki so spet različni glede na moč motorja ter ventile za plinsko fazo. Za kakšno kalibracijo oz. popravljanje parametrov pa potrebuješ diagnostični program, ki pa je za vsakega (večino) proizvajalca edinstven. Tako kot ne moreš diagnostiko za Volvo uporabiti na Hondi.
dd

-valvoline- ::

Cararyn je izjavil:

Piše na eni majhni škatlici Versus, Mapsensor M1/XFP1. Škoda ker nisi bliže Kranja. Vprašanje kdaj me bo kaj zaneslo proti Postojni.
Ali je možno, da se po določenih urah/km obratovanja zadeva sama izključi, ker je že potreben servis?

Glih okrog tega mapsenzorja bi lahko bila tezava da ne preklaplja. Nanj je povezano 2-3 slauheca ki merijo verjetno tlak plina in tlak v sesalnem kolektorju. Mel sem no podobno izkusnjo, vendar pr men se je res obcasno to dogajalo, izkazalo se je da je en od tistih slauhecev biv rahlo pocen tik pr map senzorju, sem ga malo skrajsal in spet dal nazaj in je potem bilo vse ok, vedno takoj prestavi na lpg ko je prava temperatura. Lahko poskusis startat direkt na lpg na zasilni nacin, preden das kontakt pritisni in drz knof za lpg pa sekund, pol daj kontakt in zalaufaj masino, bo startal na lpg brez benza.

Zgodovina sprememb…

D4G4 ::

Dajte tega spammerja pobrisat, no, smeti z reklamo v vseh temah o avtoplinu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35337999 (25391) KAVINSKY
»

Poraba avtoplina vs bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911373 (4747) zobnik
»

Avtoplin poskočil na 73 centov

Oddelek: Na cesti
454941 (1825) RED_line

Več podobnih tem