» »

praktično usposabljanje kot sistemc

praktično usposabljanje kot sistemc

majster123 ::

Torej, naslednji mesec začnem redno prakso prek fakultete FERI Maribor. Delal bom kot sistemc in sicer imel bom čez Nadzor IT. Torej, delal bom v okolju Icinga (podobno kot Nagios) na Linuxu, kjer bom imel nadzor nad napravami v podjetju in nad procesi, servisi... Do konca prakse bom moral izpostaviti strežnik. Tako da bom imel dela tudi z omrežji. Kakšni nasveti, je delo zelo zahtevno? Kaj si naj najbolj pogledam do takrat? Hočem se zelo izkazati, saj je možnost, da me tudi zaposlijo po diplomi.

Lp.

pegasus ::

Vsa ta monitoring orodja so tko ... nekje 20 let za časom, po subjektivni oceni. Izkaži se tako, da odzive na vse pogoste varjante izpadov avtomatiziraš, najbolje tako, da posledice niso vidne uporabnikom storitev, ki jih nadziraš. Ideja je, da danes storitve same skrbijo zase in ne potrebujejo več zunanjega nadzora v takem smislu, kot ga ponujajo razni nagiosi, zabbixi, icinge ipd. Kako točno to izvedeš, je močno odvisno od storitev samih in njihove zahtevane razpoložljivosti.

majster123 ::

hvala :D

IL_DIAVOLO ::

Dvomim, da bo slo skozi da si bos "pogledal par stvari". Povej, da je tvoje znanje omejeno in da se zelis nauciti cim vec. V glavnem ne bluzi.

Ce ne v tem podjetju, pa v drugem. Vazno je da se cimvec naucis. Ne isci place, ampak znanje.

Vazelin ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce ne v tem podjetju, pa v drugem. Vazno je da se cimvec naucis. Ne isci place, ampak znanje.

kakšna peasant mentaliteta lol

majster123 ::

ja itak... ne saj mislil sem da bi si pogledal da bi na začetku že mal vedel kak pa kaj... se strinjam glede znanja, na začetku tak nebo neke wow plače... pol naprej pa kk se izkažeš

AndrejO ::

Vazelin je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce ne v tem podjetju, pa v drugem. Vazno je da se cimvec naucis. Ne isci place, ampak znanje.

kakšna peasant mentaliteta lol

" ... naslednji mesec začnem redno prakso prek fakultete FERI Maribor ..."

Ko si na praksi, se učiš. Peasant mentaliteta je, da na praksi delaš kot zamorc z zameno za nekaj kikirikijev, pri tem pa se ničesar ne naučiš.

majster123 ::

no ja... to so kar resna firma vidim... in dvomim da se nebi kaj naučil... to me ne skrbi sploh...

Isotropic ::

čimbolj si poglej avtomatizacijo vsega živega in cloud
spremljaj tudi reddit/sysadmin

Zgodovina sprememb…

majster123 ::

hvala..

majster123 ::

Nekaj sem bral, ker bo počasi šlo vse v oblak (cloud),
da bi naj se tudi manj rabilo sistemskih inženirjev, adminov.
Pa tudi o tej avtomatizaciji pa vizualizaciji, da bo treba čimbolj na tem delat oziroma se učit.
Skratka upam, da bo za nas ostalo delo v prihodnosti :D

Yacked2 ::

majster123 je izjavil:

Nekaj sem bral, ker bo počasi šlo vse v oblak (cloud),
da bi naj se tudi manj rabilo sistemskih inženirjev, adminov.
Pa tudi o tej avtomatizaciji pa vizualizaciji, da bo treba čimbolj na tem delat oziroma se učit.
Skratka upam, da bo za nas ostalo delo v prihodnosti :D


Cloudi pa itk laufajo sami od sebe ane...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

ABX ::

majster123 je izjavil:

Torej, naslednji mesec začnem redno prakso prek fakultete FERI Maribor. Delal bom kot sistemc in sicer imel bom čez Nadzor IT. Torej, delal bom v okolju Icinga (podobno kot Nagios) na Linuxu, kjer bom imel nadzor nad napravami v podjetju in nad procesi, servisi... Do konca prakse bom moral izpostaviti strežnik. Tako da bom imel dela tudi z omrežji. Kakšni nasveti, je delo zelo zahtevno? Kaj si naj najbolj pogledam do takrat? Hočem se zelo izkazati, saj je možnost, da me tudi zaposlijo po diplomi.

Lp.


Postavi si sistem doma.
Nato dodaj v nadzor svoj PC.
Z Nagiosom (Icinga je samo drugi GUI IIRC) je omejitev tvoja kreativnost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

majster123 ::

Yacked2 je izjavil:

majster123 je izjavil:

Nekaj sem bral, ker bo počasi šlo vse v oblak (cloud),
da bi naj se tudi manj rabilo sistemskih inženirjev, adminov.
Pa tudi o tej avtomatizaciji pa vizualizaciji, da bo treba čimbolj na tem delat oziroma se učit.
Skratka upam, da bo za nas ostalo delo v prihodnosti :D


Cloudi pa itk laufajo sami od sebe ane...


pa dobro, js sm še zelo zelen v tem, se pa zavedam da bo pač drugačen način dela, torej s cloudi

ABX je izjavil:

majster123 je izjavil:

Torej, naslednji mesec začnem redno prakso prek fakultete FERI Maribor. Delal bom kot sistemc in sicer imel bom čez Nadzor IT. Torej, delal bom v okolju Icinga (podobno kot Nagios) na Linuxu, kjer bom imel nadzor nad napravami v podjetju in nad procesi, servisi... Do konca prakse bom moral izpostaviti strežnik. Tako da bom imel dela tudi z omrežji. Kakšni nasveti, je delo zelo zahtevno? Kaj si naj najbolj pogledam do takrat? Hočem se zelo izkazati, saj je možnost, da me tudi zaposlijo po diplomi.

Lp.


Postavi si sistem doma.
Nato dodaj v nadzor svoj PC.
Z Nagiosom (Icinga je samo drugi GUI IIRC) je omejitev tvoja kreativnost.

bom poiskusil hvala :)

Zgodovina sprememb…

majster123 ::

Sem začel delat. Vse delam po guidih iz neta.. najprej smo inštalirali Centos na server, nato sem se s PC-jem povezal nanj z virtualizacijo. Nato sem moral namestiti Icingo na svoj računalnik in še potem Icingo Web 2. Danes sem vzpostavil le-to, da se lahko dela "monitoring". Sedaj moram pa namestiti še Directorja od Icinge. To je za avtomatizacijo. Zanimivo delo, za zdaj mi je kar šlo :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e pošta na SMS

Oddelek: Programska oprema
304737 (3882) Blisk
»

Kako masovno pingat?

Oddelek: Programiranje
448303 (6290) ragezor
»

Spremljanje dogajanja v proizvodnji

Oddelek: Programiranje
102247 (2088) Invictus
»

Opravičilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
9222076 (14068) pegasus

Več podobnih tem