» »

Pošiljanje mobitela po pošti (vračilo na Amazon.de)

Pošiljanje mobitela po pošti (vračilo na Amazon.de)

mjolnir ::

Zdravo,

Pred letom in pol sem prek Amazon.de kupil mobitel, zdaj pa ga bom zaradi tehnične napake poslal nazaj, v Nemčijo torej. Z Amazon.de sem že dobil vse podatke, kako to naredim; ko paket prejmejo, mi bodo vrnili kupnino in stroške pošiljanja.
Problem se je pojavil, ko sem skušal zadevo poslati (priporočeno) preko Pošte Slovenija. Razložili so mi, da ker vsebuje litij-ionsko baterijo ga oni ne morejo poslati. Ima kdo izkušnje s pošiljanjem izdelkov z baterijami v tujino? Kako bi najlažje in najceneje poslal paket?

Hvala vsem,
LP

Mare2 ::

Greš na drugo pošto pa bo. :)

matobeli ::

Sam res, katera pošta pa je bila to?

Sem letos že dvakrat pošiljal leptop v nemčijo, pa ni bilo nič teženja.

blackbfm ::

Razložili so mi, da ker vsebuje litij-ionsko baterijo ga oni ne morejo poslati


Kako oni vejo kaj vsebuje in kaj ne.. Reces da si ven vzel

Ales ::

In potem dobiš nazaj, ko gre čez skener.

Seljak ::

Ja, ko bo šlo čez skaner bo onemu javlo da je noter baterija? Ziher ne bo.

St235 ::

Seljak je izjavil:

Ja, ko bo šlo čez skaner bo onemu javlo da je noter baterija? Ziher ne bo.


Normalno, ker v 21 stletju scanerji s katerimi pregledujejo posiljke niso sposobni ugotovit da je noter baterija.

Pac bodo mal kasneje zavrnili paket ali bo sel v kakem logisticnem centru v unicenje.

Furbo ::

Tole ji pokaži in naj ti svetuje kako poslati, da ne bo šlo na avion (navadni paket..).
https://www.posta.si/o-nas/novice/prepo...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mjolnir ::

Po treh klicih na njihovo centralo, treh različnih poštnih uradih in osebnem stiku s štirimi tam zaposlenimi (ki z načinom mednarodnega pošiljanja paketov niti slučajno niso bili seznanjeni) nisem prišel nikamor ... Včeraj sem paket oddal, danes sem ga brez kakršnega koli obvestila/pojasnila dobil nazaj na dom.

[SkA] ::

Kaka druga dostavna služba morda? UPS vem, da je (vsaj ko sem sam preverjal) mnogo dražji za majhne stranke, ampak morda kak GLS, DPD ali sorodni dostavi pakete po normalni ceni?

Drugače pa malo absurdno - bi pričakoval, da znajo dostaviti pakete tudi preko cestnega tranzita. Mogoče ne sme biti poslano kot priporočeno (sem moral pošiljati Xbox S v Anglijo kot običajen paket, tako da razumem odpor proti taki ideji)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

darkolord ::

Če se prav spomnim, gredo iz Pošte pisma do Nemčije letalsko, paketi pa po cesti. Če eksplicitno pošlješ kot "paket", bi moralo iti skozi.

mjolnir ::

Ja, tako so mi zatrdili na njihovi centrali, v centru za mednarodni promet. Uslužbenke na okencu pa sem komaj prepričal v to - 3 različne osebe mi niso verjele, da se v Nemčijo sploh da dostavljati preko cestnega tranzita, zato tudi toliko klicev. Na koncu sem jih uspel prepričati, da želim oddati kot "paket", ampak očitno je bilo spet nekaj narobe z njihove strani. Skratka, jutri jih ponovno pokličem, sicer pa res s kako drugo službo ...
Hvala vsem za komentarje.

Furbo ::

Na facebooku kar hitro odgovarjajo po mojih izkušnjah, pa še pismeno imaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše pošiljanje v Nemčijo.

Oddelek: Pomoč in nasveti
123539 (1290) kixs
»

Nič več BIC kode pri plačilih?

Oddelek: Loža
142724 (2056) MrStein
»

Majhni in veliki zapleti pri menjavi Galaxy Note 7

Oddelek: Novice / Android
3110758 (7556) mitkos
»

eBay - presenečenje v kuverti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7726715 (21317) Samson

Več podobnih tem