» »

Nič več BIC kode pri plačilih?

Nič več BIC kode pri plačilih?

MrStein ::

Skladno z zakonodajo EU (Uredba 260/2012), s katero banke pri izvajanju domačih in čezmejnih plačilnih transakcij od plačnikov obveznosti ne smejo zahtevati BIC kode banke prejemnika plačila


Torej po novem bo dovolj IBAN in ne bo potrebe po BIC/SWIFT kodi?

Kaki "bankir" tule?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

duque ::

Glede na strukturo TRR v SI, lahko iz prvih dveh znakov TRR razbereš banko (posledično filaš BIC)

MrStein ::

duque je izjavil:

Glede na strukturo TRR v SI

Velja tudi za čezmejne.
Sicer iz IBAN dobiti BIC je vedno šlo, zdaj so zgleda uzakonili, da premaknejo .. khm.. "lenuhe".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

thramos ::

Glede na uredbo, pred 5 leti.

MrStein ::

Papir prenese vse. :)

Sparkasse recimo to "uvaja" zdaj, pa še to vprašanje v kakem obsegu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

MrStein je izjavil:

Skladno z zakonodajo EU (Uredba 260/2012), s katero banke pri izvajanju domačih in čezmejnih plačilnih transakcij od plačnikov obveznosti ne smejo zahtevati BIC kode banke prejemnika plačila


Torej po novem bo dovolj IBAN in ne bo potrebe po BIC/SWIFT kodi?

Kaki "bankir" tule?

Saj je že dooolgo ni, pri Banki Koper mi sam vrže noter bic kodo. Samo IBAN je še važen in nič drugega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Miha 333 ::

Za plačila znotraj Slovenije po tehničnem standardu ZBS BIC že od uvedbe UPN ni obvezen podatek. Nekatere banke oz. rešitve so to določilo ignorirale (npr. NLB Proklik). Za tujino pa vsaj doslej ni šlo brez.

Me pa zanima, zakaj na Abanki ne moreš plačati pravilno izpolnjenega UPN naloga za plačilo v tujino (normalno SEPA čezmejno plačilo v nemčijo v EUR, se pravi nemški IBAN in BIC), ampak te uslužbenka na okencu pošlje v pisarno za "Devizna plačila" (obenem ti razloži, da DE pri IBAN pomeni devize, ha ha), kjer nato druga uslužbenka pol ure izpolnjuje / prepisuje podatke v A4 obrazec "Nalog za plačilo v tujino", kot pred 20 leti in kot da ne bi imeli / poznali SEPA. Lahko to kdo razloži?

Andrejpan ::

Uslužbenka ni ustrezno izobražena. Greš nazaj na banko in prosiš za pogovor z vodjo, kjer razložiš situacijo in predlagaš, da ustrezno izobrazijo osebje. Ali pa vse ignoriraš in zamenjaš banko.

cortez ::

Zakaj bi se zajebaval z hojo na banko itd. itd. . Izpolniš kar v spletni banki SEPA nakazilo in še prišparaš.

Invictus ::

Ne bi verjeli oliko ljudi v današnjih časih nima spletnebanke. Pa ne samo stari.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cortez ::

Oh, verjamem, sam v spletni banki se lahko samo sebi žalim, v primeru napake. Več informacij dobim na Abafonu kot pa v poslovalnici. Isto je z raznimi info@ mejli telekoma in drugih, kajti v poslovalnicah dobiš po večini dezinformacije. Na pošti mi zadnjič skor ni pustila poslat paket z laptopom v DE, ker je kao prepovedano pošiljat pakete z litionskimi baterijami....pol pa še reče, naj se zglasim naslednji dan, ker tistega ki se spozna na to, danes ni :).

Andrejpan ::

Ni ravno veliko držav, v katere smeš pošiljat. https://www.posta.si/o-nas/novice/prepo...

Miha 333 ::

Ne gre za to, da ne bi imel spletne banke, ampak sem pač imel gotovino, s katero sem želel plačati. Naslednjič bom pač položil na račun in plačal od doma.

Mesar ::

Kaj ima to z BIC?
Your turn to burn!

MrStein ::

Jaz sem vesel, da niso začeli o pravilih naglaševanja v azteščini. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakazilo v tujino

Oddelek: Loža
3447065 (1714) M-XXXX
»

ebay.de način plačila

Oddelek: Loža
4612671 (4271) vilonja
»

Neteller nakazilo iz bančnega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
65274 (3805) selenci
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411302 (8753) Tilen
»

bank transfer na moj račun

Oddelek: Loža
205480 (4794) ender

Več podobnih tem