» »

Ali se splača kupiti iPhone SE v 2018?

Ali se splača kupiti iPhone SE v 2018?

1
2
»

Vazelin ::

SE deluje najbolj premium izmed vseh phonov v trgovini>:D Totalno brezčasen design jim je ratal. Masterpiece

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

shadeX ::

kje si menjal baterijo? na eni 6ki imam sporočilo, da je baterija slaba, menjava naj bi stala 30EUR. si nesel v iStyle?


Jaz sem partnerkin 6S prejšni teden poslal na PRO Servis D.O.O. Menjava baterije me sicer ni stala nič, ker sem za ta telefon uveljavljal menjavo baterije po Applovem brezplačnem programu, ker je bila ta serija baterij defektna.

Moram pa pohvalit PRO Servis, so izredno profesionalni in z njimi se da pogovarjat. Na papirju sem jim dopisal telefonsko in E-mail za dodatna vprašanja.

Ko je serviser dobil telefon v roke, me je poklical, vprašal po geslu oz. izklopu iClouda (da ga lahko zresetira), ker da mora obvezno naredit diagnostiko (Apple to od njih zahteva, ker merijo performance baterije pred menjavo / po menjavi). Če nima gesla oz. če je telefon vezan na iCloud pravi da diagnostike ne more naredit (ker mora pridet v telefon).

Gesla mu seveda nisem dajal, sem pa izklopil iCloud, povedal da se strinjam z izbrisom podatkov oz. resetom in to je bilo to. Telefon sem dobil v 4 dneh v takem stanju kot sem ga poslal.

Kako je z baterijo ne vem še, ker partnerke ni bilo še doma. Vklopi se, baterija je na 3/4 polna, koliko zdrži bomo pa vidli kadar restoram backup iz iClouda in bo telefon začela dejansko uporabljat.

SE deluje najbolj premium izmed vseh phonov v trgovini>:D Totalno brezčasen design jim je ratal


Ko je prišel iPhone 6, se je folk pizdil ker so šli ven iz klasičnega dizajna. Nato je nastal model SE. Men je tudi všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

z3ro ::

sandmat je izjavil:

z3ro je izjavil:

Kupi dobro ohranjen iPhone 6/6s z menjano baterijo :) Sam imam takšnega, sam ni naprodaj. Je kot nov, baterija menjana pred par tedni.


kje si menjal baterijo? na eni 6ki imam sporočilo, da je baterija slaba, menjava naj bi stala 30EUR. si nesel v iStyle?

Naročil na Aliexpress in menjal sam. Prišla je okrog 11EUR z vsem potrebnim za menjavo vred.
Edit: se mi pa zdi da ni najboljša, nekaj časa je držala očitno dlje kot stara, sedaj po par tednih pa je po občutku že izgubila nekaj kapacitete tako da bom mogoče poiskal originalno (ta ni) in zopet menjal čez nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

Furbo ::

Za 20€ si se šel zafrkavat s tem, da imaš zdaj neoriginalno baterijo sumljive kakovosti noter?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

z3ro ::

Furbo je izjavil:

Za 20€ si se šel zafrkavat s tem, da imaš zdaj neoriginalno baterijo sumljive kakovosti noter?

Zafrkavat? Baterijo menjaš v 10min. Pač sem probal, še vedno lahko lahko nabavim originalno (mislim, da je okrog 20€) in zopet menjam...

MrStein ::

shadeX je izjavil:


Aha. Trg se ne strinja s tabo, tvoje mnenje drugače ne predstavlja večine. Povpraševanja po tem dizajnu je očitno ogromno, proizvajalci pa temu lepo sledijo.

Aha, torej je tudi veliko povpraševanje po McDonald's "sendvičih" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

shadeX je izjavil:


Dej ne kompliciraj. Prstni odtis: Imaš 10 prstov katere lahko nastaviš za odklepat. Če se zgodi da se zbudiš brez obeh rok, greš z računom do proizvajalca (če je to Apple) in ti ga odklenejo.

O čem ti to? Lepo vtikaš številčno kodo ("vzorec") in se odklene.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

MrStein je izjavil:

shadeX je izjavil:


Dej ne kompliciraj. Prstni odtis: Imaš 10 prstov katere lahko nastaviš za odklepat. Če se zgodi da se zbudiš brez obeh rok, greš z računom do proizvajalca (če je to Apple) in ti ga odklenejo.

O čem ti to? Lepo vtikaš številčno kodo ("vzorec") in se odklene.

Ja ne more, ker je brez rok. Pa tudi brez možganov, ker daje take skisane primere.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

twom ::

Glede prstnih odisov...

edi45 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Sam sem iOS okolje zapustil po tistem, ko mi je poslusnost odpovedal iPod Touch 2G, imam pa v planu se eventuelno vrniti vanj; pod pogojem seveda, da se Apple spametuje in neha z vsem tem biometricnim sranjem za odklepanje telefona. Slide to unlock je cisto fejst zadeva in ce se nekomu res tako mudi da mu je tista sekunda odvec, je pac butec.

čist super je recimo na prstni odtis, samo stisneš pa se odklene. Slide to unlock ni praktičen, ker ti lahko vsak odklene telefon

Prstni odtis ni password, temveč je ID. Passwordi so skrivni, prstni odtis ni skriven, pustiš ga na vsakem kozarcu, ograji, mizi...
Toliko na kratko, kaj več o problematiki pa se lahko na spletu najde tudi poglobljene prispevke. Ampak še enkrat, na kratko, prstni odtis je ID in ne password. Sicer je ta ID res nekoliko težje odtipkat, pa zato še vedno ni nič drugega kot ID. Enako velja za obraz (ko te znanci vidijo te prepoznajo po tej unikatni podrobnosti... :) ).

z3ro ::

twom je izjavil:

Glede prstnih odisov...

edi45 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Sam sem iOS okolje zapustil po tistem, ko mi je poslusnost odpovedal iPod Touch 2G, imam pa v planu se eventuelno vrniti vanj; pod pogojem seveda, da se Apple spametuje in neha z vsem tem biometricnim sranjem za odklepanje telefona. Slide to unlock je cisto fejst zadeva in ce se nekomu res tako mudi da mu je tista sekunda odvec, je pac butec.

čist super je recimo na prstni odtis, samo stisneš pa se odklene. Slide to unlock ni praktičen, ker ti lahko vsak odklene telefon

Prstni odtis ni password, temveč je ID. Passwordi so skrivni, prstni odtis ni skriven, pustiš ga na vsakem kozarcu, ograji, mizi...
Toliko na kratko, kaj več o problematiki pa se lahko na spletu najde tudi poglobljene prispevke. Ampak še enkrat, na kratko, prstni odtis je ID in ne password. Sicer je ta ID res nekoliko težje odtipkat, pa zato še vedno ni nič drugega kot ID. Enako velja za obraz (ko te znanci vidijo te prepoznajo po tej unikatni podrobnosti... :) ).

Ker je veliko ljudi (sploh v slo), ki bodo šli iz prstnega odtisa puščenega na kozarcu delat dejanski odtis in odklepat iPhona 16 letnika...daj nehaj no, prstni odtis je čist spodobna zaščita, ne fantaziraj zdaj tu z nekimi filmskimi scenami.

twom ::

z3ro je izjavil:

Ker je veliko ljudi (sploh v slo), ki bodo šli iz prstnega odtisa puščenega na kozarcu delat dejanski odtis in odklepat iPhona 16 letnika...daj nehaj no, prstni odtis je čist spodobna zaščita, ne fantaziraj zdaj tu z nekimi filmskimi scenami.
Nisem nikjer in nikdar rekel da prstni odtis ni spodobna zaščita. In ja, za večino uporabnikov je to čisto dovolj.

Da prstni odtis ni password, temveč le ID, pa sem omenil zgolj z namenom splošne razgledanosti ljudi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

z3ro ::

twom je izjavil:

z3ro je izjavil:

Ker je veliko ljudi (sploh v slo), ki bodo šli iz prstnega odtisa puščenega na kozarcu delat dejanski odtis in odklepat iPhona 16 letnika...daj nehaj no, prstni odtis je čist spodobna zaščita, ne fantaziraj zdaj tu z nekimi filmskimi scenami.
Nisem nikjer in nikdar rekel da prstni odtis ni spodobna zaščita. In ja, za večino uporabnikov je to čisto dovolj.

Da prstni odtis ni password, temveč le ID, pa sem omenil zgolj z namenom splošne razgledanosti ljudi...

Ni ne password, ne ID.

Furbo ::

Pri iphonu je prst bolj začasno geslo, če ga 8 ur ne uporabiš, te spet vpraša za geslo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DeeCoy ::

Furbo je izjavil:

Pri iphonu je prst bolj začasno geslo, če ga 8 ur ne uporabiš, te spet vpraša za geslo.

Se tebi sanja?

MrStein ::

A vas ne moti 1cm mimo zaznavanje dotika?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

DeeCoy je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pri iphonu je prst bolj začasno geslo, če ga 8 ur ne uporabiš, te spet vpraša za geslo.

Se tebi sanja?

Kaj ti ni jasno, sem uporabil preveč komplicirane besede?
Če 8 ur ne odkleneš ifona s prstom, moraš vnesti geslo. Potem spet lahko odklepaš s prstom. Ok?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DeeCoy ::

Furbo je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pri iphonu je prst bolj začasno geslo, če ga 8 ur ne uporabiš, te spet vpraša za geslo.

Se tebi sanja?

Kaj ti ni jasno, sem uporabil preveč komplicirane besede?
Če 8 ur ne odkleneš ifona s prstom, moraš vnesti geslo. Potem spet lahko odklepaš s prstom. Ok?

A je to kakšna nova nastavitev? Mogoče v iOS 12 alpha?
iPhone ma onemogočen odklep s prstnim odtisom izključno samo po restartu ali (mislim da) 5 ponesrečenih poizkusih s prstom. 1000000% procentov ne po 8 urah.

Seljak ::

Se tebi sanja?

zee ::

Že od vedno oz. vsaj zadnjih nekaj let.

Also: pozablja se, da čitalnik prstnih odtisov zna ločiti med živimi prstnimi odtisi uporabnika in umetnimi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Furbo ::

DeeCoy je izjavil:


A je to kakšna nova nastavitev? Mogoče v iOS 12 alpha?
iPhone ma onemogočen odklep s prstnim odtisom izključno samo po restartu ali (mislim da) 5 ponesrečenih poizkusih s prstom. 1000000% procentov ne po 8 urah.

To je že vsaj od tiste FBI afere dalje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7016542 (13588) louser
»

iPhone 5S in A7 pod drobnogledom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6920972 (16044) blackbfm
»

Nemški varuh zasebnosti proti čitalcu prstnih odtisov v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10447384 (41880) AndrejO

Več podobnih tem