» »

Kako imajo nekateri tako poceni dostavo?

Kako imajo nekateri tako poceni dostavo?

techuser ::

Ravnokar sem dal žafran v košarico na spletni trgovini hisazacimb.si in me zanima, kako imajo nekateri lahko tako poceni poštnino v primerjavi z ostalimi? Manj kot 1 EUR, če plačaš preko predračuna, drugje pa vedno po 3 do 4 EUR. Zanimivo.

vostok_1 ::

Zdilali so se z dostavno službo oz krijejo oni delež.

Poglej ebay "free shipping".
Kako je lahko free shipping pošiljat iz kitajske, air mail from all things?
Tam zalaga država, da lahko delajo dumping.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

2x'=2 ::

Eh, to ziher pošljejo kot navadno pismo. za 2Kg je cena 2,4€ se mi zdi, za zafran kakih 70 centov.
3-4 eur je poslovni paket, kar drugi uporabljajo, oz imajo pogodbe.

LapD ::

Najbolj verjetno je, da trgovina krije del poštnine, "izgubo" pa pokrije z višjo ceno izdelkov.
web&motion designer

dottor ::

Pa tista podjetja ki odpošljejo nekaj 100 ali 1000 pošiljk na mesec pomoje imajo kak bonus pri ceni pošiljanj...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shotalick ::

dottor je izjavil:

Pa tista podjetja ki odpošljejo nekaj 100 ali 1000 pošiljk na mesec pomoje imajo kak bonus pri ceni pošiljanj...


Tako je. Pošta Slo. ima kvoto, ko presežeš/dosežeš določeno št. pošiljk, se cena poštnine na pošiljko zmanjšuje.

Furbo ::

Ja če je to tisti žafran, ki ga je 1g.. valda bo poceni. Znamka A.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

pero50 ::

jp. Znamka A oziroma količinsko je verjetno še ceneje. Zraven računajo še stroške pakiranja, vrednost paketa pa tudi ni tako velika, da bi morali pošiljati priporočeno.

Mare2 ::

techuser je izjavil:

Ravnokar sem dal žafran v košarico na spletni trgovini hisazacimb.si in me zanima, kako imajo nekateri lahko tako poceni poštnino v primerjavi z ostalimi? Manj kot 1 EUR, če plačaš preko predračuna, drugje pa vedno po 3 do 4 EUR. Zanimivo.


Začimbe so lahke, temu primerno poštnina. :)

tryhard ::

Kar se tiče pošiljk iz tujine pa dve opciji, od katerih je ena že bila izpostavljena:
a) del poštnine vštet v ceno
b) poštnina iz eksotičnih držav, ki pokrije tisti del iz poslane države, ne pokrije pa dela poštnih stroškov v državi prejemnika. Recimo Kitajska.

Ales ::

tryhard je izjavil:

Kar se tiče pošiljk iz tujine pa dve opciji, od katerih je ena že bila izpostavljena:
a) del poštnine vštet v ceno
b) poštnina iz eksotičnih držav, ki pokrije tisti del iz poslane države, ne pokrije pa dela poštnih stroškov v državi prejemnika. Recimo Kitajska.

Kitajska enostavno subvencionira poštnino izvoznikom, nič drugega ni v ozadju in vse je lepo plačano.

tryhard ::

"Subvencionira" je v narekovajih. Država nikomur nič ne da pri poštnini.

tryhard ::

Kitajska enostavno subvencionira poštnino izvoznikom, nič drugega ni v ozadju in vse je lepo plačano.

Da ti objasnim z enim preprostim linkom:
http://fortune.com/2015/03/11/united-na...

Financira te pakete torej tisto poštno podjetje, ki pošto dostavi. Pri nas je to največkrat Pošta Slovenije.

Zatorej pravim, da v kolikor vam gre Pošta Slovenije v nos ali je ne marate, naročujte iz Kitajske ali drugih podobno ali slabše rangiranih držav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

[D]emon ::

Kitajce lih glih stane ce en paketek posljejo al pa en kontejner. Ampak CN 22 obrazcev se vedno ne znajo izpolnjevat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Ales ::

tryhard je izjavil:

Kitajska enostavno subvencionira poštnino izvoznikom, nič drugega ni v ozadju in vse je lepo plačano.

Da ti objasnim z enim preprostim linkom:
http://fortune.com/2015/03/11/united-na...

Financira te pakete torej tisto poštno podjetje, ki pošto dostavi. Pri nas je to največkrat Pošta Slovenije.

Zatorej pravim, da v kolikor vam gre Pošta Slovenije v nos ali je ne marate, naročujte iz Kitajske ali drugih podobno ali slabše rangiranih držav.

Izkrivljeno sliko vsega skupaj imaš. Slovenija iz mednarodnega poštnega sistema dobi toliko, kot ji po sporazumih pripada.

Pošta Slovenije ničesar posebej ne "financira" Kitajcem, razen če te čudi, da financirajo svoje lastne stroške poslovanja znotraj Slovenije. Očitno Pošta Slovenije meni, da se jim splača, sicer ne bi sodelovali v razpisih za nacionalnega ponudnika univerzalnih poštnih storitev.

tryhard ::

A nisem jaz napisal isto?

Samega profita iz naslova dostave poceni pošiljkiz Kitajske neposredno nimajo.
Ali kako misliš, da so profitirali s tem, ko je Kitajc za poštnino ene manjše pošiljke do mene plačal 25 centov?
Moja trditev je v končni fazi, čeprav delno napačna, še vedno pravilnejša od tvoje. Kitajska sama ne subvencionira njihovih pošiljk. Boljše uvrščene države jih. Med katerimi smo tudi sami. Najpogosteje uporabljena pošta je Pošta Slovenije. Profita s temi 25 centskimi paketi definitivno nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

tikitoki ::

techuser je izjavil:

Ravnokar sem dal žafran v košarico na spletni trgovini hisazacimb.si in me zanima, kako imajo nekateri lahko tako poceni poštnino v primerjavi z ostalimi? Manj kot 1 EUR, če plačaš preko predračuna, drugje pa vedno po 3 do 4 EUR. Zanimivo.


Ker je posiljanje s placilom ob prevzemu bistveno drazje? Drugi ti se obracunajo manipulativne stroske povezane s posiljanjem.
Konec koncev postnina do 100 g ni 5 EUR.

d4vid ::

Ko posljes vsak dan nad 100 paketov, se da marsikaj dogovorit.
Nasa firma ima recimo z DPD in GLS pogodbo, kjer je dolocena cena tam nekje 2€, od 1g do 50kg ;) Seveda, to je cena po sloveniji, na hrvasko je takoj drazje npr.

Pa niti nismo tako velika firma, pomoje imajo npr. mimovrste, enaa se kaj ceneje postnino, ce upostevamo, da sem za mimovrste velikokrat slisal, za to firmo, kjer delam pa sem izvedel, ko sem iskal sluzbo :)) Pa skoraj pred nosom mi je ta firma.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

TheBlueOne ::

Zna morda kdo priblizno povedat koliksni so kolicinski popusti? Priblizno relacijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27256573 (38963) AndrejO
»

EU pripravlja ukrepe za cenejšo čezmejno dostavo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13328252 (22889) Mr.B
»

Nove pobude Evropske komisije za enotni digitalni trg

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4423392 (19211) bbbbbb2015
»

Pošta - provizija?

Oddelek: Loža
449751 (8780) amigo_no1

Več podobnih tem