» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

TehDucky ::

Računalnik je zgleda skozi današnjo nevihto nasankal ob ugasnjenem razdelilcu (ampak v vtičnici).
Torej računalnik elektriko dobi, lučka za vklop ter Clear Cmos se osvetlita na matični, ampak ob pritisku na vklop tako na matični kot na ohišju se ne zgodi popolnoma nič.

Kaj bi lahko crknilo? Je pa intel i7 920, corsair TX850 napajalnik ter amd 4890 grafična.

Po kakšnem postopku lahko izločim slabo/dobro komponento?
Hvala

mrTwelveTrees ::

Sposodi si nekje napajalnik in probaj tako....
Če ni napajalnik, si pa najbrž preko mrežne kartice pokasiral strelo, potem bo vsaj matična za zamenjat....

TehDucky ::

Bom probal v kratkem, ko dobim dostop do kakega PCja. Sem opazil, da je modem skurilo, in je zgleda res preko mrežnega kabla priletela strela. Sem ga pa prejle "vklopil", ampak je bilo samo to, da so se vse lučke v notranjosti prižgale in vsi ventilatorji (tudi na grafični) vrteli na 100%, slike na ekranu pa ni bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

_Denny_ ::

Sicer ti ne bo koristilo zdaj, je pa dober nasvet za prihodnjič - namesto kabla si raje nabavi wifi kartico. Tako dobiš dodaten layer zaščite in ti v najboljšem možnem negativnem scenariju skuri samo modem in/ali njegov adapter, ki ti ga itak morajo zastonj zamenjati oz. v najslabšem še router.

Btw ugasnjeno stikalo na razdelilcu nima nekega učinka, če pride po kablu večja prenapetost...stvar bo z lahkoto preskočila tisti milimeter zraka med kontakti stikala. Če že izklapljaš, raje potegni kabel iz vtičnice.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

TehDucky ::

Imam x58 matično, ki so bile vse zelo drage in ima moja med drugim 2 internet vhoda, no enega mi je že skurilo cca 4 leta nazaj, drugi pa je delal do zdaj.

Če je matična hin bo tako ali tako treba nov računalnik kupit, ker tega rihtat je škoda denarja, edino rama imam 18gb ddr3.

Sem mislil počakat z nakupom novega še max 1 leto da padejo cene grafičnih in ramov, pa da se končno preselim, tam pa bo malo več zaščite v omrežnem kotičku.
Wifi kartico bom imel v mislih za v prihodnje.

4br4h4m ::

imam eno odvec plato gigabyte x58-ud5 za 100€

janezvalva ::

men je tud enkrat skurlo dve 0mrežni kartici, pol sem pa nabavil prenapetostno zaščito. sedaj je mir

TehDucky ::

Kupil od @4br4h4m matično ploščo, ki je bila identična moji in zadeva deluje. Hvala!

Za ostale stvari pa ja, vidim da bo treba res nekaj glede boljšega glede zaščite narediti. Kaj vi uporabljate?

Han ::

schurda ::

TehDucky je izjavil:

Kupil od @4br4h4m matično ploščo, ki je bila identična moji in zadeva deluje. Hvala!

Za ostale stvari pa ja, vidim da bo treba res nekaj glede boljšega glede zaščite narediti. Kaj vi uporabljate?


Iskra zaščita, UPS APC
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slabo vreme, Grmenje , strele... ugasnit vse?

Oddelek: Pomoč in nasveti
313245 (1264) floyd1
»

Zaščita pred prenapetostjo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111510 (1248) gumby
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714941 (11407) mojca
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939698 (7143) gregor
»

strele in izklapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636718 (4901) klemenSLO

Več podobnih tem