» »

Nocejo placat!

Nocejo placat!

YiMMi ::

prisel sem na eno od slo podjetji (nebi rad omenjal imen)prosit za delo tam so me vzeli en teden poizkusno...konec tedna so rekli da so zadovoljni z mano in da bi se lahko redno zaposlil...Vendar sem medtem od neke druge firme dobil boljso ponudbo in
sedaj ze delam tam!!!Vendar mi sedaj prva firma noce placat za tisti teden dela...ker so rekli da sem bil samo poizkusno....
kaj lahko zdaj naredim...Namrec pomoje je to delo na crno ..jih lahko prijavim...Komu?Kam?:\:\:\

Huey P ::

Misli, da njim ni nujno palčat, razen, če hočrjo. To je podobno kot ko maš v šoli prakso. NISEM pa 100% sigurem....
..::DOOM III: The Legacy::..

OZZY ::

Če so te vzeli poskusno potem mislim, da jim ni treba plačat-fer pa bi bilo, da dobiš denar za opravljeno delo. POsebej, ker je šlo šele za en teden. Ampak mislim, da bi ti morali povrniti določene stroške kot so prevoz in prehrana. Edino. če niste podpisal kako pogodbo in so v njej določene stvari omenjene.

appz ::

jz trenutno tud vstopam v tako zadevo ko je teden poskusno in kaj so rekli je to da mi ne bojo za ta teden placal nic drucga kot benz!!! tak da v tvojem primeru ce ti niso nc rekl kaj bo s placilom you can just say goodbye!!

YiMMi ::

Ja pogodbe nisem se nobene podpisal to je bil samo ustni dogovor...Mene zdaj predvsem zanima ker je to delo na crno ...ce tam delas in nisi prijavljen...zanima me ce jihlahko kje prijavim...po eni strani mi zadnar dol visi
saj ni tak dosti!!!! rad bi jim samo naredil maksimalne probleme kolk se le da!!!!8-O8-O

g0Run7 ::

ej clovek halo?! ce pravis da ti za dnar "dol visi" - zakaj bi jih pa prijavljal pa neke "maksimalne probleme"!? mislim-primitivno! kaj si pa sel na ta poskusni teden?!

classic ::

Vsekakor je to delo na črno, tako s tvoje kot njihove stani.
Tudi za poskusno delo je potrebna pogodba, plačevanje prispevkov, zavarovanja... da ne naštevam.
Tako, da na inšpekcijo niti ne pomisli, ker si bil tudi ti v prekršku.
Drugič ne pozabi na pogodbo!

OZZY ::

jIM: Čist lahko bi bilo delo na črno. Oni majo s tem samo dobiček. Verjetno te niso niti prijavili, da si pri njih delal. Če je temu tako potem diši po prkršku. Najbolj,da se pozanimaš glede pravil, ki jih mora delodajalec izpolniti-če ti ni dal v podpis nobene pogodbe čeprav bi moral,..... Pol pa jim le podkuri.>:D>:D

Koci ::

Če si delal prreko študentskega servisa potem to povej njim - ponavadi oni to uredijo. V vsakem primeur pa jih prijavi tudi na delovno inšpekcijo

g0Run7 ::

mislim da vsi pretiravate, pa se drugo sluzbo je ze dobil. prav hecno je, kako vsi znate pljuvat cez drzavo, v drugem trenutku pa bi ji delali extra usluge...

nemesis ::

Kolker jst vem, pomeni posusno delo le to, da si tam na preizkusnji en mesec, teden... in ce niso zadovoljni te lahko brez problemov odpustijo (kar drugace kar tako ne smejo odpuscat)... Vsekakor pa ti morajo vsako delo placat!!!

Glede prijave: po mojem bi moral zadevo nujno prijavit in stvar dat v roke pristojnim organom. Ce so s tabo imeli pogodbo oz. so te prijavili, da delaš pri njih in ti niso plačali pomeni, da je nekdo preprosto "pobasal" tvoj denar, tebi pa rekel da ge ne mores dobiti... Ce pogodbe ni bilo, jih vseeno prijavi... Ce bo kdo kaj sikal zaradi "tvoje" krivde se nared neumnega in jim povej da se nisi izkusen v teh zadevah in nisi vedel, da mors prej narest pogodbo... Firma pa ni fizična oseba in to MORA vedet...

lp,
nemesis

p.s.
ce ne pa vsaj mal "reklame" za to firmo nared, da jim ne bo se kdo nasedel

Koci ::

namesesi to je res, sm ti mprajo vseeno plačat. V končni fazi bi lahko imeli vsak tedne na poskusu pet delavcev, ki jim ne bi plačeval, oni bi jim pa lepo zastonj delali. Poskusno delo namrč pomeni,d a ti vzameš nekoga smao za preizkuz (reicmo za določeno obdobje), da vidiš, če je primerne za delo in podobno, sm mu morša vseeno plačat. Vssaj pri nas v firmi je tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo službenega zdravniškega pregleda

Oddelek: Loža
4613619 (2721) BALIST4
»

Delodajalec je me ogoljufal (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519431 (14431) bambam20
»

Nisem dobil plačila za delo, ki sem ga opravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15137383 (19612) Furbo
»

pomoč znancu - delo na črno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513931 (10747) Jarno

Več podobnih tem