» »

Linux odjemalec e-pošte?

Linux odjemalec e-pošte?

poweroff ::

Zanima me, kaj priporočate kot odjemalca za e-pošto na Linuxu (Ubuntu). Thunderbird je sicer OK, vendar sta se vgrajena dodatka za koledarje (Lighting ter Google Calendar Provider) začela čudno obnašati. Googlovega koledarja mi preprosto noče več sinhronizirati, ko sem ga odstranil pa ga sploh me morem ustvariti nazaj.

Zato sem začel razmišljati, da bi za e-pošto in koledar začel uporabljati kaj drugega. Sicer na namizju uporabljam tudi Gnomov Calendar App, vendar ima ta precej čudne notificatione (ali pa jih ne znam nastaviti). Notifikacije na iPhonu se sicer vidijo, ampak so precej leseno narejene, tako da bi rad dobival ta sporočila tudi preko računalnika.

Skratka, kaj se splača uporabiti kot celovito rešitev za mail in koledar (mailov imam sicer precej GB), oziroma ločeno aplikacijo za koledar. OS seveda Ubuntu.
sudo poweroff

Ales ::

Si že poskusil Evolution? Dolgo je bil pri meni glavni odjemalec.

Zadnje čase sem še bolj skenslal GUI za nekatera opravila in mi za mail zelo lepo služi alpine, mimogrede. No, pri meni koledarji niso aktualni, sploh ne Google. Za širši krog današnjih uporabnikov pa tako ali tako alpine ne bi bil prava izbira... >:D

pegasus ::

Naslednji korak od alpine, osnovni in gui mail client, je sylpheed. Zadovoljen uporabnik že vsaj 15 let.

Invictus ::

Vedno imaš Thunderbird, če ostaneš na Mozilli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

mutt, kmail

PARTyZAN ::

Čakam na Kube, zaenkrat sem pa na KMailu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

Ales ::

Če bi šel nazaj na GUI bi meni osebno bil Claws Mail prva izbira (fork Sylpheeda), s tem da bi verjetno znova stestiral tudi Evolution. Tudi Claws Mail ima vtičnike za npr. koledar, itd., medtem ko je Evolution tako in tako all-in-one.

Je pa Claws Mail izjemno hiter in porabi zelo malo RAM-a.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Da malo temo v stranske vode zapeljem :D. Matthai, zanima me, ali ti vsega ne posinhronizira ali samo delno? Uporabljam Thunderbird na Win 7 ter Google calendar. Meni ne posinhronizira ti. home koledarja iz Thunderbirda z Google koledarjem medtem, ko je sinronizacija koledarjev tvorjenih v Google calendar OK. Sem že prebral nekaj o možnih rešitvah, samo se tega še nisem lotil...

LP

Jože

[D]emon ::

Za maile ze lep cas nucam alpine, za koledar pa lepo googlov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

poweroff ::

Jaz imam lokalni koledar (ki se ne sinhronizira nikamor) - gor so razni opomniki vezani na mašino. Potem imam pa en službeni Google koledar, ki dela ter svojega osebnega, ki je pa nehal delati in se sploh ni več hotel sinhronizirati. Ko sem tega izbrisal in hotel dodati novega, to ni več mogoče...

Ha, sem šel zdajle pogledat kaj je to Alpine, in vidim, da je naslednik legendarnega Pine. Z Unicode podporo! No, vsekakor si ga bom namestil na kakšen console-only sistem.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

pegasus ::

Ja, alpine je kul. Žalujem pa za mulberryjem, ki je bil edini mail client ever s pravilno implementiranim imapom.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Invictus, težava je v tem, da po e-mailu dobivam razna vabila na dogodke, ki jih seveda vržem v Thunderbirdov koledar (oziroma se tja vržejo kar sami, ko vabilo potrdim), kjer nastane nov dogodek, pa se ta ne posinhronizira z guglnom. V Google koledar pa ga moram ročno vpisati (kar sedaj tudi počnem). Sicer to ni velika motnja, je pa nadležna, zato bi rad, da se mi home Thunderbirdov koledar posinhronizira z googlom....

LP

Jože

poweroff ::

No, to je bil tudi pri meni problem. A Evolution to zna pohandlati?
sudo poweroff

Ales ::

Evolution je nekoč bil prva izbira za groupware funkcije, nato so šli čez obdobje, ko je bil malo manj stabilen za uporabnike (govorim za dosti let nazaj), v zadnjem času pa je ponovno rock solid zadeva. Veliko so delali na kompatibilnosti z Exchange, npr.. Žal ga tako dolgo nisem zares uporabljal, da za kake cake z Googlom ne znam povedati. Splača se ti poskusiti, zna biti, da ne bo nobenih težav.

Alpine je pa super ja, klient s praktično 30-letno zgodovino, če prištejemo še Pine. Mani osebno bolj sede kot npr. Mutt. Eden od primerov odličnega UI v konzoli, že po defaultu so mi njegovi ukazi s tipkovnico tako naravni in dobro premišljeni, da samo kapo dol. In ko človek še nastavi njegovih 17.234 opcij čisto po svojem okusu, zmore praktično karkoli. Ampak ja, konzola...

Včeraj sem (ti si kriv Matthai! :)) ) šel pokusit nastavit še Claws Mail po svojem okusu in sem naletel na težavo, da filter ne more označiti IMAP sporočilo kot deleted ter ga pustiti v mapi. Naredi takoj še expunge... Grrr...

JanK ::

Alpine FTW. Ne vem ali imajo ostali odjemalci tudi tako postimano, ampak moja *kompletna* konfiguracija je na IMAP strezniku. Ob instalaciji Alpine kjerkoli je dovolj, da povem naslov tega folderja in voila, identicne nastavitve na vseh masinah: adresarij, spisek IMAP streznikov, filtri,...

Z Alpine je tudi nemogoce ponesreci dobiti kaksno nesnago na PC. Sedaj, ko imajo ze strezniki kar dobre anti-zalegne program, ni vec tako pomembno. Ampak Alpine *nobenega* attachment-a ne pozene sam od sebe. Karsenkoli izhod podatkov v zunanji program ali v izvajanje, mora biti dvakrat potrjen.

Nima pa, kolikor vem, integracije s koledarjem.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Ozric ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266368 (11299) Matko
»

email client

Oddelek: Programska oprema
292184 (1107) tha_man
»

Manjaro Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
467421 (3903) Ozric
»

Zakaj Thunderbird ni resen odjemalec ...

Oddelek: Programska oprema
448658 (7627) enadvatri
»

Organiziranje svojega življenja

Oddelek: Programska oprema
353776 (2812) neres

Več podobnih tem