» »

Organiziranje svojega življenja

Organiziranje svojega življenja

Zeberdee ::

Sem imel en adresar za službo, drugega za hobi, tretjega za privat.
Sem imel en koledar na telefonu, enega na pcju enega na mizi. Tri barvice.

Zdaj pa tako ne gre več. Potrebujem personal asistenta s koledarjem, to do listo, kategorizacijo.

Prosim, ne priporočajte Outlooka.

opeter ::

Hmm... a brez računalnika ne moreš organizirat svojega življenja?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zeberdee ::

Ne. Ker je preprosto preveč stvari. Delovna soba je polimana z nalogami. Danes se mi je prvič zgodilo, da sem po nesreči si dva sestanka planiral na isto uro.

jype ::

Js mam nokijo e71 pa kontact iz kdepim suite.

IceIceBaby ::

Če imaš toliko stvari začni odpravljati problem, ne "zdraviti" simptomov. Če vseh sestankov ne stlačiš v en dan potem imaš definitivno preveč sestankov, noben organizator ti ne bo pomagal. Človek, ki je večino časa blizu 100% obremenitve ni produktiven pa še zelo nezdravo je to.

Drugače pa priporočam branje Getting things done. (http://www.davidco.com/) Gre za sistem organizacije dela (in praktično celega življenja), ki ti precej boosta produktivnost in te hkrati obvaruje pred infarktom pri 35ih. Ni odvisen od softwara ali hardwara, da se implementirati z navadnim blokcem papirja ali pa s hi-tech igračkami.

Okapi ::

A Google Calendar si poskusil?

O.

Zeberdee ::

Okapi: Google Calendar - bom preizkusil, čeprav dvomim. Verjetno kakšnega clienta ni, da si ga naštimaš na namizje?

kst: Hvala. Se strinjam, ampak jaz trenutno zaznavam le "informacijski" problem. Fino bi bilo imeti program na laptopu, v katerega ob klicih (danes sem jih imel 38 samo na službenem - to je malo(:)), od tega 15 pri katerem sem si pisal podatke) pišeš notse, in dodaš oznako todo, ki se prenese na todo listo. V istem programu imaš potem koledar, ki se recimo sinhronizira z google calendarjem. Sedaj imam recimo totalno faking zmedo. Urejanje zapiskov za nazaj in za 3 dni vnaprej mi vzame 45 minut. Pa pregledovanje za nazaj. Papirjev, kot bi bil delavec v javni upravi.

jype: linux na žalost ne pride v poštev.

borchi ::

jaz bi človeka, ki si dovoli met 40 službenih klicev, v trenutku odpustil.

(razen, če dela na helpdesku)
l'jga

Zeberdee ::

Sem sam svoj šef. Tajnice pač trenutno še ne morem plačati.

borchi ::

ah...
l'jga

Zeberdee ::

Pomagal pa mi vseeno nisi, ane?

Icematxyz ::

Vprašal je za določen program. Ne da se mu soli pamet. In v bistvu ne boš vrjel ampak teh programov je malo morje.

In ravno zato oporabi google in posveti nekaj časa iskanju ravno takšnega kot je tebi všeč.

Je pa ogromno programov tega stila dan danes se premaknilo online in so celo boljši od desktop alternativ.

Ampak če se prav spomnim že sam outlook ker praviš da si na windowsih in ga vrjetno imaš ima koledar, notes, kontakte...? Tudi če praviš da naj ga ne priporočamo ampak to kaj si naštel zna outlook odlično opravljati.

Zgodovina sprememb…

Zeberdee ::

Hvala. Trenutno štimam google calendar. Všeč mi je, ker dobiš zjutraj "celoten" seznam. Škoda, ker ga dobiš ob 5.00, jaz bi ga prejemal kasneje.
Ima tudi "Tasks". Notes na žalost nima, ampak se da ustvariti s posebnim koledarjem. Dobra zadeva.

borchi ::

evernote
l'jga

Icematxyz ::

Sem prvič sedaj preveril google calendar. In edina prednost pred outlookom se mi zdi da je ta da je online.

Drugače pa gre za zelo basic zadevo? Je pa res da če uporabljaš gmail da imaš avtoamtsko maile tudi online.

Notes na žalost nima


Ker vendarle gre za google sem v google vpisal "google notes" in glej ga zlomka:

https://www.google.com/notebook

Tako da če imaš možnost biti online ko si mobilen je tvoj novi personal assisten lahko google. ;)

Zgodovina sprememb…

Zeberdee ::

Z Google desktopom zadeva zgleda presenetljivo dobro. Poročam.

Icematxyz ::

Ne pozabit še na to da google pripravlja wave protokol, ima svoj OS android, svoj brskalnik in pač vse ostalo kar že uporabljamo in v nekem trenutku bo to vse sinhrono med dlančnikom, desktopom, mini prenosnikom, telefonom, tvojim blogom ali internetnim profilom na kakšni socialni mreži potekalo.

In kot si se pritoževal:

Sem imel en adresar za službo, drugega za hobi, tretjega za privat.
Sem imel en koledar na telefonu, enega na pcju enega na mizi.


Teh problemov več ne boš imel. Tudi dokumente boš vrjetno lahko kar online kreiral in urejal ampak to bo še vrjetno nekaj časa potrebno da bo zanimivo.

So pa še seveda alternative ampak za večino je to kar logična izbira postala z najmajn truda in najbolj "komot" prav google. Zato pa ima firma Google na bančnem računu isto denarja kot Microsoft če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Lepota Outlook/Exchangea ...

a) Sinhroniziran koledar, kontakti, mejl ...
b) ... na tvojem desktopu (Outlook),
c) telefonu (sinhronizacija preko "zraka" - mobilnega omrežja - in ne preko "USB kabla" oz. lokalnega računalnika! Torej, on-the-go!,
d) ... kadar pa nisi pri desktopu, preko Outlook web accessa.

Sicer uporabljam Outlook zadnjih 9 let, v navezi z Exchangeom pa 5 let. Dejansko imam v Outlooku skor komplet svoj lajf in vsekakor VSE najrazličnejše sestanke, zmenke, opomnike, rojstne dneve tudi najboljših prijateljev (ups), ...
https://dolhar.si/

Icematxyz ::

Da ampak za exchange rabiš strežnik, administratorja znanje...

In kaj je najpomebneje vse kaj je online mora biti varno. In tukaj se zaplete vse skupaj. In če še ne zna vrjamem da bo večino tega oziroma prav vse kaj si napisal google znal dokaj kmalu. Če ne prej ko bodo začeli z wave.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Jup - zato imaš pa na voljo mnogo [plačljivih] Hosted Exchange storitev :). hosted exchange - Iskanje Google
https://dolhar.si/

Zeberdee ::

Nekaj podobnega se zgleda da tudi preko google synca. In zadeva deluje!

Okapi ::

So pa še seveda alternative ampak za večino je to kar logična izbira postala z najmajn truda in najbolj "komot" prav google.

Zato pa sem ga predlagal. Svoje čase sem preizkusil ogromno teh PIM-ov (Personal Information Manager), in se vedno začno zapletati zadeve, če uporabljaš računalnike na več krajih, pa prenosnik, telefon ... Sinhronizacija je vedno major pain in the ass.

Je pa res, da imajo nekateri takšni programi veliko več različnih funkcij, recimo za podporo telefonskim klicem, pa podporo za vodenje projektov in še marsikaj. Ampak je hudič, ker če je tak program preveč zapleten, ali premalo prijazen, in ga ne uporabljaš redno, ni nič vreden. In potem pač iščeš, dokler ne najdeš nekaj primernega:P
List of personal information managers @ Wikipedia
Mimogrede, za sinhronizacijo telefona z Googlom pa lahko pogledaš še NuevaSync.

O.

ABX ::

Lepota Outlook/Exchangea ...

a) Sinhroniziran koledar, kontakti, mejl ...
b) ... na tvojem desktopu (Outlook),
c) telefonu (sinhronizacija preko "zraka" - mobilnega omrežja - in ne preko "USB kabla" oz. lokalnega računalnika! Torej, on-the-go!,
d) ... kadar pa nisi pri desktopu, preko Outlook web accessa.

Sicer uporabljam Outlook zadnjih 9 let, v navezi z Exchangeom pa 5 let. Dejansko imam v Outlooku skor komplet svoj lajf in vsekakor VSE najrazličnejše sestanke, zmenke, opomnike, rojstne dneve tudi najboljših prijateljev (ups), ...


Moge izkušnje z sinhronizacijo telefona so bile vedno grozne. Slej ali prej se jim nekaj zbluzi in imaš vse kontakte podvojene.
Osebno uporabljam iGoogle za sinhronizacijo življenjskih nalog.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

darkolord ::

Slej ali prej se jim nekaj zbluzi in imaš vse kontakte podvojene.
Uporabljam sihnronizacijo Telefona in Outlooka vsepovsod že precej let (5+), pa se mi to še ni zgodilo...

ABX ::

Slej ali prej se jim nekaj zbluzi in imaš vse kontakte podvojene.
Uporabljam sihnronizacijo Telefona in Outlooka vsepovsod že precej let (5+), pa se mi to še ni zgodilo...


Super, vendar je to problem ki se dogaja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zeberdee ::

Ali kdo pozna način, da se sinhronizirajo tudi "Task's"? Do sedaj sem samo to "napako" našel, ki pa je pomoje rešljiva. Danes zjutraj sem dobil celoten schedule na mail, do katerega dostopam preko telefona. Taski se seveda niso updatali, pravtako pa nalog v razporedu dneva, ki ga dobiš na telefon, ni.

Pravtako se "taks's" ne prikazujejo v koledarju, ki je na voljo pri google desktopu.

Drugače pa sem do sedaj zadovoljen.

Hvala za pomoč!

Ericssony ::

@Zeberdee: priporočal bi ti EssentialPIM kot desktop aplikacijo.

Icematxyz ::

http://www.google.com/support/forum/p/C...

Glede na to temo še domnevam da tega ne zna. Ampak vrjetno ne bo dolgo trajalo glede na "povpraševanje".

Drugače pa "uradna razlaga" kako dostopati do tasks preko mobilnega telefona.

http://googlemobile.blogspot.com/2009/0...

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

Zivjo

uporabljam PC suite in Outlook, tako da imam opravila/opomnike/sestanke itd. tako v outlooku in na telefonu.
Kako bi še nabolj enostavno sinhroniziral gmailov koledar z outlookom? Zdaj se nekaj igram, ampak sem najdel samo ročno, izvoz .csv in uvoz itd., samo to je brezveze. No, najdel sem varianto iz gmaila v outlook, ampak iz outlooka v gmail pa še ne.

EDIT: sem že najdel. Z Google Calendar Sync programom rešiš vse:)

Zgodovina sprememb…

srus ::

Lepota Outlook/Exchangea ...

a) Sinhroniziran koledar, kontakti, mejl ...
b) ... na tvojem desktopu (Outlook),
c) telefonu (sinhronizacija preko "zraka" - mobilnega omrežja - in ne preko "USB kabla" oz. lokalnega računalnika! Torej, on-the-go!,
d) ... kadar pa nisi pri desktopu, preko Outlook web accessa.

Sicer uporabljam Outlook zadnjih 9 let, v navezi z Exchangeom pa 5 let. Dejansko imam v Outlooku skor komplet svoj lajf in vsekakor VSE najrazličnejše sestanke, zmenke, opomnike, rojstne dneve tudi najboljših prijateljev (ups), ...



Še en glas za zgoraj opisano kombinacijo. Microsoft Exchange + Outlook client na Nokiini E seriji. Kombinacija mi že leta deluje kot urica.

mastah ::

microsoft onenote, lusna zadeva

Law_Enforcer ::

Google koledar + Remember the milk + Android telefon = win

ABX ::

Remember the milk spet dela?

Sem ga vrgel dol ker v iGoogle je začel zafrkavat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Law_Enforcer ::

Meni dela že vse od februarja brez problema.. Za integracijo v igoogle/gmail sem uproabljal ta gadget, pred kakima dvema tednoma pa sem prešaltat na Firefox Plugin (več opcij in preglednejše urejanje).

ABX ::

Hvala, ob priliki bom spet probal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

neres ::

Jaz uporabljam Google Koledar in koledar na Nokiji, sinhronizirata pa se avtomatsko preko Exchange-a.

Nista pa povsem usklajena, recimo opravil se (zaenkrat) še ne da sinhronizirat.
Tudi malenkost me moti, da -v kolikor so spremembe na obeh koledarjih- sinhronizira najprej samo iz telefona v koledar. Šele ko ni novih dogodkov na telefonu sinhronizira iz koledarja na telefon.

Sej bi lahko uporabljal kako Googlovo aplikacijo tudi na telefonu, ampak velika prednost privzetega koledarja na Symbianu (S60 3rd) je, da vidiš vse na začetni strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija dveh MS Outlook preko Google Calendar Sync [ne dela]

Oddelek: Programska oprema
71609 (958) lopov
»

Outlook Express - čas je za drug email client, samo kateri?

Oddelek: Programska oprema
91740 (1541) znbojan
»

Tovarniški reset android aparata preko Exchange server 2010

Oddelek: Programska oprema
61274 (1176) Ziga Dolhar
»

MS Outlook Exchange - dostop od doma?

Oddelek: Programska oprema
293665 (3330) Ziga Dolhar
»

Google koledar

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
378186 (6765) Tody

Več podobnih tem