» »

zvok -> hreščanje (win10)

zvok -> hreščanje (win10)

Ijus ::

pred parimi dnevi sem naredil fresh install windowsov.
imam windows 10 home edition x64.

spremenil so nekaj izgleda samega setupa.
ter po koncu inštalacije ko sem dal gor foobar2000 player opazil da če dam v le-tem playerju glasnost do konca zvok hrešči.
potem sem opazil da je to isto pri igri hearthstone. zvok je naštiman na max po defaultu.

pred tem fresh installom nisem imel teh težav. prednazadnje sem naredil fresh install pred cca 2-3 meseci. žal neke težave sem imel.

opazil sem tudi, da so windowsi dali najnovejše gonilnike za realtek zvočno kartico.
celo novejše kot se jih da dobit na uradni strani od realteka.

nakar sem včeraj zamenjal gonilnike za tiste ki se jih da dobiti na uradni strani od realteka. stari so cca 9 mesecev.
pa zvok še vedno hrešči.

predvidevam, da je nekaj narobe z win10 upgrejdom**. ali pač updejtanimi winsi. naredil sem fresh isntall preko media creation toolom -> DL -> ISO.

ima še kdo ta problem in če ve kako to rešit?

Riff ::

kaj pa če malo odnehaš glasnost še vedno hrešči ?? pr men je pa tud na kašni plati blo treba več gonilnikov probat za raltekove zvočne k včas s katerimi sploh zvok ni delal sm to je blo v win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Ijus ::

ja nekje po 2/5-ah recimo od max proti min neha hreščat.
prej mi je vedno ob oziroma po fresh install win delal zvok normalno.
samo sedaj pa ne - pač hrešči. povsod v vseh aplikacijah ki imajo zvok. - - če je kot sem rekel nad 3/5-ami glasnosti.

McAjvar ::

Čisto iz firbca, poskusi zagnati LatencyMon (ali kaj podobnega). Imel sem podobno težavo, ki je nisem mogel rešiti, če pa je bil LatencyMon vključen, je hreščanje prenehalo.

Težava je "izginila" šele z menjavo izhoda, namesto aux sedaj uporabljam optični izhod.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Ijus ::

rešu zadevo. z driver managerjem - če mal poreklamiram: s snappy driver installerjem - sem updejtal driverje na najnovejše in je hreščanje zginilo.

Han ::

Realtek HD Audio 6.0.1.8432, ki sem ti ga poslal, ni rešil težave?

Katero verzijo imaš zdaj?

Ijus ::

ma sem k* jaz to rešil. isto hrešči kot prej.
nisem probal tvoje rešitve. sorry. nekak mslim, da ni fora v audio driverjeih s strani realteka ampak da je fora v winsih - njihovih driverjih.
ker sem probal s starejšimi realtek driverji - i se jih dobi na uradni strani - te sem že mel pa ni hreščal.

cebelar123 ::

Mislim da imam enak problem. Že nekaj časa hrešči tudi pri meni, recimo youtube ali pa kakšen film, potem pa čez nekaj časa včasih neha, ali pa sploh ne hrešči na začetku in šele kasneje začne. Za popizdit, sumim windowse že lep čas saj imam tudi logitech G633 slušalke katere imajo svojo zvočno kartico in hrešči.
Nisem pa še dal sveže inšalacije windowsov to mi še edino preostane.
Edina razlika je da mi ne hrešči v vseh aplikacijah.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Trenutno zadnja verzija je 6.0.1.8447 z datumom 15.5.2018.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor obremenjen - nimam rešitve

Oddelek: Pomoč in nasveti
12955 (749) kunigunda
»

Zvok na računalniku ni čist

Oddelek: Zvok in slika
9580 (495) luka46
»

(pre)visok latency

Oddelek: Pomoč in nasveti
171132 (805) luka46
»

Težave z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
11927 (849) Spajky
»

Zvok hrešči

Oddelek: Pomoč in nasveti
101469 (1266) cekr

Več podobnih tem