» »

Apple sklenil najuspešnejši prvi kvartal

Apple sklenil najuspešnejši prvi kvartal

Apple - Apple je razkril poslovne rezultate prvega letošnjega kvartala, ki je najuspešnejše prvo četrtletje podjetja doslej. S prihodki v višini 61,1 milijarde dolarjev so za 16 odstotkov presegli lanski rezultat, ob tem pa so ustvarili 13,8 milijarde dolarjev dobička ali za četrtino več kot v enakem obdobju lani. Izkazalo se je, da so strahovi o slabih rezultatih zaradi nižjega zanimanja za iPhone X pretirani. Po objavi rezultatov so Applove delnice pridobile štiri odstotke. To je tudi posledica napovedi programa odkupovanja lastnih delnic, ki je težak 100 milijard dolarjev. Delničarji so lahko zadovoljni tudi z znižanjem davka na dobiček v ZDA, ki se je letos močno znižal na 21 odstotkov.

Apple še vedno živi večinoma od prodaje iPhonov. V zadnjem četrtletju jih je prodal 52 milijonov, s čimer je iztržil 38 milijard dolarjev ali 62 odstotkov vseh prihodkov. Izvršni direktor Tim Cook je ob predstavitvi rezultatov zagotovil, da se iPhone X prodaja bolje katerikoli model doslej. To verjetno res drži, a povprečna cena prodanega iPhona znaša 728 dolarjev, kar pomeni, da ljudje v znatnem obsegu kupujejo cenejše modele. Z iPadom je Apple zaslužil 4 milijarde dolarjev, z Maci 5,8 milijarde in s storitvami 9,2 milijarde dolarjev. To je tudi eden najhitreje rastočih segmentov, kjer je Apple zaslužil kar tretjino več kot lani.

71 komentarjev

«
1
2

kuglvinkl ::

Cook je eden bolj podcenjenih ceotov.
Your focus determines your reallity

Vazelin ::

kuglvinkl je izjavil:

Cook je eden bolj podcenjenih ceotov.

še vedno čez 60% vseh prihodkov sloni na iPhone.

Sam mora biti pa feeling, ko vodiš podjetje ki ima v par mescih več čistega kot je slovenski proračun:D

Han ::

Mene so do zdaj pogojno prepričali le iPodi druge, četrte in pete generacije, pa še tu si moral imeti srečo z baterijo in zaslonom. Prvega nanota z 8 GB sem dobil rabljenega v dar, po treh letih je mrknil ekran. Prek bolhe sem potem kupil dve nano 'petki', 16 in 8 GB. Večji še vedno deluje brezhibno, manjši je imel že od začetka slabo baterijo, ekran odpoveduje že dve leti. V dar sem dobil še klasično 'štirko' s 60 GB trdim diskom. Ta po več kot 10 letih neuporabe deluje presenetljivo dobro - baterija zdrži dobrih 5 ur, je pa muhast glede polnjenja - zahteva originalen adapter.

Skratka, novega odgriznjenega sadeža nisem zaenkrat kupil še nobenega in ga tudi nimam namena. Precenjena roba povprečne kvalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MrStein ::

Zakaj ni bilo novice o iOS 11.3.1, ki ... "naslavlja" razvpiti problem z baterijo (o katerem samem je bilo več novic na ST)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Machete ::

Han je izjavil:

Mene so do zdaj pogojno prepriĨali le iPodi druge, Ĩetrte in pete generacije, pa ťe tu si moral imeti sreĨo z baterijo in zaslonom. Prvega nanota z 8 GB sem dobil rabljenega v dar, po treh letih je mrknil ekran. Prek bolhe sem potem kupil dve nano 'petki', 16 in 8 GB. VeĨji ťe vedno deluje brezhibno, manjťi je imel Şe od zaĨetka slabo baterijo, ekran odpoveduje Şe dve leti. V dar sem dobil ťe klasiĨno 'ťtirko' s 60 GB trdim diskom. Ta po veĨ kot 10 letih neuporabe deluje presenetljivo dobro - baterija zdrŞi dobrih 5 ur, je pa muhast glede polnjenja - zahteva originalen adapter.

Skratka, novega odgriznjenega sadeŞa nisem zaenkrat kupil ťe nobenega in ga tudi nimam namena. Precenjena roba povpreĨne kvalitete.


Kolega, ravno med prazniki sem malo pospravljal in našel škatlo - moj ipod (ona verzija mislim da 5. generacija, ko je bono na škatli, prvi z video predvajanjem, 60GB) mi še danes služi skoraj na dnevni bazi med rekreacijo. Neverjeten gadget. Baterija mi zdrži skoraj 4 ure poslušanja in to po 13. letih stalne uporabe. Posebaj je treba povdariti kvaliteto zvoka, oziroma DACja vgrajenega takrat. Današnji iphoni se skrijejo pri predvajanju glasbe. Je ene dvakrat kazal že znake, kot da bo umrl, ampak se je vedno po malo daljšem polnjenju postavil nazaj, tudi zmrznil mi je kar nekajkrat, ampak sedaj je s tem že spet kako leto, dve mir. Starejša zabavna elektronika, ki še dela, je verjetno samo še tehnicsov gramofon.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Han ::

Ko si ravno omenil Technics (aka Panasonic): 30 let star komplet (receiver z enojnim kasetarjem + klasičen gramofon) deluje brezhibno, kot prvi dan. V gramofonu je bilo seveda potrebno menjati gumico (jermen), ker je originalen preperel.

Novejši ca. 20 let star Technics komplet smo v glavnem upokojili, ker receiver nima HDMI, optičnega vhoda, bluetooth, WiFi in spletnega radia. Nadomestila ga je Yamaha. Ko sta pregorela motorčka v dvojnem kasetniku (tako za predvajanje kot odpiranje vratc), sem na bolhi kupil identičnega, a je tudi ta šel hitro po gobe. V občasni uporabi ostaja tako le CD predvajalnik, ke že dolgo sam naključno zapira pladenj.

DeeJay ::

... in Apple bo končno propadu, kot to trdijo nekateri tu že 7 let.

NikolormousB ::

Saj bo, zdaj zdaj. Rekordna četrtletja so znak šibkosti podjetja.

shadeX ::

DeeJay je izjavil:

... in Apple bo končno propadu, kot to trdijo nekateri tu že 7 let.


Sej lahko bo. Ampak zagotovo ne v kratkem.

redmax ::

DeeJay je izjavil:

... in Apple bo končno propadu, kot to trdijo nekateri tu že 7 let.

Dokler bojo ovce kupovale njihove precenjene izdelke se to seveda ne bo zgodilo, ko bo pa folk zacel nabirat dnar skupi za hrano bo pa verjetno mal pomislu kaj dobi za kak dnar in applu ne bo vec slo tak dober...luksuzne dobrine kupuje folk ki ima dovolj da pokrije eksistencne dobrine in mu se nekaj ostane....ko pa gre sluzba, oz. dohodek k vragu in to "nekaj" zmanjka se pa stvari obrnejo. Ne gres glih vsak dan kupit sliko v galerijo, gres pa vsak dan po kruh. Mogoce trolam, sam tak pac je in vsi vemo da ne bojo crknal kr tak. Se vedno je dost ovc, to je problem
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

WhiteAngel ::

Tole je prenapihnjeno. "Storitve", ki super duper rastejo, so idealna reč za računovodske malverzacije. Kdo točno kupuje te "storitve", ki tako dobro rastejo in kaj točno je novega? Kitajska, ki ima the great wall of China? Razviti trgi so že zdaj zasičeni in neke rasti ni za pričakovati. Mogoče pa prodajajo sami sebi storitve iz offshore podjetij :)

shadeX ::

Dokler bojo ovce kupovale njihove precenjene izdelke se to seveda ne bo zgodilo


Na vsako stvar morš gledat kakšno vrednost ti prinese in to da so njihovi izdelki precenjeni je to je sicer tvoje subjektivno mnenje, ki se z njim sicer strinjam v določeni meri, ne pa popolnoma.

ko bo pa folk zacel nabirat dnar skupi za hrano bo pa verjetno mal pomislu kaj dobi za kak dnar in applu ne bo vec slo tak dober


Pa BMW-ju, Audiju, Mercedezu in ostalim tudi ne. Bolj kot to da folk kupuje drage telefone, je fascinantno to, da vedno več ljudi kupuje nove avte na kredo in prodajajo par let stare avte, popolnoma uprabne s 50 jurji kilometri. Samo zato, da jih folk opazi. Dosedaj sem mislil, da so to sam forumske čenče, ampak začenjam videvat dejansko tud da se vedno več dogaja v krogih v katerih se zadržujem. Ne s telefoni, ampak z avti je vedno več ljudi obsedenih...tam je šele "ovc".

Pa folk z novimi Golfi in Passati mene sprašuje kdaj bom kupil nov avto, ko pa vozim 20 let staro kanto. Zakaj bi zapravljal denar za tiste 3 jurje na leto? Še tega razmišljam da bom prodal in se dlje vozil z motorjem ali pa s kolesom, ne pa zapravljal za nov avto. Raj dnar vložim v biznis kot pa v avto ...

In ja.. uporabljam Applove izdelke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

NikolormousB ::

Kdo točno kupuje te "storitve", ki tako dobro rastejo in kaj točno je novega?


Precej enostavno je. Apple ima 1,3 milijarde aktivnih naprav. Večina med njimi ima vpisano kreditno kartico. Število naprav strmo narašča (200+ milijonov prodanih naprav na leto).

Apple med "services" šteje:
- App store
- Apple music
- iCloud
- Apple Pay

shadeX ::

Apple med "services" šteje:
- App store
- Apple music
- iCloud
- Apple Pay


Jp. Treba je tud omenit, da letos bo 2 leti odkar Apple sprejema oglaševanje appov na ključne besede na App storu. Velika porcija pride tud od tam.

Da ne omenjam, da vzamejo 30% pri vsakem IAP-ju in nakupu appa. 9Milijard se mi za te storitve zdi še malo.

redmax ::

shadeX je izjavil:


Pa BMW-ju, Audiju, Mercedezu in ostalim tudi ne. Bolj kot to da folk kupuje drage telefone, je fascinantno to, da vedno več ljudi kupuje nove avte na kredo in prodajajo par let stare avte, popolnoma uprabne s 50 jurji kilometri. Samo zato, da jih folk opazi. Dosedaj sem mislil, da so to sam forumske čenče, ampak začenjam videvat dejansko tud da se vedno več dogaja v krogih v katerih se zadržujem. Ne s telefoni, ampak z avti je vedno več ljudi obsedenih...tam je šele "ovc".

Pa folk z novimi Golfi in Passati mene sprašuje kdaj bom kupil nov avto, ko pa vozim 20 let staro kanto. Zakaj bi zapravljal denar za tiste 3 jurje na leto? Še tega razmišljam da bom prodal in se dlje vozil z motorjem ali pa s kolesom, ne pa zapravljal za nov avto. Raj dnar vložim v biznis kot pa v avto ...


se strinjam
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

MrStein ::

redmax je izjavil:


Dokler bojo ovce kupovale njihove precenjene izdelke

Pravkar kupujem tablico. Prosim za link na ne-Apple tablico, ki stane 300 EUR ali manj in ima lastnosti iPad zadnje generacije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WhiteAngel ::

NikolormousB je izjavil:

Kdo točno kupuje te "storitve", ki tako dobro rastejo in kaj točno je novega?


Precej enostavno je. Apple ima 1,3 milijarde aktivnih naprav. Večina med njimi ima vpisano kreditno kartico. Število naprav strmo narašča (200+ milijonov prodanih naprav na leto).

Apple med "services" šteje:
- App store
- Apple music
- iCloud
- Apple Pay


Ampak tu ne vidim jaz nekega blaznega potenciala. Za vse zgoraj našteto že obstaja močna konkurenca in trg je, kot sem že rekel, zasičen. Če postavim analogijo z avti - BMW in Mercedes rasteta v zadnjih 10 letih zelo počasi oz. stagnirata. Edina občutna rast je bila na Kitajskem, ki pa je Apple nima.

Skratka, od Appla pričakujem spet nekaj prebojnega. A je bil Jobs edini Applovc z jajci?

DeeJay ::

redmax je izjavil:

DeeJay je izjavil:

... in Apple bo končno propadu, kot to trdijo nekateri tu že 7 let.

Dokler bojo ovce kupovale njihove precenjene izdelke se to seveda ne bo zgodilo, ko bo pa folk zacel nabirat dnar skupi za hrano bo pa verjetno mal pomislu kaj dobi za kak dnar in applu ne bo vec slo tak dober...luksuzne dobrine kupuje folk ki ima dovolj da pokrije eksistencne dobrine in mu se nekaj ostane....ko pa gre sluzba, oz. dohodek k vragu in to "nekaj" zmanjka se pa stvari obrnejo. Ne gres glih vsak dan kupit sliko v galerijo, gres pa vsak dan po kruh. Mogoce trolam, sam tak pac je in vsi vemo da ne bojo crknal kr tak. Se vedno je dost ovc, to je problem


Kdo je ovca? Tisti, ko zasluži dovolj, da si lahko privošči Apple napravo, ali tist, ki že cel lajf drgne eno in isto službo za minimalca in nima jajc narest neki iz sebe?

D3m0r4l1z3d ::

Saj tudi slednji si lahko kupi apple napravo, point pa je nekaj čisto drugega.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

DeeJay ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Saj tudi slednji si lahko kupi apple napravo, point pa je nekaj čisto drugega.

In point je?

NikolormousB ::

WhiteAngel je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Kdo točno kupuje te "storitve", ki tako dobro rastejo in kaj točno je novega?


Precej enostavno je. Apple ima 1,3 milijarde aktivnih naprav. Večina med njimi ima vpisano kreditno kartico. Število naprav strmo narašča (200+ milijonov prodanih naprav na leto).

Apple med "services" šteje:
- App store
- Apple music
- iCloud
- Apple Pay


Ampak tu ne vidim jaz nekega blaznega potenciala. Za vse zgoraj našteto že obstaja močna konkurenca in trg je, kot sem že rekel, zasičen. Če postavim analogijo z avti - BMW in Mercedes rasteta v zadnjih 10 letih zelo počasi oz. stagnirata. Edina občutna rast je bila na Kitajskem, ki pa je Apple nima.

Skratka, od Appla pričakujem spet nekaj prebojnega. A je bil Jobs edini Applovc z jajci?


Eddy Cue ga vidi:

At SXSW, Apple exec Eddy Cue says the world has 2 billion music subscribers up for grabs -- and Apple Music and Spotify account for only 100 million.


https://www.cnet.com/news/apple-music-h...

janig ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Saj tudi slednji si lahko kupi apple napravo, point pa je nekaj čisto drugega.

Tezko si bo en na minimalcu privoscil iPhone X. Razen, ce zivi pri mami.

DeeJay je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Saj tudi slednji si lahko kupi apple napravo, point pa je nekaj čisto drugega.

In point je?

Point je: Apple je predrag in jaz si ne morem privoscit njihovih naprav. Sepravi Apple sucks in tisti, ki to kupujejo so zabiti in ovce.

MKrmec ::

Apple uporabniki, edini idioti ki gredo na led več kot enkrat!! Apple Services gre gor gor gor, prevare svojih uporabnikov da kupujejo nove stvari. Idiotske ovce...

janig ::

MKrmec je izjavil:

Apple uporabniki, edini idioti ki gredo na led več kot enkrat!! Apple Services gre gor gor gor, prevare svojih uporabnikov da kupujejo nove stvari. Idiotske ovce...

Ne skrbi, saj bo padla cena starim iPhonom pa si ga bos lahko privoscil. Poglej, ce je kaj na bolhi. Ali pa kupi kar tole

DeeJay ::

MKrmec je izjavil:

Apple uporabniki, edini idioti ki gredo na led več kot enkrat!! Apple Services gre gor gor gor, prevare svojih uporabnikov da kupujejo nove stvari. Idiotske ovce...

Apple hejterji, ljudje, ki zapravlajo čas s pisarjenjem neumnosti po forumih, namesto da bi ga vložili v trening edine celice v možganih.

dexterboy ::

@DeeJay; da ni ravno obratno? Da ni slučajno tako, da imajo jabuk uporabniki manj celic od tistih, ki njih izdelke ne furajo? Uspeh v lajfu na žalost ali pa na srečo se ne meri zgolj s prisluženim denarjem...
Pa nisem hotel nikogar žaliti.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bbbbbb2015 ::

DeeJay je izjavil:

redmax je izjavil:

DeeJay je izjavil:

... in Apple bo končno propadu, kot to trdijo nekateri tu že 7 let.

Dokler bojo ovce kupovale njihove precenjene izdelke se to seveda ne bo zgodilo, ko bo pa folk zacel nabirat dnar skupi za hrano bo pa verjetno mal pomislu kaj dobi za kak dnar in applu ne bo vec slo tak dober...luksuzne dobrine kupuje folk ki ima dovolj da pokrije eksistencne dobrine in mu se nekaj ostane....ko pa gre sluzba, oz. dohodek k vragu in to "nekaj" zmanjka se pa stvari obrnejo. Ne gres glih vsak dan kupit sliko v galerijo, gres pa vsak dan po kruh. Mogoce trolam, sam tak pac je in vsi vemo da ne bojo crknal kr tak. Se vedno je dost ovc, to je problem


Kdo je ovca? Tisti, ko zasluži dovolj, da si lahko privošči Apple napravo, ali tist, ki že cel lajf drgne eno in isto službo za minimalca in nima jajc narest neki iz sebe?


Resnica je, kot vedno, nekje vmes. Apple prodaja izdelke drago, ampak srenji, ki je netehnična ali celo tehnična in pričakuje kvaliteto, predvsem v funkcionalnosti.

Drugače pa imam sodelavca, ki ima sina, ki hodi v osnovno šolo v Bruslju, pa se mali pojavi z nekim zdrgnjenim Androidom. Niti ne Samsung, niti Huawei, niti nič. Niti Xiaomi. Nekaj, kar se na slovaškem trgu dobi v beznici.

No, takoj je bil tarča posmeha. 2 leti sta se pregovarjala, potem pa mu je kupil rabljenega Iphone 6 (mislim, da ni bil 7).

Drugače pa stari od večine otrok zaslužijo 3k evrotov na mesec in furajo BMW nove, na lizing pač. Ali Audije. Pač to se njim zdi normalno.

Slovenija je država revščine. V revščini - vsi enaki. Ko vidiš, koliko denarja je zunaj, potem vidiš, kako brezveze je razpravljati, zakaj je stara kanta od avta "boljša" od novega.

Ko imaš nov ali skoraj nov avto, nov ali skoraj nov Iphone ali pač lep android... je to super. Ker ti brez skrbi služi.

Drugo pa je, da se zapufaš do daske, da kupiš passata, potem pa prleti kamen v luč in je problem dat 300 € na plano za novo luč.

zmaugy ::

janig je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Saj tudi slednji si lahko kupi apple napravo, point pa je nekaj čisto drugega.

Tezko si bo en na minimalcu privoscil iPhone X. Razen, ce zivi pri mami.

DeeJay je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Saj tudi slednji si lahko kupi apple napravo, point pa je nekaj čisto drugega.

In point je?

Point je: Apple je predrag in jaz si ne morem privoscit njihovih naprav. Sepravi Apple sucks in tisti, ki to kupujejo so zabiti in ovce.


In v vsaki temi o Applu se najdejo primerki, ki se jim zdijo Apple izdelki stvar prestiža in ogledalo vrednosti njihovih življenj. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

Sicer pa: v Sloveniji ima Pro Plus najbolj gledane TV programe. Torej gre zagotovo za novinarske in kulturne presežke in ker so plačljivi, si jih zagotovo lahko privošči samo cvetober družbe. >:D

MrStein je izjavil:

redmax je izjavil:


Dokler bojo ovce kupovale njihove precenjene izdelke

Pravkar kupujem tablico. Prosim za link na ne-Apple tablico, ki stane 300 EUR ali manj in ima lastnosti iPad zadnje generacije.


Mislim da pri tablicah Applu nihče ne pride blizu. Škoda ker nima uporabnik enostavnega nadzora nad prostorom na disku.
300 EUR? Kateri uporaben iPad pa stane toliko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

NikolormousB ::

Zadnja generacija iPada (9,7") je 330 eur.

zmaugy ::

Ampak ima samo 32 Gb, kar je premalo.

NikolormousB ::

Kakor za koga. Jaz imam še več kot pol nezasedenega.

zmaugy ::

Pri meni je 66 Gb zasedenega od 256. S tem da nimam gor vseh kupljenih filmov in vse glasbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

NikolormousB ::

Ja, super. Hvala za informacije, ki nima popolnoma nobene veze s temo :)

zmaugy ::

NikolormousB je izjavil:

Ja, super. Hvala za informacije, ki nima popolnoma nobene veze s temo :)


To si se sam sebi zahvalil?

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

Pri meni je .

Saj ga me kupujem zate ampak zame.

Torej link na cenejši ne-Apple izdelek (ali pa ste vsi troli).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Saj ta odgovor ni bil namenjen tebi. Tebi je bil namenjen ta odgovor:

https://slo-tech.com/forum/t722358/p591...

(drugi del)

Glede na tvoj odgovor pa si seveda ustrezen link lahko daš samo ti sam, ker vsak kupuje zase in za svoje potrebe.

Sicer nikoli probal, ampak morda tale?

https://www.cyberport.de/notebook-und-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

djabi ::

DeeJay je izjavil:

... in Apple bo končno propadu, kot to trdijo nekateri tu že 7 let.


Nič ni večno.

Glej nekdanje tehnološke velikane in razna podjetja ... Kje oz. v kakšnem stanju so danes Commodore, Netscape, Sun Microsystems, Atari (okej, Infogrames se je preimenoval), Tseng Labs, Novell, Tandy, Eastman Kodak, Yahoo, Motorola itn.?

NikolormousB ::

Če sešteješ najvišje zgodovinske market cape vseh teh podjetji, ne prideš niti do polovice trenutne vrednosti Appla.

no comment ::

Kaj bi šele bilo, če bi X ne bil tak polom... Pa HomePod in iWatch. Ter Maci.

Mogoče, če bi Apple zamenjal tega klovna, bi lahko odložil propad vsaj za kakšno četrtletje.

zmaugy ::

Kljub temu, da mi grejo na k., sem hotel kupiti iwatch 3 LTE, ampak kaj, ko ga v Sloveniji niso prodajali in ga ne moreš na polno uporabljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

blackbfm ::

Apple ima tok uporabnikov ki sploh niso pripravljeni povohat konkurence, switchat.. Dajo pac tistih 10 eur vec na mesec da lahko ostanejo v applovi vati, ostalo jih sploh ne zanima.. Tko da ocitno apple se ne bo propadu:))

Tezko si bo en na minimalcu privoscil iPhone X. Razen, ce zivi pri mami.


1000 eur loh vsak vrze (ok, brez nekih ekstremnih primerov revscine). Lih ljudje brez denarja so ponavadi najbolj obsedeni s takimi igračkami.

Utk ::

Danes si ljudje, predvsem mladi, komot privoscijo iphone, ker za res drage stvare itak nimajo pogojev. Stanovanje, avto itd.

janig ::

Utk je izjavil:

Danes si ljudje, predvsem mladi, komot privoscijo iphone, ker za res drage stvare itak nimajo pogojev. Stanovanje, avto itd.

Ma, potem jaz sploh ne vidim problema. Uporabnik je vesel, ker ima novega iphona, Epl je vesel, ker ima dodaten prihodek. Vsi srecni. Razen epl hejterjev.

shadeX ::

Apple ima tok uporabnikov ki sploh niso pripravljeni povohat konkurence, switchat..


Ne razumem zakaj bi, če si zadovoljen uporabnik določenih storitev in produkov?

zmaugy ::

Tole sem ravnokar videl na youtubu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

Takoj za tem pa sem pogledal še tole:

andrejus ::

Pri eplu je hardware dobro dizajniran, vendar so tudi flopi da peče glava. Recimo na prenosnikih, tistih tankih ni vtiča za kabel ali pa svinčnik se polni samo če je vtaknjen tako da štrli iz ipada.

Pred kratkim sem kupil ipada za cca 550EUR, kje bi dobil takega za 330EUR. Link prosim.

Drugače je njihov ekosistem preveč zaprt, moraš ga uporabljat tako kot so oni mislili da je prav. V tem kontekstu imam raje android.

Podobno kot med windowsi in linuxom imam raje linux prav zaradi splošne odprtosti & uporabnosti.

Vendar za 99,5% uporabnikov je bolje da uporablja iOS in Windowse bo mamj problemov.

Pa itak iphone stane cca toliko kot samsung flagship, tako da ni neka ekstar zadeva glede cene. Vzameš ga na kredit kot ostale telefone.

Prenosniki so pa dragi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

NikolormousB ::

Pred kratkim sem kupil ipada za cca 550EUR, kje bi dobil takega za 330EUR. Link prosim.


2018 generacija - 330 eur
https://www.ceneje.si/Izdelek/9333695/r...

2017, 5 generacija - 290 eur.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8414172/r...


Drugače je njihov ekosistem preveč zaprt, moraš ga uporabljat tako kot so oni mislili da je prav. V tem kontekstu imam raje android.


V kakšnem smislu zaprt? Jaz sicer ne uporabljam njihovega "ekosistema" pa mi gre čisto OK. Imam iMaca in iPad, ki služi predvsem kot media consumption naprava. Nimam iClouda, ne uporabljam iTunesov, messages... Apple je včasih sicer posiljen s svojimi servisi, ampak večino časa se da lepo shajati tudi brez njih.

Prenosniki so pa dragi.


Cena je podobna kot pri primerljivih prenosnikih drugih znamk.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zaključil rekordno četrtletje, a prodaja iPhonov še vedno pada

Oddelek: Novice / Rezultati
309201 (7312) nekikr
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024199 (21041) no comment
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811923 (9714) solatko

Več podobnih tem