» »

Apple sklenil najuspešnejši prvi kvartal

1
2
»

andrejus ::

Dal si za ipad 32GB v Nemčiji. Dobro da nisi dal ceno v Ameriki kjer stane verjetno 200 USD.
32GB verzija je bila v SLO cca 440€. Sam leta 2018 je 32 GB premalo, še na Ipad3 imam 64 GB. Zaradi Apple nategunstva 64GB nimajo in prodajajo samo 128GB.

Ekosistem je tako zaprt da si ne moreš naložit niti pdfjev ali muzike ali videov direkt iz računalnika. Na vsak način moraš it preko nekih itunsov. Ali pa vsaka aplikacija ima svoj del diska in se fajli med sabo ne vidijo. Namestiti ne moreš nobenega lokalnega appa ipd

V tem kontekstu je android precej bolj uporaben.

Sicer jaz imam oba sistema sam ce bi moral izbirati samo enega bi v tem trenutku izbral android.
Seveda rootan android.

Glede prenosnikov se cene niti primerjat ne da. Za 1000€ dobiš spodoben wintel, kak MacBook dobiš za ta denar?

Pri 2700€ takrat pa res lahko primerjaš MacBook z Winteli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

NikolormousB ::

Dal si za ipad 32GB v Nemčiji.


Ne razumem. Klikneš ga na spletu in čez 2 dni je pri tebi doma. Nihče te ne sili, da kupuješ v predragih trgovinah.

Sam leta 2018 je 32 GB premalo, še na Ipad3 imam 64 GB. Zaradi Apple nategunstva 64GB nimajo in prodajajo samo 128GB.


Leta 2018, ko imamo skoraj vsi hiter internet in praktično neomejene mobilne pakete je IMHO 32 čisto OK. Sicer pa daš 100 eur zraven pa dobiš 128gb.

Ekosistem je tako zaprt da si ne moreš naložit niti pdfjev ali muzike ali videov direkt iz računalnika. Na vsak način moraš it preko nekih itunsov. Ali pa vsaka aplikacija ima svoj del diska in se fajli med sabo ne vidijo. Namestiti ne moreš nobenega lokalnega appa ipd


To seveda ni res. Datoteke lahko nalagaš na veliko različnih načinov. Jaz imam datoteke med računalniki syncane z dropboxom naprimer.

To, da ima vsaka aplikacija svoj del diska pa ne vem kaj točno naj bi pomenilo.

Glede prenosnikov se cene niti primerjat ne da. Za 1000€ dobiš spodoben wintel, kak MacBook dobiš za ta denar?


Macbook air je 880 eur. Sicer je že stara zadeva, ki IMHO ni vredna nakupa, ampak še vseeno bi ga upal priporočati prej kot 3/4 PC prenosnikov v tem razredu. Za ta denar še vedno težko dobiš podobno lahek in tanek prenosnik s 14 urno avtonomijo.

Sicer si pa že sam ugotovil. Apple pač ne dela low end prenosnikov.

Je pa to glede cene tako ali tako smešno. Meni načeloma dol visi koliko stane računalnik. Za iMaca sem dal cca. 2500 eur. Služil mi bo verjetno kakšna 3 leta, potem pa ga bom dal na bolho za 800 eur in isti dan ga bo prišel nekdo iskat. Za računalnik, ki je moje primarno delovno orodje bom torej dal 50 eur na mesec.

Lahko pa bi za nekaj manj sestavil primerljivega PCja in prihranil 15, 20 eur na mesec. Meni se za ta denar res ne da komplicirati, sploh zato, ker vem, da iMac prinaša nekaj konkretnih prednosti, ki jih pri sestavljenem PCju dobim precej težje (tišina in kompaktno ohišje naprimer).

blackbfm ::

To seveda ni res. Datoteke lahko nalagaš na veliko različnih načinov. Jaz imam datoteke med računalniki syncane z dropboxom naprimer.

To, da ima vsaka aplikacija svoj del diska pa ne vem kaj točno naj bi pomenilo.


Odgovori, Imas dostop do celotnega filesistema iz poljubnega file managerja - ja / ne?

NikolormousB ::

Ne, windows explorerja naprimer na iPadu ni.

Dostop do celotnega filesystema pa načeloma lahko dobiš, če si to želiš.

andrejus ::

Kako se da dobiti dostop do file sistema na iOS brez da se jailbreaka napravo?
Kako se prenasa recimo 10 GB video posnetkov iz IPada na Wintel ali obratno brez itunsov, tako da je sposoben nek video app predvajati ta video.

NikolormousB ::

Kako se da dobiti dostop do file sistema na iOS brez da se jailbreaka napravo?


Brez jailbreaka ne vem, v resnici še nikoli nisem rabil tega na tablici ali telefonu. Ne na iOS ne na androidu.

Kako se prenasa recimo 10 GB video posnetkov iz IPada na Wintel ali obratno brez itunsov, tako da je sposoben nek video app predvajati ta video.


Plex naprimer. Pa že prej omenjeni dropbox, iCloud verjetno tudi zna...

blackbfm ::

v resnici še nikoli nisem rabil tega na tablici ali telefonu


jaz tut ne, dokler sem bil na iphonu:)):))

dejansko se tak feature spodobi za napravo ki je prakticno pomanjasn pc

NikolormousB ::

Nisem na iPhonu, nikoli nisem bil.

Mi poveš kak primer uporabe?

blackbfm ::

Mi poveš kak primer uporabe?


Kopiranje fajlov sem in tja, lokalno, s spominske kartice, z mreze, you name it.. Pri applu (ko sem ga uporabljal) so celo uspel stvar naredit tako debilno da telefon enostavno ni sprejel fajla ce nisi mel nekega namenskega appa za tocno dolocen tip datoteke

NikolormousB ::

Kopiranje fajlov je seveda mogoče, ampak na malo drugačen način, kot si predstavljaš.

blackbfm ::

Ja, jz si predstavljam normalen nacin v smislu total/midnight commander, brez posebnih omejitev

shadeX ::

blackbfm je izjavil:

To seveda ni res. Datoteke lahko nalagaš na veliko različnih načinov. Jaz imam datoteke med računalniki syncane z dropboxom naprimer.

To, da ima vsaka aplikacija svoj del diska pa ne vem kaj točno naj bi pomenilo.


Odgovori, Imas dostop do celotnega filesistema iz poljubnega file managerja - ja / ne?


Zakaj pa bi ga potreboval? Povprečen uporabnik tega sploh ne potrebuje. Če pa že potrebujem kak PDF ali kaj drugega, syncam z cloudom (kot je tudi že nekdo zgoraj omenil, da rešuje to problematiko).

Namestiti ne moreš nobenega lokalnega appa ipd. V tem kontekstu je android precej bolj uporaben.


Seveda. In tudi bolj ranljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

Zakaj pa bi ga potreboval? Povprečen uporabnik tega sploh ne potrebuje. Če pa že potrebujem kak PDF ali kaj drugega, syncam z cloudom (kot je tudi že nekdo zgoraj omenil, da rešuje to problematiko).


Cudno da potem obstaja windows explorer (na pc) , če ga povprecen uporabnik ne potrebuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

shadeX ::

Primerjaš jabolka in hruške. Dajmo raje primerjat jabolka in jabolka različne sorte.. bo šlo? Ok.

- Kot prvo na MAC oS-ju obstaja datotečni sistem, tako kot na Windowsu.

Kot drugo. Če bi RES bilo tako povpraševanje po tem:

- Apple verjetno ne bi prodal toliko svojih telefonov oz. iOS naprav
- Če bi bilo povpraševanje vedno večje, Apple nebi zgubljal časa in datotečni sistem že kdaj omogočil na iOSu, ampak ugani kaj? Povprečnemu uporabniku dol visi za tole. Tistemu pa ki ne pa ima možnost uporabljat Android.

Sta oba povsem enakopravna sistema, ampak eden je boljši za eno, drugi boljši za drugo. Kaj kdo kupi je odvisno od osebnih preferenc. Te pa ne razumem, zakaj se rad toliko spodtikaš ob Applove produkte takoj kadar pride kakšna novica ali tema. Pač si imel slabo izkušnjo, Apple ni zate, zakaj se s tem ne sprijazniš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

NikolormousB ::

Cudno da potem obstaja windows explorer (na pc) , če ga povprecen uporabnik ne potrebuje?


iOS ima "Files", ki opravlja podobno nalogo.

MrStein ::

andrejus je izjavil:


Prenosniki so pa dragi.

A eplovi? A ponovimo vajo (tisto za ipad)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

andrejus je izjavil:

Kako se da dobiti dostop do file sistema na iOS brez da se jailbreaka napravo?
Kako se prenasa recimo 10 GB video posnetkov iz IPada na Wintel ali obratno brez itunsov, tako da je sposoben nek video app predvajati ta video.

www.ushareit.com ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krenpac ::

Neverjetni so. Res neverjetni. Kapo dol. Strokovnjaki marketinga. Menedžerji zaslužijo milijardne nagrade, kar se mene tiče.

blackbfm ::

Te pa ne razumem, zakaj se rad toliko spodtikaš ob Applove produkte takoj kadar pride kakšna novica ali tema. Pač si imel slabo izkušnjo, Apple ni zate, zakaj se s tem ne sprijazniš?


Ker je treba opozarjat na pomanjkljivosti, sploh ce so te take da ni nobene tehnicne ovire ampak zgolj neka glupa politika od appla (ali pa katerega drugega proizvajalca). Z applom sem sicer imel vredu izkusnjo, ampak takrat je bila konkurenca resnično pod nivojem :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

janig ::

blackbfm je izjavil:

Ker je treba opozarjat na pomanjkljivosti

Pisi eplu ane. Mogoce te vzamejo za chief ios ux designer

shadeX ::

Ker je treba opozarjat na pomanjkljivosti,


Pomanjkljivosti so pri vseh proizvajalcih. Samo od posameznika je odvisno, kje bo zapravil denar na podlagi svojih prioritet.

zmaugy ::

NikolormousB je izjavil:

Cudno da potem obstaja windows explorer (na pc) , če ga povprecen uporabnik ne potrebuje?


iOS ima "Files", ki opravlja podobno nalogo.

Neuporabno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zaključil rekordno četrtletje, a prodaja iPhonov še vedno pada

Oddelek: Novice / Rezultati
309294 (7405) nekikr
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024424 (21266) no comment
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2812035 (9826) solatko

Več podobnih tem