» »

Vprašanje za dodajanje dodatnega diska

Vprašanje za dodajanje dodatnega diska

techuser ::

Dodal sem nov disk HDD 1TB poleg obstoječega HDD. Na matični plošči sta bila dva SATA kabla na prvem vhodu SATA0 in SATA1. Zdaj sem dal oba sata kabla za oba diska skupaj na prva dva vhoda, DVD pogon sm premaknil na drugi del na SATA2, torej tretji port.

V BIOSU imam oba diska na MASTER, torej master0 in master1, dvd pogon pa je na slave. Je to vse vredu?
Hitrost iz prvega diska na drugega je nekje 83MB/s. Delam te stvari prvič tako, da upam da je vse prav.

Han ::

V redu.

techuser ::

Hvala.

Stari89 ::

SATA ima še master/slave? 8-O A niso to imele stare IDE naprave, ko si priklopil dve na isti connector, nakar si z jumperji določil, katera je master in katera slave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

Han ::

Starejše plate in BIOS še nekaj sanjajo o master/slave tudi za SATA pogone...

techuser ::

Računalnik dela še hitreje kot z enim diskom. Se kar opazi razliko med delom. Očitno, ker je sistemski skoraj prazen. Oba sta pa drugače navadna HDD, znamke Seagate.

Han ::

Če si na sveže namestil sistem, je normalno, da deluje hitreje... Bolj nenavadno je to, da nimaš za sistemski disk SSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

techuser ::

Stara matična plošča nima dobre podpore za SSD, zato sem se odločil zamenjat SSD pri menjavi kompletnega računalnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310966 (8865) Machete
»

Priklop SATA napajalnega kabla. Vrstni red.

Oddelek: Strojna oprema
232161 (1840) SuperVeloce
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161525 (1123) solatko
»

Priklop drugega SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
202786 (2370) amigo_no1
»

kako dobiti podatke s starih trdih diskov (ATA, SATA vodilo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
123258 (3071) energetik

Več podobnih tem