» »

Ali lahko vgradim LED kit v Xenon luči?

Ali lahko vgradim LED kit v Xenon luči?

Temo vidijo: vsi

edi45 ::

Pozdravljeni,

imam original xenon luči na avtu, D1S podnožje in malo sem gledal led luči, in me LED KIT https://www.mcenter.si/led-zarnice/led-...

pride ceneje kot ena xenon žarnica, s tem da je dosti močnejši saj ima svetilnost 6000lm, medtem ko ima xenon 3400lm. Poznam tudi 2 primera Audi q7 in Mercedes R da imajo original xenon luči, vendar ima noter led luči namesto xenona. Kaj to rabiš kakšen balast ali pa kaj ali samo je samo plug & play vrsta luči, da priklopiš in je to to? Ima kdo kašne izkušnje s tem?

edi45 ::

http://ledsvetloba.si/artikel/d1sd1r-le...

evo sem našel pravi LED kit za svoj avto. Vendar kak to zmontirat, saj mislim da še moreš upor menjat?

tasotusire ::

Ne smeš. Opcija je edino da ti to vgradi strokovnjak ki ti izda papirje in s temi narediš homologacijo.

edi45 ::

tasotusire je izjavil:

Ne smeš. Opcija je edino da ti to vgradi strokovnjak ki ti izda papirje in s temi narediš homologacijo.


ne vem zakaj bi to šel homologirat? Saj bo vsak mislil da imam še dalje xenon, saj leča poskrbi da ne slepiš nasproti vozečih avtomobilov ali pešcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

fujtajksel ::

edi45 je izjavil:

http://ledsvetloba.si/artikel/d1sd1r-le...

evo sem našel pravi LED kit za svoj avto. Vendar kak to zmontirat, saj mislim da še moreš upor menjat?


Zamenjat je treba tudi "balast", sej je na sliki. Vprašanje če je v avtu prostor za hladilna rebra (ki se potem seveda vidijo). Začudo je deklarirana svetilnost podobna xenonkam, in če si že imel xe naj bi bili dodatni pogoji avtonastavitve nivoja in pranja izpolnjeni. Vseeno dvomim da je tole certificirano za na cesto, saj vir svetlobe ni enake oblike, kosher LED kompleta za EU še nisem videl. Me prav zanima če ventilatorček res zdrži 30k ur. Če te skrbi cena xe žarnic, poglej na bolho, bo manj cirkusa pa brez skrbi na tehničnem.

edi45 ::

fujtajksel je izjavil:

edi45 je izjavil:

http://ledsvetloba.si/artikel/d1sd1r-le...

evo sem našel pravi LED kit za svoj avto. Vendar kak to zmontirat, saj mislim da še moreš upor menjat?


Zamenjat je treba tudi "balast", sej je na sliki. Vprašanje če je v avtu prostor za hladilna rebra (ki se potem seveda vidijo). Začudo je deklarirana svetilnost podobna xenonkam, in če si že imel xe naj bi bili dodatni pogoji avtonastavitve nivoja in pranja izpolnjeni. Vseeno dvomim da je tole certificirano za na cesto, saj vir svetlobe ni enake oblike, kosher LED kompleta za EU še nisem videl. Me prav zanima če ventilatorček res zdrži 30k ur. Če te skrbi cena xe žarnic, poglej na bolho, bo manj cirkusa pa brez skrbi na tehničnem.


Ne saj me ne skrbi cena, samo zanima me tale LED kit, čeprav ta ima 3500lm svetilnost, tisti prvi za H1 podnožje, ko sem prvo linkal pa 6000lm. Imam ja pranje in uravnavanje snopa. Samo kolko berem malo zdaj po spletu, so ti LED conversion kiti za en K..da je boljši original xenon, tak da bom vrjetno kar vzel osram žarnice, kot sem prvo mislil.

Machete ::

Nehajte čarat s temi lučmi. Vedno več pacientov z alibaba lučmi se vozi. Sprijazni se s tem kar imaš ali počakaj, da kupiš nov avto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fujtajksel ::

Napisal si da gledaš kit ker pride ceneje kot ena žarnica. To je mogoče res če jo kupiš pri dvornem serviserju, na bolhi pa ne. Poleg tega je res da so ti kiti v veliki meri klump in radi drugim bleščijo, sej ravno zato se na tehničnih sploh ukvarjajo z njimi.
6000lm (če je res) je itq skor še enkrat tolk kot legalne xe in že zato ni za na cesto.

St235 ::

edi45 je izjavil:

tasotusire je izjavil:

Ne smeš. Opcija je edino da ti to vgradi strokovnjak ki ti izda papirje in s temi narediš homologacijo.


ne vem zakaj bi to šel homologirat? Saj bo vsak mislil da imam še dalje xenon, saj leča poskrbi da ne slepiš nasproti vozečih avtomobilov ali pešcev.

Ce ne bos imel homologacije bos vozil z tehnicno neizpravnim vozilom. Ali bos zaradi tega imel tezave ne moremo vedet, moras pa se zavedat da kazen ni majhna, da o moznih zapletih z zavarovalnico ne govorimo.

edi45 ::

fujtajksel je izjavil:

Napisal si da gledaš kit ker pride ceneje kot ena žarnica. To je mogoče res če jo kupiš pri dvornem serviserju, na bolhi pa ne. Poleg tega je res da so ti kiti v veliki meri klump in radi drugim bleščijo, sej ravno zato se na tehničnih sploh ukvarjajo z njimi.
6000lm (če je res) je itq skor še enkrat tolk kot legalne xe in že zato ni za na cesto.


Ne slucajno sem videl ta kit ki je ceneje kot ena zarnica, ceprav original xenon zarnica za moj avto pride 170EUR/komad pri selmarju kjer servisiram avto, kar pa je malo prevec. Zaradi barve saj hocem bolj modrikaste gledam aftermarket proizvajalce kot so osram, kjer me komplet obeh zarnic pride 125e in bom vzel kar te, ker vsi xenon in led kiti od aftermarket proizvajalcev so za en drek domace receno. Ce ni original je za en drek, vprasanje ja teh "6000lm" kolko to v resnici sveti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Tilen ::

Si ti prepričan, da stane ena žarnica 170 EUR? Naj ti Selmar posreduje specifikacijo.

Amazon ima originalne dele, če izbereš model vozila, ti ponudi tudi original Xenon žarnice. Preveri, kakšna je cena.

https://www.amazon.de/auto-tuning-autot...

Sem skoraj prepričan, da samo žarnica ne stane čez 100 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Machete ::

Edi pojdi h Kokalju v Dvor. Jaz sem tam plačeval po 70 na ksenon z menjavo. Sedaj upam, da je konec tega pregorevanja/sranja z ledkami.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rok_p ::

Ti se eno dvakrat zapelji z avtomobilom, ki ima halogenke....potem boš pa vesel svojih xenonk:) Brez homologacije imaš lahko samo tisto, kar je original vgrajeno v avto, torej xenon. D1S te pride cca nad 40 EUR.
rok

BigWhale ::

Ne kupuj dragih avtomobilov, ce si jih ne mores privosciti. :>

matobeli ::

Xenon žarnice d2s so na ebayu 75eur, par, osram nigtbraker. https://m.ebay.de/itm/DUO-BOX-OSRAM-D2S...

Pomokem bi se tudi d1s dobile

TOP ::

BigWhale je izjavil:

Ne kupuj dragih avtomobilov, ce si jih ne mores privosciti. :>

+1:)) Točno tako,da nema za gume okej ampak za žarnice.

edi45 ::

BigWhale je izjavil:

Ne kupuj dragih avtomobilov, ce si jih ne mores privosciti. :>


Ma ste glupi eni ko kamen no..sem reko da gledam druge verzije zarnic kot so osram in philips ker bi rad bolj modre luci kot so 6000-8000k ceprav stanejo tudi do 140€, ker nocem met oem 4300k ki ima bolj rumenkasto svetlobo ceprav so isto od osrama ali philipsa vendar oem linija in ne kaksna aftermarket kot recimo night breaker unlimited ki je nazalost spet cca 3500k da je rumena. Ce nebi imel za zarnice bi si kupil tiste poceni ko so 15-20€ na komad

fujtajksel ::

Se mi zdi da se glupost ko kamen zadnje čase meri tudi v Kelvinih ;)
Eni si še plave ledice zraven dajo da so bolj sweetkani... pa da plavce bolj privlačijo.

Zgodovina sprememb…

tasotusire ::

fujtajksel je izjavil:

Se mi zdi da se glupost ko kamen zadnje čase meri tudi v Kelvinih ;)
Eni si še plave ledice zraven dajo da so bolj sweetkani... pa da plavce bolj privlačijo.


Plave ledice so +20HP.

matobeli ::

Dirkalni odbijač (+1 Strenght)
Smoke luči (+2 Perception)
Race prevleke za sedeže (+1 Endurance)
Plave LED (+3 Charisma)
M3 badge (+2 Intelligence)
Športni auspuh (+1 Agility)
Zlizane gume (+2 Luck)

What makes you SPECIAL.

edi45 ::

matobeli je izjavil:

Dirkalni odbijač (+1 Strenght)
Smoke luči (+2 Perception)
Race prevleke za sedeže (+1 Endurance)
Plave LED (+3 Charisma)
M3 badge (+2 Intelligence)
Športni auspuh (+1 Agility)
Zlizane gume (+2 Luck)

What makes you SPECIAL.


Hahaha:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava žarometov

Oddelek: Na cesti
328080 (1633) gasparinni
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815605 (14199) Scorpy84
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713355 (10513) dxx
»

Katere H1 žarnice za xenon efekt?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101402 (1172) lovro535v2
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7016041 (14411) Olórin

Več podobnih tem