» »

2 računalnika, hub & ADSL

2 računalnika, hub & ADSL

hasek ::

imam adsl in do sedaj sem imel 2 compa gor preko proxy-ja sedaj pa me zanima ce jaz kupim hub in na eni strani priklucim kabel od modema na dva konektorja pa kabel za mrezo ali bo potem tudi en racunalnik client drugi pa main ali bosta enakovredna ker sedaj sem lahko igral igre(preko interneta) le na main racunalniku(ceprav sem nastavil tako kot so mi to napisali z winproxy helpa) z drugega ni slo ali bo ce to naredim sedaj na obeh vse slo ali kak in pa imate kako stran kjer je opisan kak postopek prikljucitve fizicno ni problem samo zanimam me kaj je treba nastavit softwersko aja pa kaksen kabel more to bit za od mrezne do huba ali velja crossover aja pa kateri hub bi kupil vredi jece je en cito navadni mam pa win98 slo
  • spremenil: ali3n ()

ali3n ::

Če imaš dinamičen IP bo na internet vsak računalnik dostopal neodvisno.
Software: enostavno na oba namestiš Siolov klient ali RasPPPOE in to je to. Pasovno širino si seveda delita...; nastavitve na mrežnih ostanejo take kot so zdaj (IPji,....).
Glede kablov: načeloma gre crossover v Uplink vtičnico; nekateri imajo celo stikalo s katerim določaš kak kabel je not..; novejši sviči (switch) pa sami prepoznajo kak kabel vtakneš...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hasek ::

ja jaz sem se z enim meno in mi je reko da bi mogo en comp bit dns server kak je zaj to

hasek ::

jaz sem se z enim meno in mi je reko da bi en comp mogo bit dns server kak je zaj to

ali3n ::

Če imaš dinamičen IP bosta lahko oba računalnika samostojno (vsak zase; neodvisno; enakovredno) dostopala do interneta -> vsak bo direkt na netu... brez proxyjev, DNS serverjev itd..

PS: spremenil sem naslov teme. V prihodnje skušaj napisati bolj smiselne naslove tem (take, ki nakazujejo problem), saj s tem olajšaš iskanje ostalim uporabnikom s podobnimi težavami. Hvala! LP ali3n:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

hasek ::

kaj na obeh si dam ta klient gor pol pa ce je eden konektan na internetu se z drugim enostavno se enkrat konektam al kaj

hasek ::

kateri hub bi pa naj uporabil ker mam crossover kabel mi lahko firmo pa model kdo pove pa ne rabi bit neki full dober je eden cist navaden dosti

kockish ::

Nov hub? norost, raje kabel menjaj, a ne? Ali pa 2 mrezne na enem racunalniku...

ali3n ::

Hasek bi verjetno želel, da bi vsak comp samostojno dostopal do neta. Vsaj tako jaz razumem njegovo vprašanje.
Ja, če imaš dinamični IP lahko priklopiš do 4 računalnike (oz. 2 če maš študentski paket) direkt na net prek huba/sviča. Se pravi - na oba inštaliraš Siolov software (al pa raspppoe), uprabiš enak username in password... in se priklopiš gor...

vežeš takole:

ADSL modem
|
hub/switch
| |
comp1 comp2


jaz uporabljam switch (priložnostno še za lokalne LAN partije...) tale - levo zgoraj....
za domače potrebe lahko kupiš tudi hub, čeprav bistvene razlike v ceni ni....
(switch je "malo bolj pameten" hub -> če želiš zvedeti več - preberi članek ethernet
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hasek ::

kaj pa kabl je lahko crossower za ta switch ki ga ti uporabljas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hasek ()

hasek ::

aha pa se to ce hocem sedaj imet ta switch in 2 compa samo za internet ne pa tudi za lokalno mrezo potem mi ni treba nastavljat ip ali jih morem vseeno dns pa gateway pa ni treba nastavljat ane ker je potem to nareto tako kot da bi imel 2 modema in 2 adslja

ali3n ::

Hm... ja, zadnjič nam je manjkal en dolg navaden kabl; našli smo samo en primerno dolg crossover - in je delalo; tako da očitno prepozna kable...

Glede LANa: ja, če nočeš met lokalne mreže ti ni treba nastavljat IPja; izklopi še opcijo File and printer sharing.... Zakaj pa nočeš mreže? :\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hasek ::

ker jaz bi predvsem igral aom (age of mitology) in tista ne gre ce imas nareto mrezo ce jo bom pa kdaj rabo jo pa tak lahko vedno dodam

prehlajeni ::

...kupi raje switch. Hub sem imel in sem doplacal in zamenjal za switch.

hasek ::

switch pa hub tak oba isto delata ne samo da je switch kao nadgradnja huba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hasek ()

kockish ::

ker jaz bi predvsem igral aom (age of mitology) in tista ne gre ce imas nareto mrezo ce jo bom pa kdaj rabo jo pa tak lahko vedno dodam

Mora delovati, razen ce narobe skonfiguriras.
switch pa hub tak oba isto delata ne samo da je switch kao nadgradnja huba

Switch je dosti boljsi od huba, a na tako majhni mrezi tega ne bos videl.
kaj pa kabl je lahko crossower za ta switch ki ga ti uporabljas

Kaj toliko gnjavis s tem kablom? To je potrosni material, ce ne dela, pejdi kupit pravega za 1k sit.

hasek ::

ja saj kabel meni ni problem kupit kaj je te tista 2k sit nic samo meni ni da bi se mogo gore po podstresji matrat pa ga skozi tiste kurceve male lukne vlect tak ko sem zaj totega mogo

ali3n ::

malo više sem povedal, da imajo novejši sviči autodetect za kabl... ne bo ti treba vlečt novega...:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

3M3 ::

juh,

Eden izmed elegantnih in dokaj varnih nacinov dostopa do neta je postavitev pozarnega
zidu. Seveda na Linux-u. BBIagent je linux distribucija na eni disketi, ki si jo skonfiguriramo
preko www-ja. Zelo enostavno za zacetnika za guruje pa predladam Debian in iptables.
Rabimo en star racunalnik in 2 mrezni kartic ter malo veselja.
Eno mrezno povezemo na dsl drugo na nas hub/switch. Vse ostale racunalnike na mrezi
skonfiguriramo na default gateway = nas router. Router skonfiguriramo preko browzerja.
Ce pa ze veste vse to pa ne berite :))






www.bbiagent.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333551 (2545) Ursus
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432448 (1872) Gandalfar
»

ADSL in HUB

Oddelek: Pomoč in nasveti
201724 (1421) cmocko
»

Kaj vse rabim za en small LAN Party?

Oddelek: Pomoč in nasveti
393170 (2507) dex
»

Domace omrezje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151764 (1460) ToniT

Več podobnih tem