» »

Komu se pritožiti?

Komu se pritožiti?

«
1
2 3 4

Digibyte ::

Komu se pritožiš potem ko imaš karambol in ti policist prometne policije napačno tolmači CPP? Nisem imel karambola imam pa eno križišče kjer skoraj vsi 99.99% voznikov vozijo po mojem mnenju narobe. Situacijo sem opisal in posnel. Vprašanje poslal na postajo prometne policije in na avtošolo. Prvi so trdili da nimam prav slednji da imam in tudi videl sem jih da tam ravnajo točno tako kot jaz. Mene so učili da sta znaka trikotnik ki opozarja da prihajaš na prednostno cesto in znak stop enakovredna le da se moraš pri slednjemu ustaviti pri prvemu pelješ brez ustavljanja skozi križišče. Znaka stojita nasproti in jaz imam stop. On zavija levo in meni seka pot. Jaz trdim da če sem z avtom že ustavil lahko speljem pred njim saj grem naravnost. Če prideva hkrati pa mi on lahko pobegne saj se moram jaz še ustaviti. Policijski inšpektor pravi da je znak stop pomembnejši in moram čakati v vsakem primeru.

Invictus ::

Preden spelješ, se moraš prepričati, da je križišče prazno in da lahko to varno storiš.

Tako, da si pravzaprav izsilil drugega. Drugače ne bi bilo nesreče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Sem zacel malo iskati, ker tudi mene zanima. Na avtomobilizmu se je en tip strinjal s policajem:

https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...

Digibyte ::

Odgovor avtošole je bil da v tem primeru velja pravilo srečanja kar pomeni da ima prednost tisti ki gre naravnost.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TheBlueOne ::

Ta stran pa se strinja s tabo:

https://www.ecpp.si/moodle/local/static...

:|

Drugace pa tudi jaz poznam policaja, ki v enem primeru ni pravilno tolmacil podobne situacije.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Niti eden izmed teh 4 primerov ni isti kot opov.

Utk ::

Policijski inšpektor pravi da je znak stop pomembnejši in moram čakati v vsakem primeru.

Stop ni pomembnejši. Načeloma imaš prednost, če greš naravnost. V vsakem primeru se pa moraš ustaviti, to je res, in če je takrat tist z nasprotne ceste že v križišču, ga moraš počakat, sej glih temu je namenjen stop znak. Če si pa že speljal preden je on šel not, imaš pa ti prednost. Kje je ta točka ko ima prednost en al pa drug, bo pa rekel sodnik...post mortem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MonoPattern ::

Jaz bi v tem primeru rekel, da ima prednost tisti, ki pelje naravnost. Me pa zanima kaj je po pravilih. Nesmiselno se mi zdi, da bi moral eden od udeležencev vedeti, kakšen znak ima drugi. Kako naj človek ve ali ima tisti nasproti stop znak ali trikotni znak?

Digibyte ::

Jaz trdim da je izrednega pomena če sem se ustavil ali ne. Na raznih slikah ki so prikazane ni nikjer podatka koliko prej je nekdo pripeljal do križišča saj je ena sekunda lahko strateškega pomena. Če pripeljeta hkrati se mora voznik pri stop znaku ustaviti in tisti pri trikotniku lahko to izkoristi brez prekrška. V mojem primeru pa je nasproti vozeč avto stal ker je čakal vozilo na prednostni. Prilagam video.

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:

Niti eden izmed teh 4 primerov ni isti kot opov.


Podoben. Oba avta, ki ostaneta ko prednostni odidejo, se smatrata na enakovredni cesti in velja pravilo srecanja.

MonoPattern ::

V primeru na videu imaš ti nedvomno prednost, ker sta oba stala pri miru. Osebno bi se, če bi zavijal levo, vseeno ustavil. Bolje izgubiti tiste 3 sekunde, kot pa narediti nesrečo.

Digibyte ::

se strinjam

MadMicka ::

Komu se pritožiš? Odvisno, če dobiš kazen za prekršek od policije, pač vložiš pravno sredstvo zoper plačilni nalog oz. odločbo, če pa rata problem z zavarovalnico, češ, kdo je odgovoren za nezgodo, se pa zadeva v končni fazi rešuje v pravdnem postopku na sodišču.

Digibyte ::

MadMicka je izjavil:

Komu se pritožiš? Odvisno, če dobiš kazen za prekršek od policije, pač vložiš pravno sredstvo zoper plačilni nalog oz. odločbo, če pa rata problem z zavarovalnico, češ, kdo je odgovoren za nezgodo, se pa zadeva v končni fazi rešuje v pravdnem postopku na sodišču.


No saj to se pravzaprav sprašujem. Vem da imam prednost ampak koga bo poslušalo sodišče mene ali policaja.

Jure14 ::

MonoPattern je izjavil:

Nesmiselno se mi zdi, da bi moral eden od udeležencev vedeti, kakšen znak ima drugi. Kako naj človek ve ali ima tisti nasproti stop znak ali trikotni znak?


Ravno zaradi tega razloga sta ta dva znaka (stop in nimaš prednosti) po obliki drugačna od VSEH ostalih znakov.
Da ju tudi iz hrbtne strani prepoznaš.

rok_p ::

znaka stop in znak za križišče s prednostno cesto sta si v križišču enakovradna. Prednost imaš ti ker ne zavijaš, drugače gre po pravilu desnega. Mora se pa tudi on ustaviti, ker vidi tebe na drugi strani. Če bi bilo prosto, bi lahko peljal brez ustavljanja.
rok

Digibyte ::

rok_p je izjavil:

znaka stop in znak za križišče s prednostno cesto sta si v križišču enakovradna. Prednost imaš ti ker ne zavijaš, drugače gre po pravilu desnega. Mora se pa tudi on ustaviti, ker vidi tebe na drugi strani. Če bi bilo prosto, bi lahko peljal brez ustavljanja.



Brez ustavljanja mimo stop znaka ne smeš. Če je znak postavljen pred križiščem naprimer 5 metrov pa se moraš ustaviti celo dvakrat in sicer pri znaku in ko pripelješ do križišča.

GupeM ::

Glede na video, je to križišče izredno čudno, zato sem pogledal še na Google StreetView. Glede na to, da je pod tvojim STOP znakom tudi znak, kako potekajo prednostna in stranski cesti, ima tisti nasproti tebe prednost, saj je glede na tvoj znak na prednostni cesti. V glavnem, za moje pojme je tole križišče eno navadno skrpucalo, saj ni jasno, kdo je na stranski in kdo na glavni cesti.

Še malo bolj oddaljen pogled na križišče:
 Križišče.

Križišče.

predi ::

Se strinjam z GupeM. Sem desetkrat gledal posnetek in v vsakem primeru se mi zdi, kot da je OP izsilil prednost vozilu na prednostni.

Digibyte ::

GupeM je izjavil:

Glede na video, je to križišče izredno čudno, zato sem pogledal še na Google StreetView. Glede na to, da je pod tvojim STOP znakom tudi znak, kako potekajo prednostna in stranski cesti, ima tisti nasproti tebe prednost, saj je glede na tvoj znak na prednostni cesti. V glavnem, za moje pojme je tole križišče eno navadno skrpucalo, saj ni jasno, kdo je na stranski in kdo na glavni cesti.

Še malo bolj oddaljen pogled na križišče:
 Križišče.

Križišče.



Pravzaprav ni na prednostni ampaj je na stranski cesti ki je dolga po notranji strani enih 15m po zunanji pa 20. Saj niti ni važno ali je dolga 10 metrov ali 10 kilometrov. Glede na to da ima pred sabo znak "prihajaš na prednostno cesto" pomeni da ne prihaja iz prednostne ceste saj dve cesti ne moreta biti prednostni. Se pa strinjam glede skrapucala. Je pa v načrtu krožišče.

49106 ::

predi je izjavil:

Se strinjam z GupeM. Sem desetkrat gledal posnetek in v vsakem primeru se mi zdi, kot da je OP izsilil prednost vozilu na prednostni.


Kako si prišel do sklepa? Obe vozili sta namreč stali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

c3p0 ::

Digibyte je izjavil:




IMO velja pravilo srečanja, ti imaš prednost, ker sta oba startala nekje enakočasno. Če na prednostni ne bi bilo nikogar, bi on peljal prvi, ker se ti moraš še v vsakem primeru ustavit.

D3m ::

predi je izjavil:

Se strinjam z GupeM. Sem desetkrat gledal posnetek in v vsakem primeru se mi zdi, kot da je OP izsilil prednost vozilu na prednostni.


Saj ga tudi je.

Vozilo na nasprotni strani si pa ni upalo speljati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

GodOfThunder ::

Ti imaš stop znak, plus tega pa je vozilo nasproti tebe na prednostni cesti, torej si bil ti v prekršku, brez dvoma. Če se pa še kdo najde da mi odgovori na aliexpress dilemo, se mu pa vnaprej zahvaljujem.:)

MadMicka ::

Digibyte, sodišče bo poslušalo in tebe in policaja, potem pa bo samo odločilo, kot meni, da je prav. Se pravi, samo bo zavzelo stališče, kdo je imel v tistem križišču prednost.

49106 ::

Če bi šlo za normalno križišče, ne bi bilo dvoma. Zmoti me znak, da se (nasproti vozeče vozilo) vključuje na prednosto cesto. Definitivno gre za enega izmed najbolj neumnih križišč pri nas.

Za aliexpress dilemo si odpri novo temo ali vprašaj v tisti, ki je namenjena za carino.

next3steps ::

Digibyte je izjavil:

Odgovor avtošole je bil da v tem primeru velja pravilo srečanja kar pomeni da ima prednost tisti ki gre naravnost.

V kolikor sta istočasno v križišču.
Če si ti speljal za tem, ko je on bil že v križišču, je napaka na tvoji strani.

rok_p je izjavil:

znaka stop in znak za križišče s prednostno cesto sta si v križišču enakovradna. Prednost imaš ti ker ne zavijaš, drugače gre po pravilu desnega. Mora se pa tudi on ustaviti, ker vidi tebe na drugi strani. Če bi bilo prosto, bi lahko peljal brez ustavljanja.

Negative!

Zgodovina sprememb…

jizzer ::

To križišče je pa res čudno, nevem kaj bi se odločil.
Pod znakom stop imaš ti narisan potek prednostne, ki ti pove kar vidiš. Nasproti vozeče pa tega znaka nima, ampak zgolj "prihajaš na prednostno cesto" ergo; bi jaz v takem primeru zavijanja na levo, vsekakor pustil prednost nasproti vozečemu. Če bi pa prihajal iz nasprotne (op-jeve) pa bi se kdo v mene zabil, bi verjetno odprl podobno temo kot je je on. Če bi se kot sodnik moral odločit kdo je kriv, res nevem kaj bi bila odločitev. 8-O

Furbo ::

MonoPattern je izjavil:

Jaz bi v tem primeru rekel, da ima prednost tisti, ki pelje naravnost. Me pa zanima kaj je po pravilih. Nesmiselno se mi zdi, da bi moral eden od udeležencev vedeti, kakšen znak ima drugi. Kako naj človek ve ali ima tisti nasproti stop znak ali trikotni znak?

Le kako? Zato pa sta oba znaka unikatne oblike, tudi če ju vidiš od zadaj, ti je jasno, kaj pomenita.
A nimaš izpita?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Digibyte ::

Jaz mislim da znak ki opisuje potek prednostne ceste ni pravi saj ne pokaže še tiste stranske ceste ki je med dejansko prednostno in to kamor prihaja. Sem pisal na ministrstvo za infrastrukturo glede tega primera in ko dobim odgovor javim.

FrRoSt ::

Digibyte je izjavil:

GupeM je izjavil:

Glede na video, je to križišče izredno čudno, zato sem pogledal še na Google StreetView. Glede na to, da je pod tvojim STOP znakom tudi znak, kako potekajo prednostna in stranski cesti, ima tisti nasproti tebe prednost, saj je glede na tvoj znak na prednostni cesti. V glavnem, za moje pojme je tole križišče eno navadno skrpucalo, saj ni jasno, kdo je na stranski in kdo na glavni cesti.

Še malo bolj oddaljen pogled na križišče:
 Križišče.

Križišče.



Pravzaprav ni na prednostni ampaj je na stranski cesti ki je dolga po notranji strani enih 15m po zunanji pa 20. Saj niti ni važno ali je dolga 10 metrov ali 10 kilometrov. Glede na to da ima pred sabo znak "prihajaš na prednostno cesto" pomeni da ne prihaja iz prednostne ceste saj dve cesti ne moreta biti prednostni. Se pa strinjam glede skrapucala. Je pa v načrtu krožišče.


Tako. :))

Pravzaprav so prometni znaki postavljeni narobe. :)) Nekorektno. 8-O In da to niso ugotovili na prometni policiji in inšektoriatu me ne čudi, da pa niso ugotovili inštruktorji v avtošoli je pa rahlo presenetljivo. :))

In iz te nekorektnosti izvirajo vsi nesporazumi. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

Digibyte je izjavil:

Komu se pritožiš ....


Načeloma, če nisi imel karambola, .... na nekorektno zadevo opozoriš prometno inšpekcijo ali/in policijo, ..... lahko kar po el. pošti..... samo da je zadeva uradna. :P VVerjamem, da obstajajo ljudje, ki bodo razumeli težavo. :))

Molo težje pa bo, če je bila nesreča. Tam jim dokazovati, da je označeno križišče nekorektno precej težje.... :))

Potem boš imel opravka z veliko bolj teflonskimi ... :)):))8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

frudi ::

Znaki so že postavljeni pravilno. Tule namreč ne gre samo za eno križišče, ampak tri, evo po skici:


Tri ločena križišča so označena z A, B in C. Potek prednostnih cest je označen z zeleno, stranskih pa z rdečo.

Če sem pravilno razumel OP-jev opis, je njegov položaj označen z 1, njemu nasprotnega avta pa z 2. V tej situaciji ima 1, če pelje naravnost, prednost pred 2, ki zavija levo. Oba sta na stranski cesti, velja pravilo srečanja.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

FrRoSt ::

frudi je izjavil:

Znaki so že postavljeni pravilno. Tule namreč ne gre samo za eno križišče, ampak tri, evo po skici:


Tri ločena križišča so označena z A, B in C. Potek prednostnih cest je označen z zeleno, stranskih pa z rdečo.

Če sem pravilno razumel OP-jev opis, je njegov položaj označen z 1, njemu nasprotnega avta pa z 2. V tej situaciji ima 1, če pelje naravnost, prednost pred 2, ki zavija levo. Oba sta na stranski cesti, velja pravilo srečanja.



Ne me SMEJAT. :)):)):))

Ja gre za trikotni RONDO. :)):))

Šalo na stran. :) :D

Saj pravilno razumeš zadevo. Vse lepo in prav. :))

Samo zakaj ima OP pod znakom (svojim) stop narisan potek prednostne ceste!?? 8-O in kakšen je ta potek PREDNOSTNE ceste!??? ;((
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

frudi ::

Na skici gre prednostna od leve, preko križišč A in B in nato navzgor. Tako kot kaže znak. Je pa res, da je v resnici na OP-jevem mestu tisti znak za potek prednostne odveč, ker se njega tista prednstna na tem mestu ne tiče. Verjetno je postavljen tako kot je zato, ker so vsa 3 križišča tako tesno skupaj.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

marsovcek ::

Skica je dobra, ampak cesti sta v bistvu zamaknjeni. Oba zavijata nekoliko levo, kar se vidi tudi v posnetku.

Najbolje bi bilo, da bi po sredini ceste narisali neprekinjeno črto in OPjev manever prepovedali, saj gre skoraj čez tri vozne pasove.

Digibyte ::

frudi je izjavil:

Znaki so že postavljeni pravilno. Tule namreč ne gre samo za eno križišče, ampak tri, evo po skici:


Tri ločena križišča so označena z A, B in C. Potek prednostnih cest je označen z zeleno, stranskih pa z rdečo.

Če sem pravilno razumel OP-jev opis, je njegov položaj označen z 1, njemu nasprotnega avta pa z 2. V tej situaciji ima 1, če pelje naravnost, prednost pred 2, ki zavija levo. Oba sta na stranski cesti, velja pravilo srečanja.


Točno tako je. Zato pa pravim da znak ki opisuje potek prednostne ceste ni pravilen.

FrRoSt ::

frudi je izjavil:

Na skici gre prednostna od leve, preko križišč A in B in nato navzgor. Tako kot kaže znak. Je pa res, da je v resnici na OP-jevem mestu tisti znak za potek prednostne odveč, ker se njega tista prednstna na tem mestu ne tiče. Verjetno je postavljen tako kot je zato, ker so vsa 3 križišča tako tesno skupaj.


Ne samo, da je znak odveč, znak spremeni/ZAKOMPLICIRA situacijo in daje voznikom iz OPjeve smeri povsem napačne in zavajajoče informacije. 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

innerspace ::

Ce upostevamo samo znak o prednostni cesti, je OP izsilil prednost. Vse ostalo ni pomembno, stop in trikotnik sta enakovredna.
Tudi jaz bi mu potrobil v takem primeru.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Digibyte ::

innerspace je izjavil:

Ce upostevamo samo znak o prednostni cesti, je OP izsilil prednost. Vse ostalo ni pomembno, stop in trikotnik sta enakovredna.
Tudi jaz bi mu potrobil v takem primeru.



Ravno tisti znak je sporen ker ne prikazuje dejanskega stanja.

m0LN4r ::

Jaz sem pa mislil, da morajo biti krizisca oznacena tako, da lahko na cimhitrejsi in nedvoumen nacin soudelezenci pravilno speljejo. Tu pa se je treba ustavit pri STOP in odpret temo na s-t, pa pisati vsem organom/institucijam, da ti povejo kaj je pravilno, ker imas znak, ki te spravi v dvom.

Pac, ko so delali cesto so malo sparali pri zemljiscih in kak student na praksi je reko, pa saj tu pa tu das ta znak pa je ok.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Digibyte ::

Tu v tem križišču so vozniki tako zmedeni da prižgejo smernike za naravnost. To dela večina.

innerspace ::

Digibyte je izjavil:

Ravno tisti znak je sporen ker ne prikazuje dejanskega stanja.


Kaksno pa je dejansko stanje/kako lahko to ugotovis?
Ce je tam napacen znak, lahko morda tozis lokalno cestno podjetje zaradi povzrocanja splosne nevarnosti in jih oznacis kot krive za tvojo nesreco. Ampak najprej je treba vedeti tocen odgovor na prvo vprasanje o znaku/dejanskem stanju.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

m0LN4r ::

Aja, jaz imam vprasanje. Je slika iz GoogleMaps se aktualna?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Ti imas stop znak in prihajas iz stranske ceste. Vozilo prihaja iz prednostne ceste z znakom, ki ponazarja nadaljevanje voznje z vecjo previdnostjo

Kaj ni jasno?

D3m ::

Nič jim ni jasno.

Št.1 nima prednosti pred št.2.

Konec debate.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Vozilo prihaja iz prednostne ceste

Ziher?

D3m je izjavil:

Nič jim ni jasno.

Št.1 nima prednosti pred št.2.

Konec debate.

V tej situaciji velja pravilo, kdor je hitrejsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

frudi je izjavil:

Znaki so Ĺže postavljeni pravilno. Tule namreÄ ne gre samo za eno kriĹžiĹĄÄe, ampak tri, evo po skici:


Tri loÄena kriĹžiĹĄÄa so oznaÄena z A, B in C. Potek prednostnih cest je oznaÄen z zeleno, stranskih pa z rdeÄo.

Äe sem pravilno razumel OP-jev opis, je njegov poloĹžaj oznaÄen z 1, njemu nasprotnega avta pa z 2. V tej situaciji ima 1, Äe pelje naravnost, prednost pred 2, ki zavija levo. Oba sta na stranski cesti, velja pravilo sreÄanja.


Ehh, to je klasicno krizisce. B->A cesta je enosmerna, v nasprotno smer pa gres pri drugem kriziscu, kjer je imel OP karambol. Joj fantje 8-O

Digibyte ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ti imas stop znak in prihajas iz stranske ceste. Vozilo prihaja iz prednostne ceste z znakom, ki ponazarja nadaljevanje voznje z vecjo previdnostjo

Kaj ni jasno?



Vozilo prihaja iz stranske ne prednostne saj je iz prednostne najprej zavilo na stransko, ki je sicer zelo kratka, se po njej peljalo do nove prednostne iz zavilo levo.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo ima prednost v takem križišču (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19425191 (11049) FrRoSt
»

Kaj je narobe s tole sliko?

Oddelek: Na cesti
242226 (1506) bobby
»

Pravilo zadrge v križiščih, ko je gneča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11417401 (13980) Mavrik
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15936422 (34232) kiFni
»

Dve negotovi situaciji

Oddelek: Na cesti
479261 (8793) St235

Več podobnih tem