» »

Google Sheets - Vprašanje

Google Sheets - Vprašanje

shadeX ::

Tole je en primer pogojnega formatiranja celic in se nanaša na "Date" celico. Spodaj je napisano, da če je celica ponedeljek, naj jo pobarva v določeno barvo. A1 je vpis prvega datuma.

=weekday(A1,2) = 1


Jaz bi rad zajel vse dneve od ponedeljka do petka z enim stavkom, da mi ne bi bilo potrebno vpisovat 5. pravil za dneve med tednom in 2. za vikend. Kako to naredim oz. a je sploh mogoče?
  • spremenil: shadeX ()

Mavrik ::

=weekday(A1,3) < 5
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Malo zmeden, ker delam to prvič ampak to je to. Hvala :)

Mavrik ::

Pač še kratka razlaga - če podaš "3" kot type, ti bo funkcija vrnila "0 - ponedeljek", "1 - torek" ... "5 - sobota", "6 - nedelja".
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Sem opazil po dokumentaciji ja.

Sicer pa novo vprašanje. Kako bi dneve dal v novo vrstico v isti celici? Ker tole se mi zdi dokaj nepregledna zadeva.



Torej da bi zgledalo nekako takole:

1 April
Sunday

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

A ni kakšnega lažjega načina kot kaj takega:

You can do it in a fairly ugly way by doing the full date formatting without the line break and then parse it out and add the line break in the formula. CHAR(10) doesn't seem to work in the custom formatting nor does \n.

Assuming your date is in cell A1 and set to read Saturday, October 31, 2015 (which is one of the defaults)

You can break it down and recombine it as follows-

Cell B1 =find(",",A1) gets you the first comma.
Cell C1 =len(A1) gets you the total length of the date.
Cell D1 =left(A1,B1-1) lets you grab just the day.
Cell E1 =right(A1,C1-B1-1) grabs everything except the day.
Cell E1 =E1&CHAR(10)&"("&D1&")" takes the chopped up pieces and recombines them while adding the parenthesis.
There are a couple of ways you could mash this into fewer cells/steps but I figured it was easier to see broken down like this.

Option 2- Set your custom number format up like " "mmmm" "d", "yyyy" "(""dddd")"

Assuming you have that in cell A5, you can break it down as follows.

Cell B5 =find("(",A5) finds the first parenthesis. Cell C5
=len(A5) gets the total length of the date Cell D5
=(left(A5,(B5-2))&char(10)&right(A5,C5-B5+1)) repositions the
pieces as desired and adds the line break.

shadeX ::

- Potrebujem vnos datuma v celico v taki obliki: 4/16/2018 19:32:22

=Now()
to sicer naredi, ampak problem je ker se ta vrednost vedno posodablja ko se sam dokument spremeni in pa datuma ne morem popravljati (ker 2x klik na celico se spremeni nazaj v funkcijo "=Now()" in ne ostane v tisti obliki. Potrebujem pa fiksno zadevo (da datum ostane enak), da sproti vpisujem oz. ročno popravim uro ali datum če nisem ravno pri računalniku tisti čas, ko se sprememmba zgodi.

Ročno res ne bi rad vpisoval datuma, ker bo to lahko tudi drugi delal in zadeva mora biti enostavna. In kot že rečeno "=Now()" mi odgovarja, ampak se ga ne da spreminjati ročno, in konstantno se spreminja.

black ice ::

Si poskusil z Google Apps Script?

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628678 (3007) omni-vor
»

Excel vse sorte

Oddelek: Programska oprema
262492 (1789) jozekuch
»

[C] Seznam s poljem

Oddelek: Programiranje
232274 (1754) aceton
»

Excel - nedovoljeni simboli

Oddelek: Programska oprema
6657 (462) Luriks
»

[excel]duplikati

Oddelek: Programiranje
81414 (1341) baksuz

Več podobnih tem