» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
7 / 44
»»

z3ro ::

Kam se trenutno najbolj splača prestavit? Trenutno sem pri ECE in kolikor sem gledal cene bi bilo pri Geni ali Petrol dosti ceneje, sploh ker se ogrevam na elektriko. Kakšne izkušnje z tema dvema ponudnikoma?

Kosek1 ::

z3ro je izjavil:

Kam se trenutno najbolj splača prestavit? Trenutno sem pri ECE in kolikor sem gledal cene bi bilo pri Geni ali Petrol dosti ceneje, sploh ker se ogrevam na elektriko. Kakšne izkušnje z tema dvema ponudnikoma?

Poglej pri Gen-i, če imajo še akcijo. :)

Ganon ::

Gen-i je po moje najbolj smiselna zadeva, ker imajo v vsakem obdobju kakšno novo akcijo.

Ganon ::

Zoro3 ::

Ja :( ...tudi jaz sem preklopil k njim...

D3m ::

Saj ko bo par milijonov električnih avtomobilov se bo še podražilo :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

telexdell ::

D3m je izjavil:

Saj ko bo par milijonov električnih avtomobilov se bo še podražilo :D

V Sloveniji nas je 2 milijona. Misliš, da bo vsak, od dojenčka do stoletnika imel svoj EV ali celi dva>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

D3m ::

Ziher bo kdo imel do 3 EV na hišo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

šernk ::

nič bat, ostali bodo sledili, je treba zelene podpirat :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IL_DIAVOLO ::

Na koncu bo ICE samoproizvodnja elektrike se najcenejsa aka nissan-ov e-power.

wajdujc ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Na koncu bo ICE samoproizvodnja elektrike se najcenejsa aka nissan-ov e-power.

Hmmm, koliko se še mora elektrika podražiti in bencin poceniti da bo tvoja izjava postala resnična?

2dark ::

Ganon je izjavil:

Petrol bo 1.2.2020 občutno podražil elektriko, nižjo tarifo za 37.6%, višjo pa za 6.13%

Hmmmmmmmmmm...



Ne no. A pol se ne bomo zastonj vozili? Bo treba plačevat :|

Matevz96 ::

Ganon je izjavil:

Petrol bo 1.2.2020 občutno podražil elektriko, nižjo tarifo za 37.6%, višjo pa za 6.13%

Hmmmmmmmmmm...


Zanimivo, da se podraži predvsem nižja tarifa, le kaj bi bil razlog? Morda kakšna naprava z velikimi baterijami, ki jo običajno polnemo čez noč?
#hooldthedoor

IL_DIAVOLO ::

wajdujc je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Na koncu bo ICE samoproizvodnja elektrike se najcenejsa aka nissan-ov e-power.

Hmmm, koliko se še mora elektrika podražiti in bencin poceniti da bo tvoja izjava postala resnična?


Elektrika mora biti nekje 25 c/kwh, bencin pa 1 €/l.

Ni tako nemogoce.

kixs ::

Pocasi se bo MT in VT izenacila ali pa ostane samo ET.

Zelo verjetno bodo tudi ostali kmalu sledili :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

2dark ::

kixs je izjavil:

Pocasi se bo MT in VT izenacila ali pa ostane samo ET.

Zelo verjetno bodo tudi ostali kmalu sledili :(



Kaj si žalosten. Saj se boš vozil zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

wajdujc ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

wajdujc je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Na koncu bo ICE samoproizvodnja elektrike se najcenejsa aka nissan-ov e-power.

Hmmm, koliko se še mora elektrika podražiti in bencin poceniti da bo tvoja izjava postala resnična?


Elektrika mora biti nekje 25 c/kwh, bencin pa 1 €/l.

Ni tako nemogoce.

Ampak ob taki ceni elektrike in bencina bi se vsakemu splačalo si nabaviti kogenerator za domače polnjenje električnega avta. Imho je nemogoče da pride do takih cen, bi trg prej poskrbel da bi bencin se fajn podražil

kixs ::

2dark je izjavil:

kixs je izjavil:

Pocasi se bo MT in VT izenacila ali pa ostane samo ET.

Zelo verjetno bodo tudi ostali kmalu sledili :(



Kaj si žalosten. Saj se boš vozil zastonj.


Js se ze danes vozim zastonj, skoraj :lol:

Sicer pa, ce bi bral malo moje objave, potem bi videl, da sem precej skepticen glede "poceni" elektrike v prihodnosti. Izgleda, da bo ta prihodnost prisla vseeno "malo" prej kot bi si mislil.

IL_DIAVOLO ::

wajdujc je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

wajdujc je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Na koncu bo ICE samoproizvodnja elektrike se najcenejsa aka nissan-ov e-power.

Hmmm, koliko se še mora elektrika podražiti in bencin poceniti da bo tvoja izjava postala resnična?


Elektrika mora biti nekje 25 c/kwh, bencin pa 1 €/l.

Ni tako nemogoce.

Ampak ob taki ceni elektrike in bencina bi se vsakemu splačalo si nabaviti kogenerator za domače polnjenje električnega avta. Imho je nemogoče da pride do takih cen, bi trg prej poskrbel da bi bencin se fajn podražil


Ce bo prevelika potrosnja elektrike, bojo nabili trosarino, kot so jo za fosilna goriva. S tem se pa zna tudi znizat trosarina za fosilna goriva.

Saj ze zdaj placujemo poracun, ce je presezek porabe elektrike.

J.McLane ::

Glede davkov smo se naučili eno stvar, ko so enkrat uvedeni se nikoli ne znižajo, tako da nižja trošarina na fosilna goriva je utopija
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Cange ::

Na žalost je na voljo še en old school as:


Še se bo svinjalo če bo elektrika predraga, s tem agregatom in sončnimi paneli si naredim privat elektrarno ki je enako ali bolj učinkovita ko obstoječi sistem.

J.McLane ::

Učinkovitost ni vse, če imaš gorivo predrago, je vprašljivo. Če bi pa tole gonil na mestni plin je pa lahk odruga zadeva.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Cange ::

Govorim za danes, z 1 litra goriba dobiš ~4kwh = 0.5e. Če to gorivo zlijm v tole zadevo je izkoristek ~3x bolši 12kwh = ~1.5e + sončne celice ;). Nekaj mi pravi da bo tole še trn v peti za EV.

2dark ::

kixs je izjavil:

2dark je izjavil:

kixs je izjavil:

Pocasi se bo MT in VT izenacila ali pa ostane samo ET.

Zelo verjetno bodo tudi ostali kmalu sledili :(



Kaj si žalosten. Saj se boš vozil zastonj.


Js se ze danes vozim zastonj, skoraj :lol:

Sicer pa, ce bi bral malo moje objave, potem bi videl, da sem precej skepticen glede "poceni" elektrike v prihodnosti. Izgleda, da bo ta prihodnost prisla vseeno "malo" prej kot bi si mislil.


Folk bo hodil s kurami spat in bral ob svečah knjige. Tako bo še drag štrom. Kdor misli, da bo štrom čez 10 let pocnei se je zmotil.

fikus_ ::

Kogeneracije so tam aktualne, kjer imaš energent praktično zastonj. In zadeva ni nova. Pred leti npr. Prašičja farma Ihan, kjer so za gorivo uporabljali bioplin iz gnojevke.
Za oskrbo (več stanovanjske) hiše bi pozimi bi ta zadeva še nekako šla, kjer bi proizvajal elektriko, z "odpadno" toploto se pa ogreval, poleti pa ne, ker bi bilo toplote preveč oz. je nimaš kje porabit toliko.

WhiteAngel ::

2dark je izjavil:


Folk bo hodil s kurami spat in bral ob svečah knjige. Tako bo še drag štrom. Kdor misli, da bo štrom čez 10 let pocnei se je zmotil.


Če postane štrom tako preklemano drag, potem fotovoltaika postane smiselna.

-valvoline- ::

Na eu nivoju se ze dogovarjajo da se ukine dvotarifni model, saj ce bo vedno vec elektrike iz ove, sploh pa iz soncnih elektrarn je model nesmiseln.
evje tankat ponoci na poceni 'umazan' strom je tudi neumnost.

Zgodovina sprememb…

wajdujc ::

fikus_ je izjavil:

Za oskrbo (več stanovanjske) hiše bi pozimi bi ta zadeva še nekako šla, kjer bi proizvajal elektriko, z "odpadno" toploto se pa ogreval, poleti pa ne, ker bi bilo toplote preveč oz. je nimaš kje porabit toliko.
Poleti se pa s tisto toploto hladiš (DEC, solar cooling variante)

2dark ::

WhiteAngel je izjavil:

2dark je izjavil:


Folk bo hodil s kurami spat in bral ob svečah knjige. Tako bo še drag štrom. Kdor misli, da bo štrom čez 10 let pocnei se je zmotil.


Če postane štrom tako preklemano drag, potem fotovoltaika postane smiselna.



Štrom bo postal izredno drag ravno zaradi EV-jev. NIč hudega. Ljudje vsaj ne bodo bulili brezveznih reality zadev zvečer.

hej. Vozili se bomo zastonj.

-valvoline- je izjavil:

Na eu nivoju se ze dogovarjajo da se ukine dvotarifni model, saj ce bo vedno vec elektrike iz ove, sploh pa iz soncnih elektrarn je model nesmiseln.
evje tankat ponoci na poceni 'umazan' strom je tudi neumnost.



Edino pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

starfotr ::

Ja, seveda, da bodo ukinili tarife. Še več jih bo. Upam si trditi, da bodo v prihodnosti "sekundne cene", torej eno sekundo bo štrom po ceni x,xx, drugo sekundo pa po ceni xy,xx, če bo povpraševanje veliko, na primer ko vsi ob 19h prižgejo TV in gledajo dnevnik ali pa podobno (vsi vstanejo in začnejo delat).

r00k ::

Kateri ponudnik se trenutno najbolj izplača za enotno tarifo? Iz rwe so nam zamenjali na e-on in je občutno dražje kot prej-cca 10% na položnici več. Kolikor sem zaenkrat pregledal je petrol najcenejši, ni mi pa jasno kako vlogo ima tukaj tista podražitev ki jo je nekdo zgoraj prilepil...

NejcSSD ::

Od 1.2. naprej bo konkretno dražja zadeva na petrolu. Na GENI pejt.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

-JM- ::

Ne vem, če je kdo že omenil, ampak na novemberskem in decemberskem računu za elektriko pri gen-i se je čudežno pojavila postavka "Pavšalni strošek poslovanja" - 0,5€ brez DDV, PREJ TEGA NI BILO...>:D

energetik ::

Ni to noben čudež, ampak si vzel dotično akcijo, kjer je bilo eksplicitno napisano, da bo ta strošek. Je bilo za preračunat, ali se splača ali ne. Ker zraven je bila tudi akcija brez pavšala z nekaj višjimi cenami kWh.
Jaz sem naračunal, da se mi s pavšalom splača. Sploh preko zime, ko imamo veliko porabo.

D3m ::

Enako.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

šernk ::

KAKŠEN ŠOK! ljudje ne berejo drobnega tiska ko podpisujejo pogodbe!!! :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

D3m ::

Sploh ni bil droben. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

2dark ::

Zakaj se čudite. Se boste zato vozili zastonj z EV-ji.

starfotr ::

Prejel pošto od Gen I, kjer sporočajo, da ne dražijo rednega cenika, pač pa uvajajo mesečno nadomestilo v višini 2,43 eur.

PR sranje zavito v celofan.

kixs ::

Nadomestilo za kaj?

---

Nasel:


S 1. 4. 2020 se na obstoječi Redni cenik dodaja mesečno nadomestilo, ki bo namenjeno pokrivanju dela stroškov v zvezi z načini obračunavanja, vlaganji v razvoj in digitalizacijo poslovanja GEN-I. Hkrati z nadomestilom se uvaja tudi EKO popust, ki omogoča znižanje mesečnega nadomestila za polovico.

EKO popust v višini 1,00 € brez DDV oz. 1,22 € z DDV lahko mesečno koristite vsi, ki se odločite za prejemanje računov izključno v elektronski obliki.
Cene posamezne tarife VT, MT, ET Rednega cenika veljajo od 1. 1 .2019 dalje, mesečno nadomestilo na Rednem ceniku pa od 1. 4. 2020 dalje. Navedene cene veljajo do spremembe.


Cesa se vse ne spomnejo!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

DarwiN ::

Dobra fora ja, ker ko se človek odloča med ponudniki, jasno primerja cene tarif in tukaj bodo GEN-I zdaj še toliko ugodnejši. Ta nadomestila in dodatki se namreč spregledajo.. Medtem pa je Petrol podražil cene.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

starfotr ::

Saj to je znana fora. Če nečesa ne podražiš, pač uvedeš novo postavko na računu.

To se bo vse videlo, če uporabljate primerjalnik cen od Agencije za energijo.

agen-rs.si

Choc ::

Res neverjetno, nisem vedel ali naj se smejem ali jočem... Najprej pišejo, da cene elektrike že štiri leta niso spreminjali in jo še naprej ne bodo. Potem pa: mimogrede, zvišali vam bomo položnico za več kot 2 EUR :D

D3m ::

Potreba po štromu je vse večja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Choc ::

Ni problem podražitev, problem je kako so to napisali :D Bye bye GEN-I :'( ...

starfotr ::

To je pa PR. Drek zavit v celofan.

FoxKnox ::

Nadomestilo bodo obračunali samo odjemalcem po REDNEM CENIKU.Tistim, ki so pristopili h akciji ne bodo .Vsaj do izteka akcije ne.
Trenutno pa ni akcijskih ponudb, razen če si postaviš fotovoltajko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

J.McLane ::

Saj to zna bit problem, pripravljajo teren za kasneje ko ne bo več akcijskega cenika. Bo ob koncu tega leta treba biti pozoren, ko se izteče akcija.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Master_Yoda ::

Sem glih tole o novi postavki hotel napisati, pa vidim da ste me prehiteli. Ko mi potece akcija, ce ne bo nove takoj preklopim na drugega ugodnejsega ponudnika. Kaj mi pomaga ce je par stotin centa nizja cena elektrike ce racunajo zraven dodatek ki je ekvivalenten cca 33 kWh visje tarife ? Kaj mislijo da folk ne zna racunat ?
Dovie'andi se tovya sagain.

starfotr ::

10 let nazaj je npr. Elektro Ljubljana oz. Elektro energija to naredila. Pa še ostali distributerji.

Če se prav spomnim se je potem našel nek Pezdir Rado, ker so se zmenili in vsi naenkrat uvedli to, pa so jih zjebali.

Uvedli so tudi progresivno lestvico, več porabiš, več plačaš na kWh. To bodo uvedl tudi pri Genu, v roku nekaj let. 100 %.

V glavnem, pride na trg nek Gen I, kao pravičen in z nizkimi cenami, v primerjavi z starimi monopolnimi grdimi ponudniki, s pregledno ponudbo v primerjavi z njimi, brez pasti, brez vezav. In evo, 10 let kasneje, je samo še bleda senca.

Tudi simobil je hotel uvesti neko nadomestilo za upravljanje naročniškega razmerja.

Kjer ne moreš lupiti direktno s ceno, pa lupiš z dodatnimi postavkami, nepregledno ponudbo, zavajajočimi praksami... Vsi so isti, s tem, da so telekomi mojstri v prodajanju megle in kompliciranju ponudb.
««
7 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82862575 (7405) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322999 (4353) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508360 (7124) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328669 (26220) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214730 (9874) Alamar

Več podobnih tem