» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
6 / 44
»»

D3m ::

Gen I je 0,06587

Za druge pa ne vem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kixs ::

Gen-I ima novo akcijo:
https://www.pocenielektrika.si/za-dom/c...

Tarifa je malenkost nizja kot od zadnje pomladne akcije in velja 12 mesecev.

domenc ::

Pri akciji "Jesensko nizka cena elektrike 2019" pazite:
Dobavitelj bo v okviru te akcije, za vsako merilno mesto, s katerim ste veljavno pristopili k tej akciji in izpolnili vse pogoje za sodelovanje, na izdanem računu mesečno zaračunal pavšalni strošek poslovanja v višini 0,61 EUR (cena z 22% DDV), vse do izteka obdobja veljavnosti akcijskih cen iz cenika.


Zase sem približno izračunal, da moram porabiti v povprečju 270 VT in 270 MT na mesec, da se mi novi paket izplača (v tem primeru sem 0,05 EUR na boljšem, sicer na slabšem kot sedaj z akcijo "10 let Poceni elektrike").

Obstaja še akcija "Jesensko nizka cena elektrike plus 2019", kjer tega dodatka nimaš, je pa cena MT enaka in VT višja kot pri akciji "10 let Poceni elektrike".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domenc ()

D3m ::

Jaz to vrednost z lahkoto presežem, ker že ogrevam z električnimi radiatorji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

domenc je izjavil:

Pri akciji "Jesensko nizka cena elektrike 2019" pazite:
Dobavitelj bo v okviru te akcije, za vsako merilno mesto, s katerim ste veljavno pristopili k tej akciji in izpolnili vse pogoje za sodelovanje, na izdanem računu mesečno zaračunal pavšalni strošek poslovanja v višini 0,61 EUR (cena z 22% DDV), vse do izteka obdobja veljavnosti akcijskih cen iz cenika.


Zase sem približno izračunal, da moram porabiti v povprečju 270 VT in 270 MT na mesec, da se mi novi paket izplača (v tem primeru sem 0,05 EUR na boljšem, sicer na slabšem kot sedaj z akcijo "10 let Poceni elektrike").

Obstaja še akcija "Jesensko nizka cena elektrike plus 2019", kjer tega dodatka nimaš, je pa cena MT enaka in VT višja kot pri akciji "10 let Poceni elektrike".
Zanimiv, kaj si zmislijo. Sicer sem že pristopil k prvi, ker skurimo povprečno 680kWh mesečno.

kixs ::

Sem videl, da sta dve "akciji", vendar nisem sel v detaile. Pavsal je kar jeba, ker je konstanta. Bom se malo poracunal. Sicer pa vzames navadno akcijo in imas spet iste cene za 12 mesecev.

energetik ::

Jaz sem naračunal malce manj kot @domenc, med novima akcijama je razlike nekje 330 kWh da si na istem s tistim pavšalom, glede na staro "10 let elektrike" pa moraš skuriti vsaj dobrih 500kWh, da se splača.

Ganon ::

Ostajam na prejšnji akcijski ceni.

D3m ::

Šaltam na novo.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sopomenka ::

Za vse, ki nismo najbolj vešči :) prosim za nasvet, kaj je boljše "Jesensko nizka cena elektrike 2019" ali "10 let Poceni elektrike"?

D3m ::

Odvisno.

Če ogrevaš na elektriko ali toplotno črpalko vzameš "Jesensko nizka cena elektrike 2019".

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dimnik ::

10 let poceni elektrike več ne moreš vzet, ker je mimo, izbiraš med jesensko nizka cena 2019 in jesensko nizka cena 2019 plus...ali se motim?

D3m ::

Tako je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

Dimnik je izjavil:

10 let poceni elektrike več ne moreš vzet, ker je mimo, izbiraš med jesensko nizka cena 2019 in jesensko nizka cena 2019 plus...ali se motim?
Za izbiro med tema 2 pa moraš vedeti tvojo povprečno letno porabo.

Dimnik ::

Imam približno 400kwh na mesec, enotna tarifa, se mi bolj splača plus varianta, kjer je 0.0549 kwh, proti trenutni ceni 0.0579 kwh, med navadno in plus varianto pa pride premajhna razlika, da bi se kril dodatni pribitek zaračunan vsak mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

NejcSSD ::

Mogoče se ti izplača jit na dve tarifi, meni se je. Razmerje 65-35 VT/MT imam. Tudi če imaš 35-65 VT MT se že splača menjati ko sem nazadnje računal...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

telexdell ::

NejcSSD je izjavil:

Mogoče se ti izplača jit na dve tarifi, meni se je. Razmerje 65-35 VT/MT imam. Tudi če imaš 35-65 VT MT se že splača menjati ko sem nazadnje računal...

Ta izračun velja za gospodinjsko elektriko. Če pa se ogrevaš s TČ pa stvar ni tako enostavna. V času nizke tarife so običajno tudi temperature nižje in s tem slabši COP. Pri ET lahko ogrevaš tudi le podnevi ob višjem COP. Ponoči/ali ko si odsoten pa TČ miruje.
Je pa načelno dvotarifno merjenje skoraj vedno ugodnejše od enotarifnega, če vsaj malce prilagodiš svoje navade.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

starfotr ::

Sedaj Gen-I zaračunava tudi administrativne stroške, čeprav se hvalijo, da jih ne.



Skratka, po vseh teh letih rasti, so postali ene navadne egoistične prasice, kot vsi ostali monopolisti.

In se druga zadeva, vrže te na manj ugodno ponudbo, kot privzeta vrednost.



Pfff

Dimnik ::

Sem dal vlogo za dvotarifno merjenje in akcijo jesen2019 plus, nekaj malega bo prihranka

starfotr ::

Včasih je bilo, da če porabiš cca. 22 % energije v MT, da je to enako, kot če imaš ET. Danes je to razmerje najbrž malo drugačno, vendar se vrti nekje okoli te številke +/- par procentov. Ajde, če rečemo 1/4 porabiš v MT, ostalo 3/4 v VT, da je nekje isto.

Pri novih števcih je to super, ker ti lahko distribucija pove, koliko stane, kako maš razmerje, tudi, če imaš ET. Ker itak beležijo te zadeve in imajo vse podatke, važen je samo izračun oz. izbira tarife.

fikus_ ::

Pred časom sem računal kdaj se splača 2T obračun proti 1T, razmerje okrog 45% NT in 55% VT.

kixs ::

starfotr je izjavil:

Sedaj Gen-I zaračunava tudi administrativne stroške, čeprav se hvalijo, da jih ne.



Skratka, po vseh teh letih rasti, so postali ene navadne egoistične prasice, kot vsi ostali monopolisti.

In se druga zadeva, vrže te na manj ugodno ponudbo, kot privzeta vrednost.



Pfff


Kje vidis te administrativne stroske? Gledam zadnji racun in nic takega ne vidim.

scipascapa ::

Jaz imam zdaj

VT 0,06490 -> 0,06099
MT 0,03599 -> 0,03399

Morda 1EUR na mesec.....

Jesensko nizka cena elektrike je boljša od JNCE +.....sem slep?

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Dimnik je izjavil:

Sem dal vlogo za dvotarifno merjenje in akcijo jesen2019 plus, nekaj malega bo prihranka


navadna je boljša, ne?

Dimnik ::

Pri meni ne, če prištejem administrativni strośek, ki je pri navadni akciji.
Prihranek ti je odvisen od kwh na mesec

scipascapa ::

pa res 0,61EUR mesečno.

zadnji mesec sem imel takole:

VT 263
MT 152

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Na merilni števec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dimnik ::

Jaz sem vzel porabo zadnjih 12 mesecev in preračunal, mi pa pride na mesec 3-4€ razlike v prid dvotarifnega merjenja, zato sem dal spremembo.

energetik ::

starfotr je izjavil:



Skratka, po vseh teh letih rasti, so postali ene navadne egoistične prasice, kot vsi ostali monopolisti.

Niso socialna ustanova. Je pa res da so kar lepo skrili fiksnih 61c nekam v pogoje, verjetno bo dosti folka spregledalo. Sicer pa je povsem stvar osebnega preračuna in porabe, da vidiš katera akcija se bolj splača. Jaz sem vzel to s fiksnim pribitkom, saj porabim toliko, da pridejo do izraza nižje variabilne postavke.

scipascapa ::

Jaz bom vzel PLUS 2019.

energetik ::

Porabiš manj kot 330kWh na mesec?

scipascapa ::

Nekje 400....poleti 500.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Potem si ti bolj splača brez plusa oz. s pribitkom. Izračunaj si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mare2 ::

V čem je razlika med plus?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

starfotr ::

Vem, da niso socialna ustanova. Vendar to, da nimajo vezav in administrativnih stroškov jih je ločilo od drugih. Sedaj postajajo kot drugi, delajo vedno bolj nepregledne ponudbe.

Tako, da po 10 letih se zgleda to zgodi.

Dimnik ::

Mare2 je izjavil:

V čem je razlika med plus?

Ni administrativnega pribitka pri plus in majhna razlika v ceni v prid navadni, zato si je najbolše izračunat po svoji porabi, kaj je ugodneje

energetik ::

Plus ima višje cene na kWh, nima pa fiksnega pribitka 61c/mesec. Na istem si, če porabiš cca. 285kWh mesečno, če manj, si na boljšem s Plus.

scipascapa ::

ok, navadna zame - po preračunanju.....Plus za kolega, kateri ima nekje 250kwh.....

NejcSSD ::

fikus_ je izjavil:

Pred časom sem računal kdaj se splača 2T obračun proti 1T, razmerje okrog 45% NT in 55% VT.


Ne vem kako si tole računal, jaz se strinjam s
starim fotrom
, da velja približno

Ajde, če rečemo 1/4 porabiš v MT, ostalo 3/4 v VT, da je nekje isto.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

ejresnevem ::

energetik je izjavil:

Na istem si, če porabiš cca. 285kWh mesečno, če manj, si na boljšem s Plus.

zanimiva tematika, ampak tole govorimo o naši poletni porabi? zimska je namreč pri nas ene 1500-2000 kWh, imamo pa tisto ponudbo za TČ, se mi zdi.
je petrol s tistimi zlatimi točkami potem boljša opcija, nam so nekoč nekaj računali in menda bi bil prihranek, ene 30-50€ letno, ne vem več.

scipascapa ::

oktobra VT 263 / MT 152 65:35%
septembra VT 237 / MT 184 55:45%
avgusta VT 328 / MT 166 - 65:35%
junija VT 309 / MT 204 60:40%
itd

VT 2/3....MT 1/3....na grobo.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

ejresnevem je izjavil:

energetik je izjavil:

Na istem si, če porabiš cca. 285kWh mesečno, če manj, si na boljšem s Plus.

zanimiva tematika, ampak tole govorimo o naši poletni porabi? zimska je namreč pri nas ene 1500-2000 kWh, imamo pa tisto ponudbo za TČ, se mi zdi.
je petrol s tistimi zlatimi točkami potem boljša opcija, nam so nekoč nekaj računali in menda bi bil prihranek, ene 30-50€ letno, ne vem več.
Kakšni poletni porabi? Govorimo o povprečni letni porabi.
Glede Petrola odvisno koliko tankaš, imaš na njihovi strani tabelo popustov. Meni bi bil njihov štrom precej dražji kot od GENi. Poleg tega si potem "prisiljen", da tankaš na Petrolu.

NejcSSD ::

Ko se ne kuri imam tam pol pol, edino v juliju se vidi klime 2 čez dan skos.
V kurilni sezoni je pa zmeraj več na MT

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

ejresnevem ::

energetik je izjavil:

ejresnevem je izjavil:

energetik je izjavil:

Na istem si, če porabiš cca. 285kWh mesečno, če manj, si na boljšem s Plus.

zanimiva tematika, ampak tole govorimo o naši poletni porabi? zimska je namreč pri nas ene 1500-2000 kWh, imamo pa tisto ponudbo za TČ, se mi zdi.
je petrol s tistimi zlatimi točkami potem boljša opcija, nam so nekoč nekaj računali in menda bi bil prihranek, ene 30-50€ letno, ne vem več.
Kakšni poletni porabi? Govorimo o povprečni letni porabi.
Glede Petrola odvisno koliko tankaš, imaš na njihovi strani tabelo popustov. Meni bi bil njihov štrom precej dražji kot od GENi. Poleg tega si potem "prisiljen", da tankaš na Petrolu.

sem šel pogledat, naša povprečna skupna raba elektrike izven ogrevalne sezone je pač ene 350 kWh, v ogrevalni sezoni pa okrog 1750 kWh, kar bi potem lahko rekli, ehm, 6(350+1750)/12=nekje (malo manj kot) 1000 kWh povprečno mesečno čez vse leto, torej nismo na boljšem s Plus, smo pa, izgleda, 4x tolikšen porabnik kot vi... glede petrola bi dal vsem zainteresiranim dal e-kartico na telefon, da bi točke zbirali, ker jih itak drugače proč vržejo.

energetik ::

ejresnevem je izjavil:

sem šel pogledat, naša povprečna skupna raba elektrike izven ogrevalne sezone je pač ene 350 kWh, v ogrevalni sezoni pa okrog 1750 kWh, kar bi potem lahko rekli, ehm, 6(350+1750)/12=nekje (malo manj kot) 1000 kWh povprečno mesečno čez vse leto, torej nismo na boljšem s Plus, smo pa, izgleda, 4x tolikšen porabnik kot vi... glede petrola bi dal vsem zainteresiranim dal e-kartico na telefon, da bi točke zbirali, ker jih itak drugače proč vržejo.
Niti ne 4x porabnik, mi imamo 670 kWh povprečno mesečno (ogrevanje s TČ, dolgoletno povprečje), vzel sem jasno akcijo s pribitkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

predi ::

Se da pri GEN-I koristiti akcijo in imeti direktno bremenitev kot način plačila? Pogoji omenjajo samo prejemanje računa v njihov portal in e-račun..

energetik ::

Seveda lahko, pri prejšnjih akcijah je bil trajnik celo pogoj.

Ganon ::

predi je izjavil:

Se da pri GEN-I koristiti akcijo in imeti direktno bremenitev kot način plačila? Pogoji omenjajo samo prejemanje računa v njihov portal in e-račun..


Izpolni SEPA obrazec.

https://7ejee65e3jwzostandardsa.blob.co...

Alessio983 ::

Pozdrav,

nekako sem primerjal cene, in mi je petrol ugodneje, kot pa sedanji ponudnik. Prilagam račun za primerjao, mi lahko kdo pove se splača sploh iti na drugega ponudnika, glede kw ur vem, da je cenej kaj pa priključnima in ostalo ...

Zgodovina sprememb…

Lockfi ::

Suncontract ima cenik objavljen na spletni strani.

Trenutna ponudba je ET 0,059 (brez DDV) 0,07198 (z DDV). Je pa to najvisja garantirana cena. Na tržnici so ponudbe celo nizje. Je pa to direkt p2p deal z proizvajalci.

Ob registraciji na https://bit.ly/34B79N9 - platforma boste videli vse ponudbe katere so oddane za nakup.
««
6 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82862544 (7374) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322998 (4352) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508354 (7118) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328660 (26211) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214730 (9874) Alamar

Več podobnih tem