» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
4 / 43
»»

kixs ::

Poklici/poslji mail in vprasaj.

D3m ::

dovolj je že klic in št. mesta.
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

Akcija TČ očitno traja 1 leto (to pomeni možen pristop), torej se mi nikamor ne mudi. Do novega leta imam še izjemno ugodno lansko Prepraznično akcijo...
Če letos Božiček ne prinese podobne akcije, grem pač na TČ akcijo.

buttcrack ::

božička skoraj zagotovo letos ne bo :(

Master_Yoda ::

Kdo ima trenutno najugodnejso elektriko ? Gen-i je akcija ki sem jo imel ta mesec potekla, nove akcije pa ni. Ko sem jim napisal mail pa so mi odpisali da je akcija za toplotne crpalke, ki pa je seveda nimam ker sem v bloku. Kolikor gledam je telekom elektrika kar ugodnejsa glede na GEN-i redni cenik. Se kaksen drug predlog ?

D3m ::

Za enkrat telekom ampak samo za nove naročnike za 1 leto. Kakšne bodo pol cene ne vemo (bodo pa zagotovo dražje).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Master_Yoda ::

A ni za 2 leti ?

D3m ::

Pardon mislil sem Petrol.

Nisem vedel, da Telekom ponuja štrom?

P.S.

Po cenah vidim, da je Telekom dražji. Imajo kako akcijo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Osprey ::

Tudi sam razmišljam o prehodu od Gen-i k Telekomu, ker mi trenutno izgledajo najcenejši. Garantirajo ceno za 2 leti, vezave pa naj ne bi bilo (sicer si baje pridržujejo pravico zaračunati kake stroške v primeru odpovedi pred potekom 1 leta, vendar v praksi tega ne počnejo).

Master_Yoda ::

Pa Gen-I trenutno nima nobene akcije za obstojece uporabnike (razen ce imas toplotno crpalko). Z rednimi cenami pa so kar drazji.

D3m ::

Jaz imam aktivirano 2018/3 za naslednje leto.

Cene imam cenejše od Telekom... daljši rok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Osprey ::

@D3M
Kakšno ceno kWh imaš v ET?

Master_Yoda ::

Ja samo to akcijo si lahko samo do konca septembra aktiviral. Sedaj pa vec ne gre.

Gen-i 2018/3: (VT, NT, ET)
0,07497
0,04147
0,06643

Telekom ima manjse cene za 2 leti:
0,07314
0,041420
0,06460

Redni fuj cenik od geni, ce ti je akcija ravnokar potekla pa:
0,07929
0,04391
0,07136

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Osprey je izjavil:

@D3M
Kakšno ceno kWh imaš v ET?


Sem še enkrat pogledal. Zamešal sem ET in VT. Je Telekom cenejši.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FoxKnox ::

Hej, pa tle se pogovarjate o tisočinkah evra razlike v ceni. To je par evrov na položici. Drugač pa Geni je Poceni elektrika in če trenutno ni, bodo kmalu z novo akcijo najcenejši. Samo malo je treba spremljati po netuda ne zamudite. Je brwz vezave in če je nova akcija, odstopiš od prejšnje in pristopiš k novi, brez problema, po telefonu se vse zmeniš. Ampak pri elektriki niso velike razlike., pri plinu se pa kar pozna

energetik ::

FoxKnox je izjavil:

Hej, pa tle se pogovarjate o tisočinkah evra razlike v ceni. To je par evrov na položici. Drugač pa Geni je Poceni elektrika in če trenutno ni, bodo kmalu z novo akcijo najcenejši. Samo malo je treba spremljati po netuda ne zamudite. Je brwz vezave in če je nova akcija, odstopiš od prejšnje in pristopiš k novi, brez problema, po telefonu se vse zmeniš. Ampak pri elektriki niso velike razlike., pri plinu se pa kar pozna
Res?
Nekateri porabimo 8 MWh/leto. Ni par EUR na položnici. Tudi več kot 100EUR/leto razlike redna/akcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Osprey ::

FoxKnox, so pač zafrknili, da niso imeli pripravljene akcije, ko se je veliko njihovim uporabnikom iztekla prejšnja (iz akcije zveze potrošnikov), in so nas kar pustili na rednem ceniku. Zdaj bodo pa izgubljali stranke. Tudi Telekom nima vezave, in lahko kadarkoli greš nazaj, če bo smiselno. Menjam, pa ne samo zaradi finančnega učinka, ampak tudi zato, da se podpre tistega, ki se trudi zagotavljati najboljše cene. Trg mora delovati, fantje, če ne izkoristite svojih možnosti kot potrošniki, vam tudi prosti trg ne pomaga veliko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

D3m ::

Bodo že boljšo akcijo dali. Heh če so Elektro LJ kupili ni blema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FoxKnox ::

Osprey, se strinjam, da so pustili na suhem vse nove naročnike, ampak so verjetno to vključili v ceno.
Kot sem napisal, treba je spremljati cenike in akcije ter izbrati najcenejšega,

Enetgetik, 0,005EUR razlike med ceniki x 8MW= cca40 evrov/leto.
Za nekoga veliko, za nekoga pa... Ni niti za en pir na teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

smacker ::

Evo novo akcijo geni za obstoječe, od danes do 31.10.: http://www.pocenielektrika.si/za-dom/ce...
VT: 0,06145 (0,07479 z DDV)
MT: 0,03399 (0,04147 z DDV)
ET: 0,05445 (0,06643 z DDV)

energetik ::

FoxKnox je izjavil:

Osprey, se strinjam, da so pustili na suhem vse nove naročnike, ampak so verjetno to vključili v ceno.
Kot sem napisal, treba je spremljati cenike in akcije ter izbrati najcenejšega,

Enetgetik, 0,005EUR razlike med ceniki x 8MW= cca40 evrov/leto.
Za nekoga veliko, za nekoga pa... Ni niti za en pir na teden.

Tole so moje trenutne cene z DDV:
VT NT ET
0,05611 0,03476 0,04818

Preračunaj še enkrat.

FoxKnox ::

smacker je izjavil:

Evo novo akcijo geni za obstoječe, od danes do 31.10.: http://www.pocenielektrika.si/za-dom/ce...
VT: 0,06145 (0,07479 z DDV)
MT: 0,03399 (0,04147 z DDV)
ET: 0,05445 (0,06643 z DDV)


No evo. Vsi na Geni zdaj. 8-O

Osprey ::

Tudi mi imamo porabo 8.5 MWh/leto in se nam je pri Gen-I po izteku akcije cena dvignila za skoraj 2 centa (brez DDV). To pa je na letni ravni že blizu 200EUR z DDV. Meni se to pač ne zdi sprejemljivo.
Zakaj vsi na Gen-I? Telekom ponuja ET za 0,05295.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

energetik ::

smacker je izjavil:

Evo novo akcijo geni za obstoječe, od danes do 31.10.: http://www.pocenielektrika.si/za-dom/ce...
VT: 0,06145 (0,07479 z DDV)
MT: 0,03399 (0,04147 z DDV)
ET: 0,05445 (0,06643 z DDV)
Isto kot za TČ. Dokler nam "črpalkarjem" geni omogoča do naslednjega oktobra skleniti pogodbo s tako ceno, ni panike. V miru čakam na Božička. Jaz mislim, da bodo do takrat še kaj ugodnejšega vrgli na mizo.

FoxKnox ::

Osprey je izjavil:

Tudi mi imamo porabo 8.5 MWh/leto in se nam je pri Gen-I po izteku akcije cena dvignila za skoraj 2 centa (brez DDV). To pa je na letni ravni že blizu 200EUR z DDV. Meni se to pač ne zdi sprejemljivo.
Zakaj vsi na Gen-I? Telekom ponuja ET za 0,05295.



No pa si zračunaj razliko ET, Geni vs telekom na mesec

feryz ::

smacker je izjavil:

VT: 0,06145 (0,07479 z DDV)
MT: 0,03399 (0,04147 z DDV)
ET: 0,05445 (0,06643 z DDV)
Precej se je podražilo.

D3m ::

Štrom porabi imam 8,0k
|HP EliteBook|R5 6650U|

Osprey ::

No pa si zračunaj razliko ET, Geni vs telekom na mesec


Je ceneje, kar pa je pomembneje, iz principa ne mislim ostati pri ponudniku, ki mi čez noč tako drastično dvigne ceno na položnici in nima na razpolago nobene pametne alternative, četudi me pozneje skuša zadržati z boljšo, a še vedno nekonkurenčno ponudbo.

Za črpalkarje pa ima Telekom možnost še nižje cene, ampak je (zaenkrat) žal nimamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

FoxKnox ::

Osprey je izjavil:

No pa si zračunaj razliko ET, Geni vs telekom na mesec


Je ceneje, kar pa je pomembneje, iz principa ne mislim ostati pri ponudniku, ki mi čez noč tako drastično dvigne ceno na položnici in mi ne ponudi nobene pametne alternative, četudi me pozneje skuša zadržati z boljšo, a še vedno nekonkurenčno ponudbo.


Razlika je par evrov, ampak najpomembnejše je, da imamo veliko različnih ponudnikovin imamo veliko izbire, naj se oni grebejo za nas mi bodimo pa kralji kot kupci.

Osprey ::

Tokrat se pa strinjava :D

D3m ::

True. Samo mene malo moti skakanje iz enega na drugega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FoxKnox ::

D3m je izjavil:

True. Samo mene malo moti skakanje iz enega na drugega.


Veš, pri sklenitvi pogodbe z dobaviteljem ne veljajo ista pravila kot pri sklenitvi zakonske zveze ;)

D3m ::

Sedaj sem naredil izračun Gen I vs Telekom

mesec September

obračunska moč 7kWh
dvotarifni

VT 162
MT 192

Gen I 50,87EUR
Telekom 50,57EUR

@FoxKnox

;)

Celih 30 centov za mesec September :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

buttcrack ::

Osprey je izjavil:

Je ceneje, kar pa je pomembneje, iz principa ne mislim ostati pri ponudniku, ki mi čez noč tako drastično dvigne ceno na položnici in nima na razpolago nobene pametne alternative, četudi me pozneje skuša zadržati z boljšo, a še vedno nekonkurenčno ponudbo.

Si morda pomislil, da si imel celo leto zablokirano tako nizko ceno, sama cena EE na trgu pa se je konkretno povišala???

Če meniš, da te kdo nateguje, naj bo tako, ampak glede na to, da se trenutne cene vrtijo že več kot pol leta. Zadnja "občutno" boljša akcija je bila sredi decembra BTW, tako da malo ustavi konje preden take strelaš.

DimmniBurek ::

Kaj pa ta Petrolova akcija z 11% popustom prvo leto? Vezava je tukaj eno leto, če prav razumem? Se pravi po koncu akcije, greš lahko drugam?
Ob sklenitvi pogodbe in enoletni vezavi bo vaša cena elektrike 11 % nižja od našega rednega cenika. Na Petrol klub kartico vam naložimo še 20 € dobrodošlice za naslednji nakup na bencinskem servisu.
There Is No Stronger Drug Than Reality

misso ::

pri telekomu imam se 1€/ mesec popusta na narocnino ( modri paket) in se malo pozna.
vsak €€ se pozna. ko gres pa na pivo pa zapravis 30€ se pa nic nesekiras :)

pero50 ::

Pri mojih 15mw letno se pozna kar veliko. Je kaj še cenejšega kot gen-i? Pred akcijo in zdajšnja akcija se pozna cca 30€ mesečno. Imam 0,05445 ceno.

Zorro ::

pero50 je izjavil:

Pri mojih 15mw letno se pozna kar veliko. Je kaj še cenejšega kot gen-i? Pred akcijo in zdajšnja akcija se pozna cca 30€ mesečno. Imam 0,05445 ceno.


Poglej jesensko Petrolovo akcijo, ki se ravno izteka (do 31.10.). Imajo 3 pakete - S, M in L. Slednji je najugodnejši..

kixs ::

L je res za malenkost cenejsi od Gen-I. Vendar se vezes za eno leto.

pero50 ::

Hvala ampak ne hvala :D za 14€ letno se ne bom vezal za 1 leto + cel kup petrol klub piz...

Zorro ::

Ja, pri ET je razlika manjša kot pri MT in VT. Sicer tudi ti ni neke velike razlike, a za ta koga s toplotno črpalko bo v celem letu sigurno več kot 50EUR prihranka. Če ne bo vmes kakšnih padcev cen, kar pa je malo verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Zorro ::

pero50 je izjavil:

Hvala ampak ne hvala :D za 14€ letno se ne bom vezal za 1 leto + cel kup petrol klub piz...


Eh ja, gledal sem cene, ki jih je objavil smacker, pri TČ 2018 so tarife še nekoliko nižje in je razlika s petrolom res neznatna, tudi za MT in VT.

šernk ::

naj dajo lanskoletne cene pa bo :)

tam se je videlo kolk dejansko majo maneverskega prostora, ko ti dajo 30% nižjo ceno kot je na ceniku. Ne pa zdej to ko računamo na 0.0001€ prihranka, ko jst s 14kW HT toplotno črpalko prišparam na najbolši mesec cca 10eur. Res ne vem koliko ljudem, ki imajo povprečen mesečni račun med 50 in 70eur se ljubi papirje pisat, da v celem letu prišparajo 20eur.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

k120l ::

Zdravo.

Zanima me vaše mnenje kaj bi bilo najbolj ugodno za plin + elektriko? Trenutno imamo pri elektro energija VT-0.089243 MT-0.0615368 z DDV. Plin pa pri Energetika Lj...

NejcSSD ::

Petrol, prvo leto -11% na redni cenik + 20 eur dobroimetja za bencin npr.
0.071 z ddv in 0.039 z ddv VT/MT prvo leto...

Kasneje Petrol + zbiranje zlatih točk (tankanje, položnice za elektrike, itd..., vsak 1evro = 1ZT)

http://www.petrol.si/za-dom/energija/pr...



Ali Geni za nove stranke. 1. mesec zastonj
0.075 z ddv in 0.041 z ddv VT/MT
http://www.pocenielektrika.si/za-dom/ce...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Apple ::

Petrol++
LP, Apple

kixs ::

Danasnje akcije, meh :))

Redni cenik: 134€
V akciji: 131€

Se pravi pri porabi 500KW VT in 600KW MT je razlika cele 3€ - res huda akcija 8-O

Pri manjsi porabi 90KW VT in 180KW MT pa ni niti 1€ razlike ;((

Res pa v enem letu lahko prisparas ene 25€, ce se grejes s toplotno crpalko, da imas res veliko porabo. Sicer pa 10-12€

Lanske akcije so se res poznale. Pri 500/600KW je razlika med danasnjo in lansko 14€ v enem mesecu :)

red_baron ::

Zdravo,

Ali kdo ve kje bi lahko preveril katero podjetje je najugodnejše za odjem el.energije za podjetja.
Govora je o okoli 70.000kWh mesečno.
Hvala

miko22 ::

Bi rekel, da se za tako porabo lahko individualno pogajaš. Probat ni greh.

torentino ::

Pri E3 se spogajaj, povprašaj po Širca.

Zgodovina sprememb…

««
4 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82860185 (5015) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322849 (4203) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508152 (6916) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328226 (25777) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214644 (9788) Alamar

Več podobnih tem