» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
3 / 43
»»

WhiteLenate ::

BladE_ je izjavil:

Pa steklokeramiko se enostavno čisti, kar pa pri plinu... Kakorkoli že, takoj, ko bo mogoče(menjava kuhinje) nehava uporabljati plin in preklopiva na elektriko. Plin fuj! :)

Dvotarifni uporabniki, potem vedno pazite kdaj se pere/suši ipd.? Se res tako močno pozna?

No ja... Kaj pa vem. Plinski štedilnik razstaviš in dele opereš s cetom ali pa v pomivalnem stroju. Tudi ni tako občutljiv, jaz sem včasih nanj metal lonce iz razdalje 1,5 metra in sem se komaj odvadil. :)) Steklokeramika je bolj občutljiva, tečno pa je tudi praskati dol zažgane ostanke kakšne kipeče juhe...

Glede tarife pa pogledam da se večje količine perila raje perejo za vikend, to pa je tudi vse. Tuširam se pozno zvečer (ker me prej ni doma) in imam bojler na minimum. Pozna se, ampak bolj malo. Ponavadi imam cca. polovico kWh po VT, drugo polovico pa po MT.

kixs ::

Julij:
VT: 73
MT: 118

Januar:
VT: 92
MT: 186

Ni ga cez indukcijo :) Plin, ni pomembno kaksen stedilnik je, bo vedno vse zapacano. Sem ga uporabljal nekaj let v najemu.

matobeli ::

Zdej se pa še spomni kolikokrat si spucal plinskega in kolikokrat spucaš indukcijo.

Plinskega pač ni treba pucat da dela. In večina ljudi nas je vsaj malo pujska.

kixs ::

Steklo obises in to je to. Pa ce to delam 5x na dan. Plinskega sploh ne mores enostavno spucat. Si moras vzet cas in potem se drgnit :lol: Pa boh ne daj, da kaj skipi :lol:

Ni pogojev, da grem kdaj koli na plin, ever :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

miko22 ::

Se strinjam z predhodnikom, da ga ni čez indukcijo. Hitro, najbolj poceni, enostavno čiščenje.
Je pa investicija malo večja - še posebej če moraš posodo zamenjat.

starfotr ::

Nič kaj dosti ni treba pazit glede tarife. Pri cca. 22 % porabe v MT je cena ista, kot ET. Mi imamo cca. 50 % MT in 50 % VT, torej smo v plusu.

Vi kar furajte indukcijo, jaz pa bom ostal na plinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Mare2 ::

starfotr je izjavil:


Vi kar furajte indukcijo, jaz pa bom ostal na plinu.


Kdo ti brani?

misso ::

Elektro mi je menjal električni števec ( iz analognega v digitalnega), po 1 mesecu uporabe sem vedel da imamo porabo TV/MT približno 60/40, brez da bi pazili pri porabi elektrike. Pred tem smo imeli ET tarifo. Sedaj sem šel na dvotarifno tarifo. Tako da tiski ki imate še analogne števce (enotarifne) počakajte da se zamenjajo za digitalnega števca. Tako da vam ni treba plačati za novi števec.

kixs ::

Upam, da mi ne menjajo analognega se 100 let ;)

matobeli ::

Jaz sem 2 dni nazaj dobil obvestilo da so začeli z avtomatskim odčitavanjem stanja, končno so podelili malo te pameti iz števcev med uporabnike.

Dimnik ::

misso je izjavil:

Elektro mi je menjal električni števec ( iz analognega v digitalnega), po 1 mesecu uporabe sem vedel da imamo porabo TV/MT približno 60/40, brez da bi pazili pri porabi elektrike. Pred tem smo imeli ET tarifo. Sedaj sem šel na dvotarifno tarifo. Tako da tiski ki imate še analogne števce (enotarifne) počakajte da se zamenjajo za digitalnega števca. Tako da vam ni treba plačati za novi števec.


Koliko je bil strošek prehoda na dvotarifno?
Ko so menjali števec, mi je rekel da pride 15e pa je to to, me zanima če je res

NejcSSD ::

Jaz sem dal okoli 30 pred menjavo števcev, sem pa dobil razliko ET napram MT/VT hitro nazaj. Letna poraba 11MWh
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

starfotr ::

Menjava tarife je po ceniku.

https://www.sodo.si/ceniki-energije/cen...

Če imate analogen števec, ki je samo enotarifni, potem vam bodo zaračunali menjavo števca na dvotarifno, kar je lahko precej drago.

Svetujem vam, da počakate na digitalni števec z dalj. odčitavanjem, tam si lahko izberete tarifo za mali denar, oziroma mnogo ceneje, kot pa pri fizični menjavi števca.

Master_Yoda ::

Nam je pred slabim mesecem Elektro Maribor menjal analogne stevce v bloku z "pametnimi". Sem vprasal na Gen-i ce sedaj koncno ne rabim posiljati stanja vsaki mesec, saj to ti stevci sedaj sporocajo sami, in so mi odgovorili, da se vedno moram ker ni za moje merilno mesto to vzpostavnjeno.

Me prav zanima kako dolgo bodo potrebovali, da se bo to vzpostavilo, ker odcitavanje digitalnega stevca je 100x bolj tecno kot analognega - stevec ni na isti poziciji v omarici in je treba pod kotom spegati da vidis na zaslon, na katerega moras sedaj svetiti z lucko ker je nad odprtino. Potem pa moras seveda cakati da se ti od 10 postak prava prirola na display.

starfotr ::

Pa saj vam.ni treba odčitavat. Plačas po povšalu (predvideni porabi) in to je to. To je samo kaprica nekaterih. Slej ko prejbodo uredili.

misso ::

Dimnik je izjavil:

misso je izjavil:

Elektro mi je menjal električni števec ( iz analognega v digitalnega), po 1 mesecu uporabe sem vedel da imamo porabo TV/MT približno 60/40, brez da bi pazili pri porabi elektrike. Pred tem smo imeli ET tarifo. Sedaj sem šel na dvotarifno tarifo. Tako da tiski ki imate še analogne števce (enotarifne) počakajte da se zamenjajo za digitalnega števca. Tako da vam ni treba plačati za novi števec.


Koliko je bil strošek prehoda na dvotarifno?
Ko so menjali števec, mi je rekel da pride 15e pa je to to, me zanima če je res


Takole so mi odgovorili,
Števec in zamenjava znaša cca 160 EUR ( niso imeli ažurnega podatka da so mi že vgradili digitalni števec)
33,54 EUR z DDV je prišla cena za spremembo iz enotarifnega merjenja v dvotarifno merjenje ( obisk montažerja ki je samo spogramiral števec).
Ceneje bi mi prišlo če bi imela naša trafo postaja že možnost daljinskega zajema podatkov.

Najbolje da pokličeš ali pošlješ email vašemu električnemu distributerju električne energije in boš točno vedal pri čem si.

miko22 ::

Od danes ima GEN-I novo akcijo poceni elektrike
http://www.pocenielektrika.si/za-dom/ce...

Petrol še ima nekaj centov bolj ugodno.
https://www.petrol.si/akcije/jesenska-p...

Nikjer pa na Petrolu ne piše kako dolgo velja ta cena. Namreč pri GEN-I velja eno leto, tako da se splača iti na Petrol.

Gogo ::

Glede na trenutno ceno, ki mi velja do 31.12. je to 33,61% več. Nič bom čakal na akcijo v decembru.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

D3m ::

Jaz bom kar aktiviral, ker sedaj imam še iz poletje 2017 in se mi konča čez 8 dni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

miko22 ::

samo se bolj splača menjat na Petrol.

Mare2 ::

miko22 je izjavil:

samo se bolj splača menjat na Petrol.

Tudi, če imaš samo elektriko?

miko22 ::

Sem ravno klical na petrol. Ta cena v teh paketih je za nove odjemalce 1 leto, za stare 5 mesecev, nato pa reden cenik, ki pa je dražji od GEN-I, tako da ne vem no, če se splača za par centov. Ali pač. Če kdo veliko porabi si lahko izračuna sam.

edit:
Moj izračun na hitro glede na akcije
poleti je razlika slab 1€ v korist petrola
pozimi je razlika dobre 3€ v korist petrola.
Grejem se na TČ.
Torej če nekako potegnem črto v enem letu je razlika dobrih 20€ če menjam(čez palec).
To pa je že 3 mesece plačan sparmobil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

D3m ::

Meni se ne splača.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

sedaj Poceni elektrika pomlad 2018
VT z DDV 0,06954
NT z DDV 0,04050

do 01.4.2019

Petrol ima:
VT z DDV 0,06976
NT z DDV 0,03822

Ni ravno neka velika razlika. :)

miko22 ::

Mislim, da si prepisal narobe:

GEN-I
VT: 0,07497
MT: 0,04147

Petrol:
VT: 0,06976
MT: 0,03822

Se nabere, če vzameš celoletno porabo.

kixs ::

Ne. Ti narobe beres. Gre za akcijo, ki je bila spomladi letos. On govori za svoj primer.

miko22 ::

Aja, sorry, nisem skapiral.

slothec ::

misso je izjavil:

Elektro mi je menjal električni števec ( iz analognega v digitalnega), po 1 mesecu uporabe sem vedel da imamo porabo TV/MT približno 60/40, brez da bi pazili pri porabi elektrike. Pred tem smo imeli ET tarifo. Sedaj sem šel na dvotarifno tarifo. Tako da tiski ki imate še analogne števce (enotarifne) počakajte da se zamenjajo za digitalnega števca. Tako da vam ni treba plačati za novi števec.


Lahko kaj več napišete o teh menjavah števcev na digitalne? Je to nekaj, pri čemer imaš kaj besede, ali kar zamenjajo in ti za to zaračunajo? Sem na Elektro-energija.si in imam dvotarifni analogni števec.
Poleg tega, kakšno mnenje glede digitalnih? Sem enkrat zasledil nekje skeptična mnenja glede točnosti in predvsem glede potencialno možnega spremljanja dinamike porabe (kar teoretično lahko nariše sliko porabe - kdaj si ponavadi doma, na dopustu...) Kaj menite o tem?

starfotr ::

Nimaš dodatnih stroškov. Oni ti ga zamenjajo in to itak plačuješ vsak mesec skozi položnico.

Nimaš pa besede pri tem. In res je, da so te stevci precej bolj invazivni, kot so bili stari. Tu lahko vidijo marsikaj, če se zakopljejo v podatke.

slothec ::

Hvala za odgovor.
Kdo sistematično ve, kateri ponudniki menjajo števce v digitalne in kateri (zaenkrat) ne grejo v to smer? Za območje Lj.
Kako je z elektro-energijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slothec ()

šernk ::

števci so od SODO se mi zdi in distributer nima veze tu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

Petrol dobiš še 50 eur bon za e-trgovino. Ravno prav, če rabiš npr nove gume.

Dtrader ::

miko22 je izjavil:

Od danes ima GEN-I novo akcijo poceni elektrike
http://www.pocenielektrika.si/za-dom/ce...

Petrol še ima nekaj centov bolj ugodno.
https://www.petrol.si/akcije/jesenska-p...

Nikjer pa na Petrolu ne piše kako dolgo velja ta cena. Namreč pri GEN-I velja eno leto, tako da se splača iti na Petrol.


Hvala za poslano. Jaz bi spregledal, pa bi šla akcija mimo...
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

NejcSSD ::

Na Petrolu piše da ta cena velja za obdobje 5 mesec, če sem prav prebral pogoje.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

miko22 ::

NejcSSD je izjavil:

Na Petrolu piše da ta cena velja za obdobje 5 mesec, če sem prav prebral pogoje.


Za obstoječe 5 mesecev, za nove pa 12 mesecev.

Saso_C ::

Jaz sem klical na Petrol in tam pravijo, da je trenutna akcija za obstoječe naročnike veljavna 5 mesecev brez vezave. Torej se splača podaljšati pri njih do morebitne ugodnejše ponudbe drugod. Čez zimo (ogrevanje preko TČ) bom speljal po tej ceni, potem bo pa verjetno že kakšna druga akcija.

starfotr ::

Če ste zamudili, je danes nova akcija. Pri g e n u.

Mare2 ::

starfotr je izjavil:

Če ste zamudili, je danes nova akcija. Pri g e n u.


Kolk p a košta? Z DDV?

starfotr ::

Google it

kixs ::

Za primerjavo

Poletje 2018/3 GEN-i:



Lanska akcija je bila pa:



Petrol pa ima trenutno tudi akcijo do konca oktobra:



Petrol ima vsekakor najboljso ponudbo.

D3m ::

Koliko časa traja akcija pri Petrolu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kixs ::

Do konca oktobra.

Magic1 ::

Šit. Letos je elektrika kar 20% dražja glede na lani...
Magic

D3m ::

Seveda. Saj se je tudi gospodarska rast.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

buttcrack ::

se pri petrolu vežeš ali lahko greš tako kot pri geni?

D3m ::

Ne vem. Samo petrol, če se ne motim traja akcija samo 6 mesecev pol pa cene skočijo na redni cenik.

Jaz sem sedaj podaljšal akcijo gen-i poletje 2018/3 na 1.10.2019.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kixs ::

butch3r: izgleda se vezes za 1 leto. Saj v pogojih akcije pise, da v primeru odstopa vracas ugodnosti.

V primeru odjemalčevega neupravičenega odstopa od pogodbe ali če dobavitelj zaradi
odjemalčevih kršitev odstopi od pogodbe o dobavi (neupravičen odstop od pogodbe) je
odjemalec oz. plačnik dolžan dobavitelju poleg plačila nadomestila skladno s členom
6.3. Splošnih pogodbenih pogojev o dobavi energenta (zemeljski plin in /ali električna
energija) za gospodinjske odjemalce in male poslovne odjemalce, ki so objavljeni na
www.petrol.si/ee-obrazci in www.petrol.si/zp-obrazci povrniti tudi popust v višini razlike
med ceno po rednem ceniku ter akcijsko ceno v sklopu akcije



D3m: Za nove velja 1 leto. Za obstojece pa 5 mesecev.

Dodatno imajo se malo nizje cene, ce imas toplotno crpalko. Sam ne vem ali je to trenutna akcija - kupis pri njih toplotno in dobis poleg se malo cenejso elektriko.

D3m ::

Toplotne ne rabim sem na elektriki.

Kaj pa vem?

Spet ni tok razlike med Gen-i in Petrolom, da bi se mi splačalo menjati. Ker ne veš kakšno akcijo lahko spet, da Gen-i v tem času.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kixs ::

Nova akcija za lastnike toplotnih crpalk:
http://www.pocenielektrika.si/za-dom/ce...

Cene so rahlo visje od prejsnje Poletje 2018/3.

šernk ::

a priznajo če se jim pošlje po mailu podpisan dokument? nimam volje jim ga pošiljat, še manj pa nosit direktno h njim.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
««
3 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82860197 (5027) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322849 (4203) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508154 (6918) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328226 (25777) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214647 (9791) Alamar

Več podobnih tem