» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
2 / 43
»»

Unknown_001 ::

Pa še to bi dodal. Glavno je, da ne spreminjajo cen iz leta v leto in spet obljubljajo najbolj nemogoče pakete. Izbereš tistega, ki ima zanesljivo ceno brez nenadnih variacij. Ker drugače se lahlo vsako leto Fu*aš s temi akcijami zato da boš ve enem letu prihranil... 10-20 EUR ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

energetik ::

Če je to tebi taka muka, pač bodi pri dražjem ponudniku.
Kot sem napisal, pri gen-i pošlješ mejl z 1 stavkom, da pristopaš k akciji. To je vse "delo", ki ga imaš. Pa imaš večino časa eno najugodnejših cen energije.
Recimo jaz pri 7,5 MWh letne porabe prihranim cca. 100EUR/leto v primerjavi s ceno, ki bi jo imel pri "zanesljivi ceni" drugega ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

737 ::

Sem poklical in uredil. Hvala, energetik in matobeli.

kixs ::

Cakam na boljso ponudbo. Ce jo kdo opazi, naj napise tu.

SonjaP ::

Dobr da sem vas brala danes in ujela zadnji dan za akcijo pri Gen-i.
Te njihove akcije res skrivajo.. moraš sproti spremljat.. ko po enem letu vse skupaj malo pozabiš, pa pride višji račun, akcije pa nobene na vidiku :)
Se da pa vse po telefonu uredit.

kixs ::

Lani avgusta/septembra je bila res dobra akcija. Nekaj takega bi spet letos.

Cenik v lanski akciji:



Se letosnja akcija, ki se ravno koncuje:

VT z DDV = 0,07314 (lani 0,05611)
MT z DDV = 0,04141 (lani 0,03476)
ET z DDV = 0,06460 (lani 0,04818)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

D3m ::

Zaenkrat imam še cene iz lanske akcije.
|HP EliteBook|R5 6650U|

drekodovce ::

Jaz tudi. Predvidevam,da pogodba velja 1 leto, torej meni do sredine oktobra. Imam pa porabo 1200-1500kwh, tako da se bo mesečno poznalo 20€ v primeru zgornjih cen.

D3m ::

Sem preveril, do 1.9. imam še akcijo. ;((

Pa tok poceni je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kixs ::

Jap. Upam, da ponudijo kaj podobnega ;)

matobeli ::

Ma ja, skrivajo. Tolk da lahko rečejo da imajo ful poceni, ampak rajš vidijo da je folk na redni tarifi ;)

Akcije v jeseni so najbolše če se prav spomnem, tele poletne so bile tudi lani bolj švoh.

A se da na novo akcijo šaltat ko pride?

Magic1 ::

Kot jaz vem so vse akcije časovno nezavezujoče in jo lahko kadarkoli prekineš ter podpišeš novo.
Magic

D3m ::

Ja samo za poletno si imel časovno omejitev za prijavo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Vse njihove akcije imajo časovno okno za prijavo. Tele dve poletni sta imeli zelo majhnega.

Imeli so pa tudi eno akcijo kjer ni bilo časovnega okna, ampak so nudili cenejšo elektriko samo za par mesecev. Prej ko si prišel, več časa si imel.

Mare2 ::

kixs je izjavil:

Jap. Upam, da ponudijo kaj podobnega ;)


Če ne bodo, bomo priklopili na Fetrol. :)

F = P.

energetik ::

matobeli je izjavil:

Ma ja, skrivajo. Tolk da lahko rečejo da imajo ful poceni, ampak rajš vidijo da je folk na redni tarifi ;)

Akcije v jeseni so najbolše če se prav spomnem, tele poletne so bile tudi lani bolj švoh.

A se da na novo akcijo šaltat ko pride?

No ja, ne vem če glih skrivajo. Pač si daš bookmark na njihovo stran z akcijami, pa vsake toliko poškiliš. Vedno greš lahko na novo akcijo. Mislim da sem imel eno samo 1 mesec ali še to ne, pa sem bil že na novi, ki je bila bolj ugodna. Sicer pa imam jaz une cene od @kixsa še do novega leta. Je bila nekje za božič ena mini akcija, samo 3 dni je trajala... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Magic1 ::

Tema je odprta, ko kaj pride naj se napiše, kdor bo pač prvi videl. Lahko se še cena zraven dopiše, da bomo imeli evidenco.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Magic1 ::

Poceni elektrika poletje 2018:
VT 0,05995, MT 0,03395, ET 0,05295
Velja do danes.

Poceni elektrika poletje 2018 za nove naročnike:
VT 0,05650, MT 0,03050, ET 0,05030
Velja do 31. sept.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Dimnik ::

Tole si napisal cene brez ddv

Magic1 ::

Tako je. Sem navajen na cene brez DDVja pri elektriki, saj ga nekateri ceniki ne navajajo.
Magic

Mare2 ::

Magic1 je izjavil:

Tako je. Sem navajen na cene brez DDVja pri elektriki, saj ga nekateri ceniki ne navajajo.


Jaz moram vedno plačati tudi DDV. :)

Magic1 ::

Sej je pri vsakem operaterju isti. Za orentacijo med cenami ponudnikov nima veze.
Magic

kixs ::

Ko pises cene, napisi, da je brez ali z DDV, da vsi vemo in se potem ne bomo lovili okoli tega.

Magic1 ::

Cene brez DDVja!
Akcija toplotne črpalke(za lastnike TČ, klime, TČ za sanitarno vodo):
VT 0,06149, MT 0,03399, ET 0,05549
Velja do decembra.

Poceni elektrika poletje 2018 za nove naročnike:
VT 0,05650, MT 0,03050, ET 0,05030
Velja do 31. sept.
Magic

DePalmo ::

starfotr je izjavil:

Same nebuloze.
Cene elektrike so različne in ne enake.
Dajatve se ločijo med fiksne in variabilne. tako je zelo odvisno od primera do primera. Je pa tako, da tisti, ki manj porabi, plača več dajatev na enoto energije, kot tisti, ki porabi več.
Upam si trditi, da velika večina, ki ima 3x25 A varovalke le teh ne rabi. Je 3x20 A več, kot dovolj. Pri vsakem tokokrogu je treba poskrbeti za selektivnost in za pravilno simetrijo razporeditve porabnikov. To je v domeni uporabnika in njegove inštalacije, na pa elektra.

Cena 300 eur je potegnjena iz riti. Kot tudi storitev prevezave. To delajo električarji na tvoji inštalaciji ne pa elektro distribucije, ki nimajo blage veze s tvojo interno inštalacijo.

Že to da goovoriš o trofaznem, dvofaznem, enofaznem priklopu pove veliko. Da nimaš pojma.

Menjava še dobrega gospodinjskega aparata je metanje denarja stran. Ok, če imaš kako res požrešno zamrzovalno skrinjo, ok to ne rečem. Tam se pozna. Vendar druge zadeve... To je pa čisto mimo, da bi kar menjal zaradi prihrankov na elektriki.

Menjava varovalk ni 60 eur. Spet nekje iz riti.

Ah ja ... Ker imam ravno čas, sem se spravil pregledati trenutne cenike in njihove akcije. Ker mi grejo na živce nekateri ki trdijo nekaj kar ni res.

Kar se tiče "trofaznega, dvofaznega oz. enofaznega priklopa" imaš prav, nisem električar, vem pa da to vpliva na višino dajatev. Ampak kot sem napisal, preden se spustiš menjat varovalke iz 25 na 20 ali 16, je pametno prej se prepričati da nimaš na eni veji preveč porabnikov. Ker ti bo varovalke ven metalo, nimam pa še 100% informacije katere: ali glavne v omarici zunaj hiše in boš plačal še tisto da pridejo iz elektra zamenjat, ali tiste do katerih imaš dostop in so ponavadi v sami hiši. Če drugo, pač vklopiš varovalko nazaj in paziš da nimaš več porabnikov hkrati, če prvo ... prištej še tiste stroške k "manjšanju mesečnega računa elektrike".

Kar se pa tiče različnih cen elektrike, evo primerjave (vse cene vključujejo DDV):
Petrol Elektrika
- brez vezave
- VT: 0,07616 (Poletni S), 0,07216 (Poletni M), 0,08018 (redni cenik)
- MT: 0,04174 (Poletni S), 0,03954 (Poletni M), 0,04393 (redni cenik)

Telekom Slovenije
- brez vezave
- VT: 0,07314 (Elektrika 30), 0,06704 (Akcija 2017), 0,08046 (redna cena)
- MT: 0,04142 (Elektrika 30), 0,04264 (Akcija 2017), 0,04264 (redna cena)

Elektro Ljubljana
- različne vezave (brez, 1 leto)
- VT: 0,07932 (Elektrika 12), 0,08170 (Elektrika 24), 0,08400 (redni cenik)
- MT: 0,04394 (Elektrika 12), 0,04330 (Elektrika 24), 0,04480 (redni cenik)

gen-i / Poceni Elektrika
- brez (sem bil prepričan da je, se opravičujem za napačne informacije)
- VT: 0,07314 (poletje 2018/1), 0,07497 (poletje 2018), 0,06893 (novi kupci), 0,07929 (redni cenik)
- MT: 0,04142 (poletje 2018/1), 0,04147 (poletje 2018), 0,03721 (novi kupci), 0,04391 (redni cenik)

Poračun za primer porabljene energije 400 kWh (200 VT in 200 MT):
Petrol Elektrika
- VT: 15,23 (Poletni S), 14,43 (Poletni M), 16,04 (redni cenik)
- MT: 8,35 (Poletni S), 7,91 (Poletni M), 8,79 (redni cenik)

Telekom Slovenije
- VT: 14,63 (Elektrika 30), 13,41 (Akcija 2017), 16,10 (redni cenik)
- MT: 8,28 (Elektrika 30), 8,53 (Akcija 2017), 8,53 (redni cenik)

Elektro Ljubljana
- VT: 15,86 (Elektrika 12), 16,34 (Elektrika 24), 16,80 (redni cenik)
- MT: 8,79 (Elektrika 12), 8,66 (Elektrika 24), 8,96 (redni cenik)

gen-i / Poceni Elektrika
- VT: 14,63 (poletje 2018/1), 14,99 (poletje 2018), 13,79 (novi kupci), 15,86 (redni cenik)
- MT: 8,28 (poletje 2018/1), 8,29 (poletje 2018), 7,44 (novi kupci), 8,78 (redni cenik)

Porabljene energije:
Petrol Elektrika
- Poletni S: 23,58
- Poletni M: 22,34
- redni cenik: 24,83

Telekom Slovenije
- Elektrika 30: 22,91
- Akcija 2017: 21,94
- redni cenik: 24,63

Elektro Ljubljana
- Elektrika 12: 24,65
- Elektrika 24: 25
- redni cenik: 25,75

gen-i / Poceni Elektrika
- poletje 2018/1: 22,91
- poletje 2018: 23,28
- novi kupci: 21,23
- redni cenik: 24,64

Torej, najceneje bi prišel skozi pri gen-i z akcijo "novi kupci", najdražje pri Elektro Ljubljana po rednem ceniku. Razlika na mesec je celih 4,52 evra in še to samo prvo leto, nato si njihov redni naročnik in je razlike le 2,84! V enem letu to nanese 54,24 oz. 34,08 evrov. Res je, cene so ZELO različne med ponudniki.

Kar se tiče menjave gospodinjskih aparatov, sem napisal KO se jih menja. Se jih sedaj ne menja serijsko samo zato da se bi na mesec mogoče prišparalo 2 evra, stroj bi me pa koštal kar nekaj 100 evrov. Ni računice. Če se pa že menja (dotrajan ali pokvarjen), se pa takrat raje malo pobrska še za porabo in se kupi bolj varčnega.
Edino investicijo ki sem si jo naredil je, da sem zamenjal skoraj vse žarnice z varčnimi.

Menjava varovalk je okoli 33 evrov, sem preveril in sem bil v zmoti. Na to bi lahko lepo opozoril, tako da si tisto "nekje iz riti" zatakni nekam in naslednjič raje dodaj konsktruktiven odgovor oz. popravke ali pa bodi tiho.

starfotr ::

No, spet govoriš nekaj na pamet. Dejstev, ki jih navajaš nisi preveril, pač pa "nekaj veš".

Mesečne dajatve, recimo, če govorimo o nekaterih fiksnih postavkah, kot je obračunska moč so odvisne samo od obračunske moči in ne od tipa priključka (enofazno ali trifazno odjemno mesto).

Spodaj je tabela obračunske in priključne moči. Gospodinjstva imajo neke subvencije, zato tudi obračunska moč ni enaka priključni moči, pač pa je kar nekaj birokratskega. Lepo vidno iz tabele. Lepo je vidno tudi, da je moč lahko enaka za 1F ali 3F. Kar postavlja tvoje trditve na laž. Res pa je, da ko zaprosiš za soglasje, je 1 fazni priključek cenejši kot 3 fazni. Tam je razlika v ceni.

Gospodinjski odjem
+------------+------------------------+------------------------+
|   Nazivna  |   Enofazni priključek  |  Trifazni priključek   |
|   jakost   |                        |                        |
| omejevalca |                        |                        |
|    toka    |                        |                        |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     (A)    | Priključna| Obračunska | Priključna| Obračunska |
|            |  moč (kW) |  moč (kW)  |  moč (kW) |  moč (kW)  |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     16     |     3     |      3     |     11    |      7     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     20     |     5     |      3     |     14    |      7     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     25     |     6     |      6     |     17    |     10     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     32     |     7     |      7     |     22    |     22     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     35     |     8     |      7     |     24    |     24     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     40     |     -     |      -     |     28    |     28     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     50     |     -     |      -     |     35    |     35     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     63     |     -     |      -     |     43    |     43     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+

Odjem na NN brez merjene moči
+------------+------------------------+------------------------+
|   Nazivna  |   Enofazni priključek  |  Trifazni priključek   |
|   jakost   |                        |                        |
| omejevalca |                        |                        |
|    toka    |                        |                        |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     (A)    | Priključna| Obračunska | Priključna| Obračunska |
|            |  moč (kW) |  moč (kW)  |  moč (kW) |  moč (kW)  |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     16     |     3     |      3     |     11    |     11     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     20     |     5     |      5     |     14    |     14     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     25     |     6     |      6     |     17    |     17     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     32     |     7     |      7     |     22    |     22     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     35     |     8     |      8     |     24    |     24     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     40     |     -     |      -     |     28    |     28     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     50     |     -     |      -     |     35    |     35     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     63     |     -     |      -     |     43    |     43     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     80     |     -     |      -     |     -     |     55     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     100    |     -     |      -     |     -     |     69     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     125    |     -     |      -     |     -     |     86     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     160    |     -     |      -     |     -     |     110    |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     200    |     -     |      -     |     -     |     138    |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+


Ampak kot sem napisal, preden se spustiš menjat varovalke iz 25 na 20 ali 16, je pametno prej se prepričati da nimaš na eni veji preveč porabnikov. Ker ti bo varovalke ven metalo, nimam pa še 100% informacije katere: ali glavne v omarici zunaj hiše in boš plačal še tisto da pridejo iz elektra zamenjat, ali tiste do katerih imaš dostop in so ponavadi v sami hiši. Če drugo, pač vklopiš varovalko nazaj in paziš da nimaš več porabnikov hkrati, če prvo ... prištej še tiste stroške k "manjšanju mesečnega računa elektrike".


Točno tole sem napisal, da je treba preverit pred posegom:
Pri vsakem tokokrogu je treba poskrbeti za selektivnost in za pravilno simetrijo razporeditve porabnikov. To je v domeni uporabnika in njegove inštalacije, na pa elektra.


Torej, da te razsvetlim. Če zmanjšaš jakost tvojih glavnih varovalk, katere tudi plačuješ vsak mesec preko postavke obračunska moč, to pomeni, da v primeru znižanja mora biti selektivnost zagotovljena. Če imaš glavne varovalke 25 A, ne smeš imeti noter 25 A, pač pa 20 A ali manj. Če znižaš iz 25 A na 20 A, morajo biti varovalke noter (tvoje varovalke) 16 A ali manj. Upam, da sem ti razložil. In ne bo ti kurilo tvojih, če boš imel napačno selektivnost, pač pa zunanje. Pravilno je, da zunanjih nikoli ne skuri, da prej odleti tvoja. To pomeni, da imaš pravilno izbrano selektivnost.

Simetričnost obremenitve pa pomeni, da so porabniki razporejeni po vseh 3 fazah približno enakomerno (če imaš 3 fazni priklop). To pomeni, da imaš na eni fazi pomivalca, na drugi pralni stroj, na tretji pečico ... Ne pa da imaš na prvi fazi vse to, na drugi luči (ki skoraj nič ne porabijo), na tretja pa je prazna. To je to, na kratko. In zakaj sem napisal v takem tonu? Zato, ker mi gre na k, ker govorite neresnice po spletu, ljudje to berejo in nato širijo te neresnice in neznanje. In potem to postane ljudska modrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

VaeVictis ::

DePalmo je izjavil:


Menjava še dobrega gospodinjskega aparata je metanje denarja stran. Ok, če imaš kako res požrešno zamrzovalno skrinjo, ok to ne rečem. Tam se pozna. Vendar druge zadeve... To je pa čisto mimo, da bi kar menjal zaradi prihrankov na elektriki.

Kar se tiče menjave gospodinjskih aparatov, sem napisal KO se jih menja. Se jih sedaj ne menja serijsko samo zato da se bi na mesec mogoče prišparalo 2 evra, stroj bi me pa koštal kar nekaj 100 evrov. Ni računice. Če se pa že menja (dotrajan ali pokvarjen), se pa takrat raje malo pobrska še za porabo in se kupi bolj varčnega.


Imaš mogoče kdo kak izračun, koliko je v praksi razlika recimo med najcenejšim A aparat z dražjim A+++ in koliko let rabiš, da dobiš notri v prihranku razliko v ceni?

Enako vprašanje za LED žarnice.

Aja še tole, če mogoče kdo ve.

Šel sem v akcijo "Zamenjaj in prihrani pri električni energiji #2" in ni mi najbolj jasno, sam sem dobil in podpisal pogodbo šele enkrat oktobra, veja ta akcija samo do konca avgusta ali eno leto od podpisane pogodbe.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Za veljavnost pogodbe preberi pogodbo in splošne pogoje.

Tu imaš 3 aparate.

https://www.ga.si/hlajenje/hladilnik/ki... Najcenejši A+++
https://www.ga.si/hlajenje/hladilnik/rc... Primerljiv A+


https://www.ga.si/hlajenje/hladilnik/kg... Ista firma, kot je prvi, samo da je A+ in ne A+++

Razlika je ob 70-90 kWh/leto. To so teoretični podatki ki jih navaja proizvajalec in so realni kot VW podatki o emisijah. Torej, če uporabimo te podatke in rečemo, da je 100 kWh razlike na leto, je to od oka 15 eur na leto.

Torej, razlika v ceni med Boschem A+++ in A+ je 567 eur - 463 eur = 104 eur. Približno 7 let traja, da se povrne višja cena z energijo.

Isnull ::

Meni je znanec zrihtal eno "agentko", ki mi je zrihtala poceni energijo. Pač preveri trenutne cene, po katerih plačuješ in ti proba zrihtat ceneje pri najboljšem možnem ponudniku. Če kdo rabi kontakt, PM.

miko22 ::

Meni je tudi lanska ugodnost potekla pri GEN-I pa sem zamudil novo akcijo(ki je trajala samo 1 eden). Očitno res ne želijo ponuditi akcije, ampak redno ceno.
Gledam ostale, pa nič kaj konktretnega ne najdem.

Mare2 ::

miko22 je izjavil:


Gledam ostale, pa nič kaj konktretnega ne najdem.

Avgust je mesec zatišja glede akcij...

miko22 ::

sem si nekaj računal glede na petrol. z zamenjavo bi prišpral cca 10€ letno, pri sedanjih cenah, tako da bolje da počakam na novo akcijo. Upam, da bo kaka jesenska.

laguna1 ::

Vprašanje kako bo z ugodnimi akcijami vnaprej:

https://oe.finance.si/8937067/Pozor-hud...

Lp

D3m ::

Kako?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

laguna1 je izjavil:

Vprašanje kako bo z ugodnimi akcijami vnaprej:

https://oe.finance.si/8937067/Pozor-hud...

Lp

Dražje bo, večja razlika bo v "akciji". Ker tisti, ki jih to ne zanima, jih še zmeraj ne bo zanimalo in bojo subvencionirali tiste, ki stalno prehajajo od akcije do akcije.

DimmniBurek ::

Koliko približno porabite elektrike v hiši? Sedaj živiva v hiši, samo spodnji štuk je "naseljen", 2 osebi, do 16h na šihtu. Največji porabnik je verjetno bojler za vodo, kuhalna plošča, ki je še tista oldschool na elektriko (NI steklo-keramična ali indukcija) in pečica. Zamrzovalna skrinja in hladilnik verjetno ne pokurita prav veliko?
Zdaj sem dobil račun za polovico mesca in sva porabla 233kWh. Zgleda imamo enotarifno. Je to normalno ali preveč? Kuhalnik je tudi na plin, vendar moram še zamenjati cev, tesnila in priklopit jeklenko...
There Is No Stronger Drug Than Reality

energetik ::

Na mesec povprečno 0,65MWh oz. 21kWh/dan, tukaj notri je skrita tudi poraba TČ, razvlaževanja, hlajenja. Elektrika edini energent.

DePalmo ::

Pozimi med 140 in 180 kWh, poleti med 280 in 360, bojler je hudič. Smo pa trije v hiši, pozimi vodo ogrevamo preko centralne, poleti z elektriko.

kixs ::

Hisa in 4-clanska familija, bojler, indukcija... cca 250kWh mesecno. Poloznica je med 31 in 43€ - manj poleti, vec pozimi, ko se se kaksen kalorifer uporablja.

Pa preveri na stevcu, da ti ne racunajo pavsala.

DimmniBurek ::

Verjetno računajo pavšal, ja. Prej so živeli 3 v hiši, od tega je bil star fotr vedno doma, ker je v penziji, tko da verjetno bova midva manj porabla, sploh ko preklopim kuhanje na plin. Pa na bojlerju bom tudi zmanjšal temperaturo, ker realno ne rabiva neki velik.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Dtrader ::

DimmniBurek je izjavil:

Verjetno računajo pavšal, ja. Prej so živeli 3 v hiši, od tega je bil star fotr vedno doma, ker je v penziji, tko da verjetno bova midva manj porabla, sploh ko preklopim kuhanje na plin. Pa na bojlerju bom tudi zmanjšal temperaturo, ker realno ne rabiva neki velik.


Ukrep kuhanja na plin ti ne bo zmanjšal stroškov energentov, ker je strošek plina za kuhanje večji kot strošek elektrike. Nižja temp v bojlerju pa je ok.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

DimmniBurek ::

Dvomim da je plin dražji od elektrike. Govorim o tistih oldschool električnih ploščah, ne steklo keramični ali indukciji!

There Is No Stronger Drug Than Reality

Magic1 ::

Kuhanje na elektriko se pozna le, če velikokrat kuhate. Problem tega štedilnika je, da porabi veliko neglede na čas kuhanja, saj te plošče akumulirajo kar nekaj toplote.
Pri topli vodi je seveda odvisno od porabe. Če se ženska vsak dan tušira pol ure, potem lahko porabite 10x več elektrike, kot nekdo, ki se samo na hitro umije(par minut). Za segret 100l vode gre kar nekaj energije.
Magic

WhiteLenate ::

Jaz sem tudi menjal plinski štedilnik za steklokeramiko. Glede na to da se kuha skoraj vsak dan sem pričakoval višji račun za elektriko. Praktično se na računu ni poznalo, mogoče euro ali dva, po menjavi dobavitelja el. energije imam pa račun še manjši kot prej, ko sem še kuhal na plin. ;((

Odpadel pa je strošek za plinske jeklenke ~20€ približno 4-krat na leto.

DimmniBurek ::

Katerega elektro ponudnika pa imaš sedaj?
Malo moram to urediti, spremenit na dvotarifno, žensko bom nateral da pomivalca zaštarta po 22h, bojler bom zmanjšal, pa probal s plinom kuhat, ni vrag da ne zmanjšava elektrike. Pa posodo moram preverit če mam za indukcijo, mogoče se mi splača menjat še to...
There Is No Stronger Drug Than Reality

kixs ::

DimmniBurek je izjavil:

Verjetno računajo pavšal, ja. Prej so živeli 3 v hiši, od tega je bil star fotr vedno doma, ker je v penziji, tko da verjetno bova midva manj porabla, sploh ko preklopim kuhanje na plin. Pa na bojlerju bom tudi zmanjšal temperaturo, ker realno ne rabiva neki velik.


Dobavitelju sporoci trenutno stanje in ti naredijo poracun. Potem pa vsak mesec prvega sporoci stanje in bos vedno placeval kolikor porabis.

WhiteLenate ::

DimmniBurek je izjavil:

Katerega elektro ponudnika pa imaš sedaj?

GEN-I (dvotarifno) :)

starfotr ::

Kuhanje na elektriko je kar ugodno. Energija iz jeklenke je ena izmed najdražjih energentov, vendar še vedno ni to nekaj, zaradi česar bi se sekiral. Mnogo raje požrem strošek plina, kot da kuham na elektriki, pa naj bo to indukcija, steklokeramika ali pa klasika. Btw, steklokeramika in klasika sta ista glede izkoristika, sam da steklokeramika izgleda bolj fensi.

Plin je zakon.

BladE_ ::

Pa steklokeramiko se enostavno čisti, kar pa pri plinu... Kakorkoli že, takoj, ko bo mogoče(menjava kuhinje) nehava uporabljati plin in preklopiva na elektriko. Plin fuj! :)

Dvotarifni uporabniki, potem vedno pazite kdaj se pere/suši ipd.? Se res tako močno pozna?
Akcija - Reakcija

matobeli ::

Precej je odvisno od tega ali se tudi ogrevaš na elektriko ali ne. Ponoči se da fino pogreti vse prostore (razen spalnice) na račun nižje tarife, podnevi pa se itak manj porabi.

Drugače pa ja, pomivalc in pralni stroj imata itak uro in je nastavljeno da se opere in pomije v nizki tarifi, pa še moti me ne podnevi. Ni pa nek blazen prihranek to.

PS: tudi na plin se že dobi kaj boljšega od babičinega šporgeta npr.: :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()
««
2 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82860176 (5006) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322849 (4203) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508150 (6914) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328223 (25774) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214644 (9788) Alamar

Več podobnih tem