» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 44
»»

rovka ::

Zdravo, odločamo se za menjavo ponudnika elektrike, trenutno smo pri elektro Ljubljana. Zanima me vaše mnenje kaj bi bilo najbolj ugodno, trenutno se odločamo med gen-i, petrol (kupujemo pri njih gorivo za avto) ter telekomom (imamo pri njih televizijo in internet). Lp

red_baron ::

Tu imaš vse opisane:

https://www.zps.si/index.php/zamenjaj-i...

pri Telekomu imaš 6 mesecev nižjo tarifo, potem se verjetno kar poveča..

Apple ::

Bil pri Elektro Ljubljani, kjer so me lupli...
Bil pri Gen-i, dokler se nismo začeli pogovarjati o sončni elektrarni - pobrali so mi denar za ogled, ponudbe mi še po enem letu niso poslali. Nategovalci.
Na Petrolu so zadevo uredili profi, tako da jih rade volje priporočam naprej.
Moj glas gre tako Petrolu.
LP, Apple

rovka ::

Enako vprašanje še za plin ...

kixs ::

Sem pri Gen-I ze od 2009. Zaenkrat mi niti ne pade na pamet menjava.

Magic1 ::

Tudi jaz sem že dolgo pri Gen-I. Samo se moraš vsako leto prijavljat na nove akcije, da imaš najnižjo ceno.
Magic

kixs ::

Tega res nisem spremljal. Sem pa lani, ravno, ko sem menjal prebivalisce, ujel PoceniElektrika 2017/2 in je res nizka cena. Tudi letosnja, ki se s prijavo konca danes, ne gre tako nizko. Upam, da bo na jesen spet kaksna podobna lanski.

Magic1 ::

Pri Zps so naredili tabelo primerjav cen elektrike in plina:
https://www.zps.si/index.php/zamenjaj-i...
Magic

m_s ::

Zdravo !
Pri ceni elektrike je bistvena poraba ! Samo z zamenjavo dobavitelja ne bo bistvenega prihranka !
Kot prvo moraš bit pozoren na priključno moč, tu lahko prihraniš tudi do 10eur mesečno. Če imaš trofazni tok je tu že velik dodatek h končni ceni. Iz 25A lahko znižaš na manj, odvisno kakšne porabnike imaš ? Če gre za gospodinjstvo taka priključna moč ni potrebna.
Kot drugo, se moraš znebit starih in potratnih gospodinjski aparatov. (zamrzovalne skrinje in omare stare 10+ let, prav tako vgradni hladilnik, pralni stroj in sušilni stroj ... Tudi bojler, če z njim ogrevaš vodo je potrebno očistiti grelec na katerem se nabira apnenec in s tem se poveča poraba energije ?
Električno energijo mi dobavlja Petrol. Mesečni račun je cca 60eur. Če ti ponazorim s številkami je z uveljavitvijo pik in s tem 15% nižja cena, je prihranek 1,5eur manj za štiri mesece. Če si podrobno pogledaš račun je skoraj 50% ostalih dajatev, ki so vezane na porabo ? Tudi, če ne porabiš niti Kw/h bo račun še vedno med 15 in 20 eur.

cortez ::

VT - 0,04599

MT - 0,02849

cca. 220kWh

M-XXXX ::

Tudi bojler, če z njim ogrevaš vodo je potrebno očistiti grelec na katerem se nabira apnenec in s tem se poveča poraba energije ?

Nič več energije se ne porabi, zgolj dlje traja...

torentino ::

Poraba je kWh x čas. Logic anyone?

val46 ::

Moj glas gre Gen-I. Do pred kakimi 3.leti smo imeli pavšal na E3 (elektro primorska) in smo vsak mesec plačevali po 100€...vendar smo vsako leto dobili še po cca 230€ poračuna(dvostanovanjska hiša s šestimi uporabniki). Pol smo preklopli na Gen-I in vsak mesec plačujemo cca 70€, pa še nikdar nismo prejeli kakega proračuna. Se pravi, da smo na E3 vsako leto preplačali elektriko za cca 600€ na leto!!!

Magic1 ::

val46 je izjavil:

Moj glas gre Gen-I. Do pred kakimi 3.leti smo imeli pavšal na E3 (elektro primorska) in smo vsak mesec plačevali po 100€...vendar smo vsako leto dobili še po cca 230€ poračuna(dvostanovanjska hiša s šestimi uporabniki). Pol smo preklopli na Gen-I in vsak mesec plačujemo cca 70€, pa še nikdar nismo prejeli kakega proračuna. Se pravi, da smo na E3 vsako leto preplačali elektriko za cca 600€ na leto!!!

Pretiravaš. Skoraj 2/3 računa je neodvisno od operaterja. Za tako razliko na računi bi moral imeti E3 3 krat dražjo od Gen-i.
Magic

M-XXXX ::

val46 je izjavil:

Moj glas gre Gen-I. Do pred kakimi 3.leti smo imeli pavšal na E3 (elektro primorska) in smo vsak mesec plačevali po 100€...vendar smo vsako leto dobili še po cca 230€ poračuna(dvostanovanjska hiša s šestimi uporabniki). Pol smo preklopli na Gen-I in vsak mesec plačujemo cca 70€, pa še nikdar nismo prejeli kakega proračuna. Se pravi, da smo na E3 vsako leto preplačali elektriko za cca 600€ na leto!!!

http://www.pocenielektrika.si/za-dom/ce...
https://www.e3.si/media/1240/cenik-ee-g...

Pogledaš cenik in vidiš kateri je cenejši. Simple as that. Samo to je to. Nobene umetnosti. Kakšen obračun imaš je čisto vseeno, na koncu leta je vedno enako.

link_up ::

mesecna poraba cca. 550kWh...prej pri elektro ljubljana okoli 80e, zdaj pri petrolu ~70e...meni je to veliko razlike. :)
In and Out

Magic1 ::

Pa kdo je rekel, da se ne da prišparat 10EUR? Tip razlaga o 600EUR na leto, torej 50EUR na mesec(govor je o 500kWh na mesec)...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

val46 ::

verjemte al pa ne, meni je čisto vseeno. Sam pravim vam, da prej smo plačevali pavšalno ceno 100€ na mesec pri E3,brez odčitovanja števca vsak mesec, pa je vseeno vsako leto prišel enkrat pred poletjem poračun za kakih 150 do 250€. Od kar smo preklopili na Gen-I, odčitujemo mesečno porabo in sporočamo vsak mesec v njihov center koliko smo porabili in vedno plačujemo okrog 70 do 80€ na mesec. Na tak način ko plačujemo dejansko porabo, se seveda tudi izognemo kakršnem koli poračunu. Zdej pa računaj če želiš.

Mare2 ::

A je kje ceneje?

VT 0,06954 EUR/kWh
MT 0,04050 EUR/kWh
ET 0.06038 EUR/kWh

M-XXXX ::

val46 je izjavil:

verjemte al pa ne, meni je čisto vseeno. Sam pravim vam, da prej smo plačevali pavšalno ceno 100€ na mesec pri E3,brez odčitovanja števca vsak mesec, pa je vseeno vsako leto prišel enkrat pred poletjem poračun za kakih 150 do 250€. Od kar smo preklopili na Gen-I, odčitujemo mesečno porabo in sporočamo vsak mesec v njihov center koliko smo porabili in vedno plačujemo okrog 70 do 80€ na mesec. Na tak način ko plačujemo dejansko porabo, se seveda tudi izognemo kakršnem koli poračunu. Zdej pa računaj če želiš.

100€ x 12 mesecev=1200€ -150/250€ poračuna je 950/1050€. To je 79,2€ oziroma 87,5€

No pa si bolj kot ne na istem. Kot sem rekel, važna je zgolj tarifa in poraba. Je v vsakem primeru na koncu leta enako.

val46 ::

M-XXXX je izjavil:

val46 je izjavil:

verjemte al pa ne, meni je čisto vseeno. Sam pravim vam, da prej smo plačevali pavšalno ceno 100€ na mesec pri E3,brez odčitovanja števca vsak mesec, pa je vseeno vsako leto prišel enkrat pred poletjem poračun za kakih 150 do 250€. Od kar smo preklopili na Gen-I, odčitujemo mesečno porabo in sporočamo vsak mesec v njihov center koliko smo porabili in vedno plačujemo okrog 70 do 80€ na mesec. Na tak način ko plačujemo dejansko porabo, se seveda tudi izognemo kakršnem koli poračunu. Zdej pa računaj če želiš.

100€ x 12 mesecev=1200€ -150/250€ poračuna je 950/1050€. To je 79,2€ oziroma 87,5€

No pa si bolj kot ne na istem. Kot sem rekel, važna je zgolj tarifa in poraba. Je v vsakem primeru na koncu leta enako.


Ne, še enkrat si preberi, kaj sm napisal...12x100€ + 150/250 poračuna. se pravi 1200€ plus še cca 200€,kar nanese 1400€ na leto v primerjavi s sedaj pri Gen-I, ko plačujemo 12x po cca 75€, kar znese v celem letu okrog 900€.Kar je pa cca 500€ ceneje na leto!

morosito ::

Mare2 je izjavil:

A je kje ceneje?

VT 0,06954 EUR/kWh
MT 0,04050 EUR/kWh
ET 0.06038 EUR/kWh


ja kaj je z davkom ali brez? ker ce je brez davka je to cena za bogatase....

Mare2 ::

morosito je izjavil:

Mare2 je izjavil:

A je kje ceneje?

VT 0,06954 EUR/kWh
MT 0,04050 EUR/kWh
ET 0.06038 EUR/kWh


ja kaj je z davkom ali brez? ker ce je brez davka je to cena za bogatase....


Cene so z davkom pri poceni elektriki, sedanja akcija. Kje pa ti dobiš elektriko brez davka? Se priporočam. :)

rok_p ::

Elektrike ne, cene pa že .)
rok

Magic1 ::

val46 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

val46 je izjavil:

verjemte al pa ne, meni je čisto vseeno. Sam pravim vam, da prej smo plačevali pavšalno ceno 100€ na mesec pri E3,brez odčitovanja števca vsak mesec, pa je vseeno vsako leto prišel enkrat pred poletjem poračun za kakih 150 do 250€. Od kar smo preklopili na Gen-I, odčitujemo mesečno porabo in sporočamo vsak mesec v njihov center koliko smo porabili in vedno plačujemo okrog 70 do 80€ na mesec. Na tak način ko plačujemo dejansko porabo, se seveda tudi izognemo kakršnem koli poračunu. Zdej pa računaj če želiš.

100€ x 12 mesecev=1200€ -150/250€ poračuna je 950/1050€. To je 79,2€ oziroma 87,5€

No pa si bolj kot ne na istem. Kot sem rekel, važna je zgolj tarifa in poraba. Je v vsakem primeru na koncu leta enako.


Ne, še enkrat si preberi, kaj sm napisal...12x100€ + 150/250 poračuna. se pravi 1200€ plus še cca 200€,kar nanese 1400€ na leto v primerjavi s sedaj pri Gen-I, ko plačujemo 12x po cca 75€, kar znese v celem letu okrog 900€.Kar je pa cca 500€ ceneje na leto!

Še enkrat kličem tvoj BS. Ni možno, ker je 30% položnice omrežnina, ki je pri vseh operaterjih iste cene. Nekaj nad 20% so prispevki, ki so tudi povsod enaki, potem imaš še obračunsko moč, ddv in na koncu ostane nekih 35% cena elektrike, ki je različna pri različnih operaterjih (samo ne za več kot 30%). Ali mi poveš kako lahko 30% na 35% vpliva na 50% povišanje cele položnice? Ali ste močno porabo spremenili, ali ste prej plačevali za kakšno hudo priključno moč, druge opcije ni!
Magic

cortez ::

placibo effekt :-)

NejcSSD ::

Če imaš toplotno črpalko in samo črpalka porabi za okrog 7000kwh potem se ti na letni ravni za celo gospodinjstvo (cca 10500kwh) pozna tudi do 200eur.
Primer Petrol redni cenik in Geni akcijska cena.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

energetik ::

Jasno, nekomu ki rabi štrom samo za TV in hladilnik je vseeno na katerem ceniku je, ker bo razlike na leto za 1 pir.
Mi s TČ in vsem možnim na štrom porabimo 7,5MWh na leto in se pošteno pozna genijeva akcijska cena.

BTW, trenutno ima GENi spet akcijo, sicer nekaj ugodnejšo od rednega cenika, še vedno pa precej dražje od unih ekstremno nizkih cen iz lanske jeseni/zime. Na srečo meni tiste cene veljajo še do novega leta (se je splačal tisti 30 sekundni klic na geni) in čakam na kakšno ugodnejšo akcijo. :|

D3m ::

Apple je izjavil:

Bil pri Elektro Ljubljani, kjer so me lupli...
Bil pri Gen-i, dokler se nismo začeli pogovarjati o sončni elektrarni - pobrali so mi denar za ogled, ponudbe mi še po enem letu niso poslali. Nategovalci.
Na Petrolu so zadevo uredili profi, tako da jih rade volje priporočam naprej.
Moj glas gre tako Petrolu.


Očitno je na drugem naslovu pristalo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Spock83 ::

A je kdo probal iti na SunContract?

NejcSSD ::

Prihaja nova akcija od ZPS, Zamenjaj in prihrani. Tisti, ki so sodelovali že imajo, drugi pa še izvemo.

https://www.zps.si/index.php/zamenjaj-i...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Miha 333 ::

NejcSSD je izjavil:

Prihaja nova akcija od ZPS, Zamenjaj in prihrani. Tisti, ki so sodelovali že imajo, drugi pa še izvemo.

https://www.zps.si/index.php/zamenjaj-i...

Lani je dal potem Gen-i, ki je itak zmagal na razpisu, še za cent nižjo ponudbo elektrike v svoji lastni akciji.

jb_j ::

hvala bogu za ZPS,

zdj kr dobre cene elektrike (okol 50EUR) včasih plačval od 70-90EUR.

aja pa elektro lublani (hvala za brezplačni "pametni" števc)

najbrž se bi mi splačal vklopt nazaj dve tarife, (ob praznikih in vikendih) takrat se večinoma pere, pa kaj dobrga speče v pećici.
(še fotra pa mt nahecam, da ob vikendih rabta mal več kot 5kw štanco in 2kw šivalni stroj, pa bi ob menjavi tarife še prepolovil račun)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

m_s je izjavil:

Zdravo !
Pri ceni elektrike je bistvena poraba ! Samo z zamenjavo dobavitelja ne bo bistvenega prihranka !
Kot prvo moraš bit pozoren na priključno moč, tu lahko prihraniš tudi do 10eur mesečno. Če imaš trofazni tok je tu že velik dodatek h končni ceni. Iz 25A lahko znižaš na manj, odvisno kakšne porabnike imaš ? Če gre za gospodinjstvo taka priključna moč ni potrebna.
Kot drugo, se moraš znebit starih in potratnih gospodinjski aparatov. (zamrzovalne skrinje in omare stare 10+ let, prav tako vgradni hladilnik, pralni stroj in sušilni stroj ... Tudi bojler, če z njim ogrevaš vodo je potrebno očistiti grelec na katerem se nabira apnenec in s tem se poveča poraba energije ?
Električno energijo mi dobavlja Petrol. Mesečni račun je cca 60eur. Če ti ponazorim s številkami je z uveljavitvijo pik in s tem 15% nižja cena, je prihranek 1,5eur manj za štiri mesece. Če si podrobno pogledaš račun je skoraj 50% ostalih dajatev, ki so vezane na porabo ? Tudi, če ne porabiš niti Kw/h bo račun še vedno med 15 in 20 eur.


so šli že korak naprej. se mi zdi da tut ceno priključnega toka prilagajajo (oz. obračunsko moč) glede na porabo.
tko, da tukaj ni nekega manevrskega prostora za konkretne prihranke.
sm tut to že čekiru (pocen trifazn tok ima podoben obračun na priključno moč kot povprečen enofazni)



račun marec vs. junij 15.54 vs 7.77EUR (obračunska moč)
lahko še screenshot, če kdo želi. (samo se mi skor res ne da cenzurirat pomembnih podatkov, če pa ima kdo to željo lahko tut to nardim)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

DePalmo ::

O tem sem tudi sam že večkrat tuhtal in računal kako se bi prišparalo še kak evro, ampak nastanejo določeni problemi (in stroški):
- cena elektrike je pri vseh bolj ali manj ista (Petrol, Telekom, Elektro Ljubljana, Geni)
- cena "dajatev" je določena s strani države, tako da je (okoli) 25 evrov dajatev in se temu ne izogneš
- lahko zmanjšaš moč, torej ampere (naprimer iz 25 na 20 ali 16), ampak če imaš po hiši na eno vejo priključenih več požrešnih naprav ti bo varovalke ven metalo. Da pridejo prevezat, elektro hoče baje 300e (info. iz druge roke), privat še nisem spraševal
- naj bi bila tudi fora trofaznega in dvofaznega (ali celo enofaznega) toka kar se tiče dajatev, ampak verjetno nastane isti problem kot zgoraj (prevezava napeljave)
- Geni so običajno kar ugodni ampak samo ko je akcija in se k njimi zavežeš. Redni cenik je pa malenkost dražji od ostalih, tako da moraš vsako leto spremljati kdaj ti vezava poteče in skleniti novo. Kolikor vem ne obveščajo kdaj vezava poteče in kdaj bo nova akcija, razen na njihovi spletni strani

Osebno sem se tega lotil drugače in ko se menjava gospodinjske aparate, se gleda nekaj tudi na letno porabo v kW. Nato sem zamenjal vse žarnice za varčne, bojler je pa nastavljen na "eco" način. Pozimi se na položnici kar pozna, poleti pa niti ne, bojler le naredi svoje.

Če se bi pa spravil v vse to, bi pa bilo nekako takole:
- strošek prevezave recimo okoli 300e
- menjava varovalk 60e
- končni preračunan prihranek nekje 15e na mesec
- trenutne položnice poleti med 55 in 65e, pozimi med 35 in 45e

Enostavno ni računice da bi šel v to. Če bi pa bilo elektrike za 100e na mesec, bi pa bolj resno razmišljal o tem.

Mare2 ::

DePalmo je izjavil:


- Geni so običajno kar ugodni ampak samo ko je akcija in se k njimi zavežeš. Redni cenik je pa malenkost dražji od ostalih, tako da moraš vsako leto spremljati kdaj ti vezava poteče in skleniti novo. Kolikor vem ne obveščajo kdaj vezava poteče in kdaj bo nova akcija, razen na njihovi spletni strani


pri geni je bila akcija pomlad. Nisem se nič vezal. :)

matobeli ::

Danes imajo tudi še akcijo "Poletje 2018", ni najnižja, je pa vsaj nekaj.

scipascapa ::

matobeli: to ima GENI?

matobeli ::

scipascapa ::

super, sem jim že poslal email. jah sproti je treba gledat, majo kar hinavske fore :P

pa še bratranec mi dela tam, pa mi ne more čisto nič zrihtat. hehe

BladE_ ::

Ravno v nedeljo sem poslal prijavo za plin in elektriko, na ceno niti nisem gledal in sem enostavno izbral trenutno "akcijo". Gre se mi predvsem za to, da imam vse pri istem ponudniku, ker do zdaj je bila to prava mora.
Akcija - Reakcija

energetik ::

DePalmo je izjavil:

- Geni so običajno kar ugodni ampak samo ko je akcija in se k njimi zavežeš. Redni cenik je pa malenkost dražji od ostalih, tako da moraš vsako leto spremljati kdaj ti vezava poteče in skleniti novo. Kolikor vem ne obveščajo kdaj vezava poteče in kdaj bo nova akcija, razen na njihovi spletni strani

Osebno sem se tega lotil drugače in ko se menjava gospodinjske aparate, se gleda nekaj tudi na letno porabo v kW. Nato sem zamenjal vse žarnice za varčne, bojler je pa nastavljen na "eco" način. Pozimi se na položnici kar pozna, poleti pa niti ne, bojler le naredi svoje.
GENI ni nikoli imel nobene vezave, lahko greš k drugemu ponudniku še isti mesec, ko si pristopil. Pristop k novi akciji zahteva le 30s klic ali pa 1 mejl z 1 stavkom, da pristopaš k akciji. No v glavnem do novega leta mi še zagotavljajo energijo po tisti ta hudi akciji, ki ima VT tko ene 30% cenejšo od vseh trenutnih ponudb.


Ja, lahko se lotiš "drugače", ampak če ti je energent primarni in edini energent (TČ, indukcija), se še kako splača 1x/mesec pogledat, če imajo kakšno novo akcijo, prav tako odpade kakršnokoli nižanje priključne moči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

starfotr ::

DePalmo je izjavil:

O tem sem tudi sam že večkrat tuhtal in računal kako se bi prišparalo še kak evro, ampak nastanejo določeni problemi (in stroški):
- cena elektrike je pri vseh bolj ali manj ista (Petrol, Telekom, Elektro Ljubljana, Geni)
- cena "dajatev" je določena s strani države, tako da je (okoli) 25 evrov dajatev in se temu ne izogneš
- lahko zmanjšaš moč, torej ampere (naprimer iz 25 na 20 ali 16), ampak če imaš po hiši na eno vejo priključenih več požrešnih naprav ti bo varovalke ven metalo. Da pridejo prevezat, elektro hoče baje 300e (info. iz druge roke), privat še nisem spraševal
- naj bi bila tudi fora trofaznega in dvofaznega (ali celo enofaznega) toka kar se tiče dajatev, ampak verjetno nastane isti problem kot zgoraj (prevezava napeljave)
- Geni so običajno kar ugodni ampak samo ko je akcija in se k njimi zavežeš. Redni cenik je pa malenkost dražji od ostalih, tako da moraš vsako leto spremljati kdaj ti vezava poteče in skleniti novo. Kolikor vem ne obveščajo kdaj vezava poteče in kdaj bo nova akcija, razen na njihovi spletni strani

Osebno sem se tega lotil drugače in ko se menjava gospodinjske aparate, se gleda nekaj tudi na letno porabo v kW. Nato sem zamenjal vse žarnice za varčne, bojler je pa nastavljen na "eco" način. Pozimi se na položnici kar pozna, poleti pa niti ne, bojler le naredi svoje.

Če se bi pa spravil v vse to, bi pa bilo nekako takole:
- strošek prevezave recimo okoli 300e
- menjava varovalk 60e
- končni preračunan prihranek nekje 15e na mesec
- trenutne položnice poleti med 55 in 65e, pozimi med 35 in 45e

Enostavno ni računice da bi šel v to. Če bi pa bilo elektrike za 100e na mesec, bi pa bolj resno razmišljal o tem.


Same nebuloze.
Cene elektrike so različne in ne enake.
Dajatve se ločijo med fiksne in variabilne. tako je zelo odvisno od primera do primera. Je pa tako, da tisti, ki manj porabi, plača več dajatev na enoto energije, kot tisti, ki porabi več.
Upam si trditi, da velika večina, ki ima 3x25 A varovalke le teh ne rabi. Je 3x20 A več, kot dovolj. Pri vsakem tokokrogu je treba poskrbeti za selektivnost in za pravilno simetrijo razporeditve porabnikov. To je v domeni uporabnika in njegove inštalacije, na pa elektra.

Cena 300 eur je potegnjena iz riti. Kot tudi storitev prevezave. To delajo električarji na tvoji inštalaciji ne pa elektro distribucije, ki nimajo blage veze s tvojo interno inštalacijo.

Že to da goovoriš o trofaznem, dvofaznem, enofaznem priklopu pove veliko. Da nimaš pojma.

Menjava še dobrega gospodinjskega aparata je metanje denarja stran. Ok, če imaš kako res požrešno zamrzovalno skrinjo, ok to ne rečem. Tam se pozna. Vendar druge zadeve... To je pa čisto mimo, da bi kar menjal zaradi prihrankov na elektriki.

Menjava varovalk ni 60 eur. Spet nekje iz riti.




Ravno v nedeljo sem poslal prijavo za plin in elektriko, na ceno niti nisem gledal in sem enostavno izbral trenutno "akcijo". Gre se mi predvsem za to, da imam vse pri istem ponudniku, ker do zdaj je bila to prava mora.


U, kakšna mora je to, če dobiš 2 položnici, namesto ene. Ponavljam, DVE položnici, DVEEEE!!!

Mare2 ::

starfotr je izjavil:


Menjava varovalk ni 60 eur. Spet nekje iz riti.

Koliko pa je?

BladE_ ::

Meni pač je mora, imam svoje razloge! Sicer pa sem za prijavo porabil cca 5min(plin in elektrika), bomo videli.

Kolega je želel povečati priključno moč in kot vem ta "postopek" stane ravno okoli 300EUR.
Akcija - Reakcija

starfotr ::

Menjava je po ceniku.

https://www.sodo.si/ceniki-energije/cen...

"Postopek" za zvišanje vključuje novo soglasje. Zato je povišanje tak znesek. Če pa želiš znižati, pa ne dobiš tega denarja nazaj, pač pa samo nižjo položnico, ker je nižja obračunska moč.

Če pa želiš nazaj zvišat, plačaš postopek zamenjave varovalk. Saj je čisto enostavno, samo eni potem govorijo, da je zamenjava 300 eur in neke nebuloze.

BladE_ žal mi je zate, ker imaš tako hude probleme v lajfu. Upam, da ti bo medicina pomagala ASAP.

BladE_ ::

Zakaj se zdaj spravljaš name? Kakšni dve položnici? Zakaj na nek žaljiv način, medicina, problemi, wtf? Zato, ker pač hočem imeti storitve pri istem ponudniku? Pri trenutnih ponudnikih sem imel težave... Od tega, da položnice prihajajo na pokojno osebo in je postopek popravka popolna zmešnjava(še sami niso znali povedati kako, obrazloženo nekaj na pol) do tega, da so meni namesto sosedu sredi zime izklopili elektriko... Imamo svoje razloge...
Akcija - Reakcija

WhiteLenate ::

Tudi moj glas gre GEN-I. Ni nepravilnosti. Urejeni in pregledni računi (tudi v PDF) namesto šotorskih kril, ki jih je pošiljal prejšnji dobavitelj.

Mesečna položnica znaša povprečno 36€, pri povprečni porabi 240kWh (s tarifo, ponujeno v kampanji ZPS).

Dimnik ::

matobeli je izjavil:

Danes imajo tudi še akcijo "Poletje 2018", ni najnižja, je pa vsaj nekaj.


Sem tudi jaz sedaj poklical in uredil akcijsko ceno...zdaj edino spremljam dnevno porabo, da vidim če preklopim na dvotarifno merjenje?

Unknown_001 ::

Te menjave dobaviteljev pa nasilni tržniki iz konkurenčnih ponudnikov so en qratz.

Obljubljajo takšne procentne prihranke ki sploh niso možni. Razlike v cenah so pa... kako bi rekel. Take, da je za povprečno gospodinjstvo vseeno. Izbereš onega s katerim imaš najboljšo izkušnjo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
««
«
1 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82862411 (7241) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322991 (4345) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508345 (7109) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328645 (26196) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214722 (9866) Alamar

Več podobnih tem