» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
15 / 44
»»

OK.d ::

To potem zveš:)
LPOK.d

KTr1sk ::

Ima kdo elektriko pri Sonce energijo, naj bi bilo ceneje od GENi
https://sonce.com/
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Anney ::

Pa še kripto se grejo. :D
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mirkuma ::

OK.d je izjavil:

To potem zveš:)

Navadno je tako da vrneš razliko ugodnosti do redne cene po ceniku. Torej +25%.

KTr1sk je izjavil:

Ima kdo elektriko pri Sonce energijo, naj bi bilo ceneje od GENi
https://sonce.com/

Ugodno je le prve 3 mesece ob vezavi za eno leto...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

buttcrack ::

Utk je izjavil:

buttcrack je izjavil:

E+ se vežeš za eno leto

Kje to piše, kakšna je kazen, če prej prekineš? Jaz nisem našel.

se nisem preveč poglabljal sploh, ker je bila cena takrat daleč pred konkurenco in z akcijo pripelji prijatelja, sem še precej dobropisa pridelal, ker sem celo familijo prestavil na E+.

Žal pa bo treba kmalu najti nekaj novega, na obzorju pa ni nič zanimivega.

Gen-i v letu 2021 ni dal ven sploh nobene akcije npr.

Utk ::

buttcrack je izjavil:

Utk je izjavil:

buttcrack je izjavil:

E+ se vežeš za eno leto

Kje to piše, kakšna je kazen, če prej prekineš? Jaz nisem našel.

se nisem preveč poglabljal sploh

Se pravi, nabijaš, nobene vezave ni.

Navadno je tako da vrneš razliko ugodnosti do redne cene po ceniku. Torej +25%.

Navadno je tako kot piše v pogodbi, in tam ne piše nič o vezavi niti o kakšnem vračanju.

delavec44 ::

Jaz sem isto vprašal agentko in mi je odgovorila:

- ali je ob izbiri akcije 25% popust za eno leto prisotna vezava? Za čas popusta je vezava.


Tako da ne vem. Na pogodbi ni nič, mogoče je kaj v splošnih pogojih.

sekvap ::

samo informativno. Meni je pri energiji plus vrglo njihov odgovor v spam. Mesečno bom imel prihranka cca 10€ :)

-JM- ::

Sem pri Gen-i in mene bi pri moji mesečni porabi (179 kWh) prišla razlika po trenutnem akcijskem ceniku (Elektrika brez CO2 - Zima 2020) in rednem ceniku, točno 0,64EUR na mesec :))
Če bi imel recimo 5x večjo porabo (895 kWh) bi bila ta razlika samo 3,19EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

NejcSSD ::

js imam povprečje (pozimi več poleti dosti manj) 1000kwh na mesec in to * 12 in nekaj nanese. Ogrevanje s toplotno + bajta 2 gospodinjstvi (use naprave 2x)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

buttcrack ::

Utk je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Utk je izjavil:

buttcrack je izjavil:

E+ se vežeš za eno leto

Kje to piše, kakšna je kazen, če prej prekineš? Jaz nisem našel.

se nisem preveč poglabljal sploh

Se pravi, nabijaš, nobene vezave ni.

Navadno je tako da vrneš razliko ugodnosti do redne cene po ceniku. Torej +25%.

Navadno je tako kot piše v pogodbi, in tam ne piše nič o vezavi niti o kakšnem vračanju.

za točne informacije se obrni na E+, ne najedaj po forumu in pametuj po nepotrebnem. Se mti povedal, da so rekli, da je vezava za eno leto in jaz sem se s tem strinjal (zakaj?, briga to tebe) in se niti slučajno nisem spuščal v kakršnekoli penale, ker ni nikakršne potrebe po predčasni prekinitvi.

amacar ::

Da ne bomo ugibali, so mi odpisali glede ponudbe, tako da očitno je vezava, ampak dvomim, da bodo drugje šli s ceno nižje.

Utk ::

amacar je izjavil:

Da ne bomo ugibali, so mi odpisali glede ponudbe, tako da očitno je vezava, ampak dvomim, da bodo drugje šli s ceno nižje.


Oni so obvezani eno leto ti dat popust, nisi pa ti nič vezan, dokler mi nekdo tega ne pokaže na pogodbi.

buttcrack je izjavil:

Utk je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Utk je izjavil:

buttcrack je izjavil:

E+ se vežeš za eno leto

Kje to piše, kakšna je kazen, če prej prekineš? Jaz nisem našel.

se nisem preveč poglabljal sploh

Se pravi, nabijaš, nobene vezave ni.

Navadno je tako da vrneš razliko ugodnosti do redne cene po ceniku. Torej +25%.

Navadno je tako kot piše v pogodbi, in tam ne piše nič o vezavi niti o kakšnem vračanju.

za točne informacije se obrni na E+, ne najedaj po forumu in pametuj po nepotrebnem. Se mti povedal, da so rekli, da je vezava za eno leto in jaz sem se s tem strinjal (zakaj?, briga to tebe) in se niti slučajno nisem spuščal v kakršnekoli penale, ker ni nikakršne potrebe po predčasni prekinitvi.

Meni je vseeno kaj ti imaš ali nimaš, samo ne nabijaj nekaj kar ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

buttcrack ::

No pametnjakovič, da ne bova kar takole nekaj na pamet in iz tvoje kristalne krogle:
Pogodbeno kazen izračunamo tako, da povprečno dnevno porabo pomnožimo s št. dni predčasnega odhoda in to pomnožimo s ceno kWh električne energije, ki jo ima kupec.

Zdaj pa pojdi nabijat glavo v zid, da bo vsaj nekaj v njej dejavnega.

amacar ::

Sem sklenil pogodbo. Da dodam še eno potrditev, da je vezava 1 leto, zdaj pa nehaj pametovati.
Kupec, ki prvič sklepa pogodbo s prodajalcem, lahko odstopi od pogodbe po preteku enega leta od sklenitve te pogodbe

Slika iz pogodbe.

kixs ::

Js sem tudi pred podpisom pogodbe z E+.

buttcrack ::

globoka je utk-jeva luknja, globoka :)

kixs ::

Podpisal novo pogodbo z E+. Zdej pa hitro kurit elektriko... ko je tako poceni :lol:

alba ::

Ali se lahko istočasno koristi akcija -25% in 40 € ?

kixs ::

Ne gre. Lahko eno ali drugo. Ko pa imas pogodbo, pa lahko koga naprej povabis in dobis na racun dobropis poleg ze obstojece akcije.

kixs ::

Me pa vseeno zanima, ce bodo uspeli drzati to ceno za eno leto, ko pa cena elektrike (in plina in nafte) strmo narasca.

misek ::

kixs je izjavil:

Me pa vseeno zanima, ce bodo uspeli drzati to ceno za eno leto, ko pa cena elektrike (in plina in nafte) strmo narasca.
Morda pa se bo tukaj zgodilo podobno, kot pri ostalih storitvah (mobilne, internet, ...) kje se uporabnik k nečemu zaveže, ponudnik pa lahko vmes spreminja cene.

laguna1 ::

Spremenijo ceno. Če je v pogodbi tako navedeno da, če pa ni takega določila in je navedeno da jamčijo ceno recimo za eno leto, potem pa ni tako tudi njim kršiti ta določila. So možne tožbe...in zaradi parih fizičnih oseb se sigurno ne bodo davalia v zobe.

mirkuma ::

laguna1 je izjavil:

Spremenijo ceno. Če je v pogodbi tako navedeno da, če pa ni takega določila in je navedeno da jamčijo ceno recimo za eno leto, potem pa ni tako tudi njim kršiti ta določila. So možne tožbe...in zaradi parih fizičnih oseb se sigurno ne bodo davalia v zobe.

Glede spremembe cene pa piše tole v splošnih pogojih (sem tudi tik pred podpisom):
Prodajalec si pridržuje pravico, da lahko kadarkoli uvede nov paket oskrbe z električno energijo ali ukine že obstoječega. O tem bo prodajalec kupca obvestil.
Kupec soglaša, da prodajalec lahko spremeni cene paketov električne energije, cene storitev, stroškov opominjanja ter višino PSP in o tovrstni spremembi vsaj en mesec pred začetkom veljavnosti spremembe obvesti kupca.

Tako, da teoretično ti lahko spremenijo ceno paketa (in te o tem predhodno obvestijo), ti pa imaš možnost, da v enemu mesecu po spremembi od pogodbe odstopiš. V nasprotnem primeru (da po enem mesecu ne odreagiraš) se strinjaš z spremembo.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

McNato ::

Agencija za energijo (v nadaljevanju agencija) je na podlagi informacij s strani nekaterih tržnih udeležencev in odjemalcev ter SODO d.o.o seznanjena s problematiko odpovedovanja pogodb oziroma potencialnega prenehanja izvajanja dejavnosti določenih dobaviteljev, kar je zelo gotovo posledica zaostrenih razmer na veleprodajnih trgih z električno energijo (in tudi zemeljskim plinom) v EU in posledično tudi v Sloveniji. Gonilniki visokih cen električne energije so rekordno visoke cene zemeljskega plina, rapidni porast cen emisijskih kuponov, upad proizvodnje iz obnovljivih virov ter hkrati povečane potrebe po porabi električne energije na ravni EU ter posredno ali neposredno tudi v Sloveniji.

Za katere dobavitelje gre ?

Argonavt ::

Pri enem od naših manjših dobaviteljev, Elektro prodaji EU, pa so očitno preveč stavili na nakupe na borzi v zadnjem hipu in so svoje odjemalce pred dnevi obvestili, da zaradi spremenjenih razmer odpovedujejo pogodbo ter jih povzali, da v treh dneh poiščejo novega dobavitelja, sicer jim bodo odklopili elektriko, so poročali kolegi s Financ.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/dobav... - www.zurnal24.si

bambam20 ::

Mo smo tudi sli letos oktobra energiji +
. Pa garancija je , da bo naslednjih 12 mesecev cena po kateri smo sklenili pogodbo.

bambam20 ::

Argonavt je izjavil:

Pri enem od naših manjših dobaviteljev, Elektro prodaji EU, pa so očitno preveč stavili na nakupe na borzi v zadnjem hipu in so svoje odjemalce pred dnevi obvestili, da zaradi spremenjenih razmer odpovedujejo pogodbo ter jih povzali, da v treh dneh poiščejo novega dobavitelja, sicer jim bodo odklopili elektriko, so poročali kolegi s Financ.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/dobav... - www.zurnal24.si



Mi smo bili pr njih. Konec septembra smo dobili obvestilo o novem ceniku.

5.10. Smo bili ze pri energiji+.

svecka ::

jaz imam tud problem, konec meseca mi poteče "popust" pri Petrolu in bo treba drugega najti

Vsi pa čakajo do zadnjega, da nas porinejo kol v rito z podražitvami pred novim letom ffs.

bambam20 ::

svecka je izjavil:

jaz imam tud problem, konec meseca mi poteče "popust" pri Petrolu in bo treba drugega najti

.


Mi smo šli na energijo + zato, ker je garantirno, da se 12 mesecev ne bo podražilo, tudi, če se v tem času podraži.

FoxKnox ::

Petrol bo s 1. decembrom dvignil cene za 30 %, ostali sledijo ....
https://siol.net/posel-danes/novice/pet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

misek ::

bambam20 je izjavil:

Mi smo šli na energijo + zato, ker je garantirano, da se 12 mesecev ne bo podražilo, tudi, če se v tem času podraži.
Le kako jim bo to zneslo. Ima kdo kakšno idejo?

OK.d ::

LPOK.d

NejcSSD ::

bambam20 je izjavil:

svecka je izjavil:

jaz imam tud problem, konec meseca mi poteče "popust" pri Petrolu in bo treba drugega najti

.


Mi smo šli na energijo + zato, ker je garantirno, da se 12 mesecev ne bo podražilo, tudi, če se v tem času podraži.


Jaz moram tudi zamenjat Petrol, vidim da so tudi Zlate točke ukinilil 4000 sem jih mislil pokurit za popust -20% čez zimo... Ni več na voljo...


Lahko link do akcije na energiji + ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

sekvap ::

sem tudi sam preklopil na e+ in potem, po prebiranju te teme, so mi misli ušle nazaj v leto cca 2012, ko je telekom oglaševal pakete, ki jih lahko obdržimo za vedno. Potem se je pa nekega lepega dne na njihovi spletni strani v nekem drobnem tisku pojavila novica, da optimirajo pakete in so mi paket po parih mesecih ukinili in presedlali na 3EUR dražjega za 2 dodatni enoti.

Seveda stranke redno spremljamo njihovo spletno stran oziroma drobni tisk, tako da sem jih do časa obvestil o odstopu od pogodbe oziroma da bi šel na drug paket /s

40 dni po menjavi paketa sem dobil prvo dražjo položnico in sem šele takrat zvedel za kaj se gre. Ko sem pa potem hotel zamenjat paket, so mi pa hoteli to dodatno zaračunati. Potem je prišel BOB in me rešil oderuških cen in nategunskih vezav

Verjetno bo tukaj podobno s to razliko, da jih bom tukaj razumel.

Ni pa rečeno, da ni to njihova strategija, kako pridobit nove kupce. sedaj bodo prodajali elektriko pod ceno 3 mesece, po novem letu bodo dali ven obvestilo, da bodo podražili in da uporabniki lahko prekinejo pogodbo, kdor tega obvestila ne bo videl in odstopil v 30ih dneh, bo pač primoran preostalih 9 mesecev imet njihovo "popravljeno" ceno, ali pa plačati pogodbeno kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sekvap ()

kixs ::

Ja, bo potrebno spremljati novice.

NejcSSD ::

Ne vem a je garantiran 25% na ceno ali garantirana cena. Če je garantiran popust za 12mesecev potem se cena lahko spreminja in popust aplicira na spremenjeno ceno, ki nas čaka kadarkoli
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kixs ::

Mozno je tudi to. V pogodbi je pa taka tabela:

 x

x

bambam20 ::

NejcSSD je izjavil:

Tole ane?

https://akcija.energijaplus.si/jesenska...

Ja.

svecka ::

Mene bolj skrbi kaj v tej pogodbi piše od E+ (jo še čakam da mi jo pošljejo), ker v navadi je da če prekineš vezavo, ker so spremenili cenik, moraš še zmeraj plačati kazen za ves popust za nazaj, ko si ga koristil.

Da ne govorim o temu, kako si izmišljujejo fantomske stroške vodenja računa in obdelava podatkov, kateri so pri nekaterih ponudnikih narasti že na 3 eur na mesec!!!!

FoxKnox ::

svecka je izjavil:

Mene bolj skrbi kaj v tej pogodbi piše od E+ (jo še čakam da mi jo pošljejo), ker v navadi je da če prekineš vezavo, ker so spremenili cenik, moraš še zmeraj plačati kazen za ves popust za nazaj, ko si ga koristil.

Da ne govorim o temu, kako si izmišljujejo fantomske stroške vodenja računa in obdelava podatkov, kateri so pri nekaterih ponudnikih narasti že na 3 eur na mesec!!!!


V ponudbi na veliko piše akcijski 25% popust na ceno elektrike.Če podražijo, še vedno velja 25 % popust.

buttcrack ::

svecka je izjavil:

Da ne govorim o temu, kako si izmišljujejo fantomske stroške vodenja računa in obdelava podatkov, kateri so pri nekaterih ponudnikih narasti že na 3 eur na mesec!!!!

E+ copy paste z zadnjega računa:
Pavšalni stroški poslovanja 01.09.2021 - 30.09.2021 1 0,89000 22,00 0,89

amacar ::

Če imaš elektronski račun so ti stroški 0.35€ (brez ddv), medtem pri geni z elektronskim računom 0.99€ (brez ddv).

sekvap ::

SPLOŠNE IN POSEBNE DOLOČBE
21. člen

SP so sestavni del vsake pogodbe in se lahko kadarkoli spremenijo. O spremembah SP bo
prodajalec kupce obvestil najmanj en mesec pred začetkom veljavnosti spremembe. Kupec
lahko kadarkoli od prodajalca zahteva SP v pisni obliki. V kolikor kupec v roku enega
meseca po začetku veljave spremenjenih SP pisno ne ugovarja, se šteje, da jih je sprejel. V
nasprotnem primeru ima pravico odstopiti od pogodbe brez odpovednega roka in brez
pogodbene kazni. Če kupec ugovarja SP, lahko prodajalec brez odpovednega roka odpove
pogodbo.
V primeru, da se kupec ne strinja z novimi SP, lahko odpove pogodbo po enakem postopku,
kot velja za nestrinjanje s spremembo cene v skladu z 11. členom teh SP.
V primeru, da postane katerokoli določilo SP neveljavno, nezakonito ali neizvršljivo zaradi
sprememb zakonodaje, to ne vpliva na preostalo vsebino, ki ostane veljavna. Neveljavne
določbe se nadomestijo z ustreznimi veljavnimi, zakonitimi ali izvršljivimi določbami.

če spremenijo ceno lahko odstopiš od pogodbe in je to to.Moraš pa sporočit pisno.

spegli ::

FoxKnox je izjavil:

Petrol bo s 1. decembrom dvignil cene za 30 %, ostali sledijo ....
https://siol.net/posel-danes/novice/pet...


Pretok Drave se je podražil lol

kow ::

Mogoce je pa 30% takticna stevilka, da bomo na koncu dobili 15% >:D

buttcrack ::

amacar je izjavil:

Če imaš elektronski račun so ti stroški 0.35€ (brez ddv), medtem pri geni z elektronskim računom 0.99€ (brez ddv).

Imam elektronski račun in trajnik…

OK.d ::

vir 24 kur;https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...
GEN-I
"Z vlaganjem v analitiko in digitalizacijo ter posledično uspešnim zakupom energije na mednarodnih trgih za slovenska gospodinjstva trenutno še uspeva dobavljati elektriko po nespremenjenih cenah," pravijo in dodajajo, da v GEN-I že več kot sedem let niso podražili cen tarif rednega cenika električne energije za gospodinjske odjemalce. "Za razliko do nekaterih drugih dobaviteljev, ki so te dni že naznanili podražitev, trenutno cene za naše obstoječe odjemalce ostajajo nespremenjene,"
LPOK.d

spegli ::

kow je izjavil:

Mogoce je pa 30% takticna stevilka, da bomo na koncu dobili 15% >:D


Narediš problem in potem "rešiš" narod pred najhujšim. Zdravc se bo po prsih tolkel, tko kot pri maskah iz sekret papirja in neuporabnih respiratorjih haha.
««
15 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82863099 (7929) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9323054 (4408) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508424 (7188) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328786 (26337) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214773 (9917) Alamar

Več podobnih tem