» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
14 / 44
»»

mirkuma ::

Jp, nikjer ne piše na spletni strani kakšno naj bi bilo trajanje pogodbe (oz. čas vezave) za akcijo -25%. Za ostale akcije (ne za nove naročnike) je omenjena veljavnost cenika pri vezavi za 12 mesecev. Za nove naročnike z 25% akcijo, pa ničesar ne piše, verjetno bo navedeno šele potem v dejanski pogodbi.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Peter18 ::

Po telefonu so rekli, da je trajanje vezave 1 leto (za čas akcije).

mirkuma ::

Peter18 je izjavil:

Po telefonu so rekli, da je trajanje vezave 1 leto (za čas akcije).

V tem primeru je zadeva dejansko trenutno najbolj ugodna.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

kixs ::

Ce je res vezava, smo za cas akcije, potem nimas kaj razmisljat.

Ghost7 ::

Sem oddal povpraševanje. Pa da vidimo :)

Par € na mesec, je letno zastonj laufanje serverja.
Denarja pa tudi ne pobiram po tleh.

Kdor da cenej, od tistga jemljem.

Imam elektriko in zemeljski plin.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

FoxKnox ::

Geni se ponavadi ob takih akcijah tudi potrudi s svojo, ki je kakšen procent ugodnejša.
Čakam.

Gogo ::

No jaz mam email njihove referentke:
- vezava za čas akcije
- mesec pred potekom te obvestijo o nadaljni ceni
Sam sem ravno danes pristopil z Gen-i. Prihranek na zadnji račun slabih 7€.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Ghost7 ::

FoxKnox je izjavil:

Geni se ponavadi ob takih akcijah tudi potrudi s svojo, ki je kakšen procent ugodnejša.
Čakam.

Čakam že par mesecev, pa nič. Očitno so ugotovili, da muhe, ki smo padle na akcijo smo že padle. Novih ne bo, če jih do sedaj ni bilo, jih tudi potem ne bo.

Pomoje bo kmalu tako kot je pri T-2. Če si nov, dobiš skor vse, če si stalni, "ko te je*e". Sepravi novi se bodo lahko priključili akciji, stari pa po rednem ceniku.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

FoxKnox ::

Ghost7 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Geni se ponavadi ob takih akcijah tudi potrudi s svojo, ki je kakšen procent ugodnejša.
Čakam.

Čakam že par mesecev, pa nič. Očitno so ugotovili, da muhe, ki smo padle na akcijo smo že padle. Novih ne bo, če jih do sedaj ni bilo, jih tudi potem ne bo.

Pomoje bo kmalu tako kot je pri T-2. Če si nov, dobiš skor vse, če si stalni, "ko te je*e". Sepravi novi se bodo lahko priključili akciji, stari pa po rednem ceniku.

Še vedno so odgovorili na vsako akcijo in tudi tokrat bodo.Ker če furajo moto Poceni elektrika mora to tudi biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

kixs ::

Ce mislijo kaj, so malo pocasni... Akcija od Energije Plus je ze od 1.9. naprej. Meni je pa zadnja bolj resna akcija potekla... in se par dni je casa za zamenjavo dobavitelja, sicer si en mesec zamudil.

Utk ::

1. elektro energija in gen-i je ista firma, in takih povezav je še en kup, ne veš več kdo pije kdo plača...
2. 25% na nek cenik ne pomeni 25% na cenik gen-ija.
3. če te nič ne stane, zakaj ne bi menjal, magari vsak drug mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kixs ::

Utk je izjavil:

1. elektro energija in gen-i je ista firma, in takih povezav je še en kup, ne veš več kdo pije kdo plača...
2. 25% na nek cenik ne pomeni 25% na cenik gen-ija.
3. če te nič ne stane, zakaj ne bi menjal, magari vsak drug mesec.


Ampak Energija Plus ni enako Elektro energija.

buttcrack ::

E+ je imel podobno akcijo že lani, meni se izteče februarja. Do takrat bo pa potrebno najti novo alternativo.

A samo plin se da menjati? Je cena 0,01867 €/kWh brez DDV; 0,02278 €/kWh z DDV že s popustom?

Ghost7 ::

Utk je izjavil:

1. elektro energija in gen-i je ista firma, in takih povezav je še en kup, ne veš več kdo pije kdo plača...
2. 25% na nek cenik ne pomeni 25% na cenik gen-ija.
3. če te nič ne stane, zakaj ne bi menjal, magari vsak drug mesec.


Točno tako, navite cene lahko kaznujemo le potrošniki z odločitvijo komu denar.

Naj se malo potrudijo in pridobijo ugodnejše energente, člani uprave pa ne potrebujejo vsako leto novih tesel, prav tako je vinil čist ok talna obloga ni treba kamna.

Glede upravljalcev:
Sem 14 dni hodil skoraj vsak dan na elektro, da sem dobil števec (priključek in omarica že na parceli). En kupa papirologije, notarsko overjat ...
Na konc sem imel stroškov čez 1000EUR, pa sedaj števec, ki sem ga kupil ni več moj, ampak od elektra gorenjska.

V samih prostorih je opedenano huje kot na bankah. Marmor, po naročilu masivno pohištvo...

Še drug primer, mi je elektrikar uspel skurit glavno varovalko v omarici. Zamenjava 1EUR vredne varovalke: 42EUR.

Vem,da upravljalec energetskega omrežja nima nič s prodajalcem energenta, ampak na položnici je skoraj več raznih dajatev kot samega energenta.

Si pa upravljalec lahko zmišljuje pri cenah, ker je monopolist. Nimaš možnosti k drugemu urejat priključke.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

FoxKnox ::

kixs je izjavil:

Utk je izjavil:

1. elektro energija in gen-i je ista firma, in takih povezav je še en kup, ne veš več kdo pije kdo plača...
2. 25% na nek cenik ne pomeni 25% na cenik gen-ija.
3. če te nič ne stane, zakaj ne bi menjal, magari vsak drug mesec.


Ampak Energija Plus ni enako Elektro energija.

Ne Energija +, ne Elektro energija, nimajo nič skupnega z Gen i, vse so samostojne pravne osebe.Lahko pa imajo lastniško povezavo.

misek ::

Ghost7 je izjavil:

mi je elektrikar uspel skurit glavno varovalko v omarici. Zamenjava 1EUR vredne varovalke: 42EUR.
Kakšen elektrikar je to, da ne more zamenjati glavne varovalke? Jaz sem za tri plačal nekaj drobiža. Pa še prišel je v 10 minutah (lokalc) :)

Ganon ::

Ghost7 je izjavil:

Čakam že par mesecev, pa nič. Očitno so ugotovili, da muhe, ki smo padle na akcijo smo že padle. Novih ne bo, če jih do sedaj ni bilo, jih tudi potem ne bo.


Vsako leto identično jamranje ... In vsako leto nove akcije. Začaran krog.

kixs ::

Oddal povprasevanje na Energija +. Da vidimo kaj zacarajo....

Se tole imajo:

PRIPELJITE PRIJATELJA K ENERGIJI PLUS IN OBA PREJMITA DOBROPIS V VIŠINI 40 EUR!

Prijateljem priporočite Energijo plus, dobavitelja električne energije in zemeljskega plina. Ob sklenitvi pogodbe bosta oba prejela dobropis v višini 40 EUR, ki ga lahko koristita za plačilo blaga in storitev pri Energiji plus.

Povabite lahko neomejeno število prijateljev in prihranite tudi v naslednjih mesecih.

Akcija traja do vključno 31. 12. 2021.


Ce je kdo pri Energiji +, naj mi poslje ZS. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Ghost7 ::

misek je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

mi je elektrikar uspel skurit glavno varovalko v omarici. Zamenjava 1EUR vredne varovalke: 42EUR.
Kakšen elektrikar je to, da ne more zamenjati glavne varovalke? Jaz sem za tri plačal nekaj drobiža. Pa še prišel je v 10 minutah (lokalc) :)


Ni panike zamenjat. Jo znam kar sam. :) - mam celo kopijo ključka. :)
Ampak kle sta dva problema:

- imaš že digitalni števec? Z avtomatskim oddajanjem števčnega stanja? To pomeni, da vsak izpad faze je zabeležen. Ne moreš menjat varovalke, brez da ne bi odklopil vseh treh.

- elektro dobi opozorilo - nepooblaščen poseg: kdo, kdaj (imajo celoten log), nepojasnen zakaj ---> visoka kazen.

Ni vse tko simpl :D
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

misek ::

Ghost7 je izjavil:


- imaš že digitalni števec
- elektro dobi opozorilo - nepooblaščen poseg: kdo, kdaj (imajo celoten log), nepojasnen zakaj ---> visoka kazen.
Po enem letu ni bilo kakšne kazni. In ne poznam nikogar, ki bi dobil kazen za zamenjavo varovalk, ki jo opravi lokalni mojster. Morda pa ima ta mojster kakšne privilegije :D

jocoj ::

kixs je izjavil:

Oddal povprasevanje na Energija +. Da vidimo kaj zacarajo....

Se tole imajo:

PRIPELJITE PRIJATELJA K ENERGIJI PLUS IN OBA PREJMITA DOBROPIS V VIŠINI 40 EUR!

Prijateljem priporočite Energijo plus, dobavitelja električne energije in zemeljskega plina. Ob sklenitvi pogodbe bosta oba prejela dobropis v višini 40 EUR, ki ga lahko koristita za plačilo blaga in storitev pri Energiji plus.

Povabite lahko neomejeno število prijateljev in prihranite tudi v naslednjih mesecih.

Akcija traja do vključno 31. 12. 2021.


Ce je kdo pri Energiji +, naj mi poslje ZS. ;)
Piše v pogojih, da se izključuje z ostalim akcijskimi ponudbami. Si preveril mogoče?

kixs ::

Res nisem preverjal... mi je pa padlo na pamet malo kasneje :lol:

sekvap ::

misek je izjavil:

Ghost7 je izjavil:


- imaš že digitalni števec
- elektro dobi opozorilo - nepooblaščen poseg: kdo, kdaj (imajo celoten log), nepojasnen zakaj ---> visoka kazen.
Po enem letu ni bilo kakšne kazni. In ne poznam nikogar, ki bi dobil kazen za zamenjavo varovalk, ki jo opravi lokalni mojster. Morda pa ima ta mojster kakšne privilegije :D


kar nekajkrat na leto sam zamenjam glavne varovalke, ker jih skurim zaradi prevelikih porabnikov, pa nisem dobil še nobene kazni.. upam da tako tudi ostane :P

delavec44 ::

jocoj je izjavil:

kixs je izjavil:

Oddal povprasevanje na Energija +. Da vidimo kaj zacarajo....

Se tole imajo:

PRIPELJITE PRIJATELJA K ENERGIJI PLUS IN OBA PREJMITA DOBROPIS V VIŠINI 40 EUR!

Prijateljem priporočite Energijo plus, dobavitelja električne energije in zemeljskega plina. Ob sklenitvi pogodbe bosta oba prejela dobropis v višini 40 EUR, ki ga lahko koristita za plačilo blaga in storitev pri Energiji plus.

Povabite lahko neomejeno število prijateljev in prihranite tudi v naslednjih mesecih.

Akcija traja do vključno 31. 12. 2021.


Ce je kdo pri Energiji +, naj mi poslje ZS. ;)
Piše v pogojih, da se izključuje z ostalim akcijskimi ponudbami. Si preveril mogoče?


Vseeno lahko obstoječi naročnik dobi 40€. Če želite novi komu narediti uslugo. Stane vas nič.

matobeli ::

A ni zdej tako da jih ne briga več za varovalke, ker ima itak števec tokovno omejitev nastavljeno?

Še včasih ko si direktno priklopno moč lahko sam zvišal niso prav pretiran jamral, če te ni res nadzornik dobil.

Je pa definitivno poseg v elektro omarico lahko povod za kazen.

dussan ::

Dajte napisat še ceno za MT in VT oziroma ET, ko pišete o ponudbah. Da lahko hitro primerjamo...

Gen-I, redni cenik, 100% Jedrska energija, cena kWh brez DDV:
VT: 0,06490
NT: 0,03599

kixs ::

Pa napisi koncno ceno z DDV-jem.

Primerjava cen Gen-I z akcijo TC (vse z DDV):
Visja: 0,07502
Nizja: 0,04147
Enotna: 0,06770

E+ -25%:
Visja: 0,06678
Nizja: 0,03878
Enotna: 0,05915

Ghost7 ::

misek je izjavil:

Ghost7 je izjavil:


- imaš že digitalni števec
- elektro dobi opozorilo - nepooblaščen poseg: kdo, kdaj (imajo celoten log), nepojasnen zakaj ---> visoka kazen.
Po enem letu ni bilo kakšne kazni. In ne poznam nikogar, ki bi dobil kazen za zamenjavo varovalk, ki jo opravi lokalni mojster. Morda pa ima ta mojster kakšne privilegije :D



Misek in Sekvap, ko bosta imela števce, ki sami oddajajo stanje, bosta ob takih podvigih plačala kazen. Razen, če vaš distributer gleda skos prste. Elektro Gorenjska pač ne več. Namreč to je cilj, da vejo kaj se dogaja, da ne pride do "črnih" priklopov.
Pa ne pametujta kako sta kul, ker sta se znašla, ker sta se še lahko. Tudi mi nismo "od včeraj", sploh pa po znanju moj elektrikar.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Ghost7 ::

matobeli je izjavil:

A ni zdej tako da jih ne briga več za varovalke, ker ima itak števec tokovno omejitev nastavljeno?

Še včasih ko si direktno priklopno moč lahko sam zvišal niso prav pretiran jamral, če te ni res nadzornik dobil.

Je pa definitivno poseg v elektro omarico lahko povod za kazen.


Včasih je blo včasih :D
V bloku smo imeli vsi na računu 3x20A, pa smo v resnici vsi imeli po 3x25A. Malo nas je to dejansko rabilo, ampak so vsi hoteli imeti, ker, če maš ti, pol bom tud jst :D

Res je, "tanovi" števec omejuje, ampak če imaš varovalke 20A in je števec tudi na 20A in narediš kratek stik, števec prehiti varovalka (in tako je prav). Te glavne varovalke so pred števcem (ampak sej to veš).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

misek ::

Ghost7 je izjavil:

Misek in Sekvap, ko bosta imela števce, ki sami oddajajo stanje, bosta ob takih podvigih plačala kazen.
Imam taki števec in sam oddaja stanje. Na gorenjskem ste očitno pač bolj strogi. Na našem koncu je to nekaj normalnega. Sicer pa je varovalke zamenjal pravi elektrikar in ne jaz sam :)

Ghost7 je izjavil:

Res je, "tanovi" števec omejuje, ampak če imaš varovalke 20A in je števec tudi na 20A in narediš kratek stik, števec prehiti varovalka (in tako je prav).
V mojem primeru so odpovedale fizične varovalke.

energetik ::

Utk je izjavil:

1. elektro energija in gen-i je ista firma, in takih povezav je še en kup, ne veš več kdo pije kdo plača...
2. 25% na nek cenik ne pomeni 25% na cenik gen-ija.
3. če te nič ne stane, zakaj ne bi menjal, magari vsak drug mesec.
Za par EUR na leto se mi niti ne splača mrdnit. Že za nov trajnik obrazca se mi ne da pisat za teh par EUR. Itak bo dolgoročno vse podobno in ne dvomim, da bo tudi GENi imel v kratkem kakšno podobno akcijo. Poleg tega se nočem vezat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

telexdell ::

Ghost7 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A ni zdej tako da jih ne briga več za varovalke, ker ima itak števec tokovno omejitev nastavljeno?

Še včasih ko si direktno priklopno moč lahko sam zvišal niso prav pretiran jamral, če te ni res nadzornik dobil.

Je pa definitivno poseg v elektro omarico lahko povod za kazen.


Včasih je blo včasih :D
V bloku smo imeli vsi na računu 3x20A, pa smo v resnici vsi imeli po 3x25A. Malo nas je to dejansko rabilo, ampak so vsi hoteli imeti, ker, če maš ti, pol bom tud jst :D

Res je, "tanovi" števec omejuje, ampak če imaš varovalke 20A in je števec tudi na 20A in narediš kratek stik, števec prehiti varovalka (in tako je prav). Te glavne varovalke so pred števcem (ampak sej to veš).

Če imaš na števcu nastavljen omejilnik toka potem imaš na vratih omarice tipko, s katero si znova vključiš elektriko. Tako poseg dežurnega iz elektra ni potreben in posledično ne plačaš 40+€ za menjavo varovalke. V ceni menjave varovalke je poleg zneska za samo varovalko, potnih stroškov in urne postavke delavca vračunana tudi kazen za prekoračeno maksimalno zakupljeno moč priklopa.
Ko ti elektro priključi elektriko preide elektro omarica in vsa oprema v njej v last pristojnega elektro podjetja. Samovoljni poseg v omarico in npr. menjava pregorele varovalke se smatra kot protipravno dejanje, kar lahko ima za posledico tudi kazenski pregon. Stvar je podobno, kot npr. samovoljni vstop nekoga v moj zaklenjen avtomobil na kakšnem parkirišču.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

energetik je izjavil:

Utk je izjavil:

1. elektro energija in gen-i je ista firma, in takih povezav je še en kup, ne veš več kdo pije kdo plača...
2. 25% na nek cenik ne pomeni 25% na cenik gen-ija.
3. če te nič ne stane, zakaj ne bi menjal, magari vsak drug mesec.
Za par EUR na leto se mi niti ne splača mrdnit. Že za nov trajnik obrazca se mi ne da pisat za teh par EUR. Itak bo dolgoročno vse podobno in ne dvomim, da bo tudi GENi imel v kratkem kakšno podobno akcijo. Poleg tega se nočem vezat.


Razlika med recimo elektro energija in gen-i, redni cenik, je 50 evrov letno (tolk mi je izračunalo). Za izpolnit tiste obrazce rabim 2 min, pa še eno minuto, da skočim iz avta in vržem v poštni nabiralnik. Če ti bp zaslužiš več kot 50 evrov na 3 minute, super zate.

energetik ::

Ja, pri meni je 40€ razlike letno. 500€ mi niha kripto portfelj v parih dneh gor dol :))
Največ, kar se mi da je, da pristopim k novi akciji na geni, to pomeni da samo skeniram pristopno izjavo in pošljem po mejlu. Na kaslc se mi že ne bi dalo več it za ta denar.

Ghost7 ::

telexdell je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A ni zdej tako da jih ne briga več za varovalke, ker ima itak števec tokovno omejitev nastavljeno?

Še včasih ko si direktno priklopno moč lahko sam zvišal niso prav pretiran jamral, če te ni res nadzornik dobil.

Je pa definitivno poseg v elektro omarico lahko povod za kazen.


Včasih je blo včasih :D
V bloku smo imeli vsi na računu 3x20A, pa smo v resnici vsi imeli po 3x25A. Malo nas je to dejansko rabilo, ampak so vsi hoteli imeti, ker, če maš ti, pol bom tud jst :D

Res je, "tanovi" števec omejuje, ampak če imaš varovalke 20A in je števec tudi na 20A in narediš kratek stik, števec prehiti varovalka (in tako je prav). Te glavne varovalke so pred števcem (ampak sej to veš).

Če imaš na števcu nastavljen omejilnik toka potem imaš na vratih omarice tipko, s katero si znova vključiš elektriko. Tako poseg dežurnega iz elektra ni potreben in posledično ne plačaš 40+€ za menjavo varovalke. V ceni menjave varovalke je poleg zneska za samo varovalko, potnih stroškov in urne postavke delavca vračunana tudi kazen za prekoračeno maksimalno zakupljeno moč priklopa.
Ko ti elektro priključi elektriko preide elektro omarica in vsa oprema v njej v last pristojnega elektro podjetja. Samovoljni poseg v omarico in npr. menjava pregorele varovalke se smatra kot protipravno dejanje, kar lahko ima za posledico tudi kazenski pregon. Stvar je podobno, kot npr. samovoljni vstop nekoga v moj zaklenjen avtomobil na kakšnem parkirišču.



Res je, ampak ti pritisk na ta omejilnik nič ne pomaga pri kratkem stiku, ker je skok toka prehiter in pokuri fizično talilno glavno varovalko pred števcem.

Glede vstopa v omarico: Točno tako, in to mislim, da ne velja samo na gorenjskem.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

OK.d ::

energetik je izjavil:

Utk je izjavil:

1. elektro energija in gen-i je ista firma, in takih povezav je še en kup, ne veš več kdo pije kdo plača...
2. 25% na nek cenik ne pomeni 25% na cenik gen-ija.
3. če te nič ne stane, zakaj ne bi menjal, magari vsak drug mesec.
Za par EUR na leto se mi niti ne splača mrdnit. Že za nov trajnik obrazca se mi ne da pisat za teh par EUR. Itak bo dolgoročno vse podobno in ne dvomim, da bo tudi GENi imel v kratkem kakšno podobno akcijo. Poleg tega se nočem vezat.

+1
LPOK.d

Utk ::

Ja, ste pa res zelo pomembni in zaposleni. Za 50 evrov se vam ne da it do kaselca...

Magic1 ::

To bi pa rad videl kje nabereš za 50€. To moraš verjetno res iskat najdražjega možnega in primerjat z največjo akcijo za novega komitenta. Pa še porabo kar konkretno. V glavnem, ga verjetno ni človeka v tej temi, ki bi bil pri najdražjem ponudniku.
Magic

Ghost7 ::

Magic1 je izjavil:

To bi pa rad videl kje nabereš za 50€. To moraš verjetno res iskat najdražjega možnega in primerjat z največjo akcijo za novega komitenta. Pa še porabo kar konkretno. V glavnem, ga verjetno ni človeka v tej temi, ki bi bil pri najdražjem ponudniku.


Verjetno je mislil na letni ravni. Ima sicer prav, na 10 let je to 500€. In par takih primerov (tudi za druge reči) po 500€, ker si len, se v 10 letih nabere za en avto.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Master_Yoda ::

Ze na letni ravni pomoje ni take razlike. Se posebaj ce gledas da je na poloznici za 50 EUR elektrike okoli 17 EUR, ostalo so pa trosarine, davki in neki prispevki.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Master_Yoda je izjavil:

Ze na letni ravni pomoje ni take razlike. Se posebaj ce gledas da je na poloznici za 50 EUR elektrike okoli 17 EUR, ostalo so pa trosarine, davki in neki prispevki.


Je bilo že napisano, glede na geni:

kixs je izjavil:

Pa napisi koncno ceno z DDV-jem.

Primerjava cen Gen-I z akcijo TC (vse z DDV):
Visja: 0,07502
Nizja: 0,04147
Enotna: 0,06770

E+ -25%:
Visja: 0,06678
Nizja: 0,03878
Enotna: 0,05915


Jaz skurim 8 MWh letno, to me pride glih nekih 40€ razlike letno. Neki je, ampak ne grem se vezat za ta znesek.

misek ::

Master_Yoda je izjavil:

je na poloznici za 50 EUR elektrike okoli 17 EUR, ostalo so pa trosarine, davki in neki prispevki.
Drži, ampak omrežnina je pa vezana na porabo. In ta v tem primeru znese okoli 10 EUR. Torej je elektrika pravzaprav 27 EUR in ne 17.

energetik ::

Ampak omrežnina nima veze, ko primerjaš 2 ponudnika!

misek ::

energetik je izjavil:

Ampak omrežnina nima veze, ko primerjaš 2 ponudnika!

Ja, imaš prav, saj je znesek isti. Sorry.

sandy ::

Še nekaj:
GENI pri tarifi "Sonce za toplotne črpalke˝za PDF račun prizna dober evro popusta na mesec, elektro plus pa to vseeno zaračuna po okrog pol evra. Se pravi, v enem letu približno 18€ dodatnega˝popusta˝ pri GENI.

jocoj ::

Še vedno je ceneje pri energija plus, ker je osnovno nadomestilo nižje. Poleg tega je za eračun pri energija plus še nižje nadomestilo - 35c

Utk ::


Jaz skurim 8 MWh letno, to me pride glih nekih 40€ razlike letno. Neki je, ampak ne grem se vezat za ta znesek.

Nikjer ni nobene vezave.

buttcrack ::

E+ se vežeš za eno leto

matobeli ::

Kar je problem samo če geni da ven res dobro akcijo ali da se elektrika poceni.

Kar se sicer bo zgodilo, ampak spet bo par 10eur letno prihranka, tko da, no biggie.

Utk ::

buttcrack je izjavil:

E+ se vežeš za eno leto

Kje to piše, kakšna je kazen, če prej prekineš? Jaz nisem našel.
««
14 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82863708 (8538) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9323096 (4450) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508483 (7247) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328973 (26524) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214817 (9961) Alamar

Več podobnih tem