» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
12 / 44
»»

showsover ::

Ja, pa boste povedali še kaj glede ogrevanja... Ni potrebno o osebah in kvadraturi, izolaciji in to, ampak povprečje (ogrevanje (PLUS) kuhanje) na m2 v januarju 0.875 €/m2, v decembru pa 1,05€/m2 (z ddv in to), ker akcija ne sploh še.

kixs ::

kixs je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Btw, kolk se placal za Januar 2021, tisti ki nimate glavnega ogrevanja na elektriko? Jaz 63e, pri Gen.


Poraba Januar 2021:

Celotna poraba 1080kWh.
Ogrevanje na TC: 730kWh
Gospodinjstvo: 350kWh

Visja: 453kWh
Nizja: 627kWh

Celotna poloznica: 121,46€

Od oka glede na delez:
ogrevanje: 82,09€
gospodinjstvo: 39,36€


Ogrevanje na TC (hisa 290m2, ogrevano 200m2 na 23stC - trenutno 24.6stC): 730kWh
Gospodinjstvo + sanitarna voda, vse na el.: 350kWh

blazkj ::

A je gen-i se edno najcenejsa opcija? Imam trenutno njihov paket TC, ampak ne verjamem, da lahko ostanjo med najugodnejsimi ponudniki zaradi hecanja z elektriko iz obnovljivih virov ipd

kuglvinkl ::

Je mozno, da je crpalka od centralne na plin resen porabnik?
Your focus determines your reallity

Utk ::

Kuri 20 do 100 w, odvisno kakšna je in kako imaš nastavljeno. Če rečemo 50x24hx30 dni, ti težko več kot 4 do 6 evrov pokuri.

kixs ::

Tezko bi rekel resen porabnik, se pa sigurno pozna, ker verjetno tece 24/7 ali pa blizu temu. Js imam dve. Obe sta nastavljeni na 25W in delata 24/7 v casu kurilne sezone.

kuglvinkl ::

Ok, tnx.
Your focus determines your reallity

dussan ::

Še moja poraba januar 2021 - samo gospodinjstvo, ogrevam se na plin, pogodba z Geni, plačujem z direktno bremenitvijo

Odjemna skupina: Gospodinjski odjem Obračunska moč: 7 (3 x 20 A)
Vrsta cenika: Poletno nizka cena elektrike 2020 Trošarinski razred: 1
Vir energije: 100 % JEDRSKA ENERGIJA

Vt: 275 Kwh
Mt: 324 Kwh
skupaj 61,14 € + DDV = 74,59 €

Dimnik ::

Elektrika brez CO2, zima2020
7kw, 3x20A
100% jedrska
Brez ogrevanja

Vt 196kwh
Mt 275kwh
60,65e z ddv

sejmon ::

VT 170
MT 161

Vključen ET 331 E3-udobni. (0,06599 brez davka)

52,75€

kam it...petrol ali geni?

;-) ::

Pri petrolu bodo ugodnješi če se vežeš/oženiš z njimi, zato sem jaz prešaltal h geni ker niso za te nategantske vezave. Porkodio še ženim se ne zato ne maram vezav, naročnin, obrokov in podobnega sranja.

NejcSSD ::

sejmon je izjavil:

VT 170
MT 161

Vključen ET 331 E3-udobni. (0,06599 brez davka)

52,75€

kam it...petrol ali geni?


Jst bi tut rekel kar Geni, ker nimaš nobenega dela z vezavami in zlatimi točkami in podobno.
Pa pri 50-50 VT MT se izplača dvotarifno. Že pri 60-40 se splača
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

J.McLane ::

sejmon je izjavil:

VT 170
MT 161

Vključen ET 331 E3-udobni. (0,06599 brez davka)

52,75€

kam it...petrol ali geni?


Za tako porabo se ti ne splača iz kavča vstajat, pri Geni bo znesek enak, morda boš lovil kakšne cente. Kar se ti splača narediti je, da greš na dvotarifno merjenje, tako boš prihranil ene 4€ mesec.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

link_up ::

gen-i ima zdaj neko akcijo sonce, da ti postavijo soncno elektrarno in do takrat imas nizko ceno. Kaj pravite, bi se to splacalo, da bi postavil "ekvivalent" elektrarno letni porabi? Cca. 8000 kWAh. Mesecni racun je ~100e, tako, da ce prisparam 40% je to ze super.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

red_baron ::

Geni
3*25A
Vt 377
Mt. 518

Ogrevanje bajte, 5 članov, topla voda, kuhanje pranje, računalniki laufajo, pomivalc, pralni, sušilni stroj.
Skupaj 107.07€ kar je največ v treh letih kar sem v hiši.
Termostat nastavljen na 23 stopinj.Moj moto je da si v kratkih rokavih celo zimo. Trenutno mi že tretjo zimo uspeva. Lahko bi znižal temperaturo ampak zakaj. Bi bilo par€ manj ....
Hiša je montažna pasivna obrnjena na jug.

Slayer69 ::

Razmišljam o menjavi ponudnika el. energije.
Povprečna mesečna poraba cca: 280kWh VT / 300kWh MT (priključna moč 10 kW)

Kar sem sam uspel ugotoviti mi izgleda Geni (oz "pocenielektrika) še najboljša opcija. Imamo namreč TČ za ogrevanje vode, kar je menda zadosten pogoj za trenutno akcijo "Sonce za toplotne črpalke". Informativni izračun mi vrže ven mesečno ceno cca 76€.

Se vam zdi to OK varianta ali ve kdo za kaj boljšega (ne mislim ravno skakati okoli za par centov, ampak če že menjam pa bi vzel kar je trenutno najbolje). Če prav razumem tu tudi ni nobenih vezav ali kakih drugih "skritih nevšečnosti"?

Hvala!

M-XXXX ::

Zanimam se za menjavo na dvotarifno merjenje. Mesečno imam ranga 1000 KWh.

Glede na to da imam digitalen števec na lokaciji predvidevam, da lahko pridobim dejansko porabo energije, da si lahko preračunam kakšno porabo bi imel v višji in kakšno porabo v nižji tarifi. Ali teh podatkov ni mogoče dobiti? Ter kje se jih lahko dobi?

kuglvinkl ::

vzemi pol-pol in uporabi tarife. Če jih nimaš, povej, pa ti jih bomo nalepili.
Your focus determines your reallity

M-XXXX ::

To imam:
v primeru eno tarifnega merjenja, ste pri porabi 950 kWh plačali 123,13 EUR.

Če bi imeli dvotarifno merjenje in bi porabili na visoki tarifi 475 kWh in na manjši tarifi 475 kWh, pa bi vaš račun znašal 111,64 EUR z DDV.

Ta del mi je jasen. Problem je v tem, ker ne vem če imam pol/pol... Večino mi porabi jacuzzie (ajde čez zimo tudi klima) in ne vem če je to večinsko. Prav tako ni veliko možnosti pri optimizaciji (glede na čas).

kuglvinkl ::

jaz nikoli nisem prišel bolje od 60:40, MT:VT. NE uporabljam pa klime in nimam jakuzija. feburaja sem recimo imel 204:197. Tko da ne, nimaš placa za optimizacije, pol pol je precej verjeten scenarij. Poglej si še kolk bi bil 66:33 in boš videl, da je par evrov razlike. Ni ponoči freeride.
Your focus determines your reallity

energetik ::

M-XXXX je izjavil:

To imam:
v primeru eno tarifnega merjenja, ste pri porabi 950 kWh plačali 123,13 EUR.

Če bi imeli dvotarifno merjenje in bi porabili na visoki tarifi 475 kWh in na manjši tarifi 475 kWh, pa bi vaš račun znašal 111,64 EUR z DDV.

Ta del mi je jasen. Problem je v tem, ker ne vem če imam pol/pol... Večino mi porabi jacuzzie (ajde čez zimo tudi klima) in ne vem če je to večinsko. Prav tako ni veliko možnosti pri optimizaciji (glede na čas).
Ja registriraj se na Moja mreža, če imaš Elektro LJ, poglej če imaš na voljo svoje 15min podatke in jih potegni dol. Potem pa samo v Excelu razdeliš po tarifah.
Sicer ne vem, zakaj že Elektro ne prikazuje po tarifah ampak OK, se da to enostavno uredit.

link_up ::

Nore so te kWh...

VT: 377 kWh
MT: 540 kWh

racun je ~110e na EL.

Rabim svojo elektrarno.
In and Out

aborko ::

Meni se ne zdi prehudo, ko odstejem fiksne postavke na racunu pridem na 10 centov/kWh povprecja (NT +VT). Je pa bila elektrika že cenejša, tudi potencial je bil, da bi še naprej bila, če le ne bi šle miljarde za TEŠ, ki ima 2-3x dražjo elektriko kot kak NEK in na dolgo rok bo treba to plačat žal. Zeleni viri se zdijo zaenkrat pregrešno dragi, kot je lepo videti v nemčiji, ampak cene kWh iz teh skoraj eksponentno padajo in vsekakor je prihodnost v tem, le en kr velik problem je treba rešiti in to je odpraviti nihanja v omrezju, ki jih zaradi narave delovanja zeleni viri povzrocajo. Vsekakor bolje iskati resitev tega problema, kot pa graditi neke TE...

link_up ::

aborko je izjavil:

Meni se ne zdi prehudo, ko odstejem fiksne postavke na racunu pridem na 10 centov/kWh povprecja (NT +VT). Je pa bila elektrika že cenejša, tudi potencial je bil, da bi še naprej bila, če le ne bi šle miljarde za TEŠ, ki ima 2-3x dražjo elektriko kot kak NEK in na dolgo rok bo treba to plačat žal. Zeleni viri se zdijo zaenkrat pregrešno dragi, kot je lepo videti v nemčiji, ampak cene kWh iz teh skoraj eksponentno padajo in vsekakor je prihodnost v tem, le en kr velik problem je treba rešiti in to je odpraviti nihanja v omrezju, ki jih zaradi narave delovanja zeleni viri povzrocajo. Vsekakor bolje iskati resitev tega problema, kot pa graditi neke TE...


vse tiste postavke grejo na kWh...razen ene 10e fiksnih.
In and Out

NejcSSD ::

Tako je, fiksnih je pri 3x20A in 7kw obračunski moči slabih 13eurov.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

aborko ::

Natančno tako, za jan je bilo porabljenih 1567 (VT 688, MT 879), račun pa po odbitih 13€ fiksnih stroškov točno 156€. Torej 1 kWh = 0,1€.

kuglvinkl ::

aborko je izjavil:

Natančno tako, za jan je bilo porabljenih 1567 (VT 688, MT 879), račun pa po odbitih 13€ fiksnih stroškov točno 156€. Torej 1 kWh = 0,1€.


a to imaš kakšno dejavnost, da tolk porabiš?
Your focus determines your reallity

NejcSSD ::

Toplotna črpalka ane, mi smo imeli podobno porabo. Pač nimamo najnovejše hiše ampak 7cm izolacije, prva lesena dvo slojna okna jelovica l.90 in radiatorje.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kuglvinkl ::

a.... :). Nimam pol pa debelo gledam.
Your focus determines your reallity

M-XXXX ::

energetik je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

To imam:
v primeru eno tarifnega merjenja, ste pri porabi 950 kWh plačali 123,13 EUR.

Če bi imeli dvotarifno merjenje in bi porabili na visoki tarifi 475 kWh in na manjši tarifi 475 kWh, pa bi vaš račun znašal 111,64 EUR z DDV.

Ta del mi je jasen. Problem je v tem, ker ne vem če imam pol/pol... Večino mi porabi jacuzzie (ajde čez zimo tudi klima) in ne vem če je to večinsko. Prav tako ni veliko možnosti pri optimizaciji (glede na čas).
Ja registriraj se na Moja mreža, če imaš Elektro LJ, poglej če imaš na voljo svoje 15min podatke in jih potegni dol. Potem pa samo v Excelu razdeliš po tarifah.
Sicer ne vem, zakaj že Elektro ne prikazuje po tarifah ampak OK, se da to enostavno uredit.

Najlepša hvala za tole, točno to kar sem iskal! Sedaj rabim samo še nekako uredit omenjene podatke. hvala!
Ima kdo slučajno že narejeno v excelu, da izriše oziroma sešteva podatke? Najbrž ne, ampak če vprašam ne boli :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

kixs ::

Da ne bom prevec iskal... kje je tista stran, da lahko spremljas celotno el. porabo svojega el. prikljucka? Sem pri Gen-I, infrastrukturo ima El. Celje - ce je sploh mozno. Imam pa daljinsko odcitavanje porabe.

showsover ::

Moj GENI /Poraba :-)

link_up ::

M-XXXX je izjavil:

energetik je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

To imam:
v primeru eno tarifnega merjenja, ste pri porabi 950 kWh plačali 123,13 EUR.

Če bi imeli dvotarifno merjenje in bi porabili na visoki tarifi 475 kWh in na manjši tarifi 475 kWh, pa bi vaš račun znašal 111,64 EUR z DDV.

Ta del mi je jasen. Problem je v tem, ker ne vem če imam pol/pol... Večino mi porabi jacuzzie (ajde čez zimo tudi klima) in ne vem če je to večinsko. Prav tako ni veliko možnosti pri optimizaciji (glede na čas).
Ja registriraj se na Moja mreža, če imaš Elektro LJ, poglej če imaš na voljo svoje 15min podatke in jih potegni dol. Potem pa samo v Excelu razdeliš po tarifah.
Sicer ne vem, zakaj že Elektro ne prikazuje po tarifah ampak OK, se da to enostavno uredit.

Najlepša hvala za tole, točno to kar sem iskal! Sedaj rabim samo še nekako uredit omenjene podatke. hvala!
Ima kdo slučajno že narejeno v excelu, da izriše oziroma sešteva podatke? Najbrž ne, ampak če vprašam ne boli :D


nasel tudi jaz, ampak ne vem, ce bi mi s to pomocjo uspelo prisparat 7e/m + ddv. Vsaj toliko hocejo od mene za 15min polling. Drugace pa mi kaze same nicle...

:)
btw, ali kdo bere svoje Landise?
In and Out

kixs ::

showsover je izjavil:

Moj GENI /Poraba :-)


Vidim, da sem premalo napisal... mislim celotno porabo na 15 minutne intervale.

Nasel:
https://mojelektro.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

M-XXXX ::

Je tukaj slučajno že izračun koliko bi na višjo, nižjo padlo ali je treba lastoročno narediti?

energetik ::

M-XXXX je izjavil:

Je tukaj slučajno že izračun koliko bi na višjo, nižjo padlo ali je treba lastoročno narediti?

Kaj pa je to problem v Excelu nardit? Vržeš gor filter in izbereš čase.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ja. Razdeli. Takole izgleda pri meni:


 x

x



No, tole je enako kot sicer na racunu. V €€€ bos moral pa sam narediti primerjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

showsover ::

Kixs, še dobro, da je bil nesporazum 👍

Luštna zadeva, se splača registrirat!

z3ro ::

Če si na Petrolu se da tudi dostopat do podakov?

kixs ::

Po moje ja. Pomembno je le, da imas digitalni stevec, ki oddaja stanje na daljinsko.

NejcSSD ::

Se da, imam sam petrol, tudi v aplikaciji na mobitelu vidiš porabo, položnice, grafe, lani letos in podobne analize VT MT itd...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

echo ::

Kaj sploh pomeni, da mi dobavljajo 100% sončno/jedrsko/vodno energijo?
Kakšna bulšit izbira je to? Kaj nismo v omrežju? Gen-i sploh ni distributer, da bi take hece lahko pokal :D

Po mojem je to totalno zavajanje, pesek v oči.
Saj razumem: marketing, ovce je treba strižt itd. Ampak za takimi trditvami more biti nekaj zadaj (in ne samo +1€ pri položnici).

energetik ::

To samo pomeni, da GENi kupuje sončno/jedrsko/vodno energijo in jo proda tebi. Jasno štrom do tebe pride od kjer pač pride.

Matevz96 ::

echo je izjavil:

Kaj sploh pomeni, da mi dobavljajo 100% sončno/jedrsko/vodno energijo?
Kakšna bulšit izbira je to? Kaj nismo v omrežju? Gen-i sploh ni distributer, da bi take hece lahko pokal :D

Po mojem je to totalno zavajanje, pesek v oči.
Saj razumem: marketing, ovce je treba strižt itd. Ampak za takimi trditvami more biti nekaj zadaj (in ne samo +1€ pri položnici).


Seveda je nekaj za to trditvijo. Omrežje je res eno v celi Evropi ampak elektriko kupiš pri katerikoli elektrarni želiš. Gen-i jo v tvojem imenu kupi izključno od sončnih/jedrskih/hidro elektrarn in proda naprej tebi. Ali do tebe fizično pride točno ta elektrika? Ne, do tebe pride elektrika od najbližje elektrarne.
#hooldthedoor

starfotr ::

To je pač neumnost. Kot je neumnost to, da imamo net metering in podobne neumnosti.

Edino pravično bi bilo reči, da vsi uporabljamo elektriko iz vira, ki je v nekem momentu na voljo.

In to bi se morali tudi zavedati. Ne pa da govorijo, da se nekdo napaja izključno z elektriko iz enega vira. Ker potem bi to pomenilo, da bi moral imeti vsak svoj vod in svojo prenosno in distribucijsko omrežje.

Tudi prodajalci (ala petrol, gen ipd.) so nesmisel. To samo pomeni, da oni pristavijo lončke zraven. Vendar to vse je posledica EU, da so lahko prodajalci tipa RWE, ENI, HEP ipd. se razširili na ostale države. Kot so se naši na balkan.

telexdell ::

starfotr je izjavil:

To je pač neumnost. Kot je neumnost to, da imamo net metering in podobne neumnosti.

Edino pravično bi bilo reči, da vsi uporabljamo elektriko iz vira, ki je v nekem momentu na voljo.

In to bi se morali tudi zavedati. Ne pa da govorijo, da se nekdo napaja izključno z elektriko iz enega vira. Ker potem bi to pomenilo, da bi moral imeti vsak svoj vod in svojo prenosno in distribucijsko omrežje.

Tudi prodajalci (ala petrol, gen ipd.) so nesmisel. To samo pomeni, da oni pristavijo lončke zraven. Vendar to vse je posledica EU, da so lahko prodajalci tipa RWE, ENI, HEP ipd. se razširili na ostale države. Kot so se naši na balkan.

Pa- saj uporabljaš elektriko le iz tistega vira, kateri je v določenem momentu na voljo. Če se na trepalnice postaviš, je ne moreš porabljati iz tistega vira, kateri ni na voljo.
Trgovanje z elektriko poteka na borzah z energijo. Tam trgovci kupujejo elektriko in jo nato prodajajo nam. Uspešnejši kot je trgovec, ceneje lahko kupi elektriko, ceneje nam proda elektriko. S tem ima več odjemalcev in tako ustvari večji profit. Če pa teh trgovcev ne bi bilo in bi kot nekoč bil le en monopolist pa njemu ni interes dajati poceni elektrike nam potrošnikom, saj je itak ne moremo dobiti nikjer drugje.
Če pogledaš načrte daljnovodov in elektrarn v svoji okolici potem zlahka ugotoviš, od kot prihaja elektrika. K meni npr. prihaja izključno iz hidroelektrarn in solarnih elektrarn. Nekdo iz npr. Velenja pa dobi vso elektriko iz TEŠ in v zelo majhni meri iz solarnih elektrarn. Tisti dodatek trgovcu je mišljen kot spodbuda SE/VE/KG/GTE... saj je proizvodnja elektrike v njih dražja, kot iz HE ali (naše) JE. Seveda, pa ti za razliko od RTV prispevka, te spodbude ni potrebno dajati, če tega ne želiš.
Glede net-meteringa pa si napisal neumnost. Pač v stilu pregovorne Slovenske foušije.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Mare2 ::

A je kje kaka akcija za elektriko?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

starfotr ::

Seveda uporabljamo vsi iz vira, ki je trenutno na voljo. Saj drugače ne gre. Vendar ni pravično, da se trgovci gredo nesmisle, kot je "vsa energija izključno smo iz SE ali HE". Ker to enostavno ni res.

Malo narobe si predstavljaš, da se zadeve dogajajo lokalno. Ker je povezano omrežje, ne moreš reči, da se napajaš pretežno iz HE, tudi če si blizu nje.

Slovenska foušija ja toliko, da vsi plačujemo nesmisle nekomu. Kot (pre)plačujemo TEŠ, ker so pokradli ogromne količine denarja. Potem pa še raji dajmo nekaj drobtinic v smislu netmeteringa.

echo ::

Hmm, in če vsi pustimo izbiro na 'sončna', bodo prekinili sodelovanje s NEKom? Kaj, če nas samo polovica zamenja na jedrsko energijo? Kakšne so posledice te izbire, razen +1€?

Sedaj razmišljam dalje, da Gen-i s to "izbiro" ponuja možnost dražje elektrike za končne odjemalce, očitno jim je to manjkalo v portfoliu ponudbe.

Hvala za nič.

Utk ::

Trgovanje z elektriko poteka na borzah z energijo. Tam trgovci kupujejo elektriko in jo nato prodajajo nam.

Sej samo za to se gre. Če se nek del ljudi odloči za elektriko iz sončne energije, in je gen-i res pošten, bo na borzi kupil njihovo elektriko, tudi če je malo dražja kot od nekoga, ki ima termoelektrarno. Več jih je pripravljenih plačat za to, več bo šlo na borzi denarja tem proizvajalcem, v termoelektrarnah bojo pa zato kakšno lopato manj premoga not vrgli.

K meni npr. prihaja izključno iz hidroelektrarn in solarnih elektrarn. Nekdo iz npr. Velenja pa dobi vso elektriko iz TEŠ in v zelo majhni meri iz solarnih elektrarn.

Haha, ti pa si za hece. Na elektriki ne piše iz kod je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
««
12 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82863105 (7935) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9323054 (4408) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508424 (7188) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328787 (26338) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214774 (9918) Alamar

Več podobnih tem