» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
11 / 44
»»

starfotr ::

Če plačuješ 7 kW, imaš 14 kW moči.

Gospodinjski odjem
+------------+------------------------+------------------------+
|   Nazivna  |   Enofazni priključek  |  Trifazni priključek   |
|   jakost   |                        |                        |
| omejevalca |                        |                        |
|    toka    |                        |                        |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     (A)    | Priključna| Obračunska | Priključna| Obračunska |
|            |  moč (kW) |  moč (kW)  |  moč (kW) |  moč (kW)  |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     16     |     3     |      3     |     11    |      7     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     20     |     5     |      3     |     14    |      7     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     25     |     6     |      6     |     17    |     10     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     32     |     7     |      7     |     22    |     22     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     35     |     8     |      7     |     24    |     24     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     40     |     -     |      -     |     28    |     28     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     50     |     -     |      -     |     35    |     35     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     63     |     -     |      -     |     43    |     43     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+

Odjem na NN brez merjene moči
+------------+------------------------+------------------------+
|   Nazivna  |   Enofazni priključek  |  Trifazni priključek   |
|   jakost   |                        |                        |
| omejevalca |                        |                        |
|    toka    |                        |                        |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     (A)    | Priključna| Obračunska | Priključna| Obračunska |
|            |  moč (kW) |  moč (kW)  |  moč (kW) |  moč (kW)  |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     16     |     3     |      3     |     11    |     11     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     20     |     5     |      5     |     14    |     14     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     25     |     6     |      6     |     17    |     17     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     32     |     7     |      7     |     22    |     22     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     35     |     8     |      8     |     24    |     24     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     40     |     -     |      -     |     28    |     28     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     50     |     -     |      -     |     35    |     35     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     63     |     -     |      -     |     43    |     43     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     80     |     -     |      -     |     -     |     55     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     100    |     -     |      -     |     -     |     69     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     125    |     -     |      -     |     -     |     86     |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     160    |     -     |      -     |     -     |     110    |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+
|     200    |     -     |      -     |     -     |     138    |
+------------+-----------+------------+-----------+------------+

J.McLane ::

A ti prebereš vsaj zadnje tri prispevke, preden pišeš še enkrat isto kar pišejo predhodniki?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

omni-vor ::

Trenutno sem na Gen-I in gledam ponudbo od Energijaplus in sem opazil da v drobnem tisku pišejo o dveh dodatnih stroških za vsako MM in sicer:
- PSP (Pavšalni stroški poslovanja) 1,09 eur z ddv
- PKO (Premija za kritje odstopanj) 1,83 eur z ddv

Ali to prav razumem, da sta to dve postavki, ki se vedno obračunata na položnici?
Čeprav sploh ne vem kaj pomeni ta PKO in zakaj se plačuje.

Ali se potem čudežno pojavijo še kakšni drugi stroški na položnici, mogoče kakšen dodaten drobni tisk, ki bi ga spregledal?


Potem pa gledam še Gen-i to trenutno ponudbo Elektrika brez CO2 in mi spet niso jasna ta nadomestila... se pravi oni pa imajo "Mesečno nadomestilo" za 2,43 eur z DDV in ti to zaračunajo če ti pošiljajo račune na papirju. In to isto nadomestilo se lahko zniža na 1,21 eur z DDV, če koristiš nek EKO popust za prejemanje računov na mail?

Ganon ::

omni-vor je izjavil:

Potem pa gledam še Gen-i to trenutno ponudbo Elektrika brez CO2 in mi spet niso jasna ta nadomestila... se pravi oni pa imajo "Mesečno nadomestilo" za 2,43 eur z DDV in ti to zaračunajo če ti pošiljajo račune na papirju. In to isto nadomestilo se lahko zniža na 1,21 eur z DDV, če koristiš nek EKO popust za prejemanje računov na mail?


Nadomestilo plačaš v vsakem primeru, s to razliko, da je pol ceneje, če se odločiš za elektronski račun.

omni-vor ::

Kaj pa ta PKO pri Energiji plus, to je videti kot nek pavšal za primer predčasne prekinitve pogodbe? In to dobiš nazaj, če predčasno ne prekineš?

energetik ::

Ganon je izjavil:

omni-vor je izjavil:

Potem pa gledam še Gen-i to trenutno ponudbo Elektrika brez CO2 in mi spet niso jasna ta nadomestila... se pravi oni pa imajo "Mesečno nadomestilo" za 2,43 eur z DDV in ti to zaračunajo če ti pošiljajo račune na papirju. In to isto nadomestilo se lahko zniža na 1,21 eur z DDV, če koristiš nek EKO popust za prejemanje računov na mail?


Nadomestilo plačaš v vsakem primeru, s to razliko, da je pol ceneje, če se odločiš za elektronski račun.
Ne ni vedno. Pri TČ akciji npr. ni nobenega fiksnega stroška, če imaš e-račun in energijo iz nuklearke.
vires in numeris

Ganon ::

Hvala za popravek. TČ res nisem preverjal podrobno, pri ostalih sem opazil nadomestilo.

starfotr ::

https://www.agen-rs.si/primerjalnik

Tu morajo biti vse specifikacije računa.

Val202 ::

Morda sprašujem v napačni temi, zato me prosim preusmerite v pravo, če sem se zmotil.

Razmišljam, da bi zamenjal ponudnika elektrike iz Elektro Ljubljana na Gen-i, ker se mi zdi Gen-i v vsakem primeru cenejši, še posebno pa, če spremljaš akcije in se nanje vezeš. Bistvene razlike sicer ne bo, vendar pa v prihodnosti (leto, dve) razmišljam o nakupu električnega vozila in preračunano bi porabil cca. 25 kWh/dan za polnjenje. To bi samo za avto zneslo cca. 750 kWh/mesec; sedanja poraba znaša cca. 350 kWh/mesec oz. cca. 11 kWh/dan.

Zanima me mnenje tistih, ki imate EV vozilo in kako urejate ponudnike oz. porabo?

gile ::

@val202
Kot si sam napisal: razlike v ceni so minimalne, čeprav kolikor sem sam spremljal, v prid geni, kjer sem vrsto let tudi sam naročnik. Sami uredijo prestop, to je res enostavno, ko enkrat pri njih podpišeš.

EV?
Sam imam egolfa. Po 10 mesecih in 22k km, nikoli več nazaj na ICE. OK, to sem vedel že po prvih prevoženih km, z vsakim se to samo potrjuje. Prevozim cca 100km dnevno, za kar doma, kjer imam tudi SE, pretočim cca 17kwh. Tankam večinoma doma, kamorkoli grem, zaenkrat poiščem brezplačne polnilnice, jih je še nekaj, čeprav vse manj. Strošek za gorivo tako do danes: 0€.

Magic1 ::

Jaz pa ogrevam na TČ. Investicija je bila zanemarljiva, prihranim pa jurja na leto v primerjavi z kurjenjem na olje. Pri avtu sem pa letos zmetal 400€ za bencin, s tem da mi ni treba nikoli planirat, kje bom čakal na polnenje.
Magic

Val202 ::

@gile: hvala!

@Magic1: na leto naredimo cca. 23 000 km, kar znese okoli 1800€ na leto. Zato bo EV cenejsa varianta. Morda na dolgi rok niti ne (ker so EV vozila drazja od ICE), bo pa zato voznja vsaj v stilu prihodnosti. Ce bi delali 10km na dan o EV sploh ne bo razmisljal oz. bo cakal na Dacio, ki pride so konca leta (range: okoli 150km).

energetik ::

Ravno na dolgi rok je EV cenejša varianta!

kuglvinkl ::

Magic1 je izjavil:

Jaz pa ogrevam na TČ. Investicija je bila zanemarljiva, prihranim pa jurja na leto v primerjavi z kurjenjem na olje. Pri avtu sem pa letos zmetal 400€ za bencin, s tem da mi ni treba nikoli planirat, kje bom čakal na polnenje.


Dej nehi. Mas kaksne cifre, predvsem glede investicije?
Your focus determines your reallity

showsover ::

Sem (iz dolgega časa) malo pogledal račune in pogodbe, opažam, da imajo včasih obdobja, ko izvisiš za kakšen mesec ali dva izven vsake akcije. Lahko kaj kako skombiniraš ali se pač sprijazniš? Ne zdi se, da bi bilo možno kako premoščati akcije (sploh ne za nazaj), ker ni zagotovila, da akcije perpetuirajo vsako leto.

Ganon ::

Včasih se nova akcija pojavi po samo nekaj mesecih. Če takrat preklopiš, si podaljšaš obdobje nižje cene. 1.8. sem pristopil k "Poletno nizki ceni", ki sem jo pred kratkim zamenjal za "Elektriko brez CO2". Do januarja 2022 sem tako pokrit. Bo pa že prej zagotovo kaj novega ...

showsover ::

Ne vem, če to pomeni to in zagotovo še nisem poskusil, ampak če 'stackaš' (ali je sploh mogoče - priključiti se večim hkrati?) akcije, upoštevajo v nekem trenutku najbolj ugodno od vseh izbranih ali kako? Ja, to bi bilo smiselno potem, če kaj takšnega dovoljujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Lonsarg ::

Ce pristopis k novi akciji se logicno prejsna prekine.

energetik ::

Tako je, sam mora vsak premisliti, ali si zagotoviti novih 12mesecev malce višjih cen, ali vztrajati še par mesecev pri nižji ceni in tvegati, da potem ne bo nove akcije.

Ganon ::

Odvisno, ni vsaka nova akcija dražja. Tista, na katero sem preklopil, je bila enako ugodna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

energetik ::

Jasno. Ampak zadnja leta se štrom draži in je načeloma skoraj vsaka akcija malenkost manj ugodna.
Leta 2017 sem pa tudi jaz jemal vsak mesec novo akcijo, ker je bila vsaka cenejša.

delavec44 ::

Jap. Sem ravno zadnjič opazil, da med novimi akcijami in rednim cenikom sploh ni več neke velike razlike. Tako da, tudi če sem par mesecev na rednem ni panike. Dokler ne dvignejo tudi rednega (samo potem se ne bodo več mogli hvaliti s tem, da že par let niso podražili).

APPluk ::

Če kdo kaj spremlja kaj je trenutno najugodneje?
Ker trenutno smo doma na Energija Plus osnovna oskrba III ;((, pa sem reko da mora biti tega konec.

Mare2 ::

delavec44 je izjavil:

Jap. Sem ravno zadnjič opazil, da med novimi akcijami in rednim cenikom sploh ni več neke velike razlike. Tako da, tudi če sem par mesecev na rednem ni panike. Dokler ne dvignejo tudi rednega (samo potem se ne bodo več mogli hvaliti s tem, da že par let niso podražili).

Ni nobene akcije.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

delavec44 ::

So potekle. Bojo spet.

showsover ::

Ena zanimiva stvar - v profilu piše 'Pregled vaših aktivnih akcij', množina, v resnici pa je možna ednina (sem preveril). In ja, zaenkrat je možno iskati optimum z eno izbrano od več aktivnih akcij, če so. Tako, da se izgleda, splača (no, recimo) gledati tole redno, trenutno sicer akcije ni, so pa bile 2020 skoraj vsako kvarto kakšna, verjetno bo tako tudi letos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Ganon ::

showsover je izjavil:

Ena zanimiva stvar - v profilu piše 'Pregled vaših aktivnih akcij', množina, v resnici pa je možna ednina (sem preveril).


Dobavljajo plin in elektriko, torej je možnih več akcij. Jaz imam dve.

showsover ::

Ganon je izjavil:

Dobavljajo plin in elektriko, torej je možnih več akcij. Jaz imam dve.
¸
Ja, res je, good point, imaš res, stojim popravljen. Pa morda še kakšno akcijo za samo dobavo SE (če bi bi bila potrebna), ja, verjetno bi res bilo napisano pod istim pregledom. Ampak glede na 'kategorijo' akcije pa je verjetno res možna samo po ena, ali? Verjetno so tako tudi razumeli tam...

Zanimivo, sem hotel citirati del njihovega odgovora v podporo, pa imam prazno zgodovino sporočil... Pa tudi pregled naročenih akcij jim je bil prazen, so sicer popravili.

Aja, da se naročiti, da ti pošljejo obvestila o akcijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

Ganon, hmm, torej ja, bodo morda v nekem času uredili prikaz zgodovine zaprtih (morda je to trenutna (ne)uporabnost, če imaš kakšno odprto, pa so prikazana vsa, izgleda) sporočil. V enem profilu vidiš akcije, za vključena vsa gen-i merilna mesta, je pa menda na vsako možna samo ena aktivna akcija. Ja, če dobavljajo zaenkrat vsaj elektriko in zemeljski plin (morda niti ne na isti fizični naslov!), se rodilnika akcij (dvojine in množine) res pokrivata. Meni to je zanimivo :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

PrimoZ_ ::

Na hitro sem preveril par ponudnikov...

Trenutni ECE paket Sava: 37,515€ + ddv
GEN-i redna ponudba: 26,4325 + ddv

za 500kWh, 50/50 VT:MT

Očitno ECE lupi na polno. Vem da ko dodaš zraven še dajatve in omrežnino je razlika relativno gledano manjša, vseeno pa je to 11€/mesec.
Gledal sem sicer cene objavljene tule: https://www.zps.si/zamenjaj-in-prihrani...

Je kaka skrita past pri GEN-i ?
Kako je sicer glede garantiranih cen ? Sam mislim da nimajo smisla ker so povečini za obdobje 12 mesecev.

znbojan ::

Jaz sem sredi decembra šel s Petrola na GEN. Na enem objektu so me že kar decembra prestavili na GEN, na drugem štartam s feb 2021.
Svetovali so mi, da najprej vzamem za 3 mesece neko spomladansko akcijo (iz l.2020), ki je še bolj ugodna in se potem prestavim na zadnjo akcijo.

Plus Gen-a je, da ni nobene vezave! (drugi imajo bolj kot ne vezave za X mesecev)!
Že pred Petrolom sem bil "X let" pri njih in tudi njihov portal mi je boljši. (oz. na koncu je od Petrola bil že ok, so pa malo bolj nefleksibilni).
GEN telefonska pomoč je zelo dobra.. zadostuje klic, pripravljene imej podatke o merilnih mestih in dobiš pogodbo na email.
znbojan

energetik ::

Kakšen klic, na osebnem portalu klikneš za pristop k akciji in to je to.
Jaz sem na GEN tudi zato, ker ne komplicirajo in ker ni vezave. Tudi če je kdaj kje za par mesecev ceneje.

znbojan ::

Klik je dovolj; pri meni je bilo malo bolj komplicirano -"2 objekta oz. 2 merilna mesta & vprašanja glede skupnih računov, trajnikov ipd." in sem poklical za par vprašanj, pa smo potem hitro telefonsko rešili prehod po razjasnitvi zadev.
znbojan

PrimoZ_ ::

Torej kar GEN-i zaenkrat, brez vezave potem bom pa že naprej videl.

NejcSSD ::

Z vključenimi zlatimi točkami na Petrol sem trenutno na tarifi VT 0,0558 in MT 0,03964 kar je ravno malo ceneje kot GENI redni cenik (0,0649 in 0,03599) če gledamo overall položnico z mojo porabo.
Govorim cene MT in VT brez davka. Pri Geniju je treba štet v končno položnico še EKO prispevek 1,21 oziroma 2,43 če hočeš papir.

Ko se mi izteče 5 mesečni zimski popust na Petrolu in me vrne na cenik 0,06975 ter 0,04955 ne vidim razloga da ne bi šel na GENI.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

morosito ::

V Slo je velik minus ker elektriko zaracunavajo 22% davek...z davkom si nekje isto kot v Italijo z nizjim davkom.

Primerjam porabo v Ita in v Slo..povsem ista poraba in je cena tam tam...pa se Italijani uvazajo elektriko, mi pa jo proizvajamo...bolano ne???

Pa tudi elektrika na obali je katastrofa...non stop nihanje in kratki izklopi..in skozi neka dela s strani elektro primorske ki je komplet neresno podjetje...
Ce pa ne uporabljas njihovo d3 je veliko norcevanja..ces da ker imas gen-i imas umazano elektriko.

Mi je gospodicna to izjavila v elektro ko sem jih spraseval: pravi da ker imam gen-i bom imel vedno probleme z dobavo elektrike in take izpade..da ker je poceni in zato je umazana elektrika in da ti iz gen-i jim ne placujejo in da zaradi tega pol so krivi končni potrošniki...kako to oni lahko sploh dolocajo kdo bo imel cisto elektriko????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

starfotr ::

Tiha podražitev za 1 eur.

Pod pretvezo ekologije, so vsem vklopili energijo iz PV in to bodo tudi zaračunali. Rešitev je ročni preklop na jedrsko.

OK.d ::

Saj je bilo napovedano;)
LPOK.d

starfotr ::

Ja, vem, samo na organ mi gredo take poteze. Opt in, opt out ... Zagamani so s temi praksami.

OK.d ::

Vzami ali pusti.
LPOK.d

Ganon ::

Sem preveril dve pogodbi in niso nič spremenili.

kuglvinkl ::

Btw, kolk se placal za Januar 2021, tisti ki nimate glavnega ogrevanja na elektriko? Jaz 63e, pri Gen.
Your focus determines your reallity

OK.d ::

Crystal ball8-O
LPOK.d

kuglvinkl ::

Da dodam, vse led, ena zam. Omara, delo od doma, heavy/light kuhanje doma vsak dan.
Your focus determines your reallity

NejcSSD ::

kuglvinkl je izjavil:

Btw, kolk se placal za Januar 2021, tisti ki nimate glavnega ogrevanja na elektriko? Jaz 63e, pri Gen.


45eur brez glavnega ogrevanja. 2 gospodinjstvi vse a+++. Primerjamo lahko samo porabljene VT/MT kwh oz. cene le teh.

Cene
VT 0,0558 + ddv
MT 0,03964 + ddv
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kuglvinkl ::

0,05999 in 0,03499.
Your focus determines your reallity

energetik ::

starfotr je izjavil:

Tiha podražitev za 1 eur.

Pod pretvezo ekologije, so vsem vklopili energijo iz PV in to bodo tudi zaračunali. Rešitev je ročni preklop na jedrsko.


Meni so poslali mejl, kjer so točno to omenili. Tebi niso? Sem samo na portalu kliknil na jedrsko in to je to.

starfotr ::

Saj vem. Samo lahko bi naredili obratno in poslali, da tisti ki želi več plačat za kvazi eko štrom, naj plača. In ne obratno.

šernk ::

kdo je res pripravljen plačat 1eur več za ta "eko" štrom?

na tak način se pač veselo lupi ljudi. Večina jih bo plačevala 1eur precej časa preden bo sploh pogledala položnico. In potem jih bo polovica od teh plačevala še naprej. Jaz sem ob pristopu h novi akciji direktno zahteval prehod na jedrsko, čeprav bi imel pol leta zastonj tudi sončno. Ne podpiram sončnega ekofašizma ma niti za sekundo, ker je vse prej kot eko. Na sončno grem edino če bom kje potreboval elektriko in da ni električne linije v bližini.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kixs ::

kuglvinkl je izjavil:

Btw, kolk se placal za Januar 2021, tisti ki nimate glavnega ogrevanja na elektriko? Jaz 63e, pri Gen.


Poraba Januar 2021:

Celotna poraba 1080kWh.
Ogrevanje na TC: 730kWh
Gospodinjstvo: 350kWh

Visja: 453kWh
Nizja: 627kWh

Celotna poloznica: 121,46€

Od oka glede na delez:
ogrevanje: 82,09€
gospodinjstvo: 39,36€
««
11 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82862438 (7268) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322992 (4346) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508347 (7111) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328647 (26198) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214723 (9867) Alamar

Več podobnih tem