» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
10 / 44
»»

laguna1 ::

hvala, sem našel.
meni preteče akcija s 1.11.2020, tako da če ne bodo dali ven nove akcije v toku dveh tednov, in upam, da bo ta za plin pod ceno 0,01999 eur, bom šel k ECE, dobim tudi gratis detektor co2 v vrednosti 19,99 eur, pa tudi tam ni vezave.

Lp

buttcrack ::

Čemu bi pa meril dioksid?

Sicer pa
Kašno ceno ti nudi ECE in do kdaj?

Ganon ::

laguna1 je izjavil:

hvala, sem našel.
meni preteče akcija s 1.11.2020, tako da če ne bodo dali ven nove akcije v toku dveh tednov, in upam, da bo ta za plin pod ceno 0,01999 eur, bom šel k ECE, dobim tudi gratis detektor co2 v vrednosti 19,99 eur, pa tudi tam ni vezave.

Lp


Mimogrede, zakaj navajaš cene brez DDV? :P

kuglvinkl ::

laguna1 je izjavil:

hvala, sem našel.
meni preteče akcija s 1.11.2020, tako da če ne bodo dali ven nove akcije v toku dveh tednov, in upam, da bo ta za plin pod ceno 0,01999 eur, bom šel k ECE, dobim tudi gratis detektor co2 v vrednosti 19,99 eur, pa tudi tam ni vezave.

Lp


Glede na tvojo povprecno letno porabo, koliko bos prihranil s to potezo?
Your focus determines your reallity

Kvinta ::

Vrjetno nič detektor bo pa dobo zastojn tak kot smo mi dobli pri Petrolu bon za 50€ druga nismo profitirali :D
A.C.A.B

laguna1 ::

koliko bom profitiral, če bom šel pri geni na redni cenik, torej ne bo akcije, bom profitiral tam cca 4o eur in še brezplačni detetkor

;-) ::

Zdravo,
nevem kak marketing ali kaj je to kaj ima ECE, na eni nepremičnini smo 1x vzeli nek telefon ko je njihov svetovalec delil, 6 let nazaj še zdaj piše na položnici preostalih obrokov 6. In že dve leti piše 6 :) Telefon sploh ni bil na obroke, naj bi se odbijal glede na porabljene točke kaj vem kaj.

Druga lokacija lastnik priključka postanem pred 2 leti danes zgledam položnico piše preostalih obrokov za telefon 6. Sploh nevem zakaj gre. Nikoli se sploh ni nič na obroke jemalo.

Kličem tastare domov ko vem da imajo tudi ece, isto na dveh položnicah iz dveh lokacij piše preostalih obrokov 6.

1. Ni mi jasno kako se na lokaciji 1 zadeva lahko vleče že 6 let medtem sem že imel različne pakete itd. pa še kar vlečejo to zraven. Ko rečeš če je to kak obrok ker bi rad odplačal samo da mi ne piše spodaj več nič, nevejo povedat, pa saj to ni nič pravijo. Zanima me če lahko grem vstran brez kake pogodbene kazni ali česarkoli ?

2. Ni mi jasno kaj se je zgodilo da mi še na drugi lokaciji piše tole spodaj in upam da nebo problemov ko grem stran.

Ganon ::

Od danes nova akcija za cenejši plin.

https://www.poceniplin.si/za-dom/cene-i...

dussan ::

Ganon je izjavil:

Od danes nova akcija za cenejši plin.

https://www.poceniplin.si/za-dom/cene-i...


Čisto enaka cena kot pri ECE v akciji PLIN JESEN 2020... Sem oktobra pisal na GENI, če bodo imeli kakšne akcije pa niso nič vedeli....

cortez ::

Klinc jih gleda...So toliko časa odlašali, da sem šel na Adriaplin za 0,01874 €/kWh.

https://www.adriaplin.si/izberi-adriapl...

buttcrack ::

@cortez
Menjava pri tem je enaka kot geni ali ece, v primeru prehoda k drugemu distributerju?
Se pravi ni kakšne pogodbene kazni?

Na štrom verjetno ta 20% popust ne velja ane, samo plin... hvala

laguna1 ::

tudi jaz sem šel pred dvema tednoma na ECE, nas je geni že tako pustil novembra in decembra na oderuški ceni - rednem ceniku, sem jim pisal in jih vprašal če bo kakšna akcija v decembru, pa so rekili da nič ne vedo.... bilo mi je zadosti teh dvomov in sem šel na sigurno, torej tja kjer je akcija in bom vsaj od januarja imel cenejši plin. zdaj so dali ven akcija, izgleda, da so ugotovili, da jim stranke odhajajo in so bili prisiljeni nekaj raredit. Pri ece še dobim darilo detektor co2 v vrednosti 20 eur, pa tudi pri ece ni vezave, samo moraš biti 6 mesecev pri njih, drugače moreš vrnit detektor co2, drugih kazni pa ni.

tako da kot vidim, je nas nekaj zapustilo geni.

Ganon ::

laguna1 je izjavil:

sem jim pisal in jih vprašal če bo kakšna akcija v decembru, pa so rekili da nič ne vedo.... bilo mi je zadosti teh dvomov in sem šel na sigurno, torej tja kjer je akcija in bom vsaj od januarja imel cenejši plin.


Sem ti lepo povedal oktobra, da bodo ponovno imeli novo akcijo za cenejši plin, kot je to v navadi.

laguna1 je izjavil:

zdaj so dali ven akcija, izgleda, da so ugotovili, da jim stranke odhajajo in so bili prisiljeni nekaj raredit


Saj ne misliš resno, kajneda. :))

Lonsarg ::

Akcije so že od samega začetka firme brez prestanka (ampak pač z random zamiki vmes). Tako da ne vem od kje dvom da jih enkrat pa kar ne bo več :)

šernk ::

včasih je akcija bila akcija, sedaj prišparaš pa tolk da se mi prek emaila še splača jim poslat papir, če moram užgat avto in jim ga nest ali dat na pošto sem pa že vse skoraj zapravil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SloTech123 ::

Kar se tiče elektrike, sem jaz sedaj decembra se prestavil na Energija plus (od Elektra Maribor), akcija "novi na plusu", cena za VT na kWh je 0,05839 EUR ter za MT je 0,03391 EUR, ob tem imajo to splošno tarifo za poslovanje (oz kakor že to distributerje poimenujejo) 0,35 EUR ob uporabi e-računa, torej na mail. Zneski so brez DDV. Ker zraven velja še akcija pripelji prijatelja, ki mi jo je omenil ravno kolega, dobi on še 40 EUR in mi poshera 20, tako da mislim da je to za naslednjih 12 mesecev (kolikor velja vezava in ta akcijska cena) daleč najboljša opcija.
PS: če koga zanima, lahko tudi posheram opcijo za pripelji prijatelja in dobi 20 ob menjavi hehe (ZS).

Ima kdo še ugodnejšo opcijo mogoče?

amacar ::

Od kod tebi te cene, ker na njihovi strani je cena precej višja: http://www.energijaplus.si/component/ce...
Cenik električne energije (brez prvih štirih mesecev)
VT (€/kWh) MT (€/kWh) ET (€/kWh)
Cena brez DDV Cena z DDV Cena brez DDV Cena z DDV
0,07299 0,08905 0,04239 0,05172 0,06464 0,07886

SloTech123 ::

amacar je izjavil:

Od kod tebi te cene, ker na njihovi strani je cena precej višja: http://www.energijaplus.si/component/ce...
Cenik električne energije (brez prvih štirih mesecev)
VT (€/kWh) MT (€/kWh) ET (€/kWh)
Cena brez DDV Cena z DDV Cena brez DDV Cena z DDV
0,07299 0,08905 0,04239 0,05172 0,06464 0,07886


ja to so cene po rednem ceniku. Po akciji novi na plusu, lahko izbiraš med akcijo 45 % popust na 4 mesece ali pa 20 % popusta na elektriko za 12 mesecev, slednje sem izbral jaz. Zadeva pa garantirano je takšna kot sem opisal :)

amacar ::

Ja 45% za 4 mesece sem videl ampak to je brezveze, ker je potem dosti visja cena kot na geni. 20% na leto pa bi ze slo ampak tega nisem nasel omenjenega na spletni strani. Kaksni amaterji...

SloTech123 ::

amacar je izjavil:

Ja 45% za 4 mesece sem videl ampak to je brezveze, ker je potem dosti visja cena kot na geni. 20% na leto pa bi ze slo ampak tega nisem nasel omenjenega na spletni strani. Kaksni amaterji...


Drži, pregledno imajo do k*** in tudi sam ne bi menjal iz dosedanjega gen-ija, če mi ne bi ravno kolega povedla za akcijo 12 mesecev 20 %. IN dejansko je na voljo ta akcija. Gen-i ima na drugi strani tudi višjo postavko tega splošnega poslovanja, ko potegnem črto je za 12 mesecev najboljša opcija.

showsover ::

Pa, pomembno je KATERE štiri mesece, če so januar-april, se po mojem mnenju splača, ker takrat tč nabije porabo. Ima kdo kje kakšne nevtralne preračune (akcije, povprečne porabe in to, obračunska moč)? Ponudniki imajo, normalno, izrazit bias nase, ker gen-i-jev preračun za tole Sonce za tč mi izračuna najboljšo opcijo, kar je kul, če drži, če ne, pa pač ne, razen če nam nekdo vrže najboljšo ponudbo direktno v nos :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

SloTech123 ::

showsover je izjavil:

Pa, pomembno je KATERE štiri mesece, če so januar-april, se po mojem mnenju splača, ker takrat tč nabije porabo. Ima kdo kje kakšne nevtralne preračune (akcije, povprečne porabe in to, obračunska moč)? Ponudniki imajo, normalno, izrazit bias nase, ker gen-i-jev preračun za tole Sonce za tč mi izračuna najboljšo opcijo, kar je kul, če drži, če ne, pa pač ne, razen če nam nekdo vrže najboljšo ponudbo direktno v nos :)


drži glede TČ, ampak meni se splača bolj 12 mesecev in poleti "kurjenje" klime :) Vsak pa ima svoje računice drži..

showsover ::

Hmm, ok, razumem, ampak spomladi/jeseni klime ne kurblaš kaj dosti, po mojem, tebi sta, domnevam, sezoni dve, mrzla in vroča, ko si pozoren. No, pri nas se zagotovo bistveno več porabi za ogrevanje kot za hlajenje, ker večinoma nismo asvaltni, mamo polkne ali pa pobegnemo kam v divjino :)

Ganon ::

laguna1 ::

a gdo mogoče ve kje se aktivira akcija za elektriko v mojgeni?

LeXani ::

V profilu, lahko jih pokličeš.
Čas prve prijave 04.11.2005

D3m ::

laguna1 je izjavil:

a gdo mogoče ve kje se aktivira akcija za elektriko v mojgeni?


Če si imaš profil je tukaj.

https://moj.gen-i.si/Account/Settings/D...
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

Ganon je izjavil:

Še akcija za elektriko.

https://www.pocenielektrika.si/za-dom/c...

Pa so mi spet dali delo. Bo treba preračunat, ali je boljše TČ2021 ali tole.

energetik ::

Ostajam na sončnih TČ na jedrski pogon :D

Je za mojo porabo nekih 20€ ceneje kot nova akcija. :))

RokX ::

Ganon je izjavil:

Še akcija za elektriko.

https://www.pocenielektrika.si/za-domce...

Hvala za info.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RokX ()

šernk ::

akcije sončne TČ pa nimam v mojgeni...morm sprintat pa podpisat...EKO :|

bolj je problem ker se mi ne ljubi :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

energetik ::

Če si imel prej TČ2020, ti avtomatično preklopijo na sončne TČ s 1.1. Meni so poslali mejl.

OK.d ::

Pa prejšnja TČ je bolj ugodna kot nova;)
Pa še nova akcija je bolj ugodna od TČ21
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

DjJuvan ::

Kaj je fora ta "sončna energija 100%" ? Torej maš štrom le čez dan, ponoč pa si brez elektrike?

mirkuma ::

OK.d je izjavil:

Pa prejšnja TČ je bolj ugodna kot nova;)
Pa še nova akcija je bolj ugodna od TČ21

Ni nujno, ne spreglej, da zaračunajo pri Zima elektriki brez CO2 2020 mesečno nadomestilo, ki ga pri TČ21 ni. Tako da je odvisno od porabe še posebaj če imaš VT/MT.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

kuglvinkl ::

Ima kdo daljinsko odčitavanje? To je verjetno na strani SODO, kaj ne?
Your focus determines your reallity

Ganon ::

kuglvinkl je izjavil:

Ima kdo daljinsko odčitavanje? To je verjetno na strani SODO, kaj ne?


Kaj ni to že splošno razširjeno? Dobavitelj nima nič s tem, odčitavanje zagotavlja elektrooperater.

kuglvinkl ::

Ne, pri nas ni. Enako v prejšnji hiši.
Your focus determines your reallity

Ganon ::

Zanimivo.

šernk ::

mam že par let daljinsko odčitovanje, eno delo manj za sporočat elektriko :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

starfotr ::

Elektro distribucija ti namesti in upravlja števec. SODO preko njih zbere podatke.

Na koncu ni nič dražje/ceneje, če sporočaš stanje. Samo dodatno delo imaš s poročanjem. Jaz nisem nikoli sporočal stanja, dokler niso zmontirali takega števca, ki to dela avtomatsko.

Zanimivo je, da sedaj ne delajo več 15 minutnih odčitkov zaradi GDPR.

Matevz96 ::

kuglvinkl je izjavil:

Ne, pri nas ni. Enako v prejšnji hiši.


Pri nas imamo števec, ki omogoča avtomatsko odčitovanje vendar to ni vključeno ker Elektro Ljubljana nima prave opreme naprej od nas. Kolikor vem postopoma nadgrajujejo omrežje in traja da bomo vsi na daljinskem odčitavanju.
#hooldthedoor

energetik ::

OK.d je izjavil:

Pa prejšnja TČ je bolj ugodna kot nova;)
Pa še nova akcija je bolj ugodna od TČ21
Cene so točne enake, poglej cenike. Nova akcija ni nujno bolj ugodna, odvisno od VT/NT in letne porabe. Zame je bolj ugodna Sončna TČ.

mirkuma je izjavil:

OK.d je izjavil:

Pa prejšnja TČ je bolj ugodna kot nova;)
Pa še nova akcija je bolj ugodna od TČ21

Ni nujno, ne spreglej, da zaračunajo pri Zima elektriki brez CO2 2020 mesečno nadomestilo, ki ga pri TČ21 ni. Tako da je odvisno od porabe še posebaj če imaš VT/MT.

Tako je, vsak si mora za svojo porabe in razmerje VT/NT izračunati, kaj se mu bolj splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

telexdell ::

starfotr je izjavil:

Elektro distribucija ti namesti in upravlja števec. SODO preko njih zbere podatke.

Na koncu ni nič dražje/ceneje, če sporočaš stanje. Samo dodatno delo imaš s poročanjem. Jaz nisem nikoli sporočal stanja, dokler niso zmontirali takega števca, ki to dela avtomatsko.

Zanimivo je, da sedaj ne delajo več 15 minutnih odčitkov zaradi GDPR.

Meni na Moj elektro delajo 15. min odčitki.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Argonavt ::

Izračunal prihranek pri Geni akciji Zima 2020. Glede na redne cene prihranek okoli 1,4%.

Ali kdo ve kakšna je višina prispevka za različno obračunsko moč ( 7, 22 na enofazni ali trofazni).

Kalkulacija s simulacijo

steev ::

https://www.sodo.si/ostali-ceniki/cenik...

EDIT: Eh, tole je cenik za priključnino.

Sej že maš na izračunu ceno, ki je 0,74142 eur/kW (+ddv)
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Argonavt ::

steev je izjavil:

https://www.sodo.si/ostali-ceniki/cenik...

EDIT: Eh, tole je cenik za priključnino.

Sej že maš na izračunu ceno, ki je 0,74142 eur/kW (+ddv)


OK sem našel. Omrežnina za priključno moč je očitno fiksna, sem predvideval, da osnovna postavka omrežnine za priključno moč (0,74142 €) nižja pri nižjih priključnih močeh. Je nižja, ampak samo kot produkt priključne moči in očitno od moči neodvisne mesečne tarife.

Izgleda pa, da se postavke za omrežnino s 1.1.2021 nižajo?

Zna kdo komentirati, kaj pomeni razlika med priključno močjo in obračunano močjo? Npr. pri trifaznem priključku obračunana moč 10 kWh, priključna moč 17 kWh. Kdaj odleti varovalka pri 10 kWh ali 17 kWh?

starfotr ::

Obračunska vs. priključna je politična subvencija za gospodinjstva. Dobiš 17 kW, obračunajo ti jih 10. Pri gospodarstvu je oboje enako.

Lahko bi enostavno določili 2 različni ceni (za gospodarstvo in gospodinjstva) in bi ohranili realno vrednost moči. Vendar ker so politiki zabiti, je temu tako.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

V 109. členu imaš to.

telexdell ::

starfotr je izjavil:

Obračunska vs. priključna je politična subvencija za gospodinjstva. Dobiš 17 kW, obračunajo ti jih 10. Pri gospodarstvu je oboje enako.

Lahko bi enostavno določili 2 različni ceni (za gospodarstvo in gospodinjstva) in bi ohranili realno vrednost moči. Vendar ker so politiki zabiti, je temu tako.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

V 109. členu imaš to.

kašna je to subvencija se je pokazalo sedaj, ko so pametni števci. Če pogledam 15 min odčitke pametnega števca vidim špice nekje do 4,6 kW, plačujem pa za 7 kW.
Pa brez skrbi- energetiki in politiki niso zabiti, ko se gre za pobiranje denarja od državljanov. Ob priklopu lepo plačaš takšno moč, kot jo omogočajo glavne varovalke (13 ali 18 kW). Pol pa te itak lupijo še naprej, ker kasirajo več, kot dejansko dobiš.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

J.McLane ::

Če ne koristiš priključne moči, jo pa znižaj in boš plačeval manj. Jaz plačujem 7 kW pa sem na števcu videl 15 min špice 10 kW, bom preveril sedaj pozimi tile božični večeri in gretje na TČ, čeprav bi moralo biti malo bolj mraz da bi bilo kaj še več odjema.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci
««
10 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82863104 (7934) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9323054 (4408) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508424 (7188) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328786 (26337) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214774 (9918) Alamar

Več podobnih tem