» »

Prenosnik ne zazna Wifi-ja

Prenosnik ne zazna Wifi-ja

MasterKiD ::

Namreč nisem nič spreminjal nastavitev, ne na routerju in tudi ne na prenosniku in kar enkrat mi več ne zazna našega domačega WiFi-ja, seveda pa zazna sosedove. Sem bil z prenosnikom tudi čisto v bližini routerja (Asus RT-N12) in ga tudi ni zaznalo, čeprav ga ostale naprave (TV, mobilni telefoni) zaznajo in deluje vse brez problema.

Seveda sem že tudi naredil hard reset ASUS Wifi-ja in ni nič pomagalo. Posodobil sem tudi gonilnike mrežne kartice na prenosniku ampak težave ni opravilo. Nato sem še "obnovil sistem" za nekaj časa nazaj, ko je še delovalo in tudi to ni rešilo težave.

Sedaj sploh ne morem uporabljati našega Wifi-ja na prenosniku, tako da mi prosim svetujte kaj narediti :D

eko_2k4 ::

Poglej, če ti ni šel Asus slučajno na kanal 13. Uporabi kanale 1, 6 ali 11.

MasterKiD ::

eko_2k4 je izjavil:

Poglej, če ti ni šel Asus slučajno na kanal 13. Uporabi kanale 1, 6 ali 11.

Bilo je na AUTO, sem preizkusil 1, 6 in 11 ročno in še vedno prenosnik ne najde.

Mare2 ::

Poskusi z Obnovitev sistema Windows 10 na čas nazaj, ko je še delalo.

MasterKiD ::

Mare2 je izjavil:

Poskusi z Obnovitev sistema Windows 10 na čas nazaj, ko je še delalo.

To sem probal in ni pomagalo.

Mare2 ::

Potem pa Ponastavitev omrežja.

filip007 ::

Probaj s telefonom, potem pa naprej.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

king67 ::

MasterKiD, si rešil? Imam zelo podoben problem; od vseh sosedov omrežja moj prenosnik vidi, domačega pa samo občasno (random). Včasih, ko ga vidi, povezavo lahko vzpostavi, a le za kakih 10-20 sekund. Ali pa napiše, da povezave s tem omrežjem ni mogoče vzpostaviti. Imam še eno omrežje (modem), s katerim pa prenosnik nima nobenih težav. Seveda vse ostale naprave na ta prvem omrežju brezhibno delujejo. Za pop...it! Prosim za kakšen pameten nasvet ali namig.

Hvala!

king67

DeeCoy ::

Lahko da je wifi na tvojem routerju na channelu, ki ga tvoj prenosnik ne vidi.

Mare2 ::

king67, kateri prenosnik?

king67 ::

Zdravo!

Prenosnik je Toshibin Satelit L750-1MF, router pa Belkin N750 DB. Pod Win 7 je stvar funkcionirala lepo število let. Bom pa še probal z drugim kanalom, če bi bile slučajno kakšne interference...

Hvala in lp,

king67

king67 ::

DeeCoy, hvala za namig. Sprememba kanala je rešila moj problem. Res sem seljak, da se tega nisem že sam spomnil. Hvala!

lp,

king67

DeeCoy ::

king67 je izjavil:

DeeCoy, hvala za namig. Sprememba kanala je rešila moj problem. Res sem seljak, da se tega nisem že sam spomnil. Hvala!

lp,

king67

Se mi je že zgodilo, glede na samem, sem vse wifije premaknil na nek mid range kanalov, da ni več problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet preobjemenjen, kaj je krivo?

Oddelek: Omrežja in internet
162028 (1346) SmeskoSnezak
»

backup fotografij na mobitelu

Oddelek: Pomoč in nasveti
91613 (1300) A_A
»

Težka odločitev med Huawei P8 lite in Samsung J5

Oddelek: Mobilne tehnologije
111917 (1688) casio1212
»

Navigacija offline

Oddelek: Programska oprema
82960 (2676) klihk
»

Smart tv tpad

Oddelek: Mobilne tehnologije
205960 (5107) rayzz

Več podobnih tem