» »

Undervolt GPU na laptopu

Undervolt GPU na laptopu

care20 ::

Zdravo!

Imam velik problem z mojim prenosnikom saj se po 5 minutah igranja AC odyssey graficna kartica zelo pregrejo in zacnem zelo zgubljati na fps...gpu je gtx 1060...sem zasledil nekaj na google in sem probal in je zelo pomagalo...7-8c manj je kazalo ampak mogoce se da se bolj znizat...zanima me tudi a izgubim na performance ce dam manjso voltazo...drugace pa sem uporabil te nastavitve v msi afterburner kot je ta spodaj graf

https://linustechtips.com/main/topic/90...

pac sploh ne vem o cem se gre ampak je pomagalo vsaj v temperaturah,za performance nevem a je isti ali slabsi

zelo bi bil hvalazen tudi ce bi si kdo vzel 10 min in mi preko teamviewer nastavil najboljse nastavitve kar zmore moj prenosnik

gre se za asus rog gl502vm
  • spremenilo: care20 ()

DeeCoy ::

Verjetno imaš na hladilnih rebrih kilo praha, spucaj najprej to.

care20 ::

sem ga vceraj odprl in ni nic,kupljen je bil julija 2018

Buggy ::

Za undervolt v laptopu uporabis MSI AB voltage curve, kot si ze sam ugotovil, to je pa bolj kot ne to.

Ce pa mislis da je 10minut remote doable, se pa zal motis. Si moras vzeti malo vec casa ter preveriti stabilnost nastavljene krivulje s kaksnim benchmark toolom (Valey, Kombustor, 3Dmark,...). Pri tem lahko seveda pricakujes tudi freeze sistema, ce bos sel prenizko.

Pac probavas dokler nisi zadovoljen s temp in frekvenco ter dokler ni stabilno, kaj vec kot to kar si naredil pravzaprav ne mores vec, razen da ce gre za star laptop zamenjas pasto, prepucas hladilnik in dvignes laptop pod kotom, da izpuhi niso zabiti/blokirani oz. si omislis cooling pad, ki pa v mojem primeru ni bistveno pomagal.

care20 ::

Buggy je izjavil:

Za undervolt v laptopu uporabis MSI AB voltage curve, kot si ze sam ugotovil, to je pa bolj kot ne to.

Ce pa mislis da je 10minut remote doable, se pa zal motis. Si moras vzeti malo vec casa ter preveriti stabilnost nastavljene krivulje s kaksnim benchmark toolom (Valey, Kombustor, 3Dmark,...). Pri tem lahko seveda pricakujes tudi freeze sistema, ce bos sel prenizko.

Pac probavas dokler nisi zadovoljen s temp in frekvenco ter dokler ni stabilno, kaj vec kot to kar si naredil pravzaprav ne mores vec, razen da ce gre za star laptop zamenjas pasto, prepucas hladilnik in dvignes laptop pod kotom, da izpuhi niso zabiti/blokirani oz. si omislis cooling pad, ki pa v mojem primeru ni bistveno pomagal.


Pravis da je vredu to kar sem naredil,no js nevem o cem se gre ampak je pomagalo,ni vec pregrevanja....zanima me samo a sem izgubil kaj na performance?

Pebkac ::

Zgubiš lahko kvečjemu na stabilnosti. Tako da poženeš kak benchmark ali zahtevno igro, postopoma nižaš voltažo dokler gre brez sesuvanja, nato pa malo povišaš dokler ni 100% stabilno.

Če imaš pa dvome pa lahko sam stestiraš: poženi benchmark na stock voltaži in z undervoltom ter primerjaj. V bistvu z undervoltom lahko še pridobiš na performansu, novejše grafe imajo dinamične boost frekvence, ki so omejene glede na porabo energije in temperaturo. Z undervoltom si znižaš oboje, tako da si s tem odpreš možnost za višji boost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop cooling pad

Oddelek: Kaj kupiti
191889 (746) dela
»

Nakup, stojalo za prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9873 (664) AnWar
»

Geforce 9700m GTS - iščem BIOS

Oddelek: Strojna oprema
6583 (546) Damny
»

HP 6910p overclocking

Oddelek: Navijanje
201301 (1006) Pyr0Beast
»

CPU Fan Senzor Fuč

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9938 (811) Yacksy

Več podobnih tem