» »

Tezave z "morebitnim delodajalcem"

Tezave z "morebitnim delodajalcem"

Parkelj ::

Spostovane dame in gospodje!

Imam eno tezavo in bi prosil za kak nasvet. Situacija je sledeca:
Septembra 2017 sem po napotitvi zaposlitvene agencije zacel delati za neko podjetje, vendar s tem, da je delodajalec prvi dan povedal, da se pogodba o zaposlitvi pise in da bo kmalu pripravljena. Takrat sem se imel odprt sp. Torej, pogodba o zaposlitvi se je pisala se naknaden mesec in pol in jaz in sodelavec sva kljub vsemu, ker se je firmi mudilo, naprej delala na projektu (on na crno, jaz ne vem, kaksen je bil moj status, ker sem takrat imel odprt sp). Podpisal sem samo NDA in nato sem ustavil konje, ker sem hotel papirologijo in pogodba je koncno prisla, vendar taksne pogodbe nisem zelel podpisati. Na kratko, po treh mesecih sem odsel in uspelo mi je izstaviti racun za opravljeno delo za en mesec, kar sem dobil tudi placano. Uspelo mi je tudi, da mi je delodajalec izrocil za en mesec dela denar na roke, vendar, ker ni bil zadovoljen z mojim odhodom, ker pravno stvari niso bile urejene, sedaj terja ta denar, ki je bil predan na roke, nazaj. Z njim imam podpisan samo NDA, kaksne so moznosti, da on meni na vrat na nos poslje rubeznike brez kakrsnekoli papirologije, saj podpisal nisem nicesar z njim, razen NDA (NDA je pregledal moj prijatelj, ki je sicer pravnik in ne odvetnik, in ni sporen)?

Vnaprej se zahvaljujem za vase odgovore, vem tudi od sedaj naprej, da se delati zacne PO podpisu pogodbe, zanima me samo, kako mi lahko skoduje?

Parkelj ::

Torej naprimer firma za izterjatvo ne more pridet na doma in kar pobirat stvari? Tega se najbolj bojim ... Ker mi je grozil z izterjevalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Parkelj ()

Ziga Dolhar ::

Ne, "firme za izterjavo" v tem smislu ne obstajajo. Brez sodne odločbe ti nihče ne sme rubit.

Nekaj drugega je, če ti na dom pošlje mišičnjake. V tem primeru pač laufaš in kličeš policijo :).
https://dolhar.si/

fikus_ ::

V prvi vrsti si se sam zaj...., ker nisi vztrajal, da bi delal po črki zakona. Res pa je, če ti je "delodajalec" dal denar na roke in nista kaj podpisala, je njegova beseda proti tvoji, če pride na sodišče. Kar pa ne verjamem, ker bi potem imela inšpekcija dokaze za postopek proti "delodajalcu".

Nevarni so ti edino "mišičnjaki za izterjavo".

Parkelj ::

fikus_ je izjavil:

V prvi vrsti si se sam zaj...., ker nisi vztrajal, da bi delal po črki zakona. Res pa je, če ti je "delodajalec" dal denar na roke in nista kaj podpisala, je njegova beseda proti tvoji, če pride na sodišče. Kar pa ne verjamem, ker bi potem imela inšpekcija dokaze za postopek proti "delodajalcu".

Nevarni so ti edino "mišičnjaki za izterjavo".

V prvi vrsti sem se sam zajebal, strinjam se, ampak sem mu verjel da bo pogodba hitro in sem hotel pomagati, ker se je mudilo za projekt. Torej, misicnjaki, hmm, ok!

MadMicka ::

Itak da ne rabiš vračati denarja. Podjetje te tako ali tako ne bo tožil, če pa te slučajno bi, bodo pa izgubili, če drži, kar si povedal, tj. da so ti plačali za delo na roko.

Edino pazi, ker si bil s.p., ti pač lahko vložijo kak predlog za izvršbo na podlagi verodostojen listine, da boš dvignil sodno pošto in pravočasno ugovarjal.

Parkelj ::

MadMicka je izjavil:

Itak da ne rabiš vračati denarja. Podjetje te tako ali tako ne bo tožil, če pa te slučajno bi, bodo pa izgubili, če drži, kar si povedal, tj. da so ti plačali za delo na roko.

Edino pazi, ker si bil s.p., ti pač lahko vložijo kak predlog za izvršbo na podlagi verodostojen listine, da boš dvignil sodno pošto in pravočasno ugovarjal.

Aha, hvala, tole je koristno, ampak tudi kot s.p. nisem imel z njim nobene pogodbe o sodelovanju, ker smo se dogovorili za redno zaposlitev.

flyby ::

Na tvojem mestu bi se pogovoril z odvetnikom.

fujtajksel ::

Odpiši da si keš smatral za predplačilo in da ga boš vrnil ko dobiš plačilo po reglcih ki si ga pričakoval na podlagi ustnega dogovora (obljube pogodbe in delovnih nalog ki si jih dobival tolk in tolk časa kot s.p.)? Predpostavljam da ti on brez nekega ustnega dogovora casha ne bi dal, tako da je dogovor verjetno obstajal. Tudi ustni dogovori so v principu obvezujoči, finta je samo da se jih zna v odsotnosti prič vsak spominjat po svoje, zna bit koristno da tudi zapišeš kako si ti razumel. On bi lahko trdil da je denar dal za nekaj česar nisi naredil in morebiti izterjal nazaj, neodvisno od kazni ki bi jo kdo kasiral zaradi dela na črno.

Furbo ::

Model ti je torej še vedno dolžan za 2 meseca? Kar naj ti plača še za oba lepo na račun, potem mu pa lahko vrneš keš. Drugače ga pa lahko pošlješ nekam.
Noben ti ne bo pošiljal 'mišičnjakov' za tak drobiž.
Če bo pa kaj pameten, mu pa omeni, da lahko raztrobiš njegov skrivni 'projekt' vse naokoli.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Baja ::

@furbo: in ga zahakla zaradi NDA.

Invictus ::

Če imaš še vedno odprt s.p., potem to uredita z neko fiktivno pogodbo.

Pa bo denar lepo opran.

Država tako ali tako ne bo vedela...

Seveda je pri takih kretenskih delodajalcih to večinoma nemogoče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Baja je izjavil:

@furbo: in ga zahakla zaradi NDA.

Saj ne rabi ravno na FB objaviti pod svojim imenom, govorica v praho uho se pa težko dokaže.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Baja je izjavil:

@furbo: in ga zahakla zaradi NDA.

Za NDA je treba podpisati kak pravilno napisan pravni dokument. Kar dvomim, da je ta delodajalec sposoben napisati ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konkurenčna klavzula (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17143183 (5141) Beli_Zajcek
»

Plačilo službenega zdravniškega pregleda

Oddelek: Loža
4613526 (2628) BALIST4
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388533 (6878) Phantomeye
»

Pogodba o nerazkrivanju informacij (NDA) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5218591 (16880) matijadmin
»

odpoved

Oddelek: Loža
369468 (6605) bozicek

Več podobnih tem