» »

Iščem poceni gostovanje in domeno

Iščem poceni gostovanje in domeno

max00slo ::

Pozdravljeni

Punca se ukvarja z dopolnino in bi ji naredil neko manjšo spletno stran...
Ima kdo kakšen predlog za res ugodno gostovanje (vsaj 1 baza) ter poceni domene? Zaželjeno .si, drugače .com ali .eu...

Hvala :)
Si non confectus, non reficiat.
  • spremenil: max00slo ()

hellboy123 ::

neoserv - Oranžni paket recimo (20EUR prvo leto) + domena par EUR

Zgodovina sprememb…

jakan123 ::

Glas za neoserv. Za neko simpl stran je tudi beli paket čisto vredu.

hellboy123 ::

Beli paket nima MySQL baz, zato vsaj oranžni.

Stari89 ::

Zgoraj so vsi dobri predlogi za hitro, enostavno in poceni postavitev spletne strani.

Sam sem nekoč v podobni situaciji uporabil odslužen laptop. Gor sem dal CentOS in naložil LAMP stack ter zadeve serviral iz tega. Na routerju sem odprl port 80, ISPju sem zatežil za statični IP in na hitrost.com sem kupil dve domeni (.com in .si) ter nastavil DNSje na svoj IP. To je bilo dovolj za hostanje nekaj strani. Danes te strani laufam kar iz NAS naprave. Razmišljam, da bi spet zakurblal tist laptop, tokrat za Node.js (MEAN stack).

Upoštevaj moj predlog samo, če te to res veseli in če imaš dovolj časa. :)

LP

Spc ::

max00slo je izjavil:

Pozdravljeni

Punca se ukvarja z dopolnino in bi ji naredil neko manjšo spletno stran...
Ima kdo kakšen predlog za res ugodno gostovanje (vsaj 1 baza) ter poceni domene? Zaželjeno .si, drugače .com ali .eu...

Hvala :)

https://www.hetzner.de

Imajo zelo poceni virtual serverje in tudi dedicated serverje.
 

amacar ::

Sam uporabljam gigaplanet za 10EUR/leto fiksno. Domena pa zastonjska .tk :)
Ponujajo pa tudi .si domeno za 13EUR na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

OvCa77 ::

Živijo, obujam temo. Rad bi kupil .net domeno, pa me zanima, kateri ponudnik ima najugodnejše oz. kakšni so vaši načini za prihranek (prehodi med ponudniki itd.) Do sedaj sem gledal freenom za 7€ vsa leta in dynadot za 8$ in 11$ podaljšanje + 25% cashback.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

OvCa77 ::

Živijo, obujam temo. Rad bi kupil .net domeno, pa me zanima, kateri ponudnik ima najugodnejše oz. kakšni so vaši načini za prihranek (prehodi med ponudniki itd.) Do sedaj sem gledal freenom za 7€ vsa leta in dynadot za 8$ in 11$ podaljšanje + 25% cashback.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

blackbfm ::

Vec bos casa zgubil kot profitiral.. Tistih 5 eur gor dol letno

OvCa77 ::

Če ti ne ustvarja profita je tudi 5e nekaj. Zanimalo ne je predvsem kateri so zanesljivi oz. na kaj naj bom pozoren.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

telexdell ::

Le kakšno zanesljivost potrebuješ pri registraciji domene? Katerega koli izbereš mu zgolj plačaš, da pošlje tvoje podatke registratorju domen.
Pozoren pa moraš biti v toliko, da ti ponudnik stori to, za kar si ga plačal= posreduje prave podatke regitratorju, kateri jih potem vpiše v splet.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Mare2 ::

OvCa77 je izjavil:

Če ti ne ustvarja profita je tudi 5e nekaj. Zanimalo ne je predvsem kateri so zanesljivi oz. na kaj naj bom pozoren.


Torej, eno je podaljšanje oz. kreiranje domene, drugo pa gostovanje te strani. :)

Oboje je pomembno.

OvCa77 ::

Mare2 je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Če ti ne ustvarja profita je tudi 5e nekaj. Zanimalo ne je predvsem kateri so zanesljivi oz. na kaj naj bom pozoren.


Torej, eno je podaljšanje oz. kreiranje domene, drugo pa gostovanje te strani. :)

Oboje je pomembno.

Zaenkrat bo poskusno gostovana doma. Verjetno je 7,60€ za .net domeno najceneje. Če pa ima kdo kakšno boljšo idejo pa kar na dan z njo.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

srus ::

Meni za domene in gostovanje poskrbi hitrost.com. Ne vem, če so najcenejši, ampak leta že vse klapa brez najmanjših problemov.

Ko je potrebno kaj urediti je tehnična podpora zelo odzivna in učinkovita. Da bi šel menjati za 5 ali 10 EUR prihranka na leto, pa se mi zdi neumno.

klekej ::

Za svoj mikro d.o.o. imam gostovanje urejeno na Neo-servu, pa se mi zdijo malo dragi. Za podaljšanje 10gb gostovanja in ene SI domene želijo 75€. H komu prestopiti, pa da ni samo prvo leto ugodno in potem čedalje dražje kot imajo navado tukaj. Ima kdo za firmo urejeno gostovanje pri tujem ponudniku? Ker kot gledam so cene pol nižje, support je verjetno tudi, čeprav ga do zdaj nisem še nikoli nucal..

scipascapa ::

1 leto je vedno akcijsko, kjer se dejansko "nič" ne zasluži, drugo leto šele zaslužek pade podjetju, kar je tudi smisel, se ti ne zdi...delaš ti zastonj, klekej?
ne glej na ceno, glej na kvaliteto storitve, zanesljivost strežnikov, podporo....

Zgodovina sprememb…

klekej ::

So mi tudi drugo in tretje leto dali še nekaj popusta, zdaj je pa cena vsako leto višja. Ne delam zastonj, ampak cen pa tudi ne zvišujem strankam, kaj šele stalnim.

Nazaj na temo..s katerim ponudnikom imate še dobre izkušnje z dobro ceno, lahko tudi tujim. Kakšni problemi dejansko lahko nastanejo, da bi mi prav prišel domači ponudnik in tuji ne bi mogel rešiti?

dottor ::

Nevem kolko rabi ampak kej takega:
https://www.zabec.net/gostovanje/paket-...
Če ji je 1 domena, en poštni predal in 600MB placa dovolj za 6€ za prvo leto in 20€ podaljševanje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

scipascapa ::

kekej: potem ne plačevat samo za 1leto ampak podaljšaj za daljšo dobo, 2-5 let.....popusti.

problemi? boš klical v tujino v angleščini? znaš razložiiti problem 100% v njihovem jeziku? :P

strel ::

Iščem gostovanje za hoby aplikacijo v nodejs. Polek aplikacije bi bil še wordpress, kjer bi bil aktiven forum.
Če slučajno hoby preraste v svetovno uspešnico 😉 ne bi bilo slabo če bi se dalo enostavno povečat resource po potrebi …

Zaenkrat je glavno, da je poceni in deluje dovolj hitro.

McClane ::

Osebno z wordpresom gostujem pri neoserv.si, za moje potrebe dovolj in poceni. Poglej, mogoče ti ustreza.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Netrunner ::

klekej je izjavil:

Za svoj mikro d.o.o. imam gostovanje urejeno na Neo-servu, pa se mi zdijo malo dragi. Za podaljšanje 10gb gostovanja in ene SI domene želijo 75€. H komu prestopiti, pa da ni samo prvo leto ugodno in potem čedalje dražje kot imajo navado tukaj. Ima kdo za firmo urejeno gostovanje pri tujem ponudniku? Ker kot gledam so cene pol nižje, support je verjetno tudi, čeprav ga do zdaj nisem še nikoli nucal..


Jaz sem že vsa leta na neoserv in se cena nič ne dviga. Prvo leto je bilo ceneje in nato po klasični ceni ki je za moje pojme zelo ugodna. Z storitvijo sem zelo zadovoljen in njihova podpora je vrhunska.

Kakšen paket imaš? Če se ne motim je 60€ letno gostovanje in še 15€ podaljšanje domene. To je ugodno čeprav ni najceneje vendar saj veš da ni vse v ceni.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

c0dehunter ::

Moj glas gre hitrost.com. Zadovoljen že več let, uporabljam pa tudi za zahtevne storitve, od katerih je odvisnih na tisoče uporabnikov.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

morosito ::

a kdo pozna morda kakšno podjetje v slo ki nudi poleg domene en majhen prostor za spletno vključeno v ceni domene? da ne plačujem brezveze gostovanje za onepage spletno stran v velikosti 100mb.

Netrunner ::

morosito je izjavil:

a kdo pozna morda kakšno podjetje v slo ki nudi poleg domene en majhen prostor za spletno vključeno v ceni domene? da ne plačujem brezveze gostovanje za onepage spletno stran v velikosti 100mb.

Stran je statika ali imaš kak cms? Potrebuješ PHP ? Bazo ?

Drugače pa dvomim, da kdo to ponuja saj v gostovanjih je vedmo več placa ki pa je namenjen tudi za e-pošto.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

perpetum ::

Stari89 je izjavil:

Zgoraj so vsi dobri predlogi za hitro, enostavno in poceni postavitev spletne strani.

Sam sem nekoč v podobni situaciji uporabil odslužen laptop. Gor sem dal CentOS in naložil LAMP stack ter zadeve serviral iz tega. Na routerju sem odprl port 80, ISPju sem zatežil za statični IP in na hitrost.com sem kupil dve domeni (.com in .si) ter nastavil DNSje na svoj IP. To je bilo dovolj za hostanje nekaj strani. Danes te strani laufam kar iz NAS naprave. Razmišljam, da bi spet zakurblal tist laptop, tokrat za Node.js (MEAN stack).

Upoštevaj moj predlog samo, če te to res veseli in če imaš dovolj časa. :)

LP
Na T-2 te samo staticni IP pride 14.64EUR na leto.

P.S: sele sedaj vidim, da sem odgovarjal na par let star post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: perpetum ()

Lonsarg ::

Jaz sem kolegici postavil zastonj gostovanje na gearhost in sem kar zadovoljen, pač je load time malo večji kot če bi se šel kaj plačljivega, 100Mb je bilo dovolj za WordPress.

mzakelj ::

gfd.si Sam mam vse pri njih in sem izredno zadovoljen.

EpiH ::

mzakelj je izjavil:

gfd.si Sam mam vse pri njih in sem izredno zadovoljen.

Ko gres cekirat stran pa je celotna stran en sam ":)" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EpiH ()

knesz ::

EpiH je izjavil:

mzakelj je izjavil:

gfd.si Sam mam vse pri njih in sem izredno zadovoljen.

Ko gres cekirat stran pa je celotna stran en sam ":)" :D

Res je, ker ima svojo bazo strank in se ne oglašuje. Lahko pa dam kontakt v dm :)

TheBlueOne ::

Jaz imam na Neoservu, zadovoljen....

smassher ::

Evo, da naredim malo update te teme, za sotrpine:

Pred časom sem bil že na neoserv, so sicer ok, samo so po akcijskem obdobju precej dragi, tako da sem zdaj za postavitev svoje nove spletne strani mislil najprej na hetzner it, samo imajo drage .si domene, pa tuj jezik... potem pa sem po naključju, ko sem prebiral forum in razlike med directadmin in cpanel našel slovensko ugodno opcijo:

DIRECTADMIN MINI (5GB) paket je prvo leto 7,65€, potem 22,50€. Domeno sem pa vzel .si za dve leti za 25,80€. Tako da sem skupaj plačal 33,45€. (Neoserv bi bil za 5gb oranžni paket in domeno za 2 leti: 49,54€ - cca. 50% dražji)

Za naprej je pa paket 22,50€ in domena vsake 2 leti 35€. Tako da pride skupaj 39,50€ / leto z domeno vred. (Neoserv oranžni, ki je minimum za Wordpress je 39,89€ + 18,99€ podaljšanje domene = 58,88€ spet cca. 50% dražji od Webicoma)

LINK: WEBICOM

Mogoče bo še pomagalo komu, ker je večina tem na slotechu že starih in so nekateri stari predlogi že neaktivni ali prevzeti s strani večjega ponudnika.

Mislim, da je to trenutno najugodnejša ponudba na slo. trgu, če se pa motim, naj me pa kdo popravi.

c3p0 ::

Če iščeš poceni, si še drago plačal, sploh domeno. Sicer ti pa nihče ne brani domeno registrirat drugje in le DNSje nastavit.

smassher ::

Zakaj je pa domena za 2 leti za 25,8€ draga (12,9€/leto)? Kje je ceneje?

Nikonja ::

Res je da niso najcenejši ampak jaz sem že kar nekaj let na Neo-serv in sem zadovoljen, vsakič ko sem rabil pomoč je res bilo hitro urejeno - enrkat sem z upgrejdom WP zj... celo stran in so mi je oni iz backupa postavili nazaj. Ampak če bi najdu nekaj konkretno cenejše bi se prešaltal ampak za 10 eur letno razlike iskreno ne čutim potrebe, plus to da je SLO firma.

smassher ::

Saj webicom je isto slovenski, pa letno je cca. 20€ razlike.

Za podporo bo pa kdo drug povedal, ki je pri njih, jaz je še nisem potreboval.

d4vid ::

Za manjše strani je self-hosting na nekem odsluženem prenosniku dovolj OK. Če baterije drži, toliko bolje (izpad elektrike).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ToniT ::

d4vid je izjavil:

Za manjše strani je self-hosting na nekem odsluženem prenosniku dovolj OK. Če baterije drži, toliko bolje (izpad elektrike).

Baterija na prenosniku bo premalo. Potreben je še UPS za modem in switch.

c3p0 ::

Nikonja je izjavil:

Res je da niso najcenejši ampak jaz sem že kar nekaj let na Neo-serv in sem zadovoljen, vsakič ko sem rabil pomoč je res bilo hitro urejeno - enrkat sem z upgrejdom WP zj... celo stran in so mi je oni iz backupa postavili nazaj. Ampak če bi najdu nekaj konkretno cenejše bi se prešaltal ampak za 10 eur letno razlike iskreno ne čutim potrebe, plus to da je SLO firma.


Saj to je par klikov...

abiz ::

ToniT je izjavil:

d4vid je izjavil:

Za manjše strani je self-hosting na nekem odsluženem prenosniku dovolj OK. Če baterije drži, toliko bolje (izpad elektrike).

Baterija na prenosniku bo premalo. Potreben je še UPS za modem in switch.

Ce ni nekaj zahtevnega uporabis za internet telefon, oz. 4g modem.

abiz ::

Glih postavlam neki server, oz. Remotedesktop zadevo, en star laptop in 3g telefon, internet pa 100gb za 2 eura;)

Spletno stran pa komot naredis preko Wix:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abiz ()

smassher ::

Samo wix ti ja kar sočno računajo brez njihovih reklam?

Ne vem, jaz sem si naložil free wordpress predlogo, ki jo zdaj urejam (je res, da se še malce lovim), pa izklopil sem vse možne posodobitve, da ko bo enkrat dokončana, da bo mir z njo.

Mi je pa tistih 22,5€ na leto (redna cena) za 5GB gostovanje sprejemljivo, da mi ni potrebno skrbeti, da je stalno online. Pa še emaile imam preko tega, kar spet, če ti pade domač server je hitro jeba...

raceboy ::

Jaz imam reseller paket na Webicomu ze od 2005. Nikoli nobenih problemov naceloma. Lastnik pa je zmeraj na podpori, ce kaj ni jasno.

FireSnake ::

smassher je izjavil:

Evo, da naredim malo update te teme, za sotrpine:

Pred časom sem bil že na neoserv, so sicer ok, samo so po akcijskem obdobju precej dragi, tako da sem zdaj za postavitev svoje nove spletne strani mislil najprej na hetzner it, samo imajo drage .si domene, pa tuj jezik... potem pa sem po naključju, ko sem prebiral forum in razlike med directadmin in cpanel našel slovensko ugodno opcijo:

DIRECTADMIN MINI (5GB) paket je prvo leto 7,65€, potem 22,50€. Domeno sem pa vzel .si za dve leti za 25,80€. Tako da sem skupaj plačal 33,45€. (Neoserv bi bil za 5gb oranžni paket in domeno za 2 leti: 49,54€ - cca. 50% dražji)

Za naprej je pa paket 22,50€ in domena vsake 2 leti 35€. Tako da pride skupaj 39,50€ / leto z domeno vred. (Neoserv oranžni, ki je minimum za Wordpress je 39,89€ + 18,99€ podaljšanje domene = 58,88€ spet cca. 50% dražji od Webicoma)

LINK: WEBICOM

Mogoče bo še pomagalo komu, ker je večina tem na slotechu že starih in so nekateri stari predlogi že neaktivni ali prevzeti s strani večjega ponudnika.

Mislim, da je to trenutno najugodnejša ponudba na slo. trgu, če se pa motim, naj me pa kdo popravi.


Še ena slovenska firma:
https://www.si-shell.net/
jaz sem z gostovanjem pri njih zelo zadovoljen.
Tako s ceno, kot podporo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

c3p0 ::

smassher je izjavil:


Ne vem, jaz sem si naložil free wordpress predlogo, ki jo zdaj urejam (je res, da se še malce lovim), pa izklopil sem vse možne posodobitve, da ko bo enkrat dokončana, da bo mir z njo.


Če si vse možne posodobitve izklopil, ne vem če bo ravno mir.

Poldi112 ::

Self hosting je neumnost - razen za zanesenjake. Že sama elektrika te verjetno pride več kot strošek gostovanja.

Zastarele namestitve so pa magnet za viruse, tako da če ne posodabljaš ročno, jih raje pusti vklopljene.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FireSnake ::

Bo držalo, da gostovati to doma ni optimalno.
Razen, če te to zelo veseli in se rad učiš in igraš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SmeskoSnezak ::

FireSnake je izjavil:

smassher je izjavil:

Evo, da naredim malo update te teme, za sotrpine:

Pred časom sem bil že na neoserv, so sicer ok, samo so po akcijskem obdobju precej dragi, tako da sem zdaj za postavitev svoje nove spletne strani mislil najprej na hetzner it, samo imajo drage .si domene, pa tuj jezik... potem pa sem po naključju, ko sem prebiral forum in razlike med directadmin in cpanel našel slovensko ugodno opcijo:

DIRECTADMIN MINI (5GB) paket je prvo leto 7,65€, potem 22,50€. Domeno sem pa vzel .si za dve leti za 25,80€. Tako da sem skupaj plačal 33,45€. (Neoserv bi bil za 5gb oranžni paket in domeno za 2 leti: 49,54€ - cca. 50% dražji)

Za naprej je pa paket 22,50€ in domena vsake 2 leti 35€. Tako da pride skupaj 39,50€ / leto z domeno vred. (Neoserv oranžni, ki je minimum za Wordpress je 39,89€ + 18,99€ podaljšanje domene = 58,88€ spet cca. 50% dražji od Webicoma)

LINK: WEBICOM

Mogoče bo še pomagalo komu, ker je večina tem na slotechu že starih in so nekateri stari predlogi že neaktivni ali prevzeti s strani večjega ponudnika.

Mislim, da je to trenutno najugodnejša ponudba na slo. trgu, če se pa motim, naj me pa kdo popravi.


Še ena slovenska firma:
https://www.si-shell.net/
jaz sem z gostovanjem pri njih zelo zadovoljen.
Tako s ceno, kot podporo.

Kolk je cena?
@ Pusti soncu v srce... @

FireSnake ::

Na njihovi strani je cenik. Kaj si do sedaj izvedel?

Ne razumem vprašanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623482 (2299) Lonsarg
»

VPS gostovanje-ponudniki?

Oddelek: Pomoč in nasveti
331961 (1107) c3p0
»

Gostovanje spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
233859 (1156) starfotr
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014490 (8306) Netrunner
»

Poceni hosting ter domena?

Oddelek: Izdelava spletišč
162121 (1525) max00slo

Več podobnih tem