» »

tiskalnik - ne tiska barv

tiskalnik - ne tiska barv

anika87 ::

Zdravo,
prosim za pomoč kje naj nastavim nastavitve, da bo tiskalnik tiskal v barvah. Sem kar dosti računalniško razgledana, ampak enostavno ne najdem te opcije nikjer. Tiskalnik je HP DeskJet 2130, računalnik pa ima OS Windows 10. Tiskalnik ima črno in barvno kartušo, pa mi vse tiska črnobelo. Mislim, da je prej tiskal normalno, sedaj - odkar sem zamenjala kartuši (prej je kakšen mesec dni stal s praznima) pa tiska samo črnobelo.

A je treba kje kaj poštimat, kakšne nastavitve?
Hvala :)

BorutK-73 ::

Natisni testno stran. Mogoče nisi pravilno vstavila barvno kartušo.

ogi77 ::

Sem... Ker sem fotokopijo nardila v barvi...

nsa_ag3nt ::


Od 7:07 namesti šoferje.


ter
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

anika87 ::

Živjo,
nekaj časa nisem že pogledala, ali mi je še kdo kaj novega povedal tukaj .... :)
Naj povem, da imam vse ok naštimano, kartuše, nastavitve, vse to sem že prej preverila... po moje je problem v windowsu, ker če fotokopiram dela barvno, če priklopim laptopa tudi lepo normalno tiska v barvah. Vse je ok. Samo z namiznega računalnika črno belo printa, pa mam na vseh možnih nastavitvah naštimano barvno.

Če je imel kdo podobno izkušnjo, kako ste odpravili težavo? Upam, da ni treba na novo postavljat windowse...

Hvala , Lp :)

fikus_ ::

Kateri printer? W10?

Verjetno bo potrebno namestiti nove drajverje za printer.

anika87 ::

Zdravo fikus,
saj sem gor napisala na začetku, HP deskjet 2130. Pa ne vem zakaj bi bil sploh printer kriv, če pa mi fotokopira normalno in tudi tiska normalno, če povežem na prenosnika in tiskam s prenosnika. Če ga nazaj povežem na namizni pc, potem spet črnobelo.
Po moje ni nič kriv printer.... Kartuši sem že enkrat menjala, tak da najbrž nisem narobe postavila, če pa fotokopira barvno. Drajverji tut po moje niso krivi... po moje je windows na pc-ju (10-ka).

fikus_ ::

Če ti na drugih rač. dela ok, potem je zelo verjetno problem drajver na tem rač. Poišči zadnjo verzijo drajverja. Verjetno imaš stacionarca in printer povezana s kablom (USB?). Možno, da je s povezavo kaj narobe?! . . .

Scorpy84 ::

Kot so ti rekli driver, ocitno ni registriral menjavo kartuse ali pa se je pac bug naredil po menjavi. Na novo nalozi...

harvey ::

Scorpy84 je izjavil:

Kot so ti rekli driver, ocitno ni registriral menjavo kartuse ali pa se je pac bug naredil po menjavi. Na novo nalozi...

Ali pa čisto butasta fora, da je USB kabel fuč. Sem že videl tak primer.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Scorpy84 ::

harvey je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Kot so ti rekli driver, ocitno ni registriral menjavo kartuse ali pa se je pac bug naredil po menjavi. Na novo nalozi...

Ali pa čisto butasta fora, da je USB kabel fuč. Sem že videl tak primer.


Sam rekla je da priklopi na prenosnik in dela, dvomim da ima dva kabla za tiskalnik.

donvito ::

Preveri nastavitve v HP Deskjet-u, če imaš pravilne:
 .

.

krepki ::

Kaj bi lahko bilo narobe z printerjem hp deskjet 4530,kar naenkrat se je odločil,da spušča vrstice,ne sprinta celotnega teksta ampak vmes izpusti kakšno vrstico,barve je še dovolj,res pa da se je zadnje čase bolj poredko printalo.

darkolord ::

Zaženi čiščenje glave.

krepki ::

Kako pa to izvedem,še nisem tega počel?

videc ::

RTFM oziroma prebereš navodila.

krepki ::

Sem sicer nekaj našel ampak nič za čiščenje glave,v nastavitvah je samo čiščenje kartuš in madežev.

m0LN4r ::

Ce imas samo dve kartusi, crno in pisano, menjaj kartuso in to je to. Glave so v kartusi pri teh modelih, ciscenje izvedes v meniju ene 2-3x pozre ogromno barve in za silo dela nekaj casa.
Ce redko tiskas, tiskaj pogosteje nekaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krepki ::

Hvala za odgovore sem zdajle natisnil trideset listov različne vsebine in se je zadeva uredila,verjetno se je res premalo tiskalo in se je kaj zazušilo.
Sedaj dela ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036720 (20434) gazer
»

Tiskalnik - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
231969 (1466) BivšiUser2
»

Epsonov tiskalnik zavrže 20 odstotkov črnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8335520 (26168) Tomi
»

Tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
282804 (2480) Alexius Heristalski
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433752 (3176) TheJack

Več podobnih tem