» »

Tiskalnik - problem

Tiskalnik - problem

Kleemen ::

Imam problem s foto tiskalnikom Epson P50. Kupil sem vseh 6 novih kartuš (ne original, ampak kompatibilne), tiskalnik jih normalno zazna, poravna, vse ok tudi stanje v nastavitvah prikaže kot je treba. Problem nastane pri printanju, saj mi določene barve normalno printa, določene pa samo na pol. Opravil sem tudi test kartuš in rumeno barvo printa samo na pol, ostale nekje 90% pravilno. Parkrat sem dal tudi čiščenje glav in je rezultat nekoliko boljši, ni pa še 100%. Mislite, da je problem v tem, ker printer kar nekaj časa ni deloval in so se zamazale glave? Najlepša hvala za pomoč.

Mare2 ::

Koliko časa so stare kartuše? Koliko časa printer ni deloval?

Barva se sčasoma lahko zgosti (izsuši), čeprav ni še prazna.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kleemen ::

Kartuše so nove, kupljene danes. Tiskalnik ni deloval nekaj mesecev, s tem da so bile stare kartuše montirane v tiskalniku, verjetno je to edini problem. Sem naredil parkrat čiščenje glave v nastavitvah in sedaj deluje veliko boljše, ampak še vedno ni 100%. S tem da mi je pri čiščenju glave porabilo približno pol vsake kartuše, ampak ok. :D

lonewolf_ ::

Možno, da se je rumena na glavi zasušila.. obstaja čiščenje z izopropilnim alkoholom (al nečim podobnim)...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Baja ::

če gre glava ven, jo namakaj v alkoholu dokler ne bo čista.

mat xxl ::

Jaz odsvetujem alkohol , sem tako uničil glavo na Office Pro Hp 476 dw.

Tudi meni je stal in se ni hotelo odmašiti.... imam sam neko namensko čistilo na bazi tudi alkota... in je bilo premočno.

Če glavo lahko dobiš ven, jo namakaj pod toplo vodo, ki naj kapla in počasi izpira glavo, jasno pred zagonom mora biti vsaj elektronika suha ....

poker93 ::

Si bom kar to temo sposodil. Pri HP3525 se je dolilo črnilo v prazne kartuše, zadeva je delovala na pol zato sem šel po vse original kartuše razen cayan barve ker jo pač ni bilo na zalogi. Po menjavi je pa ostal samo ta problem, da noče natisniti črne barve, vse ostale brez problema. Naj bo to slika ali word dokument natisne mi vse barve razen črne. Mogoče kdo ve v čem tiči problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poker93 ()

Brane22 ::

Če si čakal na to, da je stvar nehala tiskat, ko si šel dolivat črnilo, je možno da so grelci v šobah zapečeni.

Če nisi, je možno da je refill črnilo đank ali pa da si jih debilno nafilal in so ostali zračni mehurji.

Preberi navodila, da vidiš kaj stvar zahteva. Ni pri vseh kartušah način refilla isti.

Pomaga, če po zamenjavi kartuš ali refillu ( če si moral kartušo vzeti ven ) počakaš recimo 20 minut, da daš nastalim zračnim mehurjem, ki so se pritihotapili v cevi ob všteku čas, da se dvignejo, preden preveriš tisk in po možnosti začneš čistilni cikel.

poker93 ::

Kot sem napisal problem je samo pri črni, ki je original hp. Vse ostalo dela.
Pa sem obrnil google po dolgem in počes.

Brane22 ::

Ki je original _sedaj_ . Pred tem si pa šel v prejšnjo kartušo nalivat črnila, ki so ičitno neoriginalna, če prav razumem. A je pri tem HPju glava na kartuši ali je pa v tiskalniku, tako kot pri Epsonih itd?

poker93 ::

Tako je. Sedaj imam notri originalno in ne dela.


Če je glava mišljeno tisti srebrni krogci na katere sede kartuša potem je zadeva v tiskalniku

poker93 ::

Hm mi je čudno, tako na pc kot tiskalniku mi kaže kot, da že kar nekaj črne barve manjka. Malo bolj sem pogledal tam kjer so barve in opazil, da je kar nekaj frišne črne barve na podnu tiskalnika.
Bi bil lahko to vzrok tega ?
[img]http://i.imgur.com/qlSPzdc.jpg[/img]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poker93 ()

mat xxl ::

Gumice poglej na glavi, če se je kaka snela, tam ko kartuša gor sede...

Brane22 ::

Te stvari delajo na podpritisk.

Če ne dihtajo pravilno, ne bodo delale.

poker93 ::

Gumice so povsod gor, in ni sledu, da bi se ali se bo kakšna snela.

Brane22 ::

Potem je nekaj narobe bodisi s kartušo ali pa za glavo.

Bolj verjetno je glavo odneslo.

poker93 ::

Murphy nič drugega. Če ne bi rabil printati zapiskov bi zadeva zagotovo delala.

BivšiUser2 ::

Imam tiskalnik HP Deskjet 4535, je sicer super za moje potrebe, problem pa nastane, ko hočem printat direktno z računalnika. Odstranil sem vse tiskalnike od Foxit Readerja in Send to OneNote. Problem je, da niti z Foxit Readerjem, niti z HP Smart Appom (na kompu) in tudi z drugimi programi ne gre sprintat (Ko gledam printing schedule se datoteka naloži na nek %, potem pa izgine s seznama.). Uspe mi edino tako, da pošljem e-mail s priponko na printerjev naslov. Preko HP Smart Appa na ostalih napravah gre. Gonilnike sem že ponovno namestil.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Han ::

Vklopiti moraš polni nadzor nad glavno TEMP mapo, ki se ponavadi nahaja v C:\ Users \ IME računa \ AppData \ Local \ Temp

1. Desni klik na TEMP za lastnosti.

2. Klik na zavihek Varnost.

3. V okvirčku Imena skupin ali uporabnikov klikni na Users (IME\Users) in nato gumb Uredi.

4. Ponovno označi Users (IME\Users) in dodaj kljukico v prvi okvirček pod besedo Dovoli.

5. S klikom na gumb "V redu" zapreš obe odprti okni.

BivšiUser2 ::

Tej mapi sem popravil pravice potem ko sem jo premaknil na D disk. Sam premik ne bi smel vplivati na delovanje.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Če imaš pravilno nameščen gonilnik in poln nadzor na glavno TEMP mapo (lahko je na D), tiskanje preverjeno deluje.

Vidi sistem TEMP mapo na D disku, če v Raziskovalcu zgoraj vtipkaš %temp% in pritisneš enter?

BivšiUser2 ::

Tako %tmp% kot %temp% me vržeta na lokacijo na D disku.

Edino kar ne morem pri nikomer v pravicah odkljukati so "Posebna dovoljenja".
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Posebna dovoljenja ni potrebno nastavljat, moraš pa za uveljavitev spremenjenih pravic Windows znova zagnat.

BivšiUser2 ::

Hm, še kakšna ideja?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514291 (8871) matej5734
»

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Oddelek: Strojna oprema
93179 (3179) Azrael
»

Epson 915 Photo? and my story:)

Oddelek: Kaj kupiti
171687 (1527) Brane2
»

Epson stylus color 680 problem

Oddelek: Strojna oprema
91423 (1383) Brane2
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433752 (3176) TheJack

Več podobnih tem