» »

Len kupec & slo-štacune

Len kupec & slo-štacune

Ludwik II ::

Moja lenoba je bila resno ogrožena zaradi politike dpd o vračanju drobiža. Ta politika škoduje tudi trgovini ki ima za dostavo privzeto nastavljeno DPD, artikli so bili vrnjeni v trgovino.
Pri izmenjavi blago-denar smo ugotovili da nimamo drobiža, sprememba atmosfere je bila neizbežna.. sledile so komplikacije. Ker slovenke trgovine pod takimi pogoji niso več konkurenčne sem šel s težavo prevzet paket na petrol ki je bistveno dlje od pošte, poleg tega je bila druga polovica paketa na poti.
Za finale je naslednji dan šofer DPD drugo polovico paketa označil kot nepravilen naslov, torej dostava še en dan kasneje. Naj še omenim da se je šlo za darilo, resnično.

Glede nato da sem očitno prereven za nacionalista in slo-štacune ne podpirajo več lenobe sem primoran naročiti darilo s tujine. Ostane mi samo tolažba da bom dobil kvalitetnejše artikle za enako količino denarja, je rekel lenuh & reven nacionalist.
Razočaranje na več nivojih.

jype ::

Nacionalist se nikoli ne splača bit. Če te kaj potolaži, so kurirski servisi in paketni dostavljalci v večini svetovnih držav ena najbolj osovraženih panog.

opeter ::

Če me spomin ne vara, nacionalist in patriot (slov. domoljub) nista 100-odstono ista pojma oz. nimata 100 % isti pomen.

Sicer pa moje sožalje, da se je to zgodilo, kar se je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Domoljub si, če bereš (ali pišeš) literaturo v svojem prvem jeziku, ne pa če kupuješ kitajsko robo pri lokalnih privatnikih.

scipascapa ::

Čas prve prijave
13.03.2018 15:39:52

jype ::

Sej sprašuje za prjatla.

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Domoljub si, če bereš (ali pišeš) literaturo v svojem prvem jeziku, ne pa če kupuješ kitajsko robo pri lokalnih privatnikih.


Tako je, naiven si, ce verjames trgovskim sloganom, da si domoljub ce kupujes pri njih.

Drugace pa mi je vsec Avstrijski konzept, kjer lahko na postah 24/7 dvignes posto iz predalnika. Menda je ze tudi po Sloveniji, samo mnogo redkeje, verjetno zadeve zavira obsedenost s placilom po povzetju. :) Slednje tudi onemogoca taksne predalnike doma, kakor tudi Amazonovo kljucavnico itn. na kar se tujina pridno pripravlja.

So mi pa DPD in podobni ze pustili laptop za nekaj K€ pred vrati stavbe in je pocakal od petka do nedelje. :)

49106 ::

Pri izmenjavi blago-denar smo ugotovili da nimamo drobiža.


Kakšna je ta politika vračanja drobiža?

Če me spomin ne vara, nacionalist in patriot (slov. domoljub) nista 100-odstono ista pojma oz. nimata 100 % isti pomen.


Patriotizem je podmožnica množice nacionalizma, in ta je podmnožica množice nacizma.

jype je izjavil:

Domoljub si, če bereš (ali pišeš) literaturo v svojem prvem jeziku, ne pa če kupuješ kitajsko robo pri lokalnih privatnikih.


Berem literaturo v mojem prvem jeziku in nisem domoljub. Kako je to možno?

Markus386 ::

scipascapa je izjavil:

Čas prve prijave
13.03.2018 15:39:52


Pač se ni hotel bunit s svojim nickom

Kdo pa še nima slabih izkušenj z dostavljalci? Gledaš tracking, vidiš, gre paket zjutraj na pot, ostaneš doma dlje, čakaš poštarja/kurirja, skoraj da sediš pri domofonu, in "piip", na trackingu piše, da te ni bilo doma.

Ludwik II ::

Messiah:
V drobnem tisku piše da je zaželjen točen znesk kupnine v izogib nadalnim težavam. Je pa razvidno kako se potem obnašajo vozniki, ker firma nima drobiža. Razumno, sploh za mladeniča ki je stregel.

Clafrestop ::

jype je izjavil:

Nacionalist se nikoli ne splača bit.


Seveda, ker nasprotovati množičnemu posiljevanju svojih otrok je itak brez veze.
In jizja je tudi moralno pomembna ker smo na hrbtih tujcev zgradili Evropo...

TheBlueOne ::

Clafrestop je izjavil:

jype je izjavil:

Nacionalist se nikoli ne splača bit.


Seveda, ker nasprotovati množičnemu posiljevanju svojih otrok je itak brez veze.
In jizja je tudi moralno pomembna ker smo na hrbtih tujcev zgradili Evropo...


Kdo pa s tabo manipulira? Kaj ce nisi nacinalist, potem ne naprotujes mnozicnem posiljevanju svojih otrok ali kogarkoli?

To pa je ze huje kot lov carovnic, ce nisi z nami si za mnozicno posiljevanje. Kaj si, ce ti Slovenci mnozicno posilijo tvojega otroka? Potem si kontranacinalist? Ti dejansko verjames, da ce bos nacinalist, potem bos zavaroval svoje otroke pred mnozicnim posilstvom?

49106 ::

Ludwik II je izjavil:

Messiah:
V drobnem tisku piše da je zaželjen točen znesk kupnine v izogib nadalnim težavam.


To je razumljivo ob vseh paketih, ki jih mora dostaviti. Ni pa razumljivo, da puščajo pakete pred vrati, da označijo kot nepravilen naslov, ali da celo rečejo, da te ni bilo doma. Z DPD-jem imam slabe izkušnje in če paket ni označen kot lomljiv, je velikokrat čisto zravsan. Raje vidim, da mi paket dostavijo profesionalci (pošta Slovenije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

shadeX ::

Enako slabe izkušnje z DPD. Ravno sedaj ko čakam nov modem iz A1 (ki so ga poslali preko DPD), so celi problemi. Na dolgo sicer ne bom pisal, ampak pošiljka zamuja, da ti neko "generično" uro kdaj pride (med 9 in 18) lol, to je cel dan, kjer te ravno tisti trenutek ni doma, itd.

Ko sem pa sam v prvo naročal prek DPD, sem dobil popolnoma zmečkan paket. Najboljše izkušnje imam s Pošto Slovenije.

Kdaj vozi pakete, točno vem (20min +-), nikol ne komplicirajo, načeloma prijazni,.. je ni konkurence po mojih izkušnjah.

Markus386 ::

Btw, a vam pošta dostavlja tudi pakete na dom? Ker jaz zadnje čase samo dobim samo koverto z listkom pa moram it sam iskat.

dottor ::

Osebno imam dobre izkušnje z DPDjem, vedno ima dostavljavec pri sebi šop kovancev in 1x me je celo počakal pred blokom da sem skoču do bankomata ki je 200m stran (je prišu paket en dan prehitro). Edini minus je recimo da nima možnosti plačila s kartico kot ima to recimo GLS.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jype ::

Clafrestop je izjavil:

Seveda, ker nasprotovati množičnemu posiljevanju svojih otrok je itak brez veze.
Nasprotovanje posiljevanju ni nacionalizem. Ravno obratno - posiljevanje je nacionalizem.

Clafrestop je izjavil:

In jizja je tudi moralno pomembna ker smo na hrbtih tujcev zgradili Evropo...
Mhm, zato pa v Nemčiji, Švici in Avstriji silijo uboge kristjane, da plačujejo davek na svojo neumnost.

shadeX ::

Markus386 je izjavil:

Btw, a vam pošta dostavlja tudi pakete na dom? Ker jaz zadnje čase samo dobim samo koverto z listkom pa moram it sam iskat.


Domov. Če te ni doma pusti listek.

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

Nacionalist se nikoli ne splača bit. Če te kaj potolaži, so kurirski servisi in paketni dostavljalci v večini svetovnih držav ena najbolj osovraženih panog.

So si cisto sami krivi.

Markus386 je izjavil:

Btw, a vam pošta dostavlja tudi pakete na dom? Ker jaz zadnje čase samo dobim samo koverto z listkom pa moram it sam iskat.

So bili pri tebi in ti ni bilo moc urocit.....kje je problem?

Dpd je pogreb, Gls so ena svoja liga pacientov ampak naceloma nekako gre......
.....dalec prva je Posta, ce glefamo kvaliteto dostave.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Raw ::

I am what I am and I do what I can

d4vid ::

To mate štajerci težave? Sem opazil da DPD na stajerskem nekaj serje, 2 stranki v enem tednu, en paket je bil dostavljen, drug pa ne zaradi napacnega naslova. Pac paket 1/2 je dostavljen, 2/2 pa ne.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ludwik II ::

Ne naročam pogosto, to je bolj kot ne osamljen primer, pomankanje drobiža je pripeljalo do hude krvi, verjetno se je mladeniču naredila krivica in je pri drugem paketu poskrbel da so računi poravnani, ni razloga da nebi je še dvakrat brcnil v paket... Lahko da se mu dela dvojna krivica, vendar ni bilo za tvegat glede na vsebino paketa, bolje da ni darila kot nedelujoče darilo.

Markus386 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

jype je izjavil:

Nacionalist se nikoli ne splača bit. Če te kaj potolaži, so kurirski servisi in paketni dostavljalci v večini svetovnih držav ena najbolj osovraženih panog.

So si cisto sami krivi.

Markus386 je izjavil:

Btw, a vam pošta dostavlja tudi pakete na dom? Ker jaz zadnje čase samo dobim samo koverto z listkom pa moram it sam iskat.

So bili pri tebi in ti ni bilo moc urocit.....kje je problem?

Dpd je pogreb, Gls so ena svoja liga pacientov ampak naceloma nekako gre......
.....dalec prva je Posta, ce glefamo kvaliteto dostave.


Čakal sem doma, nič zvonca, grem za vsak slučaj do kaslca, notri listek v koverti(!), da naj pridem po paket na pošto. Večkrat.

val46 ::

Markus386 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

jype je izjavil:

Nacionalist se nikoli ne splača bit. Če te kaj potolaži, so kurirski servisi in paketni dostavljalci v večini svetovnih držav ena najbolj osovraženih panog.

So si cisto sami krivi.

Markus386 je izjavil:

Btw, a vam pošta dostavlja tudi pakete na dom? Ker jaz zadnje čase samo dobim samo koverto z listkom pa moram it sam iskat.

So bili pri tebi in ti ni bilo moc urocit.....kje je problem?

Dpd je pogreb, Gls so ena svoja liga pacientov ampak naceloma nekako gre......
.....dalec prva je Posta, ce glefamo kvaliteto dostave.


Čakal sem doma, nič zvonca, grem za vsak slučaj do kaslca, notri listek v koverti(!), da naj pridem po paket na pošto. Večkrat.



Če se ti je to večkrat zgodilo, pojdi na svojo pošto in zahtevaj pojasnitev, kako da te niso dobili, če si bil doma. Ponavadi se to dogaja v mestih, blokovskih naseljih, ko pošto prevažajo s kolesi in mopedi(v tem primeru bo poštar malo težko prenašal na kolesu recimo 15kg težak paket). Na vaseh, kjer se povečini prevažajo z avtomobili, teh težav praviloma nimamo.

next3steps ::

DPD v času, ko nima dovolj raznašalcev enostavno označi, da te ni bilo doma.

Machete ::

ups>dhl>city express>dpd
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

roCkY ::

Po mojih izkušnjah je med UPS, DHL in DPD enačaj potem pa precej časa nič in potem caplja CE, ki je milorečeno čuden v naših koncih. Pošta SLO je na ravni prvih treh ali za odtenek boljša.
So se pa čisto vsi "že pozabili" na varnostne kamere in zvonec pofočkat. Duhovi očitno obstajajo saj so seveda označili, da ni bilo nikogar doma...

UPS je dal enkrat od sebe "naslov ne obstaja". Kar malo nerodna situacija, ko sem dobil zvečer okoli 19h obvestilo na mail, ker je v paketu bilo za nekaj k € robe in nujno sem rabil. Naslednje jutro je pripeljal redni dostavljač za naš konec, ki je bil prejšnji dan na dopustu...
Teh situacij je sicer par %, a če nekaj rabiš in glede na treking pričakuješ je milorečeno zoprno, ko zvečer robe še ni.

Markus386 ::

roCkY je izjavil:


Teh situacij je sicer par %, a če nekaj rabiš in glede na treking pričakuješ je milorečeno zoprno, ko zvečer robe še ni.


To! Ali pa če vidiš, da je šlo v dostavo, pa si rečeš, da greš pozneje na šiht, boš počakal paket.. in čakaš.. in čakaš.. in potem, da te ni bilo doma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DPD , šalabajzerji na kubik...kaj storiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918717 (3229) Furbo
»

izkušnje z dostavo Pošte slovenije

Oddelek: Loža
121601 (1252) jocoj
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310051 (8049) Zelnick
»

DPD rant

Oddelek: Loža
173582 (3378) d4vid
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718294 (10924) Šimpanz

Več podobnih tem