» »

Samsung Galaxy S9/S9+

Samsung Galaxy S9/S9+

Temo vidijo: vsi
««
8 / 11
»»

Netrunner ::

Ta zadeva z baterijo me je kar zamorila. Sem pomislil tudi na S8 ali note 8 vendar bi rad nekaj bolj novejšega saj kupujem telefon vsaj za 3-4 leta.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

klinker ::

Hja, ce rabis pisalo, kaj drugega kot Note ne pride v postev ta moment. Sicer pocakaj na Note 9, ki je ze najavljen.
Ce pisalo ni dealbraker, ti EMUI ugaja in iPhoenX design ne moti, je P20 Pro kr konkreten fon v vseh pogledih.

Netrunner ::

Največji dealbreaker je slaba baterija. Nisem pristaš nobene znamke in vmesnika, tako da so vse opcije odprte. Appla raje nebi, ker nočem preplačati vsakega dodatka.

Tisto pisalo na note seriji pa nevem če bi mi kaj extra doprineslo. Po vsej verjetnosti bom vzel p20 vendar škoda, da samsung tako zaserje saj sem se sjoraj že odločil za s9+
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

klinker ::

No, pol pac vzami P20 Pro in se ne sekiraj. Meni iOS wnb UI ne odgovarja, saj sem prav zato tako Huawei kot Xiaomi in iPhone skenslal casa nazaj. Ce ti je pa za to vseeno, ne vidim razloga da bi jokal za S9+.

Netrunner ::

Saj se ne sekiram, samo dosti časa sem zgubil z reviewi po nepotrebnem. Pa s9+ ima par bonbončkov, katere pogrešam pri p20. Pa ni panike
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MrStein ::

A naročiti iz ZDA ne gre? Torej model z Snapdragon CPU.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Netrunner ::

Sem omejen na slovenske ponudnike.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mavrik ::

MrStein je izjavil:

A naročiti iz ZDA ne gre? Torej model z Snapdragon CPU.


Snapdragon model ima drug nabor frekvenc in ne obstaja v Dual SIM izvedbi. Se ga pa da naročiti ja - tudi v UK ga prodajajo.
The truth is rarely pure and never simple.

Netrunner ::

Na kratko povedano v Slo lahko pozabimo na s9 serijo ? ...Načeloma kar sem bral se gre za programsko težavo kar bi se dalo rešit z nadgradnjo, vendar ni videt nekega interesa na strani Samsunga da to naredi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

tryhard ::

Če ni Samsungov SoC je tako ali drugače nesmiselno plačevati za S linijo.

klinker ::

Netrunner je izjavil:

Na kratko povedano v Slo lahko pozabimo na s9 serijo ? ...Načeloma kar sem bral se gre za programsko težavo kar bi se dalo rešit z nadgradnjo, vendar ni videt nekega interesa na strani Samsunga da to naredi.


Ce je programska tezava bodo resli, ker posodobitev bo se kr nekaj.

Netrunner ::

Baje da neki procesi se ne pravilno zaključujejo oz. dela cpu kadar mu ne bi bilo potrebno oz. nekaj podobnega. Posledično kuri preveč baterije. Se na veliko pritožujejo vendar od Samsunga še ni nekega konkretnega odgovora, tako da za patch se bo lahko še dolgo čakalo, če se ga sploh dočakalo.

The reason for Samsung’s poor showing isn’t because the Exynos 9810 is a bad chip, or even that it’s inherently power-hungry; it appears that Samsung merely programmed the core scheduler poorly, resulting in clock speeds and voltage settings that aren’t appropriate for the task at hand.


Jaz nameravam nekaj nabaviti v roku 14 dni in v tem času ne pričakujem rešitve. Ne nameravam pa kupovat nekaj za kar se neve ali bodo porihtali ali ne. Vsaj ne po taki ceni.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

System ::

Jaz uporabljam S9+ in mi baterija zdrzi 8h+ SOT...na najvisji resoluciji seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

Trupl0 ::

moj tudi zdrži 10 ur. če ga izklopim...
If you are going through Hell, keep going !

Netrunner ::

System je izjavil:

Jaz uporabljam S9+ in mi baterija zdrzi 8h+ SOT...na najvisji resoluciji seveda.


Potem si ti eden redkih, saj pritožb je kar veliko. Pa odvisno je tudi kako uporabljaš telefon. Verjetno klasična uporaba, malo brskanja po netu, preverjanje e-pošte in kakšna slika sem pa tja ne vpliva dosti. Kako pa je če malo več snemaš video oz. malo bolj obremenjuješ telefon ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

System ::

Netrunner je izjavil:

System je izjavil:

Jaz uporabljam S9+ in mi baterija zdrzi 8h+ SOT...na najvisji resoluciji seveda.


Potem si ti eden redkih, saj pritožb je kar veliko. Pa odvisno je tudi kako uporabljaš telefon. Verjetno klasična uporaba, malo brskanja po netu, preverjanje e-pošte in kakšna slika sem pa tja ne vpliva dosti. Kako pa je če malo več snemaš video oz. malo bolj obremenjuješ telefon ?

Ja zgleda res... vecinoma je bil youtube + fb + browser + foto, email, klasicna uporaba različnih aplikacij brez iger... saj normalno da gre baterija hitreje, če ga bolj obremenjuješ, ampak vseeno 3.5h SOT? Je pa res da imam izklopljen AOD, imam pa skozi vklopljen GPS na visoko natančnost.

Nikonja ::

Ta del res nikoli ne bom razumel, 95% nas lahko sanja o več kot 3 ure SOT ampak zmeraj se najde en ki ga ima 7,8 tudi 9 ur. Ko pa vprašaš kaj dela, zmera ima čist vse vklopljeno in vsaj 5 aplikacij na enkrat dela.

System ::

Nikonja je izjavil:

Ta del res nikoli ne bom razumel, 95% nas lahko sanja o več kot 3 ure SOT ampak zmeraj se najde en ki ga ima 7,8 tudi 9 ur. Ko pa vprašaš kaj dela, zmera ima čist vse vklopljeno in vsaj 5 aplikacij na enkrat dela.

Kaj vse vklopljeno? :) aplikacije pa zaprem, ko neham uporabljat...sicer pa bi moral it v spanje ko se ugasne zaslon? Kaj pa potem ti počneš, da niti do 3h ne prideš? Pa na kateri programski različici si?

Netrunner ::

Jaz sem se orientiral po tem vide-u



Kjer je SOT 7h mešane porabe. Žal je testni s9+ USA različica ne EU
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mavrik ::

Nikonja je izjavil:

Ta del res nikoli ne bom razumel, 95% nas lahko sanja o več kot 3 ure SOT ampak zmeraj se najde en ki ga ima 7,8 tudi 9 ur. Ko pa vprašaš kaj dela, zmera ima čist vse vklopljeno in vsaj 5 aplikacij na enkrat dela.


A veš uno ko imajo vsi lastniki SUVov in velikih limuzin čudežno porabo 3.5L/100km? No, ista stvar. :P

Dodaj še malo nepismenosti, ker on govori o S9+, mi pa o S9, ki imata različno baterijo - S9+ zdrži kako uro in pol dlje.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Goody ::

Moj S9+ zdrži konstantno med 5.5 in 7 ur SOT. Vse na on in sinkano (4 poštni naslovi, AOD na on, GPS na on...). Meni je dosti (še ni zmanjkalo čez dan). Verjamem pa da je nekomu premalo, na S9 pa je manj in verjamem da komu zmanjka.

Netrunner ::

Goody je izjavil:

Moj S9+ zdrži konstantno med 5.5 in 7 ur SOT. Vse na on in sinkano (4 poštni naslovi, AOD na on, GPS na on...). Meni je dosti (še ni zmanjkalo čez dan). Verjamem pa da je nekomu premalo, na S9 pa je manj in verjamem da komu zmanjka.


Nasprotujoči si posti :)

lukass je izjavil:

Ne priporocam ti nakupa, tako s9 kot s9+ imata velike tezave z baterijo oz. exynos procesorjem (power usage) ravno v tem casu se pogajam z samsung slovenija kako in kaj nadalje glede baterije in tezave. Z s9 dosezem 3,5h SOT. Od samsung slovenija sem dobil odgovor da ziher nekaj ne delam prav in da na samsung community eu samo 14letni otroci pisejo o velikih tezavah z power consumption z s9..... uglavnem prodajam svojo s9 ce kdo zeli za 560evrov.... kao flagship telefon z 3,5h SOT.... kje si to vidu....

in

Mavrik je izjavil:

Moj S9 se obnaša približno isto. Tako da ne kupovati S9 (ali S9+) s te generacije če rabiš baterijo ko dolgo drži.


@lukass in @Mavrik Kakšen komentar na zgornji post ? Kako uporabljate telefon da vam vzdrži skoraj pol manj kot @cink44 ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Goody ::

@var_dump - sicer oni pišejo o S9 tako da 3,5ur je možno...če veliko igrajo kakšne potratne igrice. Sam igric sploh ne igram, večinoma gledam app za delnice, brskam, berem članke po internetu ali berem/odgovarjam na maile.

Netrunner ::

Ha... nisem vedel da obstajajo ovitki za telefon z integriranimi baterijami. to bi znalo "rešiti" težavo z baterijo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

System ::

Ja zanimivo... baterija ni nek presezek, zato pa so tanki telefoni. Ze moj s9+ ima zgolj 3500mAh, sem mislil da ima s9 3300 pa vidim, da ima zgolj 3000. Če gledam, da ima moj s5 5.1" 2800mAh, dve leti star Xiaomi redmi note 3 pa 4000mAh LiPo...meni je zadosti na s9+, z manj pa verjamem da zna bit komu problem...

Netrunner ::

Fajn bi bilo dobiti powerbank ki ne bi omejil uporabe telefona (npr da ne vidi ena škatlica preko kabla). Nekaj takega da bi nataknil na usb, kar bi npr. podaljšalo telefon ne pa omejilo uporabo. Pozna kdo kaj takega?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Jerry000 ::

Vprašanje je kaj si nekdo predstavlja da aplikacijo zapre. Kajti če poswipaš tam na onem kvadratku app, nisi zapru v celoti aplikacije, še vedno laufa v ozadju.

MrStein ::

klinker je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Na kratko povedano v Slo lahko pozabimo na s9 serijo ? ...Načeloma kar sem bral se gre za programsko težavo kar bi se dalo rešit z nadgradnjo, vendar ni videt nekega interesa na strani Samsunga da to naredi.


Ce je programska tezava bodo resli, ker posodobitev bo se kr nekaj.

Ja, Androidi slovijo po odlični podpori in posodobitvah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

System ::

Jerry000 je izjavil:

Vprašanje je kaj si nekdo predstavlja da aplikacijo zapre. Kajti če poswipaš tam na onem kvadratku app, nisi zapru v celoti aplikacije, še vedno laufa v ozadju.

Ja, to samo iz RAMa odstrani. Jaz samo omejim uporabo v ozadju aplikacijam, kot so FB... Drugače pa me sam opozori, če katera aplikacija preveč porablja.

klinker ::

MrStein je izjavil:

klinker je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Na kratko povedano v Slo lahko pozabimo na s9 serijo ? ...Načeloma kar sem bral se gre za programsko težavo kar bi se dalo rešit z nadgradnjo, vendar ni videt nekega interesa na strani Samsunga da to naredi.


Ce je programska tezava bodo resli, ker posodobitev bo se kr nekaj.

Ja, Androidi slovijo po odlični podpori in posodobitvah.


Hja glej, do zdaj se je take SW tezave vedno reslo. Cw ti je support na WP boljsi, ali na iOS, ko ti dowclockajo cpu, kupi slednje ;)
No, moj S8 ima SOT 4+ vedno. Razen BT vse vklopljeno, res pa nisem social đanki in nimam nobene social aplikacije ki stalno gnjavi v ozadju.

Mavrik ::

Samsung je uradno rekel da ne vidijo problema z S9 baterijo tako da verjetno ne bodo popravili nič. Glej https://www.androidcentral.com/samsung-... .
The truth is rarely pure and never simple.

System ::

Evo na S9+ od vceraj do zdaj, lahka uporaba...
 s9+

s9+

Netrunner ::

Kako se pa kaj obnese bixby ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

je kdo odkril kakšne konkretne teste baterije s9+ exynos ? Sem pa tja med komentarji kar sem zasledil zadeva ni tako porazna kot zveni za klasičnega uporabnika. Nisem nek power user tako da telefona ne bi pretirano obremenjeval razen občasne uporabe GPS-a in občasnega slikanja in snemanja.

Prednost s9+ pred p20 pro je predvsem v temu da ima s9+ še vedno priključek za slušalke brez nekega vmesnika in wireless charging ter fotoaparat dela načeloma boljše na auto :) in video je malenkostno boljši.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

blackbfm ::

System je izjavil:

Evo na S9+ od vceraj do zdaj, lahka uporaba...
 s9+

s9+



To ne pomeni nic, bolj ko gre baterija proti koncu, bolj ti jo pobira

Moje izkusnje, flagshipi max 5-6ur sot,pa to je ze kr ekstremno

A3 2017,8-9 ur sot (brightnes vedno pod 50% ce se da)

feryz ::

Netrunner je izjavil:

Kako se pa kaj obnese bixby ?
Kako pa naj bi se obnesel?
V glavnem tako, da ga nihče ne uporablja. Zakaj bi pa ga?

Trupl0 ::

System je izjavil:

Evo na S9+ od vceraj do zdaj, lahka uporaba...
 s9+

s9+



kaj si pa uporabljal tri ure?
ni nobenih appov itd....
If you are going through Hell, keep going !

Netrunner ::

feryz je izjavil:

V glavnem tako, da ga nihče ne uporablja. Zakaj bi pa ga?


Kako pa veš, da ga nihče ne uporablja? Kar sem gledal je zelo uporabna zadeva, sploh ker mu lahko diktiraš razne nastavitve in uporablja makrote za raznorazna opravila katrih drugi asistenti ne morejo. Lahko tvojo trditev podkrepiš s čim?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

System ::

Trupl0 je izjavil:

System je izjavil:

Evo na S9+ od vceraj do zdaj, lahka uporaba...
 s9+

s9+



kaj si pa uporabljal tri ure?
ni nobenih appov itd....

Samsung internet cirka 2h, fb 1h, samsung health,.. saj sem napisal lahka uporaba...ne igram igric ipd.

Mare2 ::

Kateri brezžični polnilec? Neoriginalni, pa da enako hitro napolni mojo S9-tko. :)

Gledam po Aliexpresu.

https://www.aliexpress.com/item/Baseus-...>

https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-...

System ::

Kak hitro ponavadi Telekom izda update za Samsunge ?

klinker ::

Kr zaostajajo. Za S8 je CRC7 ze lep cas zunaj, oni so pa se vedno na CRB7. Ce je kak bug sicer bolj pohitijo, sicer so pa lenobe da glava pece.

System ::

Aha...S9+ ima nekaj resnih bugov, ki naj bi bili odpravljeni z zadnjim updatom,..bomo videli... al bom pa moral odina uporabiti. Samo verjetno komplicirajo na servisu, če dam tuj firmware v primeru težav?...

klinker ::

Nimajo kaj komplicirat, dokler je Knox na 0, ceprav nasi bedni servisi itak vedno nekaj komplicirajo.

Alessio983 ::

Js sem naročil preko e-bayja EP-NG930 za 25 €, mislim da nima smisla kupovati kitajske polnilce. Ker sem imel enega doma na preizkušnji (nevem kateri model) in ni hotel hitro polniti

Alessio983 ::

Torej po 1 mesecu prehoda iz s7 edge na s9 + moram reči neki bistvenih razik ne opazim za kar ga pač uporabljam (net, fb, insta ...) iger ne igram,edino kamera je kar očitno boljša. Neke težave ki jih omenjate in se širijo po netu je kr nekaj ... js ne opazim nobene. Baterija pač zdrži isto kot mi je na s7 edge, kar me je razočaralo.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

lukass je izjavil:

Ne priporocam ti nakupa, tako s9 kot s9+ imata velike tezave z baterijo oz. exynos procesorjem (power usage) ravno v tem casu se pogajam z samsung slovenija kako in kaj nadalje glede baterije in tezave. Z s9 dosezem 3,5h SOT. Od samsung slovenija sem dobil odgovor da ziher nekaj ne delam prav in da na samsung community eu samo 14letni otroci pisejo o velikih tezavah z power consumption z s9..... uglavnem prodajam svojo s9 ce kdo zeli za 560evrov.... kao flagship telefon z 3,5h SOT.... kje si to vidu....


nevem no moj S9+ ima dobro baterijo in dosežem 4h+ SOT
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

krucymucy ::

System je izjavil:

Kak hitro ponavadi Telekom izda update za Samsunge ?


Kaj pa ima telekom z update? 2 dni nazaj je bila zadnja posodobitev recimo. Dobil sem jo prakticno takoj.

klinker ::

krucymucy je izjavil:

System je izjavil:

Kak hitro ponavadi Telekom izda update za Samsunge ?


Kaj pa ima telekom z update?


Ima se kako veze. Tako hitri so samo ko so prisotni "hujsi" bugi.

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:

dosežem 4h+ SOT

Kaj to v resnici pomeni? 4h+ SOT
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsungov dobiček se je prepolovil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7719542 (16429) louser
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620542 (14504) louser
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530266 (22572) markobj

Več podobnih tem