» »

Ne vem kateri telefon:)

Ne vem kateri telefon:)

«
1
2

Zalaaa23 ::

Oj,

odločam se za nakup novega telefona. Do sedaj sem imela Samsung Galaxy S3 mini. Zdržal mi je 5 let, z vmesno zamenjavo baterije.
Takrat sem z vezavo za telefon dala 130 eur, in sem bila z njim zelo zadovoljna.

Sedaj pa vidim, da so vsi telefoni veliko dražji, razen če res kupiš nekaj zelo podpovprečnega. Pri telefonu mi je pomembno predvsem:
-da čim dlje zdrži (zelo pazim, ne mečem po tleh itd:))
-dobra sprednja in zadnja kamera
Uporabljam ga uglavnem za precej osnovne zadeve, se pravi klici, sporočila, fotografije, glasba, sociana omrežja, internet, ne igram nekih igric;)

Zelo sta mi všeč telefona Samsung Galaxy A8 in Huawei Mate 10 lite. Oba (sploh pa Samsung) se mi zdita zelo draga, in se mi zdi da bi za moje potreba lahko vzela cenejši telefon, a me potem skrbi kvaliteta. Ima kdo izkušnje s tema dvema mobilnikoma? Morda predlagate kakšen drug telefon? Tam nekje do 300eur sem pripravljena odšteti, a nočem da crkne že po 2 letih:)

Lp in hvala

K0l1br1 ::

Zalaaa23 je izjavil:

Oj,

odločam se za nakup novega telefona. Do sedaj sem imela Samsung Galaxy S3 mini. Zdržal mi je 5 let, z vmesno zamenjavo baterije.
Takrat sem z vezavo za telefon dala 130 eur, in sem bila z njim zelo zadovoljna.

Sedaj pa vidim, da so vsi telefoni veliko dražji, razen če res kupiš nekaj zelo podpovprečnega. Pri telefonu mi je pomembno predvsem:
-da čim dlje zdrži (zelo pazim, ne mečem po tleh itd:))
-dobra sprednja in zadnja kamera
Uporabljam ga uglavnem za precej osnovne zadeve, se pravi klici, sporočila, fotografije, glasba, sociana omrežja, internet, ne igram nekih igric;)

Zelo sta mi všeč telefona Samsung Galaxy A8 in Huawei Mate 10 lite. Oba (sploh pa Samsung) se mi zdita zelo draga, in se mi zdi da bi za moje potreba lahko vzela cenejši telefon, a me potem skrbi kvaliteta. Ima kdo izkušnje s tema dvema mobilnikoma? Morda predlagate kakšen drug telefon? Tam nekje do 300eur sem pripravljena odšteti, a nočem da crkne že po 2 letih:)

Lp in hvala


Vzemi s kitajske recimo redmi 4x - okrog 100 EUR, da ti pride v Slovenijo, čakaš 14 dni. Imaš namensko temo o xiamijih. Moj mulc je zamenjal s3 mini s tem, drugi mulc je vzel xiami 4 note. Malo soldov, delata pa enako kot moj huawei 10 lite.

Linko ::

Galaxy S7 za 289EUR, kar je top.

https://www.ebay.de/itm/Samsung-Galaxy-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Invictus ::

Na ebayu.de se da dobiti Sony z3, z3c, z5, z5c za ceno 120 - 150 EUR. Nov telefon.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bolf3nk ::

Zalaaa23 ::

Hvala, ste mi dali nekaj predlogov izven mojih dosedanjih okvirjev:) Bom definitivno malo preučila tele možnosti:)

harvey ::

Recimo Nokia 6.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

klinker ::

K0l1br1 je izjavil:

Zalaaa23 je izjavil:

Oj,

odločam se za nakup novega telefona. Do sedaj sem imela Samsung Galaxy S3 mini. Zdržal mi je 5 let, z vmesno zamenjavo baterije.
Takrat sem z vezavo za telefon dala 130 eur, in sem bila z njim zelo zadovoljna.

Sedaj pa vidim, da so vsi telefoni veliko dražji, razen če res kupiš nekaj zelo podpovprečnega. Pri telefonu mi je pomembno predvsem:
-da čim dlje zdrži (zelo pazim, ne mečem po tleh itd:))
-dobra sprednja in zadnja kamera
Uporabljam ga uglavnem za precej osnovne zadeve, se pravi klici, sporočila, fotografije, glasba, sociana omrežja, internet, ne igram nekih igric;)

Zelo sta mi všeč telefona Samsung Galaxy A8 in Huawei Mate 10 lite. Oba (sploh pa Samsung) se mi zdita zelo draga, in se mi zdi da bi za moje potreba lahko vzela cenejši telefon, a me potem skrbi kvaliteta. Ima kdo izkušnje s tema dvema mobilnikoma? Morda predlagate kakšen drug telefon? Tam nekje do 300eur sem pripravljena odšteti, a nočem da crkne že po 2 letih:)

Lp in hvala


Vzemi s kitajske recimo redmi 4x - okrog 100 EUR, da ti pride v Slovenijo, čakaš 14 dni. Imaš namensko temo o xiamijih. Moj mulc je zamenjal s3 mini s tem, drugi mulc je vzel xiami 4 note. Malo soldov, delata pa enako kot moj huawei 10 lite.


Xiaomi in dobra kamera je no go, sploh Redmi je krs tu.

K0l1br1 ::

klinker je izjavil:

Xiaomi in dobra kamera je no go, sploh Redmi je krs tu.

Moram pogledati pri mulcih, kaj dajo kamere od sebe.

Za resno fotografijo raje vzamem kompakta.

matobeli ::

klinker baše. Za tistih 100-150€ je kamera čisto OK. Kar seveda ne pomeni da je odlična. Ohišje in baterija sta odlična, kamera je samo OK za 100-150€.

gusto ::

@Zalaaa23, pozabila si en bistven podatek, to kupuješ z vezavo pri operaterju, ali v prosti prodaji?

Zalaaa23 ::

Z vezavo bom kupila:) Se pravi da se zaradi vezave zniža cena naprave, + 50 eur popsta pri nakupu prek spleta. Tako sem nameravala, če bi kupila v Slo:)

radmannsdorf ::

klinker je izjavil:


Xiaomi in dobra kamera je no go, sploh Redmi je krs tu.

Potem ne vem kaj so meni podtaknili, ker imam super kamero na Redmi Note 4. :)
Zala, jaz ti priporočam Xiaomi, jaz sem super zadovoljen in tudi naslednji telefon bo Xiaomi.
Malo si preberi -> http://www.izberixiaomi.si/

gusto ::

Zalaaa23 je izjavil:

Z vezavo bom kupila:) Se pravi da se zaradi vezave zniža cena naprave, + 50 eur popsta pri nakupu prek spleta. Tako sem nameravala, če bi kupila v Slo:)

Kateri operater je to?

Zalaaa23 ::

Simobil

Zalaaa23 ::

Kako pa je mogoče da je Samsung Galaxy s7 na ebayu 289 Eur, če pa se ga v Sloveniji v prosti prodaji dobi za recimo 500 Eur? Je to kakšna fora? Je sploh varno kupiti telefon preko Ebaya?

nsa_ag3nt ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

gusto ::

@Zalaaa23, joj kako je treba informacije iz tebe vleči, namesto da bi sama povedala 1) vezava, 2) simobil, 3) kateri paket imaš (da vemo kaj je v buđetu), ti moramo za vsako točko posebaj postaviti podvprašanje.:-)
Sem gledal cene v "standardnih" paketih. Galaxy A8 je po moje zelo v redu izbira, pride zelo blizu budgeta (če odšteješ tistih 50€ prideš na 310€). Bi ga vzel raje kot Mate 10. Nekako ima Samsung boljši zaslon, kamero, baterijo, spet pa niso tako velike razlike (odvisno kako zahtevna uporabnika si), če ti je cena bolj pomembna je tudi ok. Neke alternative bi bile še (vsi imajo manjši zaslon) Galaxy A5 (2017), Galaxy S7, Huawei P10.

facepalm ::

Ce bi sam trenutno kupoval telefon za okoli 300eur, bi vzel Xiaomi mi note 3 (malo cez 300 eur) oz bi pocakal na redmi note 5pro za malo cez 200eur. Za tak denar, dobis neko srednjo zalost pri Samsungu in podobnimi.

gusto ::

facepalm je izjavil:

Ce bi sam trenutno kupoval telefon za okoli 300eur, bi vzel Xiaomi mi note 3 (malo cez 300 eur) oz bi pocakal na redmi note 5pro za malo cez 200eur. Za tak denar, dobis neko srednjo zalost pri Samsungu in podobnimi.

za 200€ mogoče res, za 300€ (z vezavo) pa dobiš že marsikaj, A8 je kar bomba. :-)

nsa_ag3nt ::

Xiaomi mi a1 ?

Dimnik ::

facepalm je izjavil:

Ce bi sam trenutno kupoval telefon za okoli 300eur, bi vzel Xiaomi mi note 3 (malo cez 300 eur) oz bi pocakal na redmi note 5pro za malo cez 200eur. Za tak denar, dobis neko srednjo zalost pri Samsungu in podobnimi.


6/64 verzija pride cca 275e, ga imam in je bomba, s8+ pa sem prodal

otago ::

@Zalaaa23
Zaupas katera generacija si?
Ker iz tvojega pisanja ne morem dolociti starosti/zrelosti. Slovnica ok, pomanjkanje tehnikalij, st 23 v nicku... ne stima z generacijo ´95, ali pac?

Gre za firbec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Zalaaa23 ::

Sem 97 letnik:) Na mobitele se ne spoznam, to takoj priznam, mi ni to tako pomembna stvar v življenju...
Kupujem ga pa tudi ne vsak dan, za to se opravićujem če sem pozabila na kakšne pomembne informacije.

Torej imam nek star paket pri A1 (bivši SiMobil), a ga bom spremenila na A1 Orto 15 GB. Vem, da lahko podoben paket pri drugih operaterjih dobim ceneje, a imam razlog, da ostanem tu (čisto nepomemben razlog z vidika novega telefona).


In seveda hvala za vsa mnenja:)

gusto ::

Z Galaxy A8 boš težko zgrešila. Tisti par € na mesec boš že drugje not dobila. Pa še najbolj domač ti bo, glede na to, da si imela Samsunga do sedaj. Drugače pa pojdi do lokalnega šerifa s telefoni in ga sprobaj.

+ velik amoled zaslon
+ dobra kamera
+ dobra baterija
+ vodoodporen
+ ta mesec ima Samsung akcijo, registriraš izdelek, dobiš zraven še 5000 mAh PowerBank (-link-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

klinker ::

matobeli je izjavil:

klinker baše. Za tistih 100-150EUR je kamera čisto OK. Kar seveda ne pomeni da je odlična. Ohišje in baterija sta odlična, kamera je samo OK za 100-150EUR.


Zahteva je dobra sprednja in zadnja kamera, ne pa dovolj dobra za telefon vreden 100EUR.
Imel dovolj Xiaomijev da vem kaka jajca so in da vem da jih ne kupim vec niti za 50EUR. S telefoni sem se igrackal leta nazaj, zdaj hocem zadevo, ki dela, ne pa stalno ukvarjanje z njim.


gusto je izjavil:

za 300EUR (z vezavo) pa dobiš že marsikaj, A8 je kar bomba. :-)


+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Dimnik ::

Klinker, pazi da te samsung za 500e oz več, ne zajebe....

klinker ::

Zakaj ze? Mene je sicer kostal 380€ pred 4 mesci :)

JaVonTech ::

Oktobra 2017 sem tudi sam kupoval nov mobitel in prav tako nisem želel odšteti preveč. Takrat se mi je zelo obetavna zdela Nokia (5 oz. še bolj 6), a sem na koncu izbral Google Nexus 6P. Dobil sem ga za borih 200€ kar je res kupčija za tak avion od telefona. Kupil sem namreč rabljeno.

Dejstvo je namreč, da je trg rabljenih mobitelov preplavljen in je ponudba precej večja od povpraševanja. Mobitele sem iskal slabe 3 tedne. Ker je izbire toliko sem zavrnil vse prodajalce, ki so imeli telefone popraskane ali pa so založili dokumente. Prav tako sem enostavno znižal ceno - le vprašal sem. Telefon je imel takrat še leto garancije, s samim nakupom nisem imel težav.

Tako da toplo priporočam nakup rabljenega telefona, če imaš kakšne predsodke samo z alkoholom očisti telefon ko ga dobiš. Tako dobiš telefon, ki je primerljiv z novejšimi (Nexusi so sploh od Googla in dobiš vse posodobitve s čim manj prednaloženega sranja). Nov je stal okoli 600€. Drugače si poglej Nokie.

Lp

klinker ::

To se pa popolnoma strinjam.
5X so za malo nad 100€, super kamera, super os in super telefon overall. Sicer ne prevec lep, 6p je pa tudi vsecen.

Jirzy ::

klinker je izjavil:

matobeli je izjavil:

klinker baše. Za tistih 100-150EUR je kamera čisto OK. Kar seveda ne pomeni da je odlična. Ohišje in baterija sta odlična, kamera je samo OK za 100-150EUR.


Zahteva je dobra sprednja in zadnja kamera, ne pa dovolj dobra za telefon vreden 100EUR.
Imel dovolj Xiaomijev da vem kaka jajca so in da vem da jih ne kupim vec niti za 50EUR. S telefoni sem se igrackal leta nazaj, zdaj hocem zadevo, ki dela, ne pa stalno ukvarjanje z njim.


gusto je izjavil:

za 300EUR (z vezavo) pa dobiš že marsikaj, A8 je kar bomba. :-)


+1

Kamera je definitivno boljca od S3 mini.

taxi boat ::

Danes sem odnesel telefon Lenovo P70 na servis dokler je še v garanciji. Takrat sem ga vzel predvsem zato, ker je imel zelo zmogljivo baterijo ker se mi ne da polniti večkrat na dan. Zanima me, kateri telefoni imajo nekoliko nadpovprečno zmogljivo baterijo?

next3steps ::

Od lanskih bolj znanih Samsung A3 (2017), Lenovo P2

klinker ::

taxi boat je izjavil:

Danes sem odnesel telefon Lenovo P70 na servis dokler je še v garanciji. Takrat sem ga vzel predvsem zato, ker je imel zelo zmogljivo baterijo ker se mi ne da polniti večkrat na dan. Zanima me, kateri telefoni imajo nekoliko nadpovprečno zmogljivo baterijo?


Xiaomi Redmi serija ima eno boljsih.

otago ::

POnavadi je korelacija tem visja kapicateta baterije, tem visja sar vrednost.

APPluk ::

Kaj pa Huawei P SMART v bigbangu za 310€, ali pa mate 10 lite v mediamarkt, saturnu za 330€

neverjetni99 ::

Kak je lahko huawei p10 lite drag če pride 4 al 5e na mesec. Še navadn p10 za 12e na mesec ni drag lol

aborko ::

Zlo poceni ja, naročnino pa itak mama plača ane? :D

neverjetni99 ::

aborko je izjavil:

Zlo poceni ja, naročnino pa itak mama plača ane? :D


jaz imam 10€ na mesec naročnino pri Telekomu vse neomejeno in 20gb interneta. To je pa tudi ves mesečni strošek za telefon. Telefone pa keširam, ker se mi ne splača jemat na naročnino, trenutno imam iphone X in sem ga tudi skeširal, ker me dosti ceneje pride kot pa da bi se vezal na 2 leti in 300e+ več plačal v tem času.

aborko ::

Ok pol znaš računat in imaš precej optimalno. Tudi sam se že lep čas ne vežem več in raje skeširam telefon + naročnina za 9 eur...

klinker ::

aborko je izjavil:

Zlo poceni ja, naročnino pa itak mama plača ane? :D


In kaj ima narocnina veze s ceno telefona? Al ti uporabljas telefon brez sim kartice? 8-O

edi45 ::

klinker je izjavil:

aborko je izjavil:

Zlo poceni ja, naročnino pa itak mama plača ane? :D


In kaj ima narocnina veze s ceno telefona? Al ti uporabljas telefon brez sim kartice? 8-O


Zakaj pa ne? Saj imaš v vsaki gostilni WIFI:))>:D

aborko ::

In kaj ima narocnina veze s ceno telefona?

8-O Res ne vidiš povezave? Vse kar je važno je skupen strošek naročnina + obrok za telefon... Kaj ti pomaga nizka cena telefona na obroke, če pa plačuješ preveč za naročnino. Danes dobiš praktično vse kar rabiš v naročnini za 10€ ali manj na mesec. Eni na Telekomu še vedno plačujejo 20+ ...

radmannsdorf ::

Dajte že nehat.

klinker ::

aborko je izjavil:

In kaj ima narocnina veze s ceno telefona?

8-O Res ne vidiš povezave? Vse kar je važno je skupen strošek naročnina + obrok za telefon... Kaj ti pomaga nizka cena telefona na obroke, če pa plačuješ preveč za naročnino. Danes dobiš praktično vse kar rabiš v naročnini za 10€ ali manj na mesec. Eni na Telekomu še vedno plačujejo 20+ ...


Narocnina je narocnina, obrok za telefon, pa obrok za telefon. Narocnina bo enaka za izbran paket, ne glede na to al si vzel se telefon ali ne. Jst sem na TK ze 12let, 20GB 10€/mesec in bom za S8 dal 380€. Za tak denar se rabljenega ne dobim. Ce se ne znajdete in malo pocakate na pravi trenutek in malo pofehtate operaterja, vam nisem jst kriv, kr skesirajte full cene v 1-kratnem znesku. 15-20/mesec sta dve pici, al pa se to ne ce vzames Jozeta v 33ki, lol ;((

edi45 ::

Seveda dobis rabljenga lol ze lani ko sem se jaz znebil mojega konec septembra je ena trgovina iz lj prodajala nove za 440 pac samsungu hitro pada cena

klinker ::

Kak link al samo bla bla?

aborko ::

Boš dal ti kak link za 10€ na mesec 20GB prenosa pri TK ali samo blabla? :)

VrtniPalcek ::

In potem Telekom vsako leto podraži pakete, če hočeš iti drugam, pa plačaš razliko do cene, ki jo imajo kao za redno prodajo.

klinker ::

Ko si 12+ let pri njih in imas vse njihove storitve + cel family, imas pac dolocene ugodnosti in vse skupaj stane malo nic, poleg tega da se lahko se zdilas za popust pri nakupu, sploh ce kupis 3 highend telefone v susu.
Hja, ni to za mesetarje ki letajo iz boba na hofer, sparmobil ipd polovicarske zadeve ;) sem namrec napisal kolko jst placam, ne pa kolko bos ti placal.

VrtniPalcek je izjavil:

In potem Telekom vsako leto podraži pakete, če hočeš iti drugam, pa plačaš razliko do cene, ki jo imajo kao za redno prodajo.

Ne vem zakaj bi sel drugam, ce sem na TK super zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513171 (9481) Leko
»

Xperia XZ2, OnePlus 5T ali kaj tretjega ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
333307 (2759) klinker
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419907 (13182) sift
»

Visoke cene telefonov Simobil/Telekom et al. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7011980 (10022) tomy5

Več podobnih tem