» »

Xperia XZ2, OnePlus 5T ali kaj tretjega ?

Xperia XZ2, OnePlus 5T ali kaj tretjega ?

PrimoZ_ ::

Galaxy S8 ali S9 mi nista kaj preveč všeč tako, da gledam za kak alternativni flagship fon.
Največ ljudi okoli mene ima sicer ravno razne Galaxy S modele pa nasploh se mi zdi da je to najbolj razširjen in posledično verjetno podprt Android flagship, vseeno pa me zanima kaka alternativna opcija.

Rad bi imel dobro baterijo, spodobno kamero, SW podporo za razumno dolgo časa, ...

klinker ::

Sony je crap.
5T zelo hvalijo, sam pa zal nimam izkusenj.
P20 bi bil zanimiv, ce ne bi bil kopija iPhoneX.
Zgleda pa meni Xiaomi Mi Mix2s kr hud foncek. Ce so Miui kaj debugali od nazadnje ko sem imel Xiaomija, zna bit hud foncek. Pa posodobitve tudi precej dolgo dobivajo, oz. najdlje...mislim da celo dlje od Googlovih.

DamijanD ::

Zakaj je Sony crap?

Invictus ::

Zato, ker nima pojma ;).

Sony je s tem modelom naredil top zadevo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Zakaj bi bil Sony crap, ima slab track record prejšnjih modelov, glupo preobleko androida, ... ?

Prejšne Xperie mi niso bile ravno povščei zaradi masivnih robov, ta pa zgleda precej bolje.
Huawei P20 mi ne odgovarja, P10 pa so že "stari" modeli.

Najbolj me matra al naj sledim čredi in kupi Galaxy S model, ki ga ima precej ljudi in kolikor vem jim dela bolj kot ne OK pa pač požrem glup samsung vmesnik in zakribljenost ali pač vzamem neko alternativo.

Egidij88 ::

Za 500EUR boljšega od OnePlus 5T ni. Pride pa kmalu novi ven. Na uradni strani je 6/64GB verzija out of stock. Kar dobre telefone pa se lahko dobi tudi ceneje.

Kar se uradne podpore tiče: Pixel in iPhone.
Če si optimist: Android One, Project Treble...

Xiaomi Mi A1 je cca 200 evrov, Android One, mid-range telefon ki mu kaj dosti ne fali. Boljšo baterijo ima Redmi Note 5, ni pa Android One.

Alternativa S9 če hočeš toliko plačati: P20 in Mate 10, Mi Mix 2s, XZ2, U12+ prihaja... kot že rečeno OnePlus 6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

PrimoZ_ ::

Xiaomi Mi A1 je odličen za svojo ceno, je pa to daleč od flagship aprata.

Verjetno bo kar 5T.

Tomson ::

Vzameš OnePlus 5T, res odličen telefon. Na GB npr. za 450€ za 6/64GB model s kodo: GBMBP ali 8/128GB model za 490€. Sam ga imam nekje pol leta, hitro je prišel updejt na Android Oreo, zaslon je fenomenalen, dizajn je lep, kvaliteta zelo visoka, kljub res velikem številu naloženih aplikacij in zagnanih storitev deluje še vedno noro odzivno, kamera je precej dobra, skratka gledano "overall" res dober telefon, sploh pa za 450€, težko najdeš kaj boljšega v tem rangu, kot rečeno, še vedno zelo zadovoljen z njim, kot minus bi rekel le manjko SD kartice, pa še to danes niti ni takšen problem, ko je vse v oblaku in uradno ni vodoodporen, čeprav so na YT filmčki, ko 30min zdrži pod vodo brez posledic ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pitar ::

Sony je verjetno najhitrejši telefon izmed vseh. Mislim, da 2017 ni bilo boljše optimiziranega telefona od XZ Premium, tko da zakaj je že crap?

Karen ::

Jaz imam že 3 mesece 5T 8/128gb, pa lahko potrdim da vse deluje kot je treba.:)

Aramis ::

pitar je izjavil:

Sony je verjetno najhitrejši telefon izmed vseh. Mislim, da 2017 ni bilo boljše optimiziranega telefona od XZ Premium, tko da zakaj je že crap?



ker zgleda kot cigel. robovi, kot 10 let nazaj

TheBlueOne ::

Meni ni vec zares jasno, zakaj se kdo da toliko za telefon, moram enkrat vzeti v roke enega Xiaomi Redmi 5 Plus in kaksnega Samsunga.

Morda pove kaksen poznavalec, kje je razlika, ker jaz imam obcutek, da se za zadnje 10% hitrosti, kvalitete slike in ostalih zadev, ki jih vecina ne opazi, ce ne direktno primerja placa nekajkratnik denarja.

OP, glede na to, da ocitno ne preferiras nekega brenda si poglej Xiaomije. Ce ne kaj drugega se spomnes na dobre stare case, ko ti je bilo za telefon malo bolj vseeno. :)

Invictus ::

Aramis je izjavil:

pitar je izjavil:

Sony je verjetno najhitrejši telefon izmed vseh. Mislim, da 2017 ni bilo boljše optimiziranega telefona od XZ Premium, tko da zakaj je že crap?



ker zgleda kot cigel. robovi, kot 10 let nazaj

Si ziher, da gledaš pravi telefon?!?!?!

Novejši je povsem v skladu z zadnjimi "modnimi" trendi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aramis ::

V skladu? spodaj iz zgoraj tak rob, da se lahko skriješ not..



VS
 null

null



ALi
 null

null

Invictus ::

Si že kdaj pomislil, da to ni vsem všeč?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aramis ::

potem pa ne govori da je


Novejši je povsem v skladu z zadnjimi "modnimi" trendi..

klinker ::

PrimoZ_ je izjavil:

Zakaj bi bil Sony crap, ima slab track record prejšnjih modelov, glupo preobleko androida, ... ?


OS s casom zacne jebat. Res da na zadnje sem imel Compact 3, pred tem pa se ene 3 top modele in vsi so po par mescih zaceli delovat grozno. Tudi optika je zacela hecat na dveh, itd.
Ce so zdaj stvari kaj postimali, ok...ampak sam vem da se Sony in HTC vec ne dotaknem.
Subjektivno pa ja, meni so grdi, pa UI je designersko tudi grozen.

Invictus ::

Aramis je izjavil:

potem pa ne govori da je


Novejši je povsem v skladu z zadnjimi "modnimi" trendi..

Seveda sarkazem detektor kot ponavadi ne deluje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Invictus je izjavil:

Si že kdaj pomislil, da to ni vsem všeč?


Takih vas je pac malo. Samsung je s serijo 8 naredu odlicne produkte, z 9ko pa nadaljuje trend in vecina ostalih mu sledi. Tudi zadnje verizije UIja so odlicne in dalec od zabloatanih, kot so imeli vcasih. Je MIUI precej bolj zabloatan, npr.

PrimoZ_ ::

Mene rob na XZ2 ne moti, na prejšnjih je bil res pretiravanje, zdaj pa je čisto sprejemljiv.

DamijanD ::

Mene moti, da slovenski operaterji zadnja leta nimajo več compact verzij.

Invictus ::

PA kdo še hoče naročat telefone pri slovenskih prodajalcih in uporabljati slovenske servise?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Invictus je izjavil:

PA kdo še hoče naročat telefone pri slovenskih prodajalcih in uporabljati slovenske servise?


Vecina.
Ne vem pa cigave servise bi ti v slo uporabljal, ce ne slovenske 8-O Kot drugo, zakaj bi dal za npr. S8 500€ v neki trgovini, ce ga na Telekomu ob vezavi dobim za bogih 16€/mesec?

Invictus ::

klinker je izjavil:

Kot drugo, zakaj bi dal za npr. S8 500€ v neki trgovini, ce ga na Telekomu ob vezavi dobim za bogih 16€/mesec?

Plus paket, ki ga ne rabiš... In ponavadi moraš vzeti paket, kjer vse to preplačaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

A ne rabis paketa? Kako pa naj uporabljam fon brez sima? 8-O
Ne biksaj gluposti, no ;((
Storitev rabis za uporabo telefona, stane kolko stane, bil vezan ali pa ne, ce se vezes dobis telefon ugodneje kot v prosti prodaji itd....kaj tu jst preplacam, ne vem.

rdecaluc ::

Problem naših operaterjev je samo v nerealni ceni telefona. Na to oni dajo popust in magično prideš na ugoden telefon.

Ampak ta popust v primeru menjave paketa, menjave operaterja pred iztekom aneksa ipd. plačaš in si na dosti hujši ceni kot če bi prej vzel telefon v prosti prodaji iz ÖE/DE.

Pa še ne smemo pozabiti da najboljše popuste ponavadi vežejo na dražje pakete. Vaš denar, vaša odločitev

Ali mogoče kdo ve ali je že kaj novic o naslednji inkarnaciji Oneplus telefona? 6?

Oneplus 5T ima tudi odličen sistem polnenja, edino za fotkic nisem prepričan.
Est modus in rebus. ,typos

klinker ::

rdecaluc je izjavil:

Problem naših operaterjev je samo v nerealni ceni telefona. Na to oni dajo popust in magično prideš na ugoden telefon.

Ampak ta popust v primeru menjave paketa, menjave operaterja pred iztekom aneksa ipd. plačaš in si na dosti hujši ceni kot če bi prej vzel telefon v prosti prodaji iz ÖE/DE.

Pa še ne smemo pozabiti da najboljše popuste ponavadi vežejo na dražje pakete. Vaš denar, vaša odločitev

Ali mogoče kdo ve ali je že kaj novic o naslednji inkarnaciji Oneplus telefona? 6?

Oneplus 5T ima tudi odličen sistem polnenja, edino za fotkic nisem prepričan.


Glej, storitev pac rabis in jo placas isto, ne glede na vezavo ali ne. Ker seveda ne menjavam operaterjev kot gate se pac vezem za te 2 leti, imam telefon za normalno ceno in na obroke (pica+2piva/mesec).
Jst pac tudi vedno cakam se na kako dodatno akcijo za kak meni vsecen fon...tako sem na zadnje S8 dobu za 16€/mesec, kar je 384€ in kar je dalec od neugodne cene, sploh pred pol leta, ko sem ga kupil.

freesty ::

Me zanima, ce ti ljudje, ki pisejo "pici na mesec se odrecem pa imam nov telefon", gredo s prijatelji v picerijo pa recejo, oh dans pa ne bom jedel pice, ker morm za telefon not spravit :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

klinker ::

Lol, a sem napisal da se odrecem :D neka primerjava pac da je to na mesecni ravni zanemarljiv strosek, ki ga mimogrede nekje porabis za kako malenkost, kot je v tem primeru pica+pivo. Sam npr. samo za malco porabim okoli 8€/dan, pa za kafe se ene 3-4€/dan, tako da ne vem zakaj bi se odrekal necemu zaradi 16€/mesec, ki je 0,5€/dan, oz. 1/3 cena bele kave itd.

Egidij88 ::

16 ojrov oziroma 384 se sliši super, ampak kot Invictus pravi, (pre)plačuješ tudi paket. On the other hand, imaš HOT mini in maxi za 7 in 10EUR. Raje to vzamem in sam kupim fon ala Mi A1, OnePlus itd... na primer trenutni Nexus 5X sem dobil za cca 270EUR takrat, pa imam naročnino kjer hočem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Invictus ::

Saj če se userja kaka akcija super.

Drugače so pa cene ultra nabite, pa še telefonov, ki jih jaz hočem, nimajo.

Potem ti ostane samo nakup. Zato pa pali Nemčija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Egidij88 je izjavil:

16 ojrov oziroma 384 se sliši super, ampak kot Invictus pravi, (pre)plačuješ tudi paket. On the other hand, imaš HOT mini in maxi za 7 in 10EUR. Raje to vzamem in sam kupim fon ala Mi A1, OnePlus itd... na primer trenutni Nexus 5X sem dobil za cca 270EUR takrat, pa imam naročnino kjer hočem.


Nic ne preplacujem. Imam 4xgsm (20gb slo/7gb tujina, ostalo neomejeno) + home storitve (fon, net in 2xTV) vse pri njih za neko cifro. Ce bi se sel guncat okoli bi, kot sem naredu kalkulacijo, placeval vec.
Jst imam celo familjo na eni poloznici in verjemi da se pozna, ko vse skupaj spravis pod eno streho.

Invictus ::

Vem, da se.

Sem hotel iti na T-2, pa imajo tako zanič signal po Evropi, da sem šel takoj stran...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

A nima A1 zdaj tudi home storitve itd? Preveri za kako "family" akcijo.
Jst samo noslino st. placujem kao 20€/mesec, ostale pa po 10€/mesec + kar imam doma. Pac paket Modri+ z dodatno 3 gsm stevilkami + se 1 TV + ker sem vzel S8 in Note 8 so mi castli se nek popust, pa vsake 3 mesece preko programa zvestobe "kupim" s tockami 20€ popust na racunu.
Da se grem okoli guncat za vsako stvar posebej placam vec, pa se en kup poloznic se nabere, pa ce je kak problem klicarit okoli ipd neumnosti. Moram samo se elektriko iz obeh stanovanj spravit k njim in se resim se dveh poloznic :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OnePlus predstavil Šestico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5517589 (11239) Nesta
»

OnePlus 5T (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6513274 (8682) dunda
»

Priporočilo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
246281 (5387) gusto
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530262 (22568) markobj

Več podobnih tem