» »

Rim - kaj videti?

Rim - kaj videti?

Zvezdica27 ::

Ok, Borghese, Vatikan in vse ostalo...

Ali je kaj, kar ne bom zvedel v vodičih, pa se splača videti? Imajo kake petelinje boje? Kuhajo človeško meso kje?

Saj razumete... sploh ne rabi biti v centru...

hvala,

zz

K0l1br1 ::

Kar gledam po google maps, bicikl v roke in obkolesariti staro rimsko obzidje, nato predelati center, pogledati vse porte in akvedukte, iti v neko bližnjo vilo pri severnem vhodu....
se nekam vseseti in glavo prestaviti 2000 let nazaj...
Nato gasa 20 km v Tivoli.
Obdelati tistih nekaj km Vie Appie in še kakšne druge vie....

avani ::

meni osebno sta top freski od caravaggia v san luigi dei francesi (cerkev cisto blizu piazza navona), in pa bazilika di santa maria di trastevere (trastevere, ki se sicer super lep del mesta, z kafeji in vsem kar pride zraven). v njej so se stare bizantinske freske in leseni tramovi. kot zanimivo, Sveti peter je izgledal cisto isto pred prenovo v casu baroka. pa piramida (podzemna postaja piramide) je res zabavna za videt.

Zvezdica27 ::

santa maria di travestere je že na spisku

san luigi dei franchesi - nisem vedel.

Tivoli - kot ono mestece pri Rimu - kaj je tam?

zz

mmcmmc ::

Meni so se dopadle španske stopnice ponoči. Kaj takega?


Edino na trgu poleg neki ilegalci prodajajo kič, to kvari vzdušje. Ima pa Kapitolski grič podobne stopnice.

Kakšne katakombe? Ostanki Rimskega obzidja? Oltar Domovini?

Ne vem kaj še. Kloaka maxima?

Ali na poti v Rim: Civita di Bagnoregio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmcmmc ()

ginekk ::

Fontano di Trevi, Španske stopnice to dvoje spotoma, nadalje vatikanski muzej, pa one Mussolinijeve norosti EUR ... to je kar se tiče kamnov in okrasja. Nadalje priporočam kakšno restavracijo izven glavne cone, tako kamor hodijo pretežno domačini. V residenčnih območjih. In pazi na golobje jate na drevesih in nadstreških. :)

Zvezdica27 ::

kje je "izven glavne cone" TO mi je sicer jasno, ampak recimo nekako mi povej po metro linijah, kje se začnejo postaje centra, glavne cone.

tnx,

b


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718157 (4389) acookook
»

Potovanje po Italiji

Oddelek: Loža
204258 (2508) MIHAc27
»

Prepoznavnost slovenskih krajev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
614205 (2931) Shegevara
»

EMA 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16412021 (8543) Utk
»

Zgodovina help

Oddelek: Šola
74613 (4533) STASI

Več podobnih tem