» »

Televizor iz Big Banga??

Televizor iz Big Banga??

mat11 ::

Kot prvo vprašujem če je kdo imel slučajno podobno izkušnjo in zaenkrat ne mislim blatiti nobeno firmo.
Preko Telekoma sem vzel Philips 7502. Za njih jih dobavlja Big Bang in to iz skladišča v Celju. Že karton mi ni bil preveč všeč, ravno čisto zmečkan ni bil ni mi pa delovalo ravno neodprto. Manjkala sta dva od štirih plastičnih zatičev, ki držita karton, kabel za elektriko je bil zvit bolj tako tako, na ekranu ni bilo nalepke ki naj bi bila na TVju, kolikor sem gledal unboxing revieve. Da ne bo pomote mi ni to prvi tv, ki sem ga odpiral in prbližno vem kako naj bi izgledala neodprta škatla.
Je imel kdo že podobno izkušnjo?
mat

jb_j ::

eh j... ga zgleda, da si dubu razstavni eksponat. -10-15% če bi kupu v trgovini.

49106 ::

Odstopi od pogodbe sklenjene na daljavo in povej jim, da si dobil rabljeno televizjo. Vprašaj jih tudi, če je to stalna praksa.

bambam20 ::

mat11 je izjavil:

Kot prvo vprašujem če je kdo imel slučajno podobno izkušnjo in zaenkrat ne mislim blatiti nobeno firmo.
Preko Telekoma sem vzel Philips 7502. Za njih jih dobavlja Big Bang in to iz skladišča v Celju. Že karton mi ni bil preveč všeč, ravno čisto zmečkan ni bil ni mi pa delovalo ravno neodprto. Manjkala sta dva od štirih plastičnih zatičev, ki držita karton, kabel za elektriko je bil zvit bolj tako tako, na ekranu ni bilo nalepke ki naj bi bila na TVju, kolikor sem gledal unboxing revieve. Da ne bo pomote mi ni to prvi tv, ki sem ga odpiral in prbližno vem kako naj bi izgledala neodprta škatla.
Je imel kdo že podobno izkušnjo?


Jah. Dobil se tv, ki ga je nekdo pred tabo imel doma pa mu nrkaj ni ustrezalo in je vrnil v trgovino in vzel drugega. Na žalost zaposleni v trgovini ni dovolj natančno pogledal vsebino vrnjenega. Ljudje vračajo a veš. tako imaš vedno možnost vrnit izdelek, seveda bi tv moral imeti gor nalepkom embalažo nepoškodovano, kablovje lepo zloženo.. Sicer se zagotovo da ugotovit koliko delovnih ur ima ta TV.

mat11 ::

Hvala za nasvete, bom poklical na Telekom, pa da vidim.
mat

mat11 ::

bambam20 je izjavil:

mat11 je izjavil:

Kot prvo vprašujem če je kdo imel slučajno podobno izkušnjo in zaenkrat ne mislim blatiti nobeno firmo.
Preko Telekoma sem vzel Philips 7502. Za njih jih dobavlja Big Bang in to iz skladišča v Celju. Že karton mi ni bil preveč všeč, ravno čisto zmečkan ni bil ni mi pa delovalo ravno neodprto. Manjkala sta dva od štirih plastičnih zatičev, ki držita karton, kabel za elektriko je bil zvit bolj tako tako, na ekranu ni bilo nalepke ki naj bi bila na TVju, kolikor sem gledal unboxing revieve. Da ne bo pomote mi ni to prvi tv, ki sem ga odpiral in prbližno vem kako naj bi izgledala neodprta škatla.
Je imel kdo že podobno izkušnjo?


Jah. Dobil se tv, ki ga je nekdo pred tabo imel doma pa mu nrkaj ni ustrezalo in je vrnil v trgovino in vzel drugega. Na žalost zaposleni v trgovini ni dovolj natančno pogledal vsebino vrnjenega. Ljudje vračajo a veš. tako imaš vedno možnost vrnit izdelek, seveda bi tv moral imeti gor nalepkom embalažo nepoškodovano, kablovje lepo zloženo.. Sicer se zagotovo da ugotovit koliko delovnih ur ima ta TV.


Rupsi, mi lahko poveš kako to vidim?
Hvala
mat

bambam20 ::

mat11 je izjavil:



Rupsi, mi lahko poveš kako to vidim?
Hvala


Če misliš na delovanje TV-ja.. to bi verjetno lahko na servisu ugotovili.

mat xxl ::

Ravno zato grem take stvari raje sam izkati ali pa jasno navedem, samo originalno zaprt izdelek.

So me enkrat hoteli našopati pri nakupu monitorja, mi hočejo dati že odprtega ..., pa rečem ima "zero pixel waranty"... so rekli nima in mi dali celo tabelo, koliko micro pixlov lahko fali pa ni reklamacija, sem rekel, pol ga ne vzamem, ali pa da preverimo ali vse dela.

Se je prodajalec jajcal, na koncu pa pristal da pogledamo in jasno 1 cel pixel je bil defekten ....... jasno, da sem rekel čakam na zapakiranega, ki je prišel, nismo nič gledali, delalo je vse, kot mora....

mat11 ::

Drugače sem se pa dogovoril, da ga lahko priklopim in če mi kaj ne bo všeč, mi pripeljejo drugega in tega odpeljejo. Je pa bilo veliko preveč telefonskih pregovorov, vsi so prelagali svojo odgovornost sedaj "naj" bi bil Philips tisti grdi račeka ali pa ne. Bomo videli ta vikend.
mat

Machete ::

Boge princeske na zrnu graha.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mat11 ::

Bili pri meni doma iz Philipsa, in trdijo, da so lise in črte(ki se pa vidijo samo na statični sivi ali svetlo plavi sliki) nekaj normalnega. Je to res?
mat

janezvalva ::

mrtvi pixli, je pa to popolnoma nemoteče

edi45 ::





Od Samsunga sem tudi dobil odgovor, da je to vse v skladu z predpisi da je normalno itd in so mi upali še rečt, da naj ne gledam televizije v temi ampak si naj luč prižgem.

shadeX ::

Preveč moteče, vidi se na 100km.

Jarno ::

Mogoče zaradi slabše kvalitete chroma subsamplinga.
#65W!

edi45 ::



evo tu pa je trenutni Sony 65", razlika očitna bolj kot dan in noč:))

harvey ::

jb_j je izjavil:

eh j... ga zgleda, da si dubu razstavni eksponat. -10-15% če bi kupu v trgovini.

Nič popusta ni na razstavni eksponat. Doživel v bigbangu na Rudniku.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

sandmat ::

harvey je izjavil:

jb_j je izjavil:

eh j... ga zgleda, da si dubu razstavni eksponat. -10-15% če bi kupu v trgovini.

Nič popusta ni na razstavni eksponat. Doživel v bigbangu na Rudniku.

V trgovini, ki ima ime po tvojem vzdevku, se da dobit 10% za razstavne eksponate

Mavrik ::

Jarno je izjavil:

Mogoče zaradi slabše kvalitete chroma subsamplinga.


Nihče (ampak res nihče) ne oddaja v ničemer razen 4:2:0 tako da je to čisto mimo. Prav tako ne povzroči niti približno takega light bleeda :P

Problem na slikah je s panelom samim in bi jaz temu rekel da je gotovo okvara. Tako slabega LCDja pač ne morš dati na trg.
The truth is rarely pure and never simple.

gddr85 ::

nimaš kej, če pravi samsung, da je vse v mejah normale, je to to :))

Alessio983 ::

Ma sramota je samsung in servisi. Sem sam kupil tv ( V akciji 1400 EUR drugače krepko več, 7 serija) in imel takšen DSE dokler nisem začel težiti s tržno inšpekcijo, ter zavod varstva potrošnikov, da so mi vrnili kupnino. Poleg tega sem imel same težave z njim. (Crknil 2x v 2 letih, vertikalne horizontalne črte v ekranu, DSE itd ...) Samsung nebo več kdaj na steni doma, prav tako ne Philips. Sedaj imam Sony in ni nobenih težav s tem (ZA 1X :) )

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

Alessio983 je izjavil:

Ma sramota je samsung in servisi. Sem sam kupil tv ( V akciji 1400 EUR drugače krepko več, 7 serija) in imel takšen DSE dokler nisem začel težiti s tržno inšpekcijo, ter zavod varstva potrošnikov, da so mi vrnili kupnino. Poleg tega sem imel same težave z njim. (Crknil 2x v 2 letih, vertikalne horizontalne črte v ekranu, DSE itd ...) Samsung nebo več kdaj na steni doma, prav tako ne Philips. Sedaj imam Sony in ni nobenih težav s tem (ZA 1X :) )


Lani sem imel 4 Samsunge, 3 so bli 140cm in 1 je bil 152cm in z vsakim razen zadnjim je bilo nekaj narobe.

mat11 ::

Na TVju sem našel še zgoraj zelenkasto liso, tako da sem se odločil, da hočem drugega. So pa tukaj pri Philipsu precej uredu, ne delajo nobenega problema, še toliko mi grejo na roko, da bodo tega odpeljali, šele ko dobim novega.
Drugače pa kolikor sem štimal sliko, je precej dobra, Sploh so me pa SD programi iz Telekoma presenetili sem mislil da bo negledljivo na 65 inchih.
mat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletni nakup - zavajanje ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6310229 (3810) UganiKdo
»

Nakup razstavnega macbooka

Oddelek: Kaj kupiti
91325 (964) Meizu
»

Odkup "zavrnjenih" izdelkov od trgovin

Oddelek: Kaj kupiti
437093 (4549) The Player
»

Vračilo izdelka in uporabnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579214 (7306) St235
»

Pomoč pri nakupu televizorja

Oddelek: Kaj kupiti
101596 (1337) 00mare00

Več podobnih tem