» »

Pomoč pri nakupu televizorja

Pomoč pri nakupu televizorja

00mare00 ::

Živjo!

Odločam se za nakup novega tv-ja. Že nekaj časa gledam, me pa vseeno zanima še vaše mnenje, oziroma rabim vašo pomoč pri odločitvi. Odločam se med sledečimi tv-i.

Philips 32PFL8404H
Philips 40PFL8605H
Philips 52PFL5605H
Sony KDL-40EX401
Sony KDL-46EX500
Sony KDL-40HX800
Sony KDL-46EX700

Hvala za odgovore.

hodu63 ::

Ne poznam Sony modelov ampak tile Philipsi so prekleto stari, 32pfl8404h je celo letnik 2009, ostala dva pa 2010. Tudi, če ti ga prodajo kot novega, je verjetno par let deloval kot razstavni eksponat v kakšni trgovini. Sicer je pa od teh Philipsov najboljši 40PFL8605H, ima solidno sliko, vendar ima stekleno prednjo površino in zaradi tega mogoče ni najbolj primeren za postavitev nekje blizu okna. Poleg tega ima nenavaden daljinec, ki zahteva nekaj časa za privajanje.
Glede Sony aparatov pa ti naj svetuje kdo drug.

l.p.

fpbs ::

Jaz se nebi odločil za nič od tega.

00mare00 ::

to je res da so modeli letnik 2010-2011 in da niso novi modeli oz novi dizajn. Kokr jst vem, niso restavni eksponati (so novi) ampak je razprodaja zalog oz. starih modelov. So pa kr neki cenej (40%). Je pa res da bo tv postavljen blizu oken tako da pol res ne pride v poštev ta Philipsov tv.
Drugač pa jst raj kupujem mal starejše modele ker so ponavadi cene dost bolj ugodne. Je pa res da niso najmodernejši.
Kaj pa kak drug tv za do 600€, če vam ti res niso všeč? Lahko tud kaka druga firma (LG, Samsung,...)

fpbs ::

Jaz predlagam LGeja, ki največ nudi za najmanj denarja. Najprej se pa moraš odločit za velikost diagonale.

00mare00 ::

fbps ali misliš kej tazga?
http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...
Mogoče kej druzga priporočaš?

V končni fazi bi si rad zrihtal nekaj najbolšega za ceno 600-700€.

00mare00 ::

Mam pa še eno uprašanje. Ali je kaka razlika med Philips 40PFL8605H in Philips 40PFL8605H/12 ali je to en in isti tv?

hodu63 ::

Gre za en in isti model. Končnica /12 pomeni, da gre za model namenjen zahodno in srednjeevropskim trgom. Aparati brez teh končnic sploh ne obstajajo.

l.p.

00mare00 ::

Hvala hodu63 :) Ma s to elektroniko je včas tolk težko. Skos je napredek in če ne spremljaš je potem tolk enih novih podatkov, da sploh ne veš kako in kaj. Tako kot v mojem primeru. Nekaterim se ni težko odločt kak tv bi, jst pa pač pri teh stvareh rabm ful pomoči, da me bom obžaloval nakup.

fpbs ::

00mare00 je izjavil:

fbps ali misliš kej tazga?
http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...
Mogoče kej druzga priporočaš?
V končni fazi bi si rad zrihtal nekaj najbolšega za ceno 600-700€.


V prvem postu si omenjal same LCDeje, sedaj razmišlaš o plazmi. Diagonala TVeja ti ni pomembna, ker zbiraš med 36" in 50".
Ali nam lahko poveš, s kakšne razdalje boš gledal TV? Svetujem ti, da greš v trgovine na ogled različnih modelov in firm.

00mare00 ::

Res je da sm v prvem postu samo LCD in Led tv podal. To pa za to ker so v akciji. Tale plazma od LG mi pa že ne da mira že ene dva mesca, odkar sm ga vidu v bigbangu (takrat je bla malo pod 600€) in ga je prodajalec tako hvalil, da za ta denar ne dobiš boljše????? Zato me tud zanima vaše mnenje o tej plazmi. Mal sm takrat bil v dvomih da bi ga uzel ker sem slišal, da se na plazmah rade slike "zapečejo" samo mislim da temu ni več tako ali se motim? Razdalja na kateri pa bo tv je od 2,5m - 3m tako da več kot 50" nebi smela bit diagonala. Že ta se mi zdi kar velika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628005 (21333) popster
»

Philips LCD ali LG plasma

Oddelek: Zvok in slika
122555 (2078) Alamar
»

Pomoč pri nakupu TV... LCD, LED LCD, plazma?

Oddelek: Kaj kupiti
2211118 (7702) forummaster
»

Kateri LCD Tv do 800€?

Oddelek: Kaj kupiti
294454 (3566) libreus
»

Nakup novega TV-ja

Oddelek: Zvok in slika
223297 (2714) veliki_bos

Več podobnih tem